Skocz do zawartości
Stas78

Niskie Fsb Z Ddr 400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem nowy na Forum więc proszę o wyrozumiałość: chciałbym wymienić Ram z 512Mb DDR 333 (CL2,5 chyba) no-name na 2Gb A-Data DDR 400 CL3.

 

Mój sprzęt to:

Athlon XP 2200+ (133x13,5) 1800Mhz Thoroughbred-A ,

płyta AsRock K7NF2-RAID.

 

Niby płyta obsługuje DDR400 , a procek to ciężko powiedzieć.

 

Wiem: FSB procka 133 (czyli 266) a Ram będzie DDR 400 – mocno asynchronicznia praca częstotliwości.

 

Czy ten sprzęt po wymianie RAM w ogóle wstanie i czy odczuje różnice w wydajności ??

Czy też wydajność będzie mniejsza od starego ram-u i co z timingami ??

 

Przy okazji za jakiś czas wymienię też procek na np. Athlona XP 2600+ (166x12,5) lub wyższego. Wiem, że szkoda ładować w socket A ale chciałbym żeby dało się na tym zmodernizowanym kompie przez około rok grać na średnich/niższych detalach w kilka nowszych gier, a potem chyba nowy komp.

 

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Lepiej zacznij teraz zbierać na nowego kompa niż inwestować w to muzeum. Zmiana z 333 na 400 (ramu) jest bez sensu bo wzrostu wydajności nie zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To TY nie wiesz jakie kompy mają niektórzy i to są dopiero muzea. Może Ram i Procek są stare ale zasilacz i grafa są niezłe. Do tej pory na tym sprzęcie w średnich detalach chodziło większość gier (Stalkera, Gears of War, CoD 4 , Bioshock, Crysis jeszcze nie próbowałem).

Nie mam co zbierać bo za jakiś rok będzie wymiana CAŁEGO kompa.

 

Chodziło o to czy odczuje w wydajności zmianę 512mb ddr 333 na 2gb ddr 400.

 

Mógłby ktoś odpowiedzieć na te pytania:

 

Czy ten sprzęt po wymianie RAM w ogóle wstanie i czy odczuje różnice w wydajności ??

Czy też wydajność będzie mniejsza od starego ram-u i co z timingami ??

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co dokupywac pamieci 400mhz skoro masz szyne 266 nawet jesli chcialbys podkrecic fsb to te pamieci o czestotliwosci 333 spokojnie Ci wystarcza, ale jesli w sklepach nie ma juz 333mhz bo wadomo ddr odchodza do lamusa to sprobuj z 400 jak cos to jest opcja zwrotu chyba ?

 

skoro plyta obsluguje 400 to system powinien wstac aczkolwiek asrock jakas wybitna firma nie jest wiec ryzyko jakies jest

 

wydajnosc oczywiscie, ze wzrosnie a timingi mozna zawsze sprobowac zmniejszyc w biosie na cl2.5 tylko kwestia tego czy jest sens dokupywac az 2gb...

Edytowane przez yaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się zdecydowanie. Ja na Twoim miejscu dołożyłbym na ten rok drugie 512 ddr noname 333 cl2.5, albo 1gb jeśli wyczaiłbym gdzieś za tania kaske i na tym doczekał do zmiany sprzętu. Na wzrost wydajnosci sie nie łakom, bo będzie on znikomy. Natomiast komfort wymiany danych dysk-pamieć znacząco wzrośnie i zniknie to niustanne mielenie dyskiem i czekanie na loady z virtualnej. Wiem bo niedawno sam męczyłem sie na 512mb (winxp okrojony) i w grach to był koszmar, mimo że miałem Kingstony HyperX cl2.2.2.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za odpowiedzi.

Pare dni temu (4 mar) zakupiłem A-data DDR400 1Gb CL3 i na razie to mi wystarczy aż do zmiany kompa. No i jest troche lepiej bo mniej muli system, ale częstotliwość RAM-u spadła do 333. Póki nie zmienie procka z lepszym FSB (np. 166 lub 200) to się timingami raczej nie będe bawił - w biosie ustawione na auto.

 

Ładuje hajs w ten komp dlatego żeby jeszcze przez rok nowsze gry odpalać, a potem nowy komp i chce ten komp wzmocnić bo potem go brat przejmie.

 

Pozdro dla wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...