Jump to content
Sign in to follow this  
Stas78

Niskie Fsb Z Ddr 400

Recommended Posts

Witam wszystkich, jestem nowy na Forum więc proszę o wyrozumiałość: chciałbym wymienić Ram z 512Mb DDR 333 (CL2,5 chyba) no-name na 2Gb A-Data DDR 400 CL3.

Mój sprzęt to:

Athlon XP 2200+ (133x13,5) 1800Mhz Thoroughbred-A ,

płyta AsRock K7NF2-RAID.

Niby płyta obsługuje DDR400 , a procek to ciężko powiedzieć.

Wiem: FSB procka 133 (czyli 266) a Ram będzie DDR 400 – mocno asynchronicznia praca częstotliwości.

Czy ten sprzęt po wymianie RAM w ogóle wstanie i czy odczuje różnice w wydajności ??

Czy też wydajność będzie mniejsza od starego ram-u i co z timingami ??

Przy okazji za jakiś czas wymienię też procek na np. Athlona XP 2600+ (166x12,5) lub wyższego. Wiem, że szkoda ładować w socket A ale chciałbym żeby dało się na tym zmodernizowanym kompie przez około rok grać na średnich/niższych detalach w kilka nowszych gier, a potem chyba nowy komp.

Pozdrawiam wszystkich.

Lepiej zacznij teraz zbierać na nowego kompa niż inwestować w to muzeum. Zmiana z 333 na 400 (ramu) jest bez sensu bo wzrostu wydajności nie zobaczysz.

To TY nie wiesz jakie kompy mają niektórzy i to są dopiero muzea. Może Ram i Procek są stare ale zasilacz i grafa są niezłe. Do tej pory na tym sprzęcie w średnich detalach chodziło większość gier (Stalkera, Gears of War, CoD 4 , Bioshock, Crysis jeszcze nie próbowałem).

Nie mam co zbierać bo za jakiś rok będzie wymiana CAŁEGO kompa.

Chodziło o to czy odczuje w wydajności zmianę 512mb ddr 333 na 2gb ddr 400.

Mógłby ktoś odpowiedzieć na te pytania:

Czy ten sprzęt po wymianie RAM w ogóle wstanie i czy odczuje różnice w wydajności ??

Czy też wydajność będzie mniejsza od starego ram-u i co z timingami ??

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

po co dokupywac pamieci 400mhz skoro masz szyne 266 nawet jesli chcialbys podkrecic fsb to te pamieci o czestotliwosci 333 spokojnie Ci wystarcza, ale jesli w sklepach nie ma juz 333mhz bo wadomo ddr odchodza do lamusa to sprobuj z 400 jak cos to jest opcja zwrotu chyba ?

skoro plyta obsluguje 400 to system powinien wstac aczkolwiek asrock jakas wybitna firma nie jest wiec ryzyko jakies jest

wydajnosc oczywiscie, ze wzrosnie a timingi mozna zawsze sprobowac zmniejszyc w biosie na cl2.5 tylko kwestia tego czy jest sens dokupywac az 2gb...

Edited by yaz

2GB takiego ramu kosztuje 300zł, wiec to juz jest 1/3 ceny dosyć znośnego, nowego kompa, wiec radze Ci sie zastanowic jeszcze raz.

Do tego dochodzi to, że 2GB DDR2 można dostać za ~100 zł :D

Nie opłaca się zdecydowanie. Ja na Twoim miejscu dołożyłbym na ten rok drugie 512 ddr noname 333 cl2.5, albo 1gb jeśli wyczaiłbym gdzieś za tania kaske i na tym doczekał do zmiany sprzętu. Na wzrost wydajnosci sie nie łakom, bo będzie on znikomy. Natomiast komfort wymiany danych dysk-pamieć znacząco wzrośnie i zniknie to niustanne mielenie dyskiem i czekanie na loady z virtualnej. Wiem bo niedawno sam męczyłem sie na 512mb (winxp okrojony) i w grach to był koszmar, mimo że miałem Kingstony HyperX cl2.2.2.5

Witam, dzięki za odpowiedzi.

Pare dni temu (4 mar) zakupiłem A-data DDR400 1Gb CL3 i na razie to mi wystarczy aż do zmiany kompa. No i jest troche lepiej bo mniej muli system, ale częstotliwość RAM-u spadła do 333. Póki nie zmienie procka z lepszym FSB (np. 166 lub 200) to się timingami raczej nie będe bawił - w biosie ustawione na auto.

Ładuje hajs w ten komp dlatego żeby jeszcze przez rok nowsze gry odpalać, a potem nowy komp i chce ten komp wzmocnić bo potem go brat przejmie.

Pozdro dla wszystkich.