Skocz do zawartości
szklanka12

Platforma Amd Do Oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dwaIP

Nic nikomu nie bede urywał:P Tylko ostatecznie podaj co chcesz czy AMD (słabszy wydajnościowo) czy Intel (lepszy). Męska decyzja!

Stwierdzenie że intel jest wydajnościowo lepszy bez podania konkretnych typów CPU i zastosowania jest fałszywe.

 

Przykładowe wyniki testów nie szeregują tak idealnie że wszystkie CPU od Intela są szybsze Od wszystkich CPU od AMD

 

http://www23.tomshardware.com/cpu_2007.htm...5&chart=439

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel teraz króluje na rynku i cuż ze dałeś test gdzie najmocniejsze 4 rdzeniowe procki AMD walczą z 2 rdzenowymi w aplikacjach wykorzystujących 4 jajka.Dodam że Intel jest dużo lepszy do OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie że intel jest wydajnościowo lepszy bez podania konkretnych typów CPU i zastosowania jest fałszywe.

Weź się nie kłóć, każde dziecko wie, że nawet celeron 420 jest szybszy od phenoma a tylko i wyłącznie wybór intela jest słuszny.

 

szklanka12 przeginasz powiem Ci.Zdecyduj sie wreszcie bo po co ja Ci pisałem ten zestaw?

Oj ale żeś się zmęczył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o zmęczenie sie Tylko niech autor sie w końcu zdecyduje bo bedziemy pisać a na koniec okaze sie ze jednak poczeka kilka miesiecy z kupnem.To troche nie powazne

 

@hary widze ze TY jestes znawca wez coś doradz autorowi bo na razie komentujesz to co inni piszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Intel teraz króluje na rynku i cuż ze dałeś test gdzie najmocniejsze 4 rdzeniowe procki AMD walczą z 2 rdzenowymi w aplikacjach wykorzystujących 4 jajka.Dodam że Intel jest dużo lepszy do OC

Dałem link gdzie można wybrać sobie więcej zastosowań przykładowo tu najsłabszy x4 wygrywa z Q6600 czterojajecznym od Intela.

http://www23.tomshardware.com/cpu_2007.htm...5&chart=431

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hary widze ze TY jestes znawca wez coś doradz autorowi bo na razie komentujesz to co inni piszą

Jaki ze mnie znawca, powtarzam to co wszyscy piszą, że tylko intela warto brać bo AMD to ścier*o i się do niczego nie nadaje, także tylko potwierdzam słowa mistrza którego w tymże poście zacytowałem.

 

NIe przesadzacie troche z tym intelem?

No właśnie chyba trochę przesadzają... zawsze jak ja tu widzę temat w stylu "Zestaw na AMD" to zawsze pierwsza odpowiedź jest w stylu "Lepiej se złóż coś na Intelu..." pomimo że człowiek nie pyta o to czy lepszy jest zestaw na intelu czy na amd, tylko o zestaw na amd. Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe przesadzacie troche z tym intelem?

Jakl człowiek chce AMD to niech bierze. Intel wcale wydajnosciowo nie bedzie lepszy jesli nie bedzie krecony.

 

Czy wy jestescie normalni? 90% osób które pisza w tym dziale nawet nie ma pojęcia o podkręcaniu a wy polecacie sprzet drozszy i wymagający OC. Juz nie wpominając o polecaniu w prawie kazdym temacie tego kastrata jakim sa E2xxx nie mającego nawet wirtualizacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, sam przesiadłem się z x2 3800@2,7ghz na e2160@3ghz i aż takiego kosmosu niema, więc nie piszcie że AMD to ścierwo...

Może intel szybciej liczy PI, czy ma więcej smarków, ale "zwykły szarak" nie zauważy różnicy w codziennych zastosowaniach. Mnie przesiadka kosztowała 100zł (2 tygodnie temu) i nie żałuje, ale jakbym miał dopłacic więcej jak 200zł, to bym raczej się nie przesiadał...

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź się nie kłóć, każde dziecko wie, że nawet celeron 420 jest szybszy od phenoma a tylko i wyłącznie wybór intela jest słuszny.

Pisanie,że celeron jst wydajniejszy od Phenoma ...bzdur

Kiedyś najsłabszy AMD 64 bił na głowę P4 EE...intel odgrażał sie,że zrobi Pentiuma z 5 Ghz i co zrobił ...nie ...nawet 4 Ghz nie udało sie osiągnąć. To taka mój mały dodatek ale mniejsza z tym.

Wracając do tematu proszę się nie sprzeczać który lepszy AMD czy Intel bo to nie ma większego sensu.

 

Czyli co zostawić taka konfiguracje tego zestawu czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

... Juz nie wpominając o polecaniu w prawie kazdym temacie tego kastrata jakim sa E2xxx nie mającego nawet wirtualizacji...

