Skocz do zawartości
szklanka12

Platforma Amd Do Oceny

Rekomendowane odpowiedzi

I tak jak pół roku temu wszyscy polecali KN9 czy DFI Infinity z X2 3600+ to teraz wszyscy polecają E2180 i DS3L. Taka kolej rzeczy i nie widzę tematu do polemiki.

Chyba E2160? ;)

 

Jak o to chodzi to jak pisałem nie działa mi CnQ. X2 ma 3x stopni.

NO chyba ze tak. Pomyslalem, ze zamiast CnQ masz jakas aplikcje ktora to zastepuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie E8200 z Phenom jest proste w aplikacjach które wykorzystują w pełni 4 rdzenie zawsze przegra E8200

To przeczytaj jeszcze raz o co pytal autor tematu. Gry, internet (przegladanie), muzyka (sluchanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Zamiast obrzycać się błotem zobaczcie do czego komp będzie wykorzystany. Obecnie tylko LostPlanet obsługuje wpełni 4ry rdzenie i to jest jedyna gra gdzie ma przewage bo w reszcie zostaje daleko z tyłu, więc jeśli można mieć wydajniejszy procesor w grach (do których komp będzie kupiony) za podobne pieniądze to chyba lepiej iść w strone E8200.

 

dwaIP naprawde masz wiedzę tylko zamiast pomagać próbujesz wszystkich przekonać do swoich przekonań. Tyczy się to również innych. Autor topicu dokładnie napisał do czego ma służyć komp. Nigdzie nie napisał o wirtualizacji a tym bardziej nikt nie wspomiał o PentiumDC by temat wirtualiozacji wogóle poruszyć. Obecnie w zestawach od 1,5kzł opłacalność jest po stronie intela. I tak jak pół roku temu wszyscy polecali KN9 czy DFI Infinity z X2 3600+ to teraz wszyscy polecają E2180 i DS3L. Taka kolej rzeczy i nie widzę tematu do polemiki.

 

szklanka12 mam nadzieję że komp będzie służyć dobrze. Wyboru niepogratuluje bo była lepsza opcja.

Zapominasz jeszcze o jednym: można grać w jakąś grę która nie wykorzystuje więcej niż dwa rdzenie i jednocześnie uruchomić

jakąś kompresję do mp3, nagrywanie na DVD i.t.p wtedy kolejne rdzenie się przydadzą.

 

Co do poglądu że "Obecnie w zestawach od 1,5kzł opłacalność jest po stronie intela" to się z tym nie zgadzam bo w wielu grach 3D

(o ile nie w zdecydowanej większości) zasadnicze znaczenie ma wydajność karty graficznej i lepiej zapłacić za mocniejszą

grafikę niż zamianę przykładowo X2 4800+ za ok 250 zł na drogie E8xxx lub mocniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapominasz jeszcze o jednym: można grać w jakąś grę która nie wykorzystuje więcej niż dwa rdzenie i jednocześnie uruchomić

jakąś kompresję do mp3, nagrywanie na DVD i.t.p wtedy kolejne rdzenie się przydadzą.

 

Co do poglądu że "Obecnie w zestawach od 1,5kzł opłacalność jest po stronie intela" to się z tym nie zgadzam bo w wielu grach 3D

(o ile nie w zdecydowanej większości) zasadnicze znaczenie ma wydajność karty graficznej i lepiej zapłacić za mocniejszą

grafikę niż zamianę przykładowo X2 4800+ za ok 250 zł na drogie E8xxx lub mocniejsze.

Ja już nie wiem jak do Ciebie mówić. Obecnie mam X2 3600+@2,76GHz i jak złapie jakąś okazje przejścia na Intela to nie będę się zastanawiać. I nie dla szpanu tylko by mieć dodatkową moc która przyda się w coraz to bardziej wymagających grach. I jeśli uważasz że procek jest mniej ważny niż grafika to zobacz to:

egielda

I co widać?? Taki X2 4600+ niestety przegrywa i to bardzo z resztą stawki. I co z tego że starczy na 8800GTX skoro procek nie będzie mógł wyrobić??

