Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktoś z was podłączał może tą karte(Sapphire 4850) pod płytę ECS 945GCT? Po włożeniu i podpięciu wszystkich kabli z zasilaniem komp niby sie uruchamia ale na monitorze cały czas jest czarny ekran. Zasilacz ma 450W więc powinien dać rade. Stary X1300 działa bez problemu. Macie może pomysł co z tym zrobić? Jeżeli będzie konieczna wymiana płyty to czy Asus P5Q jest dobrym wyborem?

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Szykuję się do upgreadowania mojej grafy. Wszystko na to wskazuje, że będzie to powrót do Ati i HD4870. Napiszcie mi proszę czy moja zasiłka uciągnie tą kartę. (Nie zamierzam nic kręcić). Do tej pory system hula bardzo stabilnie.

Na linii 12V mam 26A i 312W (w trybie połączonych 2 linii zasilających).

Czy to wystarczy?

Z góry dzięki.

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Szykuję się do upgreadowania mojej grafy. Wszystko na to wskazuje, że będzie to powrót do Ati i HD4870. Napiszcie mi proszę czy moja zasiłka uciągnie tą kartę. (Nie zamierzam nic kręcić). Do tej pory system hula bardzo stabilnie.

Na linii 12V mam 26A i 312W (w trybie połączonych 2 linii zasilających).

Czy to wystarczy?

Z góry dzięki.

Jeśli to jest ten Tagan co masz go w sygnaturce to wystarczy w zupełności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie same tempy PCB są na standardowym chłodzeniu więc S1 nie jest tu winne.

A zaglądałeś do HardMod ??

No właśnie jak sama nazwa wskazuje to nie. Skorzystałem z tego:

http://www.techpowerup.com/articles/overclocking/151

Zauważyłem Ciekawą rzecz. Po bios modzie na 1.2v i podnoszeniu w windzie taktowań powyżej 700MHz miałem artefakty. Ustawiłem teraz w biosie 730/1100 i jak na razie zero artów. Myślałem, że pencil mod działa do do czasu, aż zrobiłem pomiar. Chyba ołówek z Kredyt Banku nie działa choć jest miększy od HB. Dodam, że umalowałem konkretnie rezystor. :( Muszę się wybrać po ołówek 4B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alledrogo jest jednak drogie..najtaniej 461zł z przesyłką... a większość ~480

własnie wstępnie zamówiłem gb 4850 za 458zł z przesyłką kurierem...jeszcze nie potwierdzone...i sie tak zastanawiam czy WARTO?

 

starą grafe myślę ze za 300zł pchnę...może 350, podręcona biosem, nie grzeje się...

 

WARTO???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na "egielda.pl" piszą:

"Warto zwrócić uwagę na pobór energii przez Radeona HD 4870. Nasz komputer w czasie spoczynku z kartą HD 4870 pobierał z gniazdka 230 – 240W – jest to wartość sporo większa niż GTX-260 (180 – 185W), oraz większa też niż HD 4850 (190W). W czasie obciążenia HD 4870 (razem z komputerem) generował zapotrzebowanie rzędu 370 – 380 W, co również jest sporą wartością. Komputer z Radeonem HD 4850 potrzebował 290 – 300 W. GF GTX-260 zadowala się ilością rzędu 335 – 340W. Pod tym względem HD 4870 nie błyszczy niestety."

Stąd moje pytanie apropos zasilania. Mam tagana jak w sygnaturce.

 

I jeszcze jedna rzecz:

Ponoć wszystkie nowe karty są kompatybilne ze standartem PCI Express 2.0 a ja mam pierwszą wersję na płycie. Czy to może być problem?

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

starą grafe myślę ze za 300zł pchnę...może 350, podręcona biosem, nie grzeje się...WARTO???

NIE.Za 350 jak sprzedasz -cud jawny ,bo w podobnej kasie masz nówki 88GT więc raczej 300(a szukam na taką cenę nabywcy za kartę kolegi z Silencerkiem na gwarze i....nic).Jak już kupisz Radka i dokupisz chłodzenie(a dokupisz skoro kręcisz -nie ma innej drogi.) to zdziwisz się nieco sam sobą :wink: .Bo aż takiego dokładu to ta przesiadka nie warta(wlicz chłodzenie).Sam miałem super kupca na moje Galaxy 88GT(zaliczkował, czekał dwa tygodnie i kupił za...420! :razz: ).Więc miałem okazję i skorzystałem -niemniej "miażdżenie" dawnej karty(po OC 88GT była) się nie odbyło.W niektórych tytułach mam gorzej.Radek chodzi wstępnie 700/2100 i oczywiście muszę porządnie schłodzić sekcję(za mały dałem tymczasowo i linie papilarne na palcach "topi") ,bo w FUR restartuje grata...A gdzie do Vmoda?Bloczek ten co na 88GT(Galaxy -1.32v na GPU przez zworkę), a temperatury wyższe o 20* :wink: .Miłą rzeczą na 4850 jest fakt ,że jak ma w grze FPSmax niższy niż poprzednia(a miewa bezdyskusyjnie) to FPSmin ma wyższy :razz: .To bardzo "kojące" IMO -nie ma mulenia.To znaczy jest czasem ale rzadziej i mniejsze.Owszem -jeszcze mnie czeka Vmod i dalsze OC jak grafa przetrzyma ,bo jakieś te Ati "spolegliwe" są :wink: .Sumując -jak masz dokładać ok.150 plus chłodzenie do zakupu to będziesz rozczarowany.Czekania też nie zalecam zbytnio -czekać to można całe życie ale nie na tym to chyba polega hehe.

