Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj pierwsze testy HD4870 Sapphire (blue PCB) :D

Muszę powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczony możliwościami karty.

Póki co wynik w smarku '06 na niekreconej karcie i CPU dobił do granicy 14K - jednak "mi to lotto" i po odpaleniu Grida, COD4, Crysisa, BSA wszystko na max i bez zająkniecia - wiec to jest to o co mi chodzilo.

 

Pytanko do uzytkowników 4870:

Czy u Was też są biosy w wersji : 011.006.000.003.000000 -> bios jest dotowany na koniec lipca (chyba 27/28)

Czy Wasze karty na ATI OverDrive tez sie tak pieknie podkrecaja ?

fanfix 35 - GPU/RAM.......840/965

fanfix 50 - GPU/RAM....... 840/1050 (i poszło by jeszcze dalej ale :) ...)

 

Furmark - 5998 (750/900, C2D 3.05, 4GB OCZ Reaper)

 

poniżej pare fotek

 

post-155413-1219222994_thumb.jpg

post-155413-1219223093_thumb.jpg

post-155413-1219223134_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ja mam takie szybkie pytanko czy to prawda ze pamieci gigabyte'a w modelu 4850 sa taktowane o 100mhz nizej? tak zauwazylem w specyfikacji a jakis powercolor ma juz jakie powinny byc :|

btw. ktorego producenta pomijajac drogie modele (np asus) najbardziej polecacie? musze sie zdecydowac na biegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ja mam takie szybkie pytanko czy to prawda ze pamieci gigabyte'a w modelu 4850 sa taktowane o 100mhz nizej? tak zauwazylem w specyfikacji a jakis powercolor ma juz jakie powinny byc

nie

 

btw. ktorego producenta pomijajac drogie modele (np asus) najbardziej polecacie? musze sie zdecydowac na biegu

którykolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie tylko zapytam, czy żeby podkręcic radzia 4850 do powiedzmy poziomu 4870 (750 na rdzeń) to musze robić tego pencil moda czy jest inna droga?

Bo radzio jeszcze nie dotarł a sprawiłem sobie drugiego wiatraka na s1, i tak sie zastanawiam czy nie wziąć 4870...

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pierwsze testy HD4870 Sapphire (blue PCB) :D

 

 

Czy Wasze karty na ATI OverDrive tez sie tak pieknie podkrecaja ?

fanfix 35 - GPU/RAM.......840/965

fanfix 50 - GPU/RAM....... 840/1050 (i poszło by jeszcze dalej ale :) ...)

ja mam maksymalnie do ustawienia 790/1100 - jak zrobic zeby bylo wiecej w ATI OverDrive??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po przesiadce na viste64 mam problem z wymuszeniem odswiezania 100Hz. Pod XPkiem uzywalem bodajze multires tam byla opcja lock refresh rates i wszystko dzialalo ok. Tutaj niby w CCC jest opcja "wymuś" ale za cholere to nie chce dzialac..

Jakis pomysl? Z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam sie do pytania ;)

Z tego co mi wiadomo to jedynie modując biosa.

 

Witam, po przesiadce na viste64 mam problem z wymuszeniem odswiezania 100Hz. Pod XPkiem uzywalem bodajze multires tam byla opcja lock refresh rates i wszystko dzialalo ok. Tutaj niby w CCC jest opcja "wymuś" ale za cholere to nie chce dzialac..

Jakis pomysl? Z gory dzieki.

Sterowniki do monitora zainstalowane?

Ja ustawiłem sobie dane odświeżanie i następnie zaznaczyłem "Same As Desktop" w CCC, spróbuj tak.

 

I coś odemnie: jeżeli odpadają mi radiatorki (Twin Turbo) to lepiej przylepić je smarując je lekko MX-2 czy może kupić taśmę obustronną termoprzewodzącą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po przesiadce na viste64 mam problem z wymuszeniem odswiezania 100Hz. Pod XPkiem uzywalem bodajze multires tam byla opcja lock refresh rates i wszystko dzialalo ok. Tutaj niby w CCC jest opcja "wymuś" ale za cholere to nie chce dzialac..

Jakis pomysl? Z gory dzieki.

Uruchom CCC jako administrator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem moda 1.44V na GPU co daje tylko 850mhz stabilnie. Niestety martwi mnie temperatura karty. 72'C to chyba za dużo i daje mi to troche do myślenia czy nie wrócić do poprzednich ustawień 800mhz/1.33V przy tempetaturze ok 60-62'C. Co o tym sądzicie?