I jeśli ktoś ma wydać te 250zł na X2 4600+ to może wydać tą kase na E2160+OC i ma się coś pod 3GHz. I owszem możesz mówić że to jest kastart przy E8200, ale ten kastrat z tym samym zegarem jest szybszy od X2. Tu nie jest supermarket gdzie się sprzedaje megaherze...

A co do OC to czy mi się zdaje to jest właśnie forum dla overclockerów?? Więc mówienie że mało kto się zna to jest jedna wielka bzdura. A i jak ktoś nie zna się to bierze poradnik i próbuje aż wkońcu załapie o co chodzi. Nikt nie urodził się z taką wiedzą.

I te przykłady które podajesz jak nagrywanie i konwertowanie to kropla w morzu. Jeszcze troche to czuje że wymyślisz teze że każdy musi mieć 4ry rdzenie by móc robić 8 rzeczy na raz gdy komp w domu jest wykorzystywany przeważnie tylko do jednej czynności. Na obecne czasy wystarczą 2 jajka, a do takiego Crysisa każdy wolny MHz się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Ja już nie wiem jak do Ciebie mówić.

....

Przytoczyłeś test z Foxconn GF 8800 GTX @ Ultra 768 MB i łączenie tego z x2 4600+ to marny pomysł (lepiej X2 4800+ @ 3Ghz)

Test jest bardzo niepełny delikatnie mówiąc i ma na celu ukazanie mocy nowego CPU.

 

Zamiast popadać w irytację zobacz bardziej miarodajny test ukazujący znaczenie CPU i karty graficznej w grach 3D

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1760

To też jest pomocne w ocenie http://twojepc.pl/artykuly.php?id=gpu_vs_c...tx&strona=6

 

Jeśli nie mamy funduszu z gumy i trzeba się ograniczyć (nie starczy na najmocniejsze CPU i najmocniejsze GPU)

to trzeba dopasować zestaw GPU + CPU do gier w które chcemy grać i zazwyczaj GPU jest istotne (X2 @ 3GHz aż nadto

jeśli nie kupujemy najmocniejszego GPU)

Po lekturze powinieneś dojść do tych samych wniosków (bazujemy na innej wiedzy)

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bawie sie w 3d marki ale mialem e2160 "zrobionego" na 3.1ghz ze sprzetem z siga. Ten sam sprzet przelozylem do dfi z amd x2 5000+ i powiem tylko tyle ze Intel "zrobil" o ponad 1k pktow wiecej niz amd. Tez mialem dylemat czy przesiasc sie z AMD na intela, ale dlugo sie nie zastanawialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać że Intel dostarczając redakcjom przed premierą CPU do recenzji podpisywał z nimi umowy zawierające

listę dopuszczalnych aplikacji. C2D jest mocno przereklamowany a reklama to nie jest cała prawda a czasami nawet fałsz.

AMD także tylko pozwolilo testowac phenomy wykorzystujac odpowiednie aplikacje. Zbiegiem okoliczonosc bylo to, ze tylko w nich amd wygrywalo z intelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

AMD także tylko pozwolilo testowac phenomy wykorzystujac odpowiednie aplikacje. Zbiegiem okoliczonosc bylo to, ze tylko w nich amd wygrywalo z intelem.

Potrafisz wskazać potwierdzenie tego?

Bo w przypadku Intela to można wskazać co robił gdy renomowany (z którym takie szopki nie przechodzą ) serwis próbował robić testy inne niż z listy.

To jest fragment tekstu z tej strony:

Unfortunately we were only allowed to benchmark those games and applications that Intel loaded on the system, and while we did our due diligence on the system configuration we still prefer to benchmark under our own terms.

 

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/intel...doc.aspx?i=2771

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrafisz wskazać potwierdzenie tego?

Masz bana na google?

