Skocz do zawartości
staff

Compaq Deskpro Na Intelu 815 Piii 933 I Problem Z Karta Graficzną

Rekomendowane odpowiedzi

posiadam Compaq deskpro na intelu 815 PIII 933 ze zintegrowaną grafiką i roższerzeniem pamieci graficznej 4MB w porcie AGP i postanowiłem go rozbudować no i pojawił się problem z karta graficzną po wyjęciu z portu AGP rozszerzenia pamięci i włożeniu Radeona 9000 przy uruchamianiu wyskakuje

"162-System Options Not Set

Your system configuration has changed since your last boot (addition of a hard drive, etc) or a loss of power to the Real Time Clock will lose power if the onboard battery is not functioning correctly. Pressing F1 will record the new configuration. If this message pensists, you may need to replace the onboard battery."

pod spodem polecenie aby wcisnąć F1. Problem pojawia się przy każdym uruchomieniu komputera - zatrzymuje się w tym miejscu i nie chce się dalej botować.

Wymieniłem baterię na płycie i dalej to samo, zaktualizowałem również bios na nowszy i też nic nie pomogło.

po wyciągnięciu karty graficznej i włożeniu rozszerzenia pamięci problem znika.

Pytanie dla znawców- czy trzeba coś w biosie ustawić?

dodam że mój angielski jest na poziomie początkującym więc może w powyższym tekscie czegoś niezrozumiałem.

Edytowane przez staff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję ustawić poprawnie ustawienia biosu zegar data itd jak nie pomoże to możliwe że płyta uwalona pozdro.

płyta nie jest uwalona bo mam 2 sztuki takich kompów i dzieje sie to samo.

znawcy biosu powinni wiedziec co przestawić w biosie.

przyczyną może byc to że karta graficzna jest na pamięciach DDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...