Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Sapphira 4870 z bisem 011.003.000.001.029254 datowany na 06/09/08 16:25.

W ATI Overdrive moge ustawic max 790 dla gpu i 1100 dla pamieci. :mur:

Probowalem ustawic wieksze taktowania w ATITool ale po wstaniu windowsa system sie zawieszal, problem zniknal po odinstalowaniu atitoola.

oto mój bios - oryg bez żadnych modów

Jeśli ktoś chce to może go wgrać i podzielić się spostrzeżeniami :)

"należy zmienić rozszerzenie z .bmp na .bin"

 

Sapphire_HD4870_RV770_ver011.006.000.003.000000.bmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kreccie amd gpu clock i sciagnijcie sobie EXPER Tool [programik gainwarda - dziala z grafami innych producentow] dajcie wyzsze zegazy w gpu amd pozneij odpalcie EXPER dajcie fan control i ustawceie na ile chcecie procent xD

THX zaraz wyprobuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś zdjąć ten plastikowy cover i ustawić jakiś nawiew na tą blachę pod nim?

I owszem.Du...a z tego wyszła.Ze względu na budowę ożebrowania nad GPU.Ma postać tuneli więc nadmuch musi być skierowany pod ciśnieniem w ich wloty.Żebra są po prostu "zadaszone".Musiałbyś założyć inny wentyl niż oryginał i...dobudować budę z tworzyw ,aby powietrze trafiało gdzie trzeba.Pomysł fajnie wyglądał w głowie ale okazał się porażką.Odradzam.

Ech -zapomniałem dodać ,że ja odpaliłem z innym wentylem całość bez tworzyw.Porażka.A do tego całość jest alu nie cu jak ktoś pisał(pospolity glin hehe), a szlachetna miedź występuje śladowo -w miejscu styku GPU z resztą chłodzenia.Kolor...nic więcej.Cieszę się ,że mam to chłodzenie...w szafce :wink:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad wy macie takie tempy ? rozumiem ze z wiatrakiem na 100% ?icon_smile3.gif tyle ze wtedy to moj syn nei moze spac w pokoju obok.

przy 70-80 bo roznicy prawie nie ma [w tempach] pomiedzy 70 a 100 ale za to jest glosniej. rzeczywiscie przy 70% jest glosno ale ustawiam go na tyle tylko kiedy podkrecam jak nie to chodzi na default.

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memio jest od GPU

A nie wiesz kolego złoty jakich temperatur nie przekraczać?? Bo coś mi się wydaje, że u mnie jest po prostu coś nie tak. Temperatury są za wysokie!!

 

ooo widzę że kolega ruleZZZ ma ten sam problem;)

Edytowane przez czarecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie instaluje patcha do tych radeonów, tego co ktoś wyżej podał, i poraz kolejny, jak za każdą instalacją, spotykam się z takim czymś:

Dołączona grafika

 

Instaluje, gdyż po włączeniu FurMarka mam same artefakty, a w zasadzie nie widać nic, więc zaryzykowałem.

 

Jakiś pomysł skąd takie okienko wyskakuje? Może się sterownik nie instaluje?

Podajcie mi z CCC >Information Center>Graphics Software co pokazuje wam Driver Packaging Version, tak dla pewności ;)

 

Btw, nie wiem skąd wy takie kosmiczne temperatury osiągacie...

Dołączona grafika

Edytowane przez radziuinblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie instaluje patcha do tych radeonów, tego co ktoś wyżej podał, i poraz kolejny, jak za każdą instalacją, spotykam się z takim czymś:

Jakiś pomysł skąd takie okienko wyskakuje? Może się sterownik nie instaluje?

Podajcie mi z CCC >Information Center>Graphics Software co pokazuje wam Driver Packaging Version, tak dla pewności ;)

Najpierw użyj Google, 3 min szukania:

 

I get the following error: 'Zero display service error' during the installation of ATI video drivers. Can you help me?

 

Uninstall everything related to ATI from your computer(VERY important to erase everything related to ATI). Go to Remove Programs and use the ATI Uninstall utility.

