Skocz do zawartości
arthurrr

Problem Z Załadowaniem Windowsa Xp Pro Sp2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od wczoraj mam pewien problem. Chciałem włączyć komputer, więc klikam, ładuje się winda i proces ładowania zakończył się na tapecie pulpitu, nie pojawiają się, ani ikony ani pasek start. System reaguje tylko na menedżera zadań, poza tym nic nie da się zrobić.

Podejrzewam, że to jakiś wirus, bo wcześniej miałem jeszcze jeden objaw, podczas kopiowania danych na jakikolwiek nośnik USB (wszystkie działały na innym kompie) pojawiał się błąd. No wiec zwracam sie do was z prośbą o pomoc. Co mogę zrobić żeby to naprawić, ale żeby też mi ktos nie pisał, że format albo nowa instalacja bez formatu (to ewentualnie moze byc bo nie zajmuje dużo czasu a chociaż programów nie będę musiał od nowa instalować). Mam jeszcze inny system (Ubuntu wersja Frywolny Fumar :P, nie aktualizowałem bo juz dawno nie używałem) wiec moze z poziomu linuxa da się cos zrobić? Może skanowanie antywirusem pomoże (tylko najpierw muszę wiedzieć jaki ma być ten antywirus i jak go zainstalować) a jeżeli nci sie nei da zrobić to przydałby sie program do robienia backupów dysku, ale nie linuxa tylko windy z poziomu linuxa.

 

Więc czekam na pomoc. Bardzo proszę o radę, ponieważ na linuxie niestety nie dam rady zainstalować niektórych bardzo potrzebnych mi programów.

 

Z góry dzięki,

Pozdrawiam,

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś tryb awaryjny Windows? F8 przed bootem Win. Na nim, jak Ci zadziała odpal program ComboFix i pokaz z niego loga.

Niestety nie mogę wejść w tryb awaryjny windowsa, ponieważ menu wyboru systemu podczas uruchamiania (GRUB 1.5) uniemożliwia mi wejscie. To jest właśnie wada linuxa, niby jak windows sie popsuje to da się coś z niego zrobic, ale nie ma dostępu do trybu awaryjnego. No chyba że ktoś zna jakiś sposób i mi napisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...