Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Ej no weź nie udawaj!! :lol2: A ten zestaw z GTX280 w Tri-SLI co masz w swoim prywatnym kompie to może sam sobie kupiłeś?? B-) :rolleyes: No ale OK - miałem nie mówić - sory :wink:

 

 

 

 

A tak na serio to widzisz focus_ jaki ten swiat jest zmienny?? Jeszcze niedawno Ci sami fani ATI, którzy teraz nie mają zastrzeżeń do Twojego testu, uważali że wszystkie testy są dobre tylko nie z Egiełdy.... No i wystarczyło zeby stosując tę samą metodologię, Radeon wypadał w nich dobrze czy tam bardzo dobrze to juz od razu test uchodzi za znakomity (taki jest oczywiście w rzeczywistości tak jak i wcześniejsze) i wszystko jest w jak najlepszym porzadku (no moze poza zarzutami zbyt małego OC Radka :lol2: ) itp :razz:

 

Tak więc wiesz, teraz to uważaj żeby radki za dobrze nie wypadały bo się okaże ze ATI Cię kupiło :wink: (żart rzecz jasna).... :D

hehe ;)

 

PS. Świetna robota ATI!! Postaraj się moze dorwac jakiegoś Rv770 bo jestem z lekka napalony na tę kartę.... Martwi mnie tylko pobór mocy na poziomie GTX280!!!!! :huh:

Nie wiem skąd wziąłeś ten pobór energii, ale u mnie wygląda to tak:

 

HD 4850

Idle: 190

Stress: 290 -300

 

na GTX'ie 280 było prosto - 200 oraz 400W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ;)

 

 

Nie wiem skąd wziąłeś ten pobór energii, ale u mnie wygląda to tak:

 

HD 4850

Idle: 190

Stress: 290 -300

 

na GTX'ie 280 było prosto - 200 oraz 400W.

podajesz jak rozumie pobór całego zestawu "na wtyczce" czyli bez brania popprawki na sprawność zasialcza czyli zwykle 68-85% w zależonosci od konstrukcji ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd wziąłeś ten pobór energii, ale u mnie wygląda to tak:

 

HD 4850

Idle: 190

Stress: 290 -300

 

na GTX'ie 280 było prosto - 200 oraz 400W.

Jepp ale gafa :rolleyes: Mialo być nie "Rv770" tylko HD4870!! :oops: Co do poboru mocy HD4870 to na stronce Expreview jest recka i tam cały system z ta kartą żre tyle ile komp z GTX280 więc niewiem czy to jakis kit czy rzeczywiście te maleńkie rdzenie są takie łakome....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie - oto wyniki z Company of Heroes z super-wyczesanego-wiarygodnego wbudowanego testu:

Rozdzielczość 1920 x 1440, detale na max, AA-OFF Anizo-OFF

HD 4850: 39,9

9800 GTX: 54,5

 

Radeon niestety przegrał, a to pech...

 

 

Ale jak to bywa w moim zwyczaju przeprowadziłem test w grze. Oto wyniki:

 

Ten sam tryb oczywiście:

HD 4850: 35

9800 GTX: 30

 

Jakieś pytania do mnie w związku z powyższym?

 

podajesz jak rozumie pobór całego zestawu "na wtyczce" czyli bez brania popprawki na sprawność zasialcza czyli zwykle 68-85% w zależonosci od konstrukcji ...

Tyle ile ciągnie z gniazdka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie - oto wyniki z Company of Heroes z super-wyczesanego-wiarygodnego wbudowanego testu:

Rozdzielczość 1920 x 1440, detale na max, AA-OFF Anizo-OFF

HD 4850: 39,9

9800 GTX: 54,5

 

Radeon niestety przegrał, a to pech...

 

 

Ale jak to bywa w moim zwyczaju przeprowadziłem test w grze. Oto wyniki:

 

Ten sam tryb oczywiście:

HD 4850: 35

9800 GTX: 30

 

Jakieś pytania do mnie w związku z powyższym?

 

 

 

Tyle ile ciągnie z gniazdka.

 

oj nv zabierze ci kompa i jeszcze nici z tej premi za stronniczy artykuł- a to pech

 

Tak sserio to kolejny raz widać co warte sa wbudowane benche-a to zwykle na nich bazuje wiele recenzji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj nv zabierze ci kompa i jeszcze nici z tej premi za stronniczy artykuł- a to pech

 

Tak sserio to kolejny raz widać co warte sa wbudowane benche-a to zwykle na nich bazuje wiele recenzji...

No właśnie pytam się sideband'a jak wypada Radeon w COH DX10 - a ten mówi, że lipnie - patrzę na wbudowany test, faktycznie - patrzę na grę - oj już nie :damage_wall:

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nv ma przeciez "walczyc cenowo" z nowymi radkami swoimi odgrzewanymi kotletami - czyli 9800gt , ktore to ma se pojawic niebawem (chyba ze juz z tego pomyslu zrezygnowali) :)

 

tomcat - amd/ati juz sie troszke podnioslo, ale.... mysle ze o wiekszym sukcesie bez wzrostu wydajnosci prockow nie bedzie mowy.