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem moda 1.44V na GPU co daje tylko 850mhz stabilnie. Niestety martwi mnie temperatura karty. 72'C to chyba za dużo i daje mi to troche do myślenia czy nie wrócić do poprzednich ustawień 800mhz/1.33V przy tempetaturze ok 60-62'C. Co o tym sądzicie?

sekcja zasilania moze teoretycznie pracowac w 125st ale na oko wylacza sie przy przegrzaniu :/ niestety bez wiatraka na heatpipe chlodzacego mosfety 900 MHz jest niestabilne (na reszte mam fullcover wc) - trzeba jakos podalczyc wode do zasilania... czy komus jeszcze piszczą cewki w 3D ?? (pytam tych co maja szanse uslyszec :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sekcja zasilania moze teoretycznie pracowac w 125st ale na oko wylacza sie przy przegrzaniu :/ niestety bez wiatraka na heatpipe chlodzacego mosfety 900 MHz jest niestabilne (na reszte mam fullcover wc) - trzeba jakos podalczyc wode do zasilania... czy komus jeszcze piszczą cewki w 3D ?? (pytam tych co maja szanse uslyszec :P)

U mnie cewki zaczęły ćwierczeć dopiero po modzie. Na standardowym V i taktach była cisza absolutna. Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś zdjąć ten plastikowy cover i ustawić jakiś nawiew na tą blachę pod nim?

Zapewne nie, ale myślę że nie był by to najgorszy pomysł.

Wygląda on bardzo solidnie, i jest zdaje się cały miedziany, a przy okazji wywalić ten silikon czy co to tam jest i dać jakąś porządną pastę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech idą z nimi w chu...cholerę. ATT nie działa a CCC nie chce się otworzyć.

 

Pfft, okazuje się że nie dołączyli driverów do Software Suite >.>, i trzeba ściągać osobno. Czy oni są naprawde takimi kretynami czy ja czegoś nie rozumiem?

 

Oczywiście po zainstalowaniu sterowników karty nie wykryło. Przywróciłem stockowy bios to Vista odmówiła startu, wentylator przechodzi na 100% w momencie bootu i następuje zwis kompa. Teraz piszę z Windows server 2003 i na 8.7 oczywiście nie ma problemów...

 

Jak uda mi się ożywić tą vistę to sporządzę AMD lewatywę z tych sterowników.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są już oficjalne Catalyst 8.8

I Radeon™ HD 4800 Series Hotfix

http://support.ati.com/ics/support/default...uestionID=35298

 

]The information in this article applies to the following configuration(s)

 

[*]Radeon™ HD 4870 series

[*]Radeon™ HD 4850 series

This Hotfix improves overall performance and stability. The Hotfix includes the Display Driver and Catalyst Control Center.

 

Note: This driver is provided as is and is not supported by AMD. It has not completed full AMD testing, and is only recommended for users experiencing the particular issue described above.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jak to w końcu jest z tymi temperaturami w GPU-Z? Temperatura oznaczona MEMIO jest od sekcji zasilania czy od pamięci??? Bo u mnie to ku****wo grzeje się sporo powyżej 100st a mam S1 +radiatorki na memkach a na sekcji kawał od oryginalnego chłodzenia:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech idą z nimi w chu...cholerę. ATT nie działa a CCC nie chce się otworzyć.

 

Pfft, okazuje się że nie dołączyli driverów do Software Suite >.>, i trzeba ściągać osobno. Czy oni są naprawde takimi kretynami czy ja czegoś nie rozumiem?

 

Oczywiście po zainstalowaniu sterowników karty nie wykryło. Przywróciłem stockowy bios to Vista odmówiła startu, wentylator przechodzi na 100% w momencie bootu i następuje zwis kompa. Teraz piszę z Windows server 2003 i na 8.7 oczywiście nie ma problemów...

 

Jak uda mi się ożywić tą vistę to sporządzę AMD lewatywę z tych sterowników.

Mi sterowniki działają IDEALNIE na Vista64. Zresztą NIGDY nie miałem z nimi najmniejszych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jak to w końcu jest z tymi temperaturami w GPU-Z? Temperatura oznaczona MEMIO jest od sekcji zasilania czy od pamięci??? Bo u mnie to ku****wo grzeje się sporo powyżej 100st a mam S1 +radiatorki na memkach a na sekcji kawał od oryginalnego chłodzenia:))

 

Jest od Pamieci

jak masz 100 stopni to w rzeczywistosci jest wiecej ;-)

 

jesli zalozyles na pamieci radiatorki z S1 - to wcale sie nie ma temu co dziwic

 

dotknij na 2 sekundy - kostek pamieci podczas pracy w 3d - a zrozumiesz (jesli zdolasz)

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memio jest od GPU

 

DISPIO, MEMIO i SHADERCORE to czujniki temperatur chipa GPU w miejscach odpowiadających za różne funkcje. Pisał to WIZZARD (twórca ATITool i ogólnie osoba dość udzielająca się na scenie) na forum TPU. Te sensory nie mają nic wspólnego z temperaturą pamięci ani VRM.

