Skocz do zawartości
szklanka12

Platforma Amd Do Oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Ostatnio doszedłem do wniosku,że nie opłaca mi się reanimować mojego starego PC.

Proszę o ocenę zestawu i ewentualną korektę.

 

Procesor-AMD Phenom 9600 Black Edition

Płyta g.-Asus M3A32-MVP

Karta g.-Radeon 3870X2 Asus 1GB 4xDVI

Ram-Patriot 2x 2GB DDR2 800MHz CL4

Zasilacz-SilverStone Zeus 750W

Obudowa-Antec Gamer

Chłodzenie CPU-Thermaltake 745

Monitor-22" NEC AccuSync 225WXM silver-black

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel bedzie moim zdaniem lepszy.Do tego jakas dobra plyte i smigasz xD Nie wiem tylko poco ci zasilacz 750W.Napewno wystarczyla by 500-600W.

Edytowane przez AtriX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie 200zł roznicy? Przeciez E8400 kosztuje nawet mniej niz ten phenom...Smiesznym to imo jest dawac za niego 700 zł...Pusc takiego E8400 na okolice 4 ghz. Roznica bedzie "troszke" wieksza niz 3 FPS...

 

750W? Mania cyferek? ;]

Edytowane przez novy154

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokój

Napisałem AMD i będzie AMD...3fps wiecej w grach to zbyt mało aby mnie przekonać

 

wiec co do tego zestawu..zostaje czy cos zmienić ?

Fajnie, że wspierasz AMD w tak trudnych czasach dla tej firmy :D ale nie lepiej poczekać z kupnem phenoma?? Niedługo wyjdzie rewizja B3, możliwe, że lepsza do podkręcania, a tej padaki cieżko sie bedzie pozbyć. Lepiej kup sobie jakiegoś Athlona X2 i poczekaj do lata, a może nawet do 45nm made by AMD :) .

 

A najlepiej byś zrobił kupując Intela, bo ma po prostu lepsze procesory. Co trochę przeczy powyższym wywodom, ale taka jest prawda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie 200zł roznicy? Przeciez E8400 kosztuje nawet mniej niz ten phenom...Smiesznym to imo jest dawac za niego 700 zł...Pusc takiego E8400 na okolice 4 ghz. Roznica bedzie "troszke" wieksza niz 3 FPS...

 

750W? Mania cyferek? ;]

Poproszę o dowody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Witam wszystkich

Ostatnio doszedłem do wniosku,że nie opłaca mi się reanimować mojego starego PC.

Proszę o ocenę zestawu i ewentualną korektę.

 

Procesor-AMD Phenom 9600 Black Edition

Płyta g.-Asus M3A32-MVP

Karta g.-Radeon 3870X2 Asus 1GB 4xDVI

Ram-Patriot 2x 2GB DDR2 800MHz CL4

Zasilacz-SilverStone Zeus 750W

Obudowa-Antec Gamer

Chłodzenie CPU-Thermaltake 745

Monitor-22" NEC AccuSync 225WXM silver-black

Najbardziej wątpliwym elementem zestawu są pamięci bo brak informacji na temat ich współpracy z resztą zestawu (mobo - CPU)

mniejsze prawdopodobieństwo problemów z ram jeśli kupić na początek Corsair DDR2 XMS2 2x2048MB 800 TWIN2X4096-6400C5

Nawet są nieco tańsze http://morele.net/produkt/123818.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tobster

 

Widocznie slabo przejrzales wykresiki...

 

Jak mniemam, zestaw ten przeznaczony bedzie do grania. Spojrz na testy jeszcze raz, przemysl, wroc i przepros. Phenom pokonal stockowego E8200 tylko w 1 tescie - Lost Planet, ze wzgledu na obsluge 4 rdzeni prawdopodobnie. W reszcie testow zbiera baty.... Juz nie mowie o tym, co sie dzieje po oc... Oczywiscie mozesz dodac, ze Phenom niepodkrecony, fakt, ale co w zwiazku z tym? E8200 zrobi okolice 4 Ghz, a phenom z trudem dobije do 2,8-2,9... Cos jeszcze chcesz powiedziec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

2 moje poprzednie konfiguracje były na AMD, lecz nie jestem fanboyem, więc wybrałem wydajniejsze rozwiązanie - na Intelu.