 

"AMD dało „pewne” wytyczne odnośnie testowania procesora AMD Phenom. Był to m.in. test PC Mark Vantage jak i WinRAR, ale sprecyzowano że chodzi o wbudowany benchmark"

 

I teraz przejrzyj sobie testy zwracajac uwage na te dwa programy :lol2: . Szczegolnie wyniki wbudowanego benchmarka winrara jak i realnego czasu kompresji plikow ta sama aplikacja ;)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Wytyczne to nie obligatoryjne warunki.

Marketing AMD jest słaby w stosunku do Intela (i zawsze był).

Ciekawe jaki skutek przyniesie ostatnia kontrola unijna dotycząca umów z

z sieciami sklepów typu "nie tylko dla idiotów".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytoczyłeś test z Foxconn GF 8800 GTX @ Ultra 768 MB i łączenie tego z x2 4600+ to marny pomysł (lepiej X2 4800+ @ 3Ghz)

Test jest bardzo niepełny delikatnie mówiąc i ma na celu ukazanie mocy nowego CPU.

 

Zamiast popadać w irytację zobacz bardziej miarodajny test ukazujący znaczenie CPU i karty graficznej w grach 3D

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1760

To też jest pomocne w ocenie http://twojepc.pl/artykuly.php?id=gpu_vs_c...tx&strona=6

 

Jeśli nie mamy funduszu z gumy i trzeba się ograniczyć (nie starczy na najmocniejsze CPU i najmocniejsze GPU)

to trzeba dopasować zestaw GPU + CPU do gier w które chcemy grać i zazwyczaj GPU jest istotne (X2 @ 3GHz aż nadto

jeśli nie kupujemy najmocniejszego GPU)

Po lekturze powinieneś dojść do tych samych wniosków (bazujemy na innej wiedzy)

Po lektórze umocniłem się w moich przekonaniach. Skoro X2@2,75GHz przegrywa z E6700@2,1GHz i na 7900GTX te różnice są spore to na obencych 8800GS te różnice powinny być jeszcze większe.

Czepasz się mnie a sam podałeś gry z przed roku i nie ma tam żadnej z obsługą DX10. W starych grach to owszem procek mógł wystarczyć, zaś przy obecnych przy rozbudowanej fizyce różnice są większe.

I co ma marketing skoro są wydajnościowe testy np na egiełdzie i widać różnice w wydajności?? Może jeszcze uważasz że raz na jakiś czas ludziska dostają oferte od któregoś z producentów i potem polecają jego wybory?? Ja już nie widzę sensu pisać więcej. Jeśli dwaIP jesteś inteligentną osobą (a za taką Ciebie mam) dojdziesz do włąściwych wniosków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i popsuliście ;) trzeba było zostać przy amd ktoś ich musi finansować w czasie kryzysu ;)

ale - dobry wybór,,

nie wiem co potrzebujesz mieć na płycie,, p35, najfajniej od dfi ~400pln,, 8200/8400,, ramki pod 500mhz jeśli 8200,, chłodziarkę klasy ninji,, resztę już wybrałeś ;)

 

btw sam miałem z 10 albo i więcej konfigów na amd i jeden jedyny na intelu przez około miesiąc,, teraz opłaca się intel - kupiłem intela, bez sentymentów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Po lektórze umocniłem się w moich przekonaniach. Skoro X2@2,75GHz przegrywa z E6700@2,1GHz i na 7900GTX te różnice są spore to na obencych 8800GS te różnice powinny być jeszcze większe.

Czepasz się mnie a sam podałeś gry z przed roku i nie ma tam żadnej z obsługą DX10. W starych grach to owszem procek mógł wystarczyć, zaś przy obecnych przy rozbudowanej fizyce różnice są większe.

I co ma marketing skoro są wydajnościowe testy np na egiełdzie i widać różnice w wydajności?? Może jeszcze uważasz że raz na jakiś czas ludziska dostają oferte od któregoś z producentów i potem polecają jego wybory?? Ja już nie widzę sensu pisać więcej. Jeśli dwaIP jesteś inteligentną osobą (a za taką Ciebie mam) dojdziesz do włąściwych wniosków...