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam sie do pytania ;)

Z tego co mi wiadomo to jedynie modując biosa.

Tak jak pisałem wcześniej, na moim Radku 4870

bios w wersji : 011.006.000.003.000000 -> bios jest dotowany na koniec lipca (chyba 27/28)

Z tego co pokazuje CCC, AT i ATT zakres OC dla GPU/RAM na tym biosie wynosi max850/max1200.

Parametry te faktycznie można ustawić w ATT lub mod bios.

 

---------------------

 

ponawiam pytanko do posiadaczy HD4870.

Jakie macie wersje biosu?

Jak w Ati Overdrive kształtuje sie wam OC na stockowym chlodzeniu i bez mod biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

czy ktoś z Was może mi powiedzieć jak to możliwe ? Założyłem radiatorki EnzoTech, wrzuciłem radiatorki od Zalmana na fazę pamięci + enzotech na sekcję. Założyłem S1 i temperatury są bardzo dziwne. Teraz wpadłem na pomysł, że być może on nie przylega do końca tak jak powinien ? Przeczytałem cały temat i chyba już wiem. Po prostu radiatory są za wysokie ! Musiałem odgiąć lekko heatpipe-y, żeby wogóle przylegało ale widze, ze to jednak za mało. Dramat...

 

Dołączona grafika

 

tak wygląda założone chłodzenie.

 

Dołączona grafika

 

tak wygląda screen i skrajne wartości już po 10 sekundach. Czy możecie mnie utwierdzić bądź oświecić ? Z góry thx !

 

10:18 już widzę w czym jest problem. po prostu trzeba było umiejętnie włożyć S1 - listki radiatora dużego umieścić pomiędzy pręcikami małego. Wiem, że było to już pisane. Potwierdzam, że jest to bardzo istotne :>. Teraz w furmarku DSPIO 63C MEMIO 90 C, to chyba wciąż za duzo...

 

Ocenie wygląda to tak

 

Dołączona grafika

 

Pytanie czy coś zmieniać czy zostawić ?

Edytowane przez RuleZZZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej, na moim Radku 4870

bios w wersji : 011.006.000.003.000000 -> bios jest dotowany na koniec lipca (chyba 27/28)

Z tego co pokazuje CCC, AT i ATT zakres OC dla GPU/RAM na tym biosie wynosi max850/max1200.

Parametry te faktycznie można ustawić w ATT lub mod bios.

 

---------------------

 

ponawiam pytanko do posiadaczy HD4870.

Jakie macie wersje biosu?

Jak w Ati Overdrive kształtuje sie wam OC na stockowym chlodzeniu i bez mod biosu?

U mnei na stock chlodezeniu z wiatrzakiem na 40% doszedlem do 800/1100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam takie pytanie troszke z innej beczki ile tak srednio powinien wyciagac 4870 przy e8400 w 3dmar06 [wszystko na def.-takty chlodzenie na grafie, ustawienia 3dm] wydaje mi sie ze 14 tys to troszke malo. po podkreceniu e8400 @ 4,1ghz; gpu @ 820/1100 [temp 40*C przy 100%] wychodzi 17 tys.

 

taka mala dygresja: czemu 3dmark wiesza sie na zegarach 900/1100 kiedy to wszystkie gry chodza normalnie xD. da sie cos jeszcze wycisnac bez zwiekszania vcore?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanko do posiadaczy HD4870.

Jakie macie wersje biosu?

Jak w Ati Overdrive kształtuje sie wam OC na stockowym chlodzeniu i bez mod biosu?

Ja mam Sapphira 4870 z bisem 011.003.000.001.029254 datowany na 06/09/08 16:25.

W ATI Overdrive moge ustawic max 790 dla gpu i 1100 dla pamieci. :mur:

Probowalem ustawic wieksze taktowania w ATITool ale po wstaniu windowsa system sie zawieszal, problem zniknal po odinstalowaniu atitoola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kreccie amd gpu clock i sciagnijcie sobie EXPER Tool [programik gainwarda - dziala z grafami innych producentow] dajcie wyzsze zegazy w gpu amd pozneij odpalcie EXPER dajcie fan control i ustawceie na ile chcecie procent xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...