Acha -Gregu.Bez urazy ale miałem 88GT na dwóch platformach ,a wpierw na AM2(fajne było -DFI :wink: ).I mimo wyższego OC niż u Ciebie na CPU karta pokazała się dopiero na e43 po mocnym OC(3.4).A co dopiero 4850 ,które przecież w końcu jest szybsze?IMO nie ma sensu ta przesiadka przez Ciebie planowana.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że powinno byc w innym temacie ale...jak juz tu jestem to zapytam żeby nie tworzyc nowego topicu.

 

Obecnie mam x1950 Pro 512 MB i myślę o przesiadce na Radka 4850 lub GF 8800GTS od MSI. Obie karty mogę miec za +/- 450 zł. I teraz dochodzimy do pytania - co wybrac i czy przesiadka z x1950 Pro będzie bardzo widoczna ?

 

Reszta sprzętu: E4500@3.2 (wymieniam na E7200/E8400), 2x 1GB 1066 Mhz CL5, zasiłka Chieftec 400W, dyski w RAID0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się przesiadłem z X1800XT i przesiadkę widać i to konkretną szczególnie w crysisie na Ultra detalach. ;)

 

PS. Zrobiłem szybki test. Na razie doszedłem do 800/1100MHz przy 1.4v i 62st GPU. Wieczorem potestuję dalej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że powinno byc w innym temacie ale...jak juz tu jestem to zapytam żeby nie tworzyc nowego topicu.

 

Obecnie mam x1950 Pro 512 MB i myślę o przesiadce na Radka 4850 lub GF 8800GTS od MSI. Obie karty mogę miec za +/- 450 zł. I teraz dochodzimy do pytania - co wybrac i czy przesiadka z x1950 Pro będzie bardzo widoczna ?

 

Reszta sprzętu: E4500@3.2 (wymieniam na E7200/E8400), 2x 1GB 1066 Mhz CL5, zasiłka Chieftec 400W, dyski w RAID0.

pewnie że będzie widoczna, ale to zależy od tego w co grasz.

np. ja po zmianie z 7900gs na 8800Gt, czyli kartę słabszą od 4850 zauważyłem potęzny skok wydajności. COD4 max det, natywna rozdzielczość i fps 70-150, zależy od mapy.

Ścigałki pokroju TDU/grid śmigają

Właściwie to wszystko poza krejzolem mi śmiga :) a mam sprzęcior słabszy niż Twój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sterownikach 8.7 plik odpowiedzialny za direct3D jest obciętą wersją Rc5,końcówka numeru 8.7 to 0597 a Rc5 0598.Nie zostały uwzględnione wszystkie poprawki z RC5 ze względu na trwanie procesu WHQL.Dlatego są takie problemy w CF i z tego co zaóważyłem w RS vegas2 na jednej karcie.Poprawione stery zmieniony plik Direct3D.

Vista 32bit 8.7+Rc5

Vista 64bit 8.7+Rc5

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mają taką atrakcyjną ofertę?

a TU

anulowałem zamówienie niestety...rzeczywiście troche byłby to przerost formy nad treścią...to co mam na razie styknie, a bardziej to musiałbym pomyśleć nad jakimś E7200 z 4gb ramu i jakąś pasującą płytą...pieśń przyszłości

 

ale żeby nie czuć zbytnio rozczarowania, że nic nie kupiłem w tym tygodniu(bo nie w miesiącu... :D ) to zamówiłem se słuchawki 5.1 do COD4 :D

 

PS. Wiecie ze tak na dobrą sprawę to te nowe karty są zgodne już DX11?sprzętowa teselacja - jest od 8500radków, multi gpu- od chyba 1900-tzw crossfire :P a GPGPU czy jak to zwał - raczkuje, ale folding home i inne projekty w drodze...