Prawdopodobnie polecający nie wiedzą do czego służy wirtualizacja i co daje sprzętowe wsparcie wirtualizacji.

 

Tu jest w miarę przystępny tekst o wirtualizacji jednak dość stary bo pisany w czasach gdy CPU nie dawały wsparcia do tego.

http://students.mimuw.edu.pl/SO/Projekt04-...3-g8/index.html

Ostatni fragment tekstu w linku mówi o wadach zwłaszcza wydajności i właśnie tą wadę eliminuje sprzętowe wsparcie CPU i płyty

dla wirtualizacji.

 

Do czego może przydać się wirtualizacja dla przeciętnego zjadacza internetu:

 

Tworzymy maszynę wirtualną na swoim komputerze w celu uruchamiania przeglądarki i ściągniętych z sieci niepewnych programów.

Korzyść z takiego rozwiązania jest niebanalna i polega na całkowitym odcięciu od możliwości ingerencji w nasz system

przez wirusy i innych cyber-terrorystów.

Jeśli maszyna wirtualna zostanie zainfekowana na tworzymy nową jednym kliknięciem a starą maszynę kasujemy.

Do korzystania z e stron WWW wymagających bezpieczeństwa tworzymy sobie oddzielną maszynę i nie uruchamiamy

tam nic więcej oprócz przeglądarki.

Wygodne i pożyteczne.

 

@szklanka12 wymień przynajmniej pamięci na coś takiego http://morele.net/produkt/123818 chyba że znajdziesz potwierdzenie

że te patrioty dobrze działają w takiej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2929618[/snapback]

Prawdopodobnie polecający nie wiedzą do czego służy wirtualizacja i co daje sprzętowe wsparcie wirtualizacji/

Używasz z powodzeniem?

Edytowane przez Manial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

... Albo ze bedzie uzywal wirtualizacji do przegladania internetu, jak sugeruje dwaIP? Znasz kogokolwiek, kto tak robi?

 

...

Oczywiscie, ze bedzie np. bedzie sie mniej grzal i mniej pradu pobieral, a to juz zysk i wieksza stabilnosc systemu, nawet na zakurzonym radiatorze jaki posiada dwaIP (o ironio dwaIP zawiesil sie amd z powodu temperatury i sie biedak zrazil, szkoda, ze nie probowal z intelem).

1 Raczej będzie używał bo to kwestia czasu kiedy Windows zostanie wyposażony w maszynę wirtualną bo w przeciwnym

wypadku straci wiele z rynku na rzecz Linuksa.

 

2.Pierwszy CPU jaki podkręciłem to był pentium I taki jeszcze bez MMX i było to bardzo proste bo na płycie ustawiało się mnożnik

i taktowanie pamięci zworkami (nie było żadnych blokad).

Lubię energooszczędne CPU i do laptopa dotychczas zawsze wybierałem markę Intel a do stacjonarnego różnie przykładowo:

Celerona 1200 zamiast wydajniejszego nieco Athlona następnie Atlhona XP-M zamiast grzałki PIV i teraz z dwurdzeniowych

najbardziej podoba mi się X2 BE-2400 pod tym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Czy platforma Intela ma cos na wzor Cool'N'Quiet w AMD?

Tak, to sie nazywa chyba EIST.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ta wirtualizacja, nikomu nie potrzebna, może 1% userów korzysta :D

Na intelu jest Speedstep i C1E (halt), jednakże procki są tak zimne w idle, że nie jest konieczne włączanie jak w przypadku A64 (wiem bo mam pierwszego intela, a do tej pory od 15lat zawsze było AMD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

EIST reguluje rowniez predkosc obrotowa wentylatorow, czy tez zalezy to od plyty?

Zależy od płyty (nawet jeśli robimy to z systemu operacyjnego to płyta musi to umożliwiać)

 

Trzeba w dokumentacji płyty sprawdzić ile wentylatorów można podłączyć ile z nich ma kontrolę obrotów a ile tylko

monitoring.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ta wirtualizacja, nikomu nie potrzebna, może 1% userów korzysta :D

Ja uzywam prawie codziennie....

Ale jak ktos uzywa pc do zabawy to nawet nie wie do czego tego mozna uzyc...

 

Na intelu jest Speedstep i C1E (halt), jednakże procki są tak zimne w idle, że nie jest konieczne włączanie jak w przypadku A64 (wiem bo mam pierwszego intela, a do tej pory od 15lat zawsze było AMD)

Mój X2 przy 2.5Ghz jest tez zimny. W dodatku pod Vistą x64 nie działa mi chyba CnQ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie moje 3 grosze :D

 

W czym lepszy ? 2 punkty w benchmarkach ? 3FPS w grach ? I to jest warte doplacania 200PLN ?

