Skocz do zawartości
Robas

Pomożecie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kilka dni temu kupilem sobie nowy komputer, a raczej czesci ktore wczoraj poskladalem do kupy. Niestety cos jest nie tak jak powinno... Komp uruchamia sie, ale wczytanie windowsa zajmuje mu strasznie dlugo czasu. A gdy wlacze jakas gierke to juz wogole odmawia posluszenstwa, a mianowicie zacina sie, skacze, generuje jakies strasznie dziwne kolory itp.

Jedyna gra w jaka gralem na tym kompie jest crysis. On tez sie cial troche zanim weszlo do menu, ale potem juz chodzilo elegancko, plynnie na wysokich detalach. Ten problem nie wystepuje jednak tylko w grach... Podczas zrzucania filmu na dysk, sluchania muzy z winampa czy tez zwyklego przegladania folderow tez potrafi sie zaciac... Na poczatku myslalem ze moze cos nie tak jest z grafika, ale sciagnalem najnowsze sterowniki, sprawdzilem kilka razy czy oby na pewno karta dobrze siedzi i... nic. Nie moge sie doszukac czemu to wszystko nie dziala tak jak powinno...

komp:

GeForce 8800 GTS EVGA 512MB

Asus P5K-E/ WIFI-AP Intel P35

Intel Core2 Duo E8200

zasilka Tagan 500W U26 i-Xeye II series Dual Engine

OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium Rev2 CL4-4-4

HDD Western Digital ATA 250GB (z poprzedniego kompa) jest na jednej tasmie z dvdrw lite-on

Win XP proffesional 32bit

 

bardzo prosze o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy HDD i DVD pracują w trybie DMA, jeśli nie to go ustaw.

 

PPM na mój komputer --> właściwości --> sprzęt --> menedżer urządzeń --> kontrolery IDE ATA/ATAPI --> Podstawowy (pomocniczy) kanał IDE --> PPM --> właściwości --> zakładka: ustawienia zaawansowane.

 

PPM --> prawy przycisk myszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo co Ty tyle że na płycie DFI.Z tym że ja poradziłem sobie tak że kupiłem sobie nagrywarkę na SATA zrobiłem update BIOS'u i teraz wszystko działa jak należy.Pobaw się też zworkami ustawiaj różne możliwości czyli master,slave i cable select bo o takim rozwiązaniu też słyszałem.Ogólnie jak masz 90 zł zbędne to polecam wymianę nagrywarki jak by powyższe rzeczy nie pomogły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pracuja w trybie DMA, system byl instalowany na nowo...

Pobaw się też zworkami ustawiaj różne możliwości czyli master,slave i cable select bo o takim rozwiązaniu też słyszałem.

jeszcze tego sproboje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zabawa" zworkami nic nie dala... przeinstalowalem system na viste 32bit i ciagle to samo. Po wlaczeniu gry zacina sie obraz, wychodzi do windy i pokazuje sie komunikat ze sterownik karty graficznej sie zresetowal (nie pamietam dokladnie jak to bylo napisane). moze to przez grafike? ale przecież sciagnalem sterownik ze strony producenta, a karta jest dobrze wsadzona... ocb?

Edytowane przez Robas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest podpiete...

to screen z menu nfs pro street

Dołączona grafika

niema roznicy jakie detale sa ustawione, tu jest wszystko na maxa

a oto proba odpalenia 3dmarka06...

Dołączona grafika

Edytowane przez Robas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze poszukać najnowszych sterów do chipsetu intela p35,.. może akurat tu problem, ale zgłasza błąd direct 3D więc ciężko wyczuć na odległość co dolega temu komputerowi.

 

Stery są datowane 9/24/2007 INF Update Utility

 

http://downloadcenter.intel.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób format może coś pomoże zainstaluj w kolejności najpierw wszystko z płyty dołączonej do płyty głównej,potem sterowniki od innych rzeczy też dołączone z płyt CD i zobacz czy będzie to samo sprawdź w menadżerze zadań może coś się ze sobą "gryzie" jak robiłeś to na Viście to spróbuj czy na Xp też dzieje się to samo.Kombinuj stary kombinuj jak się tylko da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość, sprawdź na osobnej karcie dźwiękowej, jak i na innych sterownikach do integry.

Poza tym dobrze radzą tobie, abyś postawił czysty system tylko ze sterownikami i wtedy po kolei sprawdzał, kiedy problem występuje.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz... napewno to nie ramy ani karta graficzna bo sprawdzalem na pozyczonych od kumpla... chyba mobo poleci do serwisu bo innej opcji nie widze...

 

a swoja droga e8200 naprawde dobrze sie kreci;] bez podnoszenia zasilania wycisnalem i na boxowym chlodzeniu z niego 3800mhz ;)

Edytowane przez Robas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...