 

ps. niech mi ktos wytlumaczy - nv wypuszcza na rynek pozornie swietna grafike, ktora potrafi zmniejszyc zuzycie pradu o ok 200w idle/stress , a ati... ?

w prawdzie wybieranie grafiki patrzac na zuzycie pradu w skali paru miesiecy czy tam roku to glupota, ale nv sie troszke bardziej w tej kwestii postarala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ile ciągnie z gniazdka.

no to można to pokazać osobom co z uporeme maniaka zadają pytania w stylu "czy zasialcz 750w poradzi sobie z c2d i gtx280" :wink:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nv ma przeciez "walczyc cenowo" z nowymi radkami swoimi odgrzewanymi kotletami - czyli 9800gt , ktore to ma se pojawic niebawem (chyba ze juz z tego pomyslu zrezygnowali) :)

 

tomcat - amd/ati juz sie troszke podnioslo, ale.... mysle ze o wiekszym sukcesie bez wzrostu wydajnosci prockow nie bedzie mowy.

 

ps. niech mi ktos wytlumaczy - nv wypuszcza na rynek pozornie swietna grafike, ktora potrafi zmniejszyc zuzycie pradu o ok 200w idle/stress , a ati... ?

w prawdzie wybieranie grafiki patrzac na zuzycie pradu w skali paru miesiecy czy tam roku to glupota, ale nv sie troszke bardziej w tej kwestii postarala

ATI od serii 3850/3870 zmniejsza w 2D napięcie zasilania z 1.2-1.3v na 1.0-1.05v + rdzeń schodzi z taktowaniami na 300Mhz. Ale o tym to jakoś nikt nigdy nie wspominał, dlatego nikt o tym nie wie :lol: Zresztą jak widzisz po tym co podał focus, HD4850 w idle bierze 10W mniej od GTX280.

 

A 9800GT to przecież 8800GT w 55nm i 15Mhz więcej na rdzeniu. Jeśli taka karta w ogóle wyjdzie to i tak będzie droższa od 8800GT ;]

 

tomcat lamo z padacznym E8400 cytować nie umiesz :P ;)

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='focus_' date='24 VI 2008, 20:44' post='3030511'

 

Tyle ile ciągnie z gniazdka.

 

 

no to można to pokazać osobom co z uporeme maniaka zadają pytania w stylu "czy zasialcz 750w poradzi sobie z c2d i gtx280" :wink:

 

hehe

Generalnie ja i tak mam bardzo prądożenergo CPU - to są core 2 duo z tych pierwszych serii - późniejsze ciągły o 10-20% mniej, a do tego mam na procesorze 1,475V. I żeby jeszcze było ciekawiej to jest to nforce 680i SLI, czylko kolejny piecyk. Sądzę więc, że w stresie taki Radeon a komputerze z jakims E8200 (np.) i z P35 pociągnie nie więcej jak 250W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomcat lamo z padacznym E8400 cytować nie umiesz :P ;)

no właśnie to prze cepa- 4hz na 1.35 nie rrobi to lata na 3.8 i dlatego mam lagi na klawie i szarpie mi przewijanie forum...

 

 

gg to już w ogóle- gorzej niż u Gemma na cepie bez ln2 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musialy dojzec. Mialem nadzieje ze zaczna sie powazne pyskowki ale skoro bylo nudno to pozamiatalem chwilowo watek.

 

Dygresja - czemu zawsze, za kazda premiera dziecka (AMD/)Ati pokazuja sie trolle ktore na rzeczowa krytke pieprza jak polamani?

 

/retoryczne

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawilem sie troche radeonikiem i jest tak:

Na poczatku smigal 700/1100 bez problemu - po godzinie grania we frontlines zaczelo "sypac"

Pokombinowalem jeszcze troche i dalem mu "odpoczac" przez 1,5 godzinki...

Teraz maksymalnie dla rdzenia jest 675 i 1010(!) dla pamieci! :angry:

Wszystko co ustawie wyzej powoduje arty w Atitool :(

Temperatury przy stabilnych i niestabilnych taktach takie same wiec dobre chlodzenie moze niewiele pomoc!