2929560[/snapback]

intel odgrażał sie,że zrobi Pentiuma z 5 Ghz i co zrobił ...nie ...nawet 4 Ghz nie udało sie osiągnąć.

Intel nie musial, ja zrobilem te 5... a nawet 8 sie zdarzyło :D

 

By nie zmienił kierunku to by zrobil. Ostatnie P4 potrafily robic 4ghz przy vcore rzedu 1.2-1.25v. Mam nawet takiego co do 4.4 chce az 1.15v. Wycofali sie jednak z netbursta juz po opracowaniu calkiem nowego cpu ktory mial osiagac bez problemow po 5ghz w standardzie.

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Mój X2 przy 2.5Ghz jest tez zimny. W dodatku pod Vistą x64 nie działa mi chyba CnQ...

CrystalCPUID powinien zadziałać pod Vistą x64.

Używam tego do XP-M w desktop (oprogramowanie AMD też mi nie odpaliło) można to tak ustawić że ładuje się automatycznie

i można o tym zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie że intel jest wydajnościowo lepszy bez podania konkretnych typów CPU i zastosowania jest fałszywe.

 

Przykładowe wyniki testów nie szeregują tak idealnie że wszystkie CPU od Intela są szybsze Od wszystkich CPU od AMD

 

http://www23.tomshardware.com/cpu_2007.htm...5&chart=439

Moim zdaniem falszywe jest wyrywanie jednej z części testu i pokazywanie go jako przykład.

Żeby to udowodnić zadałem sobie trud przeanalizowania calego testu.

Porównałem procesory, o ktorych toczy się dyskusja, tj. E8200 oraz Phenom 9600.

Procesor Intela okazal sie wydajniejszy w 23 z 35 zastosowań.

Procasor AMD wygrał w 11 zastosowaniach.

Na jednym z wykresów nie uwzgledniono E8200, w Windows Experience Index- Memory padł remis :-P

 

Wyniku 23:11 nie wypada komentować. Bez podkręcania Intel wygrywal przeszło 2 razy cześciej.

 

Procesory są obecnie w porównywalnych cenach ( wg. Skąpca Intel jest cale 10zl tanszy :blink: ).

Dodatkowo przy nie-hamujacych-proców pamiatkach i płytach Phenoma podkręcimy zdecydowanie mniej niż c2d, na czym ten drugi może tylko zyskać kilkanaście-kilkadziesiat %. Koszt platform porównywalny.

 

W teście przytoczonym przez MaSella (http://egielda.com.pl/?str=art&id=3557-7) Phenom wypada jeszcze bladziej niz w tym z THG.

Nie chciałem jednak akurat go brać na "kanał", bo pochodzi przecież z "intelowskiego" obozu.

Oczywiscie lepszym rozwiazaniem byloby analizowanie poszczegolnych rożnic procentowych w poszczegolnych testach i wrzucenie średniej, ale to trochu za duzo pracy, a przy takiej przewadze IMO nie ma sensu.

 

Do Autora Tematu - w tym poscie masz wszystko dokladnie opisane, także tylko kupowac intela, a jeżeli cie nie przekonałem, sam spojrz do pierwszego z brzegu testu, ostatecznie kup Phenoma i ciesz się prawie-maksymalna wydajnoscia w tej cenie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój X2 przy 2.5Ghz jest tez zimny. W dodatku pod Vistą x64 nie działa mi chyba CnQ...

No ale chyba nie tak sam od siebie? Moglbys napisac z jakiej aplikacji korzystasz? Edytowane przez Manial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tam brakuje wsparcia wirtualizacji w moim mobilnym intelu... ;/

 

(a przeczytalem ze jej nie mam dopiero po postawieniu maszynki i stwierdzeniu ze cos jakos tak dziwnie chodzi :lol: )

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy Ci ze uzywam 2 czasem 3 systemów jednoczesnie?

Chyba sie zle zrozumielismy wiec porprawilem cytowany tekst. Czy moglbys napisac jakim programem obnizasz temperature procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Moim zdaniem falszywe jest wyrywanie jednej z części testu i pokazywanie go jako przykład.

Żeby to udowodnić zadałem sobie trud przeanalizowania calego testu.

Porównałem procesory, o ktorych toczy się dyskusja, tj. E8200 oraz Phenom 9600.

Procesor Intela okazal sie wydajniejszy w 23 z 35 zastosowań.

Procasor AMD wygrał w 11 zastosowaniach.

Na jednym z wykresów nie uwzgledniono E8200, w Windows Experience Index- Memory padł remis :-P

 

Wyniku 23:11 nie wypada komentować. Bez podkręcania Intel wygrywal przeszło 2 razy cześciej.