Wnioski każdy ma prawo wyciągać sam po dyskusji i zostać przy swoim zdaniu aczkolwiek podałem dwa linki w drugim

jest 8800GTX http://twojepc.pl/artykuly.php?id=gpu_vs_c...tx&strona=6.

 

Sytuację można uprościć:

Do gry 3D potrzebne są co najmniej dwa procesory jeden CPU i drugi GPU.

Mamy ograniczony fundusz (jeśli mamy bardzo dużo kasy to bierzemy najszybsze CPU i najszybsze GPU)

Gry mają różne wymagania odnośnie CPU i GPU i mając ograniczone środki trzeba dobrać optymalny zestaw do ulubionych gier.

 

Czasami to będzie zestaw z E8400 ale częściej z trzy razy tańszym X2 4800+ lub dwa razy tańszym X2 5400+.

Aby dylemat rozstrzygnąć jednoznacznie i w sposób obiektywny trzeba wybrać konkretną grę 3D rozdzielczość ustawienia jakości

i kwotę na zestaw: płyta główna , CPU, karta graficzna, RAM, zasilacz (chłodzenie jeśli OC).

Wtedy uzyskamy dwie liczby klatek na sekundę i rozstrzygnięcie będzie obiektywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

dwaIp zadam pytanie ty jesteś jakims FANEM AMD nie?

To pytanie w stylu " nie mam argumentów spróbuję nazwać rozmówcę fanatykiem i nie ważne czy mam rację odnośnie meritum"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA zadałem pytanie bez żadnych podtekstów.Ale Milczenie oznacza zgode:) Ja Cie nikim nie nazywam.Podałem Ci argument w postaci linka i jak dla mnie to mi obecnie wystarczy.Według mnie nie masz obiektywnego spojrzenia na tą sprawe bo wszedzie widzisz AMD-ATI. Mi to nie przeszkadza dobrze że chociaż nie liczni są za tą firmą.Musisz zauważyć ze teraz gry wychodzą które wykorzystują 4 rdzenie to żeby dobrze pograć to naprawde trzeba mieć te 4 jajka albo bardzo mocne 2.Intel takie mocne 2 posiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma o czym rozmawiać. AMD bije we wszystkich testach Intela i jest po prostu wydajniejszy, szybszy, bezawaryjny i dla dziecka co dostało komputer do zabawy na komunie najważniejsze: wspiera sprzętową wirtualizację.

Niech wszyscy przesiadają się z intela na AMD. Nie ma o czym dyskutować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

JA zadałem pytanie bez żadnych podtekstów.Ale Milczenie oznacza zgode:) Ja Cie nikim nie nazywam.Podałem Ci argument w postaci linka i jak dla mnie to mi obecnie wystarczy.Według mnie nie masz obiektywnego spojrzenia na tą sprawe bo wszedzie widzisz AMD-ATI. Mi to nie przeszkadza dobrze że chociaż nie liczni są za tą firmą.Musisz zauważyć ze teraz gry wychodzą które wykorzystują 4 rdzenie to żeby dobrze pograć to naprawde trzeba mieć te 4 jajka albo bardzo mocne 2.Intel takie mocne 2 posiada.

Milczenie oznacza ignorowanie nie zgodę a pytanie było insynuacją że kieruję się czymś innym niż wynikami testów.

Tu masz trochę danych (trochę za mało bo potrzebne są wyniki z dużo tańszą kartą(można znaleźć):

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=gpu_vs_c...tx&strona=6

 

Jeśli masz 2000 zł i chcesz pograć przykładowo w Call of Juarez w rozdzielczości 1280x1024 w najlepszej jakości detali (AF8X)

to jaki zestaw CPU+GPU+RAM+płyta wybierzesz ? gołym okiem widać że drogie E8200-E8400 nie ma sensu bo zabraknie

na kartę graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma o czym rozmawiać. AMD bije we wszystkich testach Intela i jest po prostu wydajniejszy, szybszy, bezawaryjny i dla dziecka co dostało komputer do zabawy na komunie najważniejsze: wspiera sprzętową wirtualizację.

