Skocz do zawartości
Stanczu

Marvinowe Wc Wydanie Drugie

Rekomendowane odpowiedzi

Heja.

 

Z racji tego ze przesiadłem sie na nowy sprzęcik i tamten szrot poszedł w odstawkę to przyszedł czas wyciszyć nowego blaszaka.

Tutaj dla przypomnienia pierwsze lc. Zmieniła się buda (jakiś codeszit z mojej pracy) i prawie wszystkie podzespoły.

No to jazda.

 

Co chłodzę?

*E2140

*P5K-e

*88gt

 

Czym chłodzę?

Jako że zakupiłem w komplecie to mobo zostało obsadzone cała rodzinką frostów, które zresztą przywędrowały od Bartlomiusa;). Rez także jest ze stajni Realitynet. Wersja 5,25 Easy którego podrzucił mi Chase1. Pompa Coolriver v.2 Kupiona za małą kwotę, używana(pozdro ralphi13), miała ułamany kabel co naprawiłem dość prowizorycznie jak powiedzą niektórzy, ale na lutowaniu to ja sie nie znam :)Działa i to się liczy. Jestem mile zaskoczony jej kultura pracy. Cichusieńka! Ciepło z układu oddaje Swifteh 2x120 od Rankena, a wieje na nim ten sam zielony Coolink GreenSilent-fan co w poprzedniej rewizji. Skręcony na minimum daje rade w idle (temp w stresie jeszcze nie sprawdzałem). No i reszta: jakieś tam złączki i niebieski mega-twardy wąż bez napisów w kolorze niebieskim:)

 

Tak to wygląda razem przed założeniem:

Dołączona grafika

 

I jeszcze rzut oka na "to coś" z ac co hałasowało spod biurka:

Dołączona grafika

Jednym słowem - tragedia...

 

Jak składałem?

Ano w bólach i męczarniach :lol: Na początek oczywiście rozebrałem wszystko na części i zaczęło sie kombinowanie co gdzie i jak. Jako że cały zarys miałem już w głowie poza chłodnicą to strzeliłem parę przymiarek i wyszło mi na to że trzeba będzie ciąć górę obudowy. Ale jako że ten Super Power Codeszit ma tak dziwacznie zdejmowaną górną część obudowy to musiałbym wycinać dziury w dwóch powierzchniach co mi sie nie podobało. Zorganizowałem przyklejane nóżki od jakiegoś routera i już można było śmiało stawiać chłodnice na dole obudowy (za to ze tam stoję pewnie będę zbierać cęgi;) ). Problem chłodnicy rozwiązany. Jako że pan na giełdzie fajnie mi nakleił stikerek na grafie to zdejmowanie chłodzenia poszło szybciutko i po paru minutach blok i małe radiatorki zostały umiejscowione na 88gt od Galaxy.

Dołączona grafika

Odkurzyłem asusa, ściągnąłem radiator i tu zonk. Ktoś napisał że radiatory z sekcji zasilania i nb da się rozdzielić. Może i się da ale z radiatorów i heatpipa nie zostało by nic w kształcie w takim, jakim założyli konstruktorzy :wink: Szybki pomyślunek, pila w dłoń i już mamy radiator na sekcję zasilania, przykleiłem je na tasme 3M

Dołączona grafikaDołączona grafika

Na swoje miejsce wskoczyły bloki na cepa i nb. Płyta powędrowała na miejsce, rezik wskoczył w zatokę, grafa do sloty i zaczęło się.. podłączanie kabelków :mur: Grube, twarde i niefajne ale jakoś dałem sobie rade (ale dobre 3 godziny w plecy + ból paluchów) :wink:

Dołączona grafika

Jeszcze tylko szybciutki kurs na pobliska stacje benzynowa i mamy czym zalewać. Mieszanka petrygo/woda demineralizowana 50/50.

Dołączona grafika

Zalewania przebiegło bez większych kłopotów. Pociekło tylko z coolrivera. Niedokręcona śrubka od podstawki. trzeba przyznać że napełnianie układu dobrze robi na mięśnie :D Nieźle trzeba się namachać juz przecież nie lekka obudową żeby powietrze do rezika spyliło :wink:

Cr po naprawie:Dołączona grafika

A tak wygląda całość:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Plany na przyszłość to zmiana budy (zdecydowanie), na dniach powinno dojść okno, plexa już czeka i może jakaś jasna katoda (biała?). Najbardziej hałasuje mi Caviarek na Ata więc będzie zamiana na coś cichego satowego lub bitumbox jeśli znajdę gdzieś maty APP w przystępnej cenie.

To by było na tyle. Mam nadzieje ze ktoś to przeczyta całe i nie umrze z nudufff :lol2: Jak coś mi sie jeszcze narzuci to dopisze

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam czyste petrygo w układzie icon_smile3.gif

Mieszanka petrygo/woda demineralizowana 50/50.

