Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, ktos mi powie jak mam WinFlashem zmienic BIOSa ??

Sciagam sobie BIOS do Sapphire, w RBE zmieniam rozszerzenie z .bin na .rom , a WinFlash pluje sie ze "No VBIOS file" czy cos takiego...

Hmm, jak sie pluje to cos pierniczysz w RBE. Ja winflash zmienialem juz kilka razy zawsze okej. Pamietaj zeby powylanczac wszystko na wszelki wypadek(antywir firewalle, cc i inne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sobie zmienić bios, aby wyciągnąć z karty jak najwięcej. Jako, że robię to pierwszy raz ;] interesuje mnie aby zrobić to w miarę bezpiecznie.

Sciągnałem sobie od Strongmen'a bios BEST z linka ponizej.

 

Dobra bo wiele uzytkownikow mnie meczy o Najlepszego BIOSA pod gigusa

 

BIOSY GIGUSA - dzialaja DOBRZE z wersja - 8.6 HIT FIX

(GPU 700 mem 2200 - napiecie 2D 0,92v w 3d - MAX ile moze karta FAN FIX)

1. 3068285[/snapback]

Juz Wyjasniam ...

 

Wersja

nr1 . -

BEST jest zrobiona tak

ze pojdzie na KAZDEJ KARCIE !! - oferujac Bdb wydajnosc i dobre chlodzenie

Idac dalej wnioskuje, ze bedzie on pasował rowniez do mojego szafirka...

 

Sciagam WINFLASHA, loaduje w nim plik .rom z biosem, robie save i po bolu ? Obecnie mam zainstalowane stery 8.6 hotfix. Czy po zmianie biosu CCC chodzi bez problemów ?? Co jesli karta ewidentnie nie polubi sie z tym biosem ? Jak przywrócic bios wgrany fabrycznie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sobie zmienić bios, aby wyciągnąć z karty jak najwięcej. Jako, że robię to pierwszy raz ;] interesuje mnie aby zrobić to w miarę bezpiecznie.

Sciągnałem sobie od Strongmen'a bios BEST z linka ponizej.

 

 

Idac dalej wnioskuje, ze bedzie on pasował rowniez do mojego szafirka...

 

Sciagam WINFLASHA, loaduje w nim plik .rom z biosem, robie save i po bolu ? Obecnie mam zainstalowane stery 8.6 hotfix. Czy po zmianie biosu CCC chodzi bez problemów ?? Co jesli karta ewidentnie nie polubi sie z tym biosem ? Jak przywrócic bios wgrany fabrycznie ??

Tak bios bedzie dzialal na KAzdej referencyjniej HD 4850 - nie wazne czy GIgus czy asus czy tez shappier -

Mozesz wgrac poprzez WINFLASHA - ale zalecane jest flashowanie pod dosem

Jesli masz wgrane CCC w wersji 8.6 hot Fix - to wszystko bedzie smigac Idealnie

 

Bios juz zawiera pewne Podkrecenie karty 700/2200 - co jest wartosciami bezpiecznymi i jednoczesnie maxymalnymi dla Overdrive w CCC (dla gpu)

 

dlatego dalsze o/c powinno odbywac sie z poziomu AMD GPU TOOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak na screenie -

[ui://img329.imageshack.us/img329/6707/17901090jz2.th.jpg[/img][/url]

Procesr bardzo Cię trzyma ja mam ciut lepiej na 625/993 czyli default. na 690 mam już 401fps tyle że pasywne chłodzenie karty i niemoge. Edytowane przez mechl!k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DLa posiadaczy 4870 zmiana napięcia w 2D i mniejszy pobór prądu zaczyna działać z nowym biosem

http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=67928

160/225 @ 1.063V = 94W

500/900 @ 1.263=139W

Czy wgrywal ktos ten bios bo u mnie cos nie zmienia na 160/225 tylko zostaje na 500/900 jakies rady???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wgrywal ktos ten bios bo u mnie cos nie zmienia na 160/225 tylko zostaje na 500/900 jakies rady???

