Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat, co będzie szybsze, cichsze, bo jak wiadomo najlepiej by było jakby było szybko i cicho :D Pomóżcie podjąć decyzje. Po z tym myślę ze jest wiele osób z podobnym dylematem.

 

Temat jest o:

2x250GB w RAID0 vs 1x500GB

a nie o:

2x250GB w RAID0 vs 2x500GB w RAID0

ani o:

1x250GB vs 2x500GB w RAID0

 

... ani o żadnej innej kombinacji tych dysków poza tą pogrubioną.

Edytowane przez SiLenTus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat, co będzie szybsze, cichsze, bo jak wiadomo najlepiej by było jakby było szybko i cicho :D Pomóżcie podjąć decyzje. Po z tym myślę ze jest wiele osób z podobnym dylematem.

barka 500 gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie barki 250GB beda szybsze i to o sporo sporoooo... na 100%

 

Jak moje dwie barki 160GB sa szybsze juz duzo od jednej barki 7200.11...

 

Oczywiscie beda ciut glosniejsze ale szczerze, bedzie to niewielka roznica Gdyz sa jedno talerzowe...

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś czemu tak, a nie inaczej? Porównanie może jakieś?

przepraszam, ale zjaras chyba sie pospieszyl z opinia i nigdy nie mial do czynienia z takim sprzetem

 

pytanie było jasno postawione 2x vs 1x

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś czemu tak, a nie inaczej? Porównanie może jakieś?

Zadam Ci pytanie co jest szybsze 1 barka 250 gb czy 1 barka 500 gb???? Logiczne, że barka 500gb i jak złączysz je w raid będą :-P szybsze od 250.

 

przepraszam, ale zjaras chyba sie pospieszyl z opinia i nigdy nie mial do czynienia z takim sprzetem.

sorry panowanie przeczytałem, że te i te w raid. Teraz czaje!!!!! Pewnie, że 2 barki 250 gb są szybsze od 1 barki 500 gb. Przepraszam za pomyłkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak bardzo Ci na jednym i drugim zależy? Mam akurat oba i zdecydowanie moge powiedzieć:

Talerze 250 obracają się zdecydowanie głośniej i ogólnie gorzej brzmią od 500. Za to 250 podczas przeczesywania ledwie co tam sobie grucha, a 500 już zauważalnie, w skrzynce bitumicznej za to już tego nie słychać, a talerze chodzą znacznie ciszej.

Dodać do tego należy: x dB dwóch HDD = (x + 3) dB jednego HDD, czyli dwa razy głosniej, niż pojedyńcza 250.

Ale jeśli nie masz zasilacza jednego z najcichszych na rynku, to raczej nad hałasem HDD nie ma się jeszcze co zastanawiać. Widzę, że masz Szefa, więc jeśli nie planujesz swapa, albo zmiany zasiłki do daj sobie spokój z gdybaniem nad cichą pracą czegokolwiek.

 

Poza tym 500 jest chłodniejsza.

 

A wydajność 250 *2 oczywiście wyższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze polecam raid0 na 410AS, po przesiadce z dysku o odczycie 54mb(160gb) na raid0 o odczycie 125mb wyraźnie mozna odczuc różnice :) u siebie ustawilem strip size def taki jak bios przydzielil czyli 128 kb, gdziesik widzialem testy ze na 32kb w testach dostaje kopa ok +20mb odczytu a dodatkowo mozna włączyć pamięć podręczną z opóźnionym zapisem ( ale jest niby experimental ) co tez podnosi wydajność.

Dyski sa dla mnie nieslyszalne, równiez w trakcie pracy głowic. Nie mam wodnego chlodzenia, moze wtedy te "hałasy" by się uwydatniły.

Chipset ICH9R

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Pwael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że się zdecydowałeś na 2x250 GB. Umocnię Cię w decyzji ; )

 

Moje 2x 410 AS ; ) Stripsize 32 (Polecam jeżeli na Raid0 ma być system)

Dołączona grafika

 

Tutaj 1x 620 AS vs 1x 410 AS

Dołączona grafika

 

2x 410 AS w Raid0 (1 talerz) są o wiele bardziej ciche niż dwu talerzowa 620 AS, do tego wydajność wzrosła ponad 2x ; )

 

HDD kupiłem w Proline (Gliwice) za 205 zł/szt. IMO opłacało się wiele bardziej niż 1x 500 GB.

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ,a jak bym podłączył 3 dyski w Raid 1x250 + 2x500 GB . Działało by to ? Sorki ,ale nie bawilem się Raid jeszcze ,bo czekam właśnie na drugą 500 , a po jakimś czasie tą 250 chcę opchnąć ,ale na razie będzie jeszcze siedziała ,bo mam na niej system. Wszystko to barki 10 (250) i 11 (500).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ,a jak bym podłączył 3 dyski w Raid 1x250 + 2x500 GB . Działało by to ? Sorki ,ale nie bawilem się Raid jeszcze ,bo czekam właśnie na drugą 500 , a po jakimś czasie tą 250 chcę opchnąć ,ale na razie będzie jeszcze siedziała ,bo mam na niej system. Wszystko to barki 10 (250) i 11 (500).

3x te HDD w Raid0 ?

To byś miał 750 GB Raid0, bo rozmiar redukuje się do rozmiaru najmniejszego HDD. Lepiej zostawić 1x HDD bez Raid, do tego 2x 500 w Raid0 ; )

 

P.S

Polecam poradnik Mardoka, tam masz wszystko ładnie opisane.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...