Niech wszyscy przesiadają się z intela na AMD. Nie ma o czym dyskutować.

Ja tam jakoś gram na kompie za grosze:)

X2 3600+ @ 3GHz

2*1 GB 667 5-5-5-15 @ 850 4-4-4-12

mobo z podpisu

do tego 8800GT.

 

Proponujesz mi zamianę na 4 razy droższy procesor (mam dołożyć jakieś 5 paczek)

... i pewnie parę złotych do RAM`u by zyskać.... - no właśnie, ile?

Czy może sprzedać GFX i kupić np. 7300GT? - wtedy nic nie dołożę :D

 

EDYTA:

Zapomniałem o płycie - nawet jak bym opchnął rezerwową KN9 to do mobasa też musiał bym dołożyć.

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ja też bym nie wieszał psów na Phenomie, bo jedne co jest pewne to że jeszcze programiści nie nauczyli się pisać na 4 jajka... Potwierdza to chociażby test w Lost Planet, grze która jako jedyna obecnie wykorzystuje czterordzeniowy procesor. W tej grze Phenom jest tuż za C2Q (poniekąd pewnie z winy niższego taktowania) a sporo przed C2D E8200. Zatem poczkamy na nowe gierki i programy to zobaczymy jak to się ułoży.

 

Ja natomiast kupiłem sobie właśnie C2D z czystej ciekawości - do tej pory miałem same AMD, poczynając od K5 90MHz, przez Durony aż po X2. Czas na zmiany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milczenie oznacza ignorowanie nie zgodę a pytanie było insynuacją że kieruję się czymś innym niż wynikami testów.

Tu masz trochę danych (trochę za mało bo potrzebne są wyniki z dużo tańszą kartą(można znaleźć):

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=gpu_vs_c...tx&strona=6

 

Jeśli masz 2000 zł i chcesz pograć przykładowo w Call of Juarez w rozdzielczości 1280x1024 w najlepszej jakości detali (AF8X)

to jaki zestaw CPU+GPU+RAM+płyta wybierzesz ? gołym okiem widać że drogie E8200-E8400 nie ma sensu bo zabraknie

na kartę graficzną.

Mając 2000zł wybrał bym coś takiego:

MOBO DFI Blood Iron P35-T2RL ____________________ 339zł

CPU Intel E2160 BOX ____________ 199zł

RAM Kingston 4x1GB 667MHz ____________________ 240zł

GRAFIKA Palit 8800GT 512MB______________________ 685z

HDD Western Digital WD3200AAJS 320GB ______________ 229zł

DVD-RW Samsung SH-203B SATA _______________________ 86zł

Zasilacz Chieftec GPS-450AA-101A __________________________ 135zł

Teraz czekam na riposte zestawu na AMD.

Jak na razie poza szukaniem dziury w całym i głośnym chwaleniem AMD nie widzę żadnych konkretów. Zypełnie jakbym słyszał Donalda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając 2000zł wybrał bym coś takiego:

MOBO DFI Blood Iron P35-T2RL ____________________ 339zł

CPU Intel E2160 BOX ____________ 199zł

RAM Kingston 4x1GB 667MHz ____________________ 240zł

GRAFIKA Palit 8800GT 512MB______________________ 685z

HDD Western Digital WD3200AAJS 320GB ______________ 229zł

DVD-RW Samsung SH-203B SATA _______________________ 86zł

Zasilacz Chieftec GPS-450AA-101A __________________________ 135zł

Teraz czekam na riposte zestawu na AMD.

Jak na razie poza szukaniem dziury w całym i głośnym chwaleniem AMD nie widzę żadnych konkretów. Zypełnie jakbym słyszał Donalda...