A zrobiłeś edycje zegarów i napięć,biosy są czyste samemu trzeba sobie zedytować na obrazkach pokazane jak. Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesr bardzo Cię trzyma ja mam ciut lepiej na 625/993 czyli default. na 690 mam już 401fps tyle że pasywne chłodzenie karty i niemoge.

Teraz lepiej ?? ;-)

Dołączona grafika

 

 

Tamen poprzedni screen - jest wynikiem Bledu jaki powoduje karta w trybach przelaczania sie z Low 3d na high 3d

I z tego co zaobserwowalem u siebie i u innych userow

Spadki FPS! np ze 150 do 100 nagle - sa spowodowane przelaczaniem owych trybow

Obecnie przerabiam bios - tak aby dzialal perfekcyjnie na kartach 4850

 

Ale fakt Faktem Proc ogranicza jak diabli

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylbys laskaw dac Zdjecia o lepszej jakosc

w swietle dziennym?

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

PS.

W czym cię proc ogranicza bo napewno nie w grach??

W grze przy CF jest ograniczenie ale nie najednej karcie przy 3.5

Crysis DX10 VH Rescue anizo16x

 

4ghz

800x600

53.97

1024x768

50.98

3.5Ghz

800x600

47.3

1024x768

47.235

to przy e8400 OC przy e6600 OC@3.5 jest gorzej owiele 5-7 FPS do dołu względem e8400

Identycznie jest w X2 i bez procka OC 3.5Ghz nawet nie ma co myśleć o tej karcie.

Dokładnie chodzi o wynik na procku 3.5 Ghz i zmiana rozdzielczości widać jak ograniczony jest proc.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zrobiłeś edycje zegarów i napięć,biosy są czyste samemu trzeba sobie zedytować na obrazkach pokazane jak.

Ot idiota nie doczytalem do konca . Ale niestety karta nie wchodzi w tryb 3d... nie mam na to pomyslu Edytowane przez steve69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie udało mi się wrzucić 8.8 w żadnej odsłonie na żaden system(raptem mam dwa) czyli na XP32 i V64.Podczas instalacji typowo ekran mignie i....nie wstaje.Komp zwiecha.Restart i roll back w trybie awaryjnym leczy sprawę.Może nie warto walczyć ale ciekawi mnie przyczyna.Jakiś Niemiec mi napisał ,że to edycja BIOSu i OC w ten sposób walą sprawę....Nie jestem przekonany.Ma ktoś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS.

W czym cię proc ogranicza bo napewno nie w grach??

 

to przy e8400 OC przy e6600 OC@3.5 jest gorzej owiele 5-7 FPS do dołu względem e8400

Identycznie jest w X2 i bez procka OC 3.5Ghz nawet nie ma co myśleć o tej karcie.

Dokładnie chodzi o wynik na procku 3.5 Ghz i zmiana rozdzielczości widać jak ograniczony jest proc.

Tyle ze ja mam Dual Core z 1mb cashe

wiec 3,5 ghz nie da tyle co np w E6600 czy tez e8400

 

Btw - fajne to chlodzenie u ciebie wyglada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanie.mam karte asus radeon 4870 i nie wiem jakie zainstalowac do niej stery:te ze strony asusa czy te ze strony ati.te ze strony asusa to wersja 8.511 i maja rozmiar 75mb,a te z ati to wersja 8.7 i rozmi ok 50mb.moze te ze strony asusa sa jakos specjalnie modyfikowane do kart asusa??? prosze o pomoc w wyborze sterow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze ja mam Dual Core z 1mb cashe

wiec 3,5 ghz nie da tyle co np w E6600 czy tez e8400

 

Btw - fajne to chlodzenie u ciebie wyglada ;)

Bez przesady nie na jednej karcie inna historia jest w CF ale nie na jednej karcie w min fps masz różnice ale nie aż taką żeby cię to blokowało.

 

Nie udało mi się wrzucić 8.8 w żadnej odsłonie na żaden system(raptem mam dwa) czyli na XP32 i V64.Podczas instalacji typowo ekran mignie i....nie wstaje.Komp zwiecha.Restart i roll back w trybie awaryjnym leczy sprawę.Może nie warto walczyć ale ciekawi mnie przyczyna.Jakiś Niemiec mi napisał ,że to edycja BIOSu i OC w ten sposób walą sprawę....Nie jestem przekonany.Ma ktoś pomysł?