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwiezam i dodaje nowe info, moze tym razem ktos pomoze. Dzis rano po restarcie windowsa znow pojawil sie problem z obrazem. Monitor zaczal przeskakiwac sobie na zmiane z tryby analog na digital i po kilku sekundach pojawil sie niebieski ekran z informacja o problemie z plikiem ati2dvag.dll. System uruchomil sie w trybie awaryjnym. Przeinstalowalem sterowniki no i po restarcie pojawia sie teraz blad podczas ladowania CCC : "Could not load or assambly 'Cli.Implementation' or one of its dependiences. Nie mozna odnalezc okreslonego pliku". Znacie moze jakis program do calkowitego usuniecia sterownikow ati ? Jakies porady ; to raczej problem z karta czy ze sterami cos (niedopracowane jeszcze etc) ?

Odswiezam temat, poniewaz znalazlem przyczyne problemu. Jesli ktos ma podobny problem i posiada plyte glowna gigabyte z serii x4xxx, niech wgra sobie najnowszego biosa, w ktorym naprawiono problem z VGA ("Fix VGA compatibility issues" http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherb...BIOS_List.aspx).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Stałem się wkońcu szczęśliwym posiadaczem 4850tki Gigabyte'a.

Pomimo faktu iż w obudowie zamiast 35°C mam teraz 41°C (tak, po fan fixie też) to jedna rzecz mnie nie pokoi.

A dokładniej, grając w UT3 w 1680x1050, full detale, AAx4 i AFx8, ilość klatek jest wystarczająca (50+) jednak odczuwam lekkie opóźnienia myszki.

Co może być tego powodem? Może za słaby procesor na taką grafe?

(patrz podpis)

 

A może wypadałoby trochę pamięci podkręcić?

Elpidy z tego co wiem dają nawet na 900MhZ i więcej?

Edytowane przez radziuinblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Stałem się wkońcu szczęśliwym posiadaczem 4850tki Gigabyte'a.

Pomimo faktu iż w obudowie zamiast 35°C mam teraz 41°C (tak, po fan fixie też) to jedna rzecz mnie nie pokoi.

A dokładniej, grając w UT3 w 1680x1050, full detale, AAx4 i AFx8, ilość klatek jest wystarczająca (50+) jednak odczuwam lekkie opóźnienia myszki.

Co może być tego powodem? Może za słaby procesor na taką grafe?

(patrz podpis)

 

A może wypadałoby trochę pamięci podkręcić?

Elpidy z tego co wiem dają nawet na 900MhZ i więcej?

no procek moze ja troche hamowac niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam Was jeszcze jako ludzi, którzy znacie się na skalowaniu grafy procesorem. Czy odczuję jakąś różnicę kupując HD 4870 w porównaniu do mojego zestawu w sygnaturce?

Czy nowy radek, który jest na PCIE 2.0 obsłuży starszą wersję PCIE, która jest na mojej płycie (niby GTS mi hula)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po akutalizacji sterów z 8.6 na 8.7, gdy wychodze z jakiejkolwiek aplikacji 3d, obraz jest dziwnie 'jasny' dopiero uruchomienie CCC daje efekt przywrocenia norlamych barw. Jest to strasznie denerwujące, gdyż za każdym razem trzeba je uruchamiać. Juz nawet po starcie systemu musze właczyć CCC, zeby mieć normalne barwy.

 

Miał może ktos tutaj podobny problem? Karta to Asus 4850.

Edytowane przez mMATt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem coś innego. Po instalacji 8.7 beta obraz w większości rozdzielczości był cały fioletowy. Poczekałem na 8.7 i jest gitarka.

 

800/1100MHz i 3DMARK06 11139pkt więc trochę mało. Pasuje już CPU zmienić. :(

 

SM2.0 - 4877

SM3.0 - 5638

CPU - 2389

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam Was jeszcze jako ludzi, którzy znacie się na skalowaniu grafy procesorem. Czy odczuję jakąś różnicę kupując HD 4870 w porównaniu do mojego zestawu w sygnaturce?

Czy nowy radek, który jest na PCIE 2.0 obsłuży starszą wersję PCIE, która jest na mojej płycie (niby GTS mi hula)?

Obsłuży... Czy odczujesz roznice ?? IMO - tak, ale czy warta wykladania na ten moment $$ - nie wiem... Ja bym poczekal az ceny spadna - wtedy to bedzie mialo sens, na ten moment - IMO nie... (zeby nie bylo, ja sie z X1950PRO przesiadlem - niebo a ziemia :rolleyes:, a z 8800 bym w tym momencie nie zamienial).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to Ci ciekawostka. Zjechałem z taktami w biosie do 750/1100MHz i 3DM06: 11799! ;|

 

SM2.0 - 5024

SM3.0 - 6045

CPU - 2573

 

WTF?

 

PS. Crysis na jednym jak i drugim ustawieniu na ultra ma 32fps.

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekręcona karta była , chcesz mieć pewność co do max oc , to ściagnij sobie demo Lost Planet i testuj , ta gra bardzo dobrze weryfikuje max oc dla nowych radków.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...