 

Procesory są obecnie w porównywalnych cenach ( wg. Skąpca Intel jest cale 10zl tanszy :blink: ).

Dodatkowo przy nie-hamujacych-proców pamiatkach i płytach Phenoma podkręcimy zdecydowanie mniej niż c2d, na czym ten drugi może tylko zyskać kilkanaście-kilkadziesiat %. Koszt platform porównywalny.

 

W teście przytoczonym przez MaSella (http://egielda.com.pl/?str=art&id=3557-7) Phenom wypada jeszcze bladziej niz w tym z THG.

Nie chciałem jednak akurat go brać na "kanał", bo pochodzi przecież z "intelowskiego" obozu.

Oczywiscie lepszym rozwiazaniem byloby analizowanie poszczegolnych rożnic procentowych w poszczegolnych testach i wrzucenie średniej, ale to trochu za duzo pracy, a przy takiej przewadze IMO nie ma sensu.

 

Do Autora Tematu - w tym poscie masz wszystko dokladnie opisane, także tylko kupowac intela, a jeżeli cie nie przekonałem, sam spojrz do pierwszego z brzegu testu, ostatecznie kup Phenoma i ciesz się prawie-maksymalna wydajnoscia w tej cenie.

 

Pozdrawiam

Porównanie E8200 z Phenom jest proste w aplikacjach które wykorzystują w pełni 4 rdzenie zawsze przegra E8200

W aplikacjach które wykorzystują max 2 rdzenie zawsze wygra E8200.

Dobór aplikacji zawsze będzie subiektywny dlatego tworzenie indeksu nie ma sensu użytkownik-nabywca CPU powinien

dostać pełniejszą informację : jaka będzie wydajność w przypadku jego oprogramowania.

Można dobrać aplikacje tak że wynik będzie 44:0 lub tak że wynik będzie 0:44.

 

Warto dodać że Intel dostarczając redakcjom przed premierą CPU do recenzji podpisywał z nimi umowy zawierające

listę dopuszczalnych aplikacji. C2D jest mocno przereklamowany a reklama to nie jest cała prawda a czasami nawet fałsz.

Bardziej sensowne jest porównanie X2 6400+ do E8200.

 

"Test" poboru prądu z egielda to jakiś żart. Pomiar przy pomocy czujnika na płycie to wyniki z sufitu.

dokładniej to można zrobić przy pomocy domowego licznika porównując pobór prądu przez cały komputer.

Dobór CPU do porównania też nie najlepszy bo brakuje tańszych od E8200 X2 6400+ oraz Brisbane 5400+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie zle zrozumielismy wiec porprawilem cytowany tekst. Czy moglbys napisac jakim programem obnizasz temperature procesora?

Jak o to chodzi to jak pisałem nie działa mi CnQ. X2 ma 3x stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec podjąłem już ostateczna decyzję

Z ważywszy na to,ze nit nie zgłosił sprzeciwu co do tej konfiguracji która podałem poza pamięciami które wymienię na http://morele.net/produkt/123818 .Jutro po pracy idę idę do sklepu (iTcom-u) złożyć zamówienie na komputer

Mam nadzieje,że nie będę żałował.

 

Chciałbym wszystkim podziękować za pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie przekonaliście mnie.

Wiec jeśli miał bym brać intela to proszę o podanie propozycji.

Komputer ma służyć w 70% do grania.

Fundusze max 5.000 (z monitorem bez HDD)

Zamiast obrzycać się błotem zobaczcie do czego komp będzie wykorzystany. Obecnie tylko LostPlanet obsługuje wpełni 4ry rdzenie i to jest jedyna gra gdzie ma przewage bo w reszcie zostaje daleko z tyłu, więc jeśli można mieć wydajniejszy procesor w grach (do których komp będzie kupiony) za podobne pieniądze to chyba lepiej iść w strone E8200.

 

dwaIP naprawde masz wiedzę tylko zamiast pomagać próbujesz wszystkich przekonać do swoich przekonań. Tyczy się to również innych. Autor topicu dokładnie napisał do czego ma służyć komp. Nigdzie nie napisał o wirtualizacji a tym bardziej nikt nie wspomiał o PentiumDC by temat wirtualiozacji wogóle poruszyć. Obecnie w zestawach od 1,5kzł opłacalność jest po stronie intela. I tak jak pół roku temu wszyscy polecali KN9 czy DFI Infinity z X2 3600+ to teraz wszyscy polecają E2180 i DS3L. Taka kolej rzeczy i nie widzę tematu do polemiki.

 

szklanka12 mam nadzieję że komp będzie służyć dobrze. Wyboru niepogratuluje bo była lepsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...