Zależy jak edytowałeś,mam biosik edytowany ATI VER011.004.000.000.029193 i 8.8 beta z 05.08 latają w CF to najlepsze stery

Jak edytowany hex editor to nie zainstalujesz beta sterów.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niebawem palnuje zmiane procka na cos lepszego

 

wiec bede mial dokladne rozeznanie - co zyskalem po zmienie

nie dużo miałem 2180 w min fps była różnica avg praktycznie to samo,jeszcze na 8800GT Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanie.mam karte asus radeon 4870 i nie wiem jakie zainstalowac do niej stery:te ze strony asusa czy te ze strony ati.te ze strony asusa to wersja 8.511 i maja rozmiar 75mb,a te z ati to wersja 8.7 i rozmi ok 50mb.moze te ze strony asusa sa jakos specjalnie modyfikowane do kart asusa??? prosze o pomoc w wyborze sterow

No w morde to chyba jakieś echo! Kilka stron temu ktoś pytał dokładnie o to samo! :damage_wall: Ludzie może łaskawie zaczniecie czytać wątek?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak edytowałeś,mam biosik edytowany ATI VER011.004.000.000.029193 i 8.8 beta z 05.08 latają w CF to najlepsze stery

Jak edytowany hex editor to nie zainstalujesz beta sterów.

Hex edycją się nie bawiłem(nie chcę sobie oka wybić) -użyłem narzędzia plebejskiego RBE 1.12 ale ten mój BIOS jest taki jak w Gigusiach czyli 1.0003.Nie ma tabelki do stopniowania wentyla(co mi zwisa).Może wpakuję 1.0004.Ciekawe jak z tymi betami 8.8 na singlu -coś czuję ,że nie ma co liczyć na kopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hex edycją się nie bawiłem(nie chcę sobie oka wybić) -użyłem narzędzia plebejskiego RBE 1.12 ale ten mój BIOS jest taki jak w Gigusiach czyli 1.0003.Nie ma tabelki do stopniowania wentyla(co mi zwisa).Może wpakuję 1.0004.Ciekawe jak z tymi betami 8.8 na singlu -coś czuję ,że nie ma co liczyć na kopa.

Dokładnie poprawiają CF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę wgrać biosu Strongmena do mojego Asusa ATIWinflashem. Dziwne, wyskakuje taki komunikat: "SubsystemIDs mismatch".

Też mam Asusa i bios do niego wgrywałem wpierw edytując swój według ustawień biosu @Strongmen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę wgrać biosu Strongmena do mojego Asusa ATIWinflashem. Dziwne, wyskakuje taki komunikat: "SubsystemIDs mismatch".

pisalem juz wczesniej - NAJLEPIEJ biosy ode mnie wgrywac poprzez ATIFLASH - dosowy

 

 

Btw - Dzis opublikuje - Ostateczna Wersje biosu - Najlepsza z Mozliwych

Wiele osob apeluje o drastycznych spadkach FPSow (np. z 180 nagle 120)

(widac to miedzy innymi w tescie Sanctuary)

 

ostateczna wersja biosu bedzie wolna od bledow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisalem juz wczesniej - NAJLEPIEJ biosy ode mnie wgrywac poprzez ATIFLASH - dosowy

Ja wiem, że tak jest najlepiej, ale nie mam stacji dyskietek ani niczego co by mogło służyć mi za dysk startowy dosu. Coś pokombinuje i czekam na ostateczną wersję biosu ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że tak jest najlepiej, ale nie mam stacji dyskietek ani niczego co by mogło służyć mi za dysk startowy dosu. Coś pokombinuje i czekam na ostateczną wersję biosu ;).

 

Ściągnij obraz płyty win98 bootowalny i już masz DOS do flashowania. Ja tak robie bo też nie mam flopa czy pena :)

Tu są

Edytowane przez bobrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem problem z karta objawiający się szarpaniem obrazu w 3d, okazało się że winę ponosi za to karta dźwiękowa zamontowana w naszych radkach po wyłączeniu jej w menadżerze urządzeń problem ustał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...