 

Kiedyś AMD wygrywało z procesorami Intela - vide Pentium 4, ale teraz sytuacja jest inna.

Nie w każdym zastosowaniu przykładowo X4 jest bezkonkurencyjne cenowo do programowania bo Intel nie ma CPU czterojajecznego

poniżej ceny X4 (programista powinien mieć 4 rdzenie do testowania oprogramowania).

Spora część użytkowników chce mieć wirtualizację sprzętową a w tej kategorii CPU Intela przegrywają i to bardzo wyraźnie.

 

Kalkulacje opłacalności które opierają się na wynikach z OC są mało przekonywające nawet dla Intela.

 

Dlaczego Intel nie sprzedaje CPU fabrycznie podkręconych na max użytkowe? Może to się nie opłaca tak naprawdę?

 

Oczywiście marketing Intela będzie wmawiał na różnych forach że OC to dobry interes dla nabywcy CPU ale testy w laboratoriach

dają nieco inną ocenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście marketing Intela będzie wmawiał na różnych forach że OC to dobry interes dla nabywcy CPU ale testy w laboratoriach

dają nieco inną ocenę.

Przedstaw nam te laboratoryjne testy. Niech zgadne, kolejna teoria "szybkiej smierci podzespolow?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Przedstaw nam te laboratoryjne testy. Niech zgadne, kolejna teoria "szybkiej smierci podzespolow?"

O wynikach testów w laboratoriach Intela wnioskuję z tego co sprzedaje i jak taktowane.

 

Gdyby OC było takie opłacalne to Intel sam podkręcił by swoje CPU fabrycznie i pozamiatał rynek tak że z AMD nie było by co

zbierać.

 

Moim Zdaniem sensowne użytkowe OC wymaga dużego wkładu pracy i raczej trzeba się ograniczyć do fabrycznego napięcia CPU

lub w okolicach oraz zainwestować w drogie chłodzenie i mocniejszy zasilacz.

 

Stabilność komputera wypada po OC sprawdzić i dla każdego wymagania dotyczące prawdopodobieństwa przekłamań , zawieszeń i

uszkodzenia sprzętu jest inne. Nawet jeśli puszczę Ortosa na tydzień to i tak sprawdzę tylko czy komputer się nie

przegrzewa w danych warunkach a co będzie latem przy 35C i tak nie wiadomo.

Na ile skróci się żywotność sprzętu też nie wiadomo.

Prz podkręconym mocno komputerze powstają przekłamania sprzętowe które trudno wychwycić bo system

działa i nie ma komunikatu o błędach a rezultat dla użytkownika takiego komputera

może być dosyć przykry jeśli w wyniku przekłamania sprzętu straci jakieś istotne dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sratatattata ;]

 

1. Skrocona zywotnosc - naprawde, ogromnie mnie interesuje, czy proc pozyje 15 czy 10 lat. Zanim padnie, zdaze go wymienic 3x na inny.

 

2. Dobry zasilacz to P-O-D-S-T-A-W-A kazdego zestawu, niestety u nas polowa osob o tym nie wie. Drogie chlodzenie? Czy ktos Ci tu kaze zaraz bic rekordy oc? Nie mowimy o ekstremalnym kreceniu. Często mozna ladnie pogonic proca nawet na boxie. Jesli chodzi o napięcie, nikt też nie doradza dawac na procka 1,8v do codziennego uzytku, bo bylo by to zabojstwem, wiec w czym problem?

 

3. Orthos sprawdza stabilnosc, a dodatkowo wlasnie wygrzewa procka. A ze niby ze wzrostem temp proca niekreconego przy wzroscie temp otoczenia sie juz nie liczysz?

 

4. Zanim zaczniemy pracowac na podkreconym systemie, to wypadaloby przetestowac jego stabilnosc, prawda? Po to jest orthos, po to są memtesty, 3dsmarki etc....

 

Pozdrawiam

Edytowane przez novy154

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...