Mam nadzieje ze dalej nie bedzie gorzej :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście? http://translate.google.com/translate?u=ht...zh-CN&tl=en

 

4870 jest raz szybsze raz wolniejsze od 260, ogolnie spoko moze konkorowac :]

 

Edyta: Jest całkiem sporo przypadków gdy 4870 zjada 280, dziwne troche :] a 4870 dziala na niedopracownanych sterach :]

Edyta 2: Jak czegoś nie skopią to R700 zje 280 :] na 100% :]

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście? http://translate.google.com/translate?u=ht...zh-CN&tl=en

 

4870 jest raz szybsze raz wolniejsze od 260, ogolnie spoko moze konkorowac :]

 

Edyta: Jest całkiem sporo przypadków gdy 4870 zjada 280, dziwne troche :] a 4870 dziala na niedopracownanych sterach :]

Edyta 2: Jak czegoś nie skopią to R700 zje 280 :] na 100% :]

Masz rację patrzac na test, ale Ati robiło dobre karty ale potem co się działo ? sterowniki wszystko je**ły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jest jednak jakoś lepiej sądząc po opiniach.Może się utrzyma?Skoro z AA taki postęp zrobili...

 

Całkiem możliwe ale zawsze sterowniki miały jakieś niedociągniecia patrząc na Nvidie która robi sterowniki bardzo dobre, moglibysie teraz postarać..i przyłożyc się bardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

PS. Świetna robota ATI!! Postaraj się moze dorwac jakiegoś Rv770 bo jestem z lekka napalony na tę kartę.... Martwi mnie tylko pobór mocy na poziomie GTX280!!!!! :huh:

Daj spokój tym bym się nie martwił. Jak na tym serwisie pobór prądu systemu z GX2 jest zaledwie o 20W większy niż z 9800GTX. Już bardziej to jest ok http://techreport.com/r.x/radeon-hd-4850/power-load.gif raczej ten test od chinoli można sobie w buty wsadzić pod tym względem :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe ale zawsze sterowniki miały jakieś niedociągniecia patrząc na Nvidie która robi sterowniki bardzo dobre, moglibysie teraz postarać..i przyłożyc się bardziej

przypominając sobie początki serii 8 to powiem tyle w kwestii sterów u nv :lol2:

 

 

Swoją drogą jak e-giełda nie wytyka jakiś wielkich baboli radkowi to raczej naprawde jest w miarę oki - jak na debiut nowej grafy jest lepiej niż nieźle...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypominając sobie początki serii 8 to powiem tyle w kwestii sterów u nv :lol2:

 

 

Swoją drogą jak e-giełda nie wytyka jakiś wielkich baboli radkowi to raczej naprawde jest w miarę oki - jak na debiut nowej grafy jest lepiej niż nieźle...

 

Bylo źle..ale w porównaniu do Ati Nvidia się bardziej uczy na błędach ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo źle..ale w porównaniu do Ati Nvidia się bardziej uczy na błędach ^^

powiem tak ati częsciej ma problemy ze sterami ale na rpzykładzie 4850 to chyba teraz oni lepiej odrobili lekcje- karta i sprzetowo i sterowo wygląda naprawde nieźle- gdyny nie 8800gt w budzie już bym po nią leciał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawilem sie troche radeonikiem i jest tak:

Na poczatku smigal 700/1100 bez problemu - po godzinie grania we frontlines zaczelo "sypac"

Pokombinowalem jeszcze troche i dalem mu "odpoczac" przez 1,5 godzinki...

Teraz maksymalnie dla rdzenia jest 675 i 1010(!) dla pamieci! :angry:

Wszystko co ustawie wyzej powoduje arty w Atitool :(

Temperatury przy stabilnych i niestabilnych taktach takie same wiec dobre chlodzenie moze niewiele pomoc!

Mam nadzieje ze dalej nie bedzie gorzej :blink:

Widocznie napięcie na rdzeniu jest maxymalnie obniżone żeby pobór mocy był jak najmniejszy. Ale jak dobrze pamiętam to już są vmody :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sterownikow to wpadki maja niestety obie firmy czerwona i zielona :/

Niech mnie ktorys fascynat NVidi znajdzie stery w ktorych moj GF w BF2

nie bedzie mial doczytu Geometri i Textur

to mu serdecznie podziekuje za pomoc .

 

>tak NVidia dopieszcza stery .

 

Mozna spokojnie liczyc ze stery do nowych radkow beda po trochu dopieszczane

te 5% do 10% pewniakiem podciagna w wiekszosci gier , w ciagu najbluizszych 2-3 miesiecy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ati częsciej ma problemy ze sterami ale na rpzykładzie 4850 to chyba teraz oni lepiej odrobili lekcje- karta i sprzetowo i sterowo wygląda naprawde nieźle- gdyny nie 8800gt w budzie już bym po nią leciał :P

Gdyby już był w sprzedazy radek 4870 poleciałbym po niego nawet że mam teraz Radeona 9600 :P

Czekam czekam aż wyjdzie i mój radek stary zajmnie tylko miejsce w honorowym miejscu ^^

 

Co do 4850 masz rację jak na razie moim zdaniem najbardziej opłacalna grafa ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie napięcie na rdzeniu jest maxymalnie obniżone żeby pobór mocy był jak najmniejszy. Ale jak dobrze pamiętam to już są vmody :D

Kurcze teraz frontlines wysypuje sie juz przy 650 na rdzeniu :angry:

Normalnie jakby powoli umierala :zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...