Skocz do zawartości
patgaw

Gaśnie Monitor, Komuper Sie Zawiesza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem, że gdy włączę 3dmarka 2006 przechodzi pierwszy test, leci kawałek drugiego ("firefly forest") no i w tym momecie z nikad, gasnie monitor i komp sie wiesza. Nacisniecie caps locka nie zapala/gasi diody, komputer na nic nie reaguje. Nawet reset zbytnio nie pomaga, bo niby restartuje kompa ale monitor i tak sie nie zapala. Kare mam od niedawana wiec w wiele gier nie pogralem jeszcze, ale w CSS i COD4 wszystko jest ok.

 

Moja karta graf to ASUS EAX1950PRO, stery do wszystkiego najnowsze, windows po formacie, na omegach to samo.

 

troche googlowalem i szukalem o forach ale te odpowiedzi ktore znalazlem u mnie nie dzialaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj CAŁĄ I DOKŁADNĄ konfigurację kompa.

 

E6300

ASUS P5B

EAX1950PRO

1GB RAM G.SKILL DDR2 800mhz

zasilacz Delta dps-350AB 4A

2 dyski

Monitor Samsung SyncMaster 755DFX

 

chyba tyle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tera windows mi jeszcze wywalil takie cos:

 

 

//

// Watchdog Event Log File

//

 

LogType: Watchdog

Created: 2008-03-02 19:49:28

TimeZone: -60 - Środkowoeuropejski czas stand.

WindowsVersion: XP

EventType: 0xEA - Thread Stuck in Device Driver

 

//

// The driver for the display device got stuck in an infinite loop. This

// usually indicates a problem with the device itself or with the device

// driver programming the hardware incorrectly. Please check with your

// display device vendor for any driver updates.

//

 

EaRecovery: 1

ShutdownCount: 13

Shutdown: 0

EventCount: 2

BreakCount: 2

BugcheckTriggered: 1

DebuggerNotPresent: 1

DriverName: ati2dvag

EventFlag: 1

DeviceClass: Display

DeviceDescription: Radeon X1950 Pro (Omega 3.8.442)

HardwareID: PCI\VEN_1002&DEV_7280&SUBSYS_01821043&REV_00

Manufacturer: ATI Technologies Inc. (Omega 3.8.442)

DriverFixedFileInfo: FEEF04BD 00010000 0006000E 000A1A63 0006000E 000A1A63 0000003F 00000008 00040004 00000003 00000004 00000000 00000000

DriverCompanyName: ATI Technologies Inc.

DriverFileDescription: ATI Radeon WindowsNT Display Driver

DriverFileVersion: 6.14.10.6755

DriverInternalName: ati2dvag.dll

DriverLegalCopyright: Copyright © 1998-2004 ATI Technologies Inc.

DriverOriginalFilename: ati2dvag.dll

DriverProductName: ATI Radeon WindowsNT Display Driver

DriverProductVersion: 6.14.10.6755

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że ta Delta powinna sobie poradzić, ale dla pewności najpierw sprawdź na czymś mocniejszym ( markowe 400W minimum), może to być także wina sterowników, jakich używasz obecnie?? Ściągnij jakieś inne, wyczyść dokładnie system driver cleanerem i zainstaluj nowe sterowniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że ta Delta powinna sobie poradzić, ale dla pewności najpierw sprawdź na czymś mocniejszym ( markowe 400W minimum), może to być także wina sterowników, jakich używasz obecnie?? Ściągnij jakieś inne, wyczyść dokładnie system driver cleanerem i zainstaluj nowe sterowniki :)

 

 

dzisiaj przetestuje cziftekiem 390w, a drivery kazde testowalem, omegi, od ati najnowsze, ze strony asusa.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i przestestowalem zalmanem 400w, i jest lepiej ale nadal zle, przechodzi wiecej testow, ale przy jednym z ostatnich, i tak gasnie, tyle ze przez jakies 10s jeszcze moge wylaczyc capsa, i po restarcie wywala ze windows odzyskal sprawnosc po powaznym bledzie a winowajca byl ati2dvag.dll

 

jakies pomysly??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz temperatury karty graficznej ? Sprawdź w RivaTuner. Chłodzenie to oryginalne ? Jak tak to ustaw na 90-100% prędkość obrotów wiatraka (też w RivaTuner).

 

Ja miałem wcześniej też Asusa x1950 PRO i po jakimś czasie musiałem wymienić chłodzenie ,bo te def. nie wyrabiało już nawet na 100%. Te radki się potworne grzeją ,a chłodzenie na tym Asusie jest do [gluteus maximus].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i to rozwiazalo po czesci problem, bo w grach juz jest ok, ale w 3dmarku jest dalej zle.

w stressie mam 80 stopni.

Skoro rozwiazalo po czesci problem to karta do reklamacji (wada chlodzenia) albo chinczyk pasty nie dal.... etc., pomijam fakt piekarnika w obudowie bo pewnie go nie ma, zdejmij dla jaj jedna klape z obudowy i testuj, jak nie pomorze to na gware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...