:P

chłodnice spróbuj położyć na jakiś dystansach i obserwuj tempy

układzik przyjemny fajne łuki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kabelków to są jak dla mnie wystarczająco pochowane. Komp stoi pod skosem pod biurkiem i wszystkiego co jest przy koszykach na napędy i za nimi nie widać. Jedyny przewód jaki jest widoczny to ten od wiatraka z tyłu budy ;).

chłodnice spróbuj położyć na jakiś dystansach

Napisałem wyżej że chłodnica ma nóżki gumowe od jakiegoś routera. Na fotach ich nie widać po prostu.

Wczoraj miałem wyciek, a właściwie powódź :( Raczej z mojego błędu bo musiałem źle skręcić złączkę na nb. Przewód wręcz wystrzelił z króćca i zalało całą grafę i hdd. Komp suszy się od wczoraj. Mam nadzieję że wstanie, ale hdd to pewnie bagno i nie zadziała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puściło na łączeniu Gpu>NB

Złączka puściła?

Poskręcaj je mocno kluczem.

Ta złączka na chłodnicy to od strony otwartego boku obudowy to aby aby skręcona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie wymiana węża bo ma za grube ścianki i praktycznie nie da się poskręcać tego mocniej. Dlatego to zresztą zeskoczyło. Dokręcałem najpierw ja aż pozdzierałem paluchy, a potem brat. A on to pary ma w łapach i gucio.

Zmieniam wąż na jakiś miękki o cienkich ściankach. Może Tygon? zaraz sobie popatrzę po sklepach. Jak na razie komp stoi z boku i odpoczywa:)

Edytowane przez Marvin00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje dzieci, chlip chlip ^_^

 

Faktycznie F3D ma inny kolor, gdybym wiedział wcześniej to polakierowałbym Ci na ten sam co pozostałe. Zmiana budy rzeczywiście wyjdzie na dobre, a te kabelki od pompki to jakoś zaizoluj - da się spokojnie wyjąć od wewnątrz, CR2 dość łatwo się rozbiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bart i tak docelowo będę chciał je trzasnąć na jakiś inny kolor. Może takie fajny pomarańcz a'la RN :P Węże wezmę chyba dzisiaj Innovateka niebieskie uv w coolingu (9,5pln/metr). Grubość ścianki mają 1mm a te od Ciebie chyba z 2-2,5 :P Co do CR to lekka dawka taśmy izolacyjnej załatwiła sprawę, jak go rozbierałem to szarpałem się z tym przewodem i wydaje mi się że jest on raczej na sztywno zatopiony w obudowie dlatego tak to jest teraz zlutowane (kabel był ułamany przy samej obudowie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp wysuszony, uszkodzeń prawdopodobnie żadnych. Tylko dźwięk piszczy jakoś dziwnie :P Wybiłem parę nitów i zrobiłem więcej miejsca poprzez usuniecie jednej ścianki od koszyka 3,5". Łatwiej mi teraz przesunąć np chłodnicę jak chce cokolwiek zrobić w środku budy. Węże inno są świetne w porównaniu do tych no-namów co miałem. Teraz węże trzymają jak sam siemasz :) Foty:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w końcu zebrałem się w sobie i zaczynam składać do kupy swoje klocki które leżały ostatnio porozrzucane po domu.

Przez czas jaki się przeprowadzałem wyglądało to tak:

Dołączona grafika

 

Teraz zaczynam to układać po ludzku jakoś i tu pierwsze pytanie:

Chłodnica będzie na górze budy. Jaki patent stosujecie żeby przykręcić to wszystko razem z wicherkami?

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Śruby jakie dają do wiatraków (wkręty?) nie przejdą przez blachę, śruby z nakrętkami też nie przykręcę bo będą się obracać z racji braku możliwości złapania łba pod wiatrakiem/chłodnicą.

help! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko tu cokolwiek nazwać gwintami. Chłodnica była używana i wygląda to tak jak by do każdego otworu ktoś wpychał śrubę o innym gwincierozmiarze. Żadna śrubka od kompa tam nie pasuje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na silikonowe kołki, jak się im obetnie łebki to zostaje 1mm silikonu, który łatwo sie rozpłaszcza. Albo zostawić łebki i potem te 3mm między blachą a chłodnicą czymś uszczelnić.

https://www.cooling.pl/silentiumpc-silicon-pins-silikonowe-kolki-montazowe-do-wentylatora,produkt,553092.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Tylko sugeruje przyczepić karteczkę z informacją, jeśli całość jest na silikonowe kołki - jak zaczniesz kombinować to przypomnisz sobie, aby nie robić nangłych odwróceń do góry nogami - aby nie było niespodzianki, że coś nagle się urwało, bo kołki puściły ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...