 

1. Then go to Control Panel

2. Select the System Icon

3. Choose the Hardware tab

4. Click on Device manager.

5. Here check out Display Adapters (double click on it to extend the list of adapters available).

 

- does it say Radeon 'your model' Series?

- does it say Radeon 'your model' Series Secondary?

 

If so, disable the first one on top by right clicking on it and choosing disable.

Your computer will want to reboot. Let it reboot.

 

After the computer reboots

1. Go to www.atitech.com and download the most recent driver package for your card.

2. Install it.

 

Once the installation is complete your computer will reboot and the problem should be fixed.

 

It is posible that you will not remove everything related to ATI and still remain some hidden files somewhere, if the above steps don't work you can consider formating your windows partition, this procedure is also known as Clean Install.

 

 

Did you by any chance change from nVidia to ATi? If you haven't done so already try uninstalling the drivers again and then run Driver Cleaner (http://www.drivercleaner.net/). Be sure and follow instructions exactly. Run cab cleaner first and then, if you had and nVidia card before, run it to clean both nVidia and ATi drivers.

 

You could also try installing thru Device Manager and see if that works.

 

Also, it might be that some crucial system files in Windows might be lost. If drivercleaner fails to cure your problem, try to use the REPAIR function on your Windows CD (this takes a while... you have to let the CD go through its initial part of the setup before you get the choise of "intall new" or "repair existing"..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 8.8 dziwne są. Wyniki w FurMarku spadły mi drastycznie... Osiągam około 2500pkt. Zobacze jeszcze jak gry działają.

 

EdiT: W benchu z crysisa nie zauważyłem drastycznej różnicy. Dziwi mnie ten Furmark.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 8.8 dziwne są. Wyniki w FurMarku spadły mi drastycznie... Osiągam około 2500pkt. Zobacze jeszcze jak gry działają.

 

EdiT: W benchu z crysisa nie zauważyłem drastycznej różnicy. Dziwi mnie ten Furmark.

Moze masz wlaczone w sterach AA lub V-Sync? JA mialem podobne wyniki jak mialem w sterach wlaczone AA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer był wiele razy dawno temu formatowany i nie działa zarówno teraz, jak i potym co kazałeś zrobić.

Odinstalowałem wszystko od ATi, usunąłem z menadżera (jest tylko jedno urządzenie) iii... błąd też wyskakuje.

Ale przynajmniej Furmark działa ;)

Miałem to samo:

http://forum.purepc.pl/temat/ati/52/zero-d...e-error/259706/

 

Jedyne , co pomogło to przeinstalowanie systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8.8 podniosły wyniki całkiem ładnie:

 

Vantage Performance Gpu Score:

 

8.7 = 7643

8.8 = 8058

 

3DM06 SM2.0 & 3.0 AAx4 AFx16:

 

8.7 = 4453/4956

8.8 = 4446/4963

 

Crysis island 1280 AFx16 V. High DX9

 

min/avg/max

 

8.7 = 16.6/35.37/50.55

8.8 = 17.3/37.21/49.9

 

Crysis ice 1280 AFx16 V. High DX9

 

min/avg/max

 

8.7 = 5.9/34.7/45.7

8.8 = 7.2/35/44.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8.8 podniosły wyniki całkiem ładnie:

 

Vantage Performance Gpu Score:

 

8.7 = 7643

8.8 = 8058

 

3DM06 SM2.0 & 3.0 AAx4 AFx16:

 

8.7 = 4453/4956

8.8 = 4446/4963

 

Crysis island 1280 AFx16 V. High DX9

 

min/avg/max

 

8.7 = 16.6/35.37/50.55

8.8 = 17.3/37.21/49.9

 

Crysis ice 1280 AFx16 V. High DX9

 

min/avg/max

 

8.7 = 5.9/34.7/45.7

8.8 = 7.2/35/44.1

Chyba żartujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto mi powie czemu nie mogę wrzucić żadnych p%&*^#$@ 8.8 u siebie na żadnym z dwóch systemów? :unsure: .XP32 i V64...Żadne bety ,srety i oficjale :mur: .Nawet BIOSy dwa sprawdzałem -1.0003 i 10004. Stery 8.7 mogę w obie strony do znudzenia.