Popieram, w celu maksymalizacji wydajnosci można zamienić płytę na P31 i grafę na GTS 512 i rzutem na taśmę zmieścić się w 2k (co nie zmienia faktu, że za 2000 polskich kupiłbym zestaw dzikiegodaniela).

Również jestem zainteresowany, wydajniejszym zestawem w oparciu o AMD do 2000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Jak na razie poza szukaniem dziury w całym i głośnym chwaleniem AMD nie widzę żadnych konkretów. Zypełnie jakbym słyszał Donalda...

Zestaw chcesz poddać OC (jeśli tak to to do jakich wartości ) i skąd ceny bo cena przykładowo zasilacza jest abstrakcyjna? Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jakoś gram na kompie za grosze:)

X2 3600+ @ 3GHz

2*1 GB 667 5-5-5-15 @ 850 4-4-4-12

mobo z podpisu

do tego 8800GT.

 

Proponujesz mi zamianę na 4 razy droższy procesor (mam dołożyć jakieś 5 paczek)

... i pewnie parę złotych do RAM`u by zyskać.... - no właśnie, ile?

Czy może sprzedać GFX i kupić np. 7300GT? - wtedy nic nie dołożę :D

 

EDYTA:

Zapomniałem o płycie - nawet jak bym opchnął rezerwową KN9 to do mobasa też musiał bym dołożyć.

 

Generalnie moj post był w formie ironii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw chcesz poddać OC (jeśli tak to to do jakich wartości ) i skąd ceny bo cena przykładowo zasilacza jest abstrakcyjna.

Zestaw można poddać OC powiedzmy na 2,5-2,7GHz.

Zasilacz do kupienia z apollo

Reszta z zestawów na marzec. Czystą apstrakcją będzie zestaw o porównywalnych możliwościach za podobną cenę na AMD.

To co podałem zrobiło razem 1883zł. Zmienić można płyte na GA-P31-DS3L za 220zł i zamiast 8800GT wziąć 8800GTS 512 za 862zł. I w taki sposób mamy zestaw z 8800GTS, 4GB RAMu z możliwościami OC idealny do gier. OC E2160 myślę rzędu 2,7-3GHz więc nie powinien hamować grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Zestaw można poddać OC powiedzmy na 2,5-2,7GHz.

Zasilacz do kupienia z apollo

Reszta z zestawów na marzec. Czystą apstrakcją będzie zestaw o porównywalnych możliwościach za podobną cenę na AMD.

To co podałem zrobiło razem 1883zł. Zmienić można płyte na GA-P31-DS3L za 220zł i zamiast 8800GT wziąć 8800GTS 512 za 862zł. I w taki sposób mamy zestaw z 8800GTS, 4GB RAMu z możliwościami OC idealny do gier. OC E2160 myślę rzędu 2,7-3GHz więc nie powinien hamować grafiki.

Zestaw oparty o Brisbane rev G2 X2 4200+ musi mieć taktowanie CPU ok 15% większe aby uzyskać podobną wydajność we wszystkich grach co wspomniany zestaw oparty o E2160 w sumie koszt wyjedzie podobny z tą różnicą że przeciętne X2 nie dogoni E2160 @3 GHz Bo liczyć można na 3.2GHz a do E2160 nie dokleisz wirtualizacji jeśli będziesz chciał tego użyć.

 

OC zwłaszcza wysokie ma swoje wady takie jak zwiększone opłaty za prąd, realne obniżenie żywotności niemal wszystkich

podzespołów komputera i awaryjność (pograsz około roku,i potem wizyta w serwisie i jesteś 2-tygodnie bez komputera).

 

Konkurencyjny cenowo ale bez wad związanych z OC będzie zbudowany na X2 4800+ czyli CPU za 250 i płytę za 250 AM2+.

Dłużej to podziała bez wizyt w serwisie.

 

Tak czy inaczej w tych okolicach cenowych do gier 3D CPU za ok 700 typu 8xxx nie jest efektywnym wyborem bo lepiej

dopłacić do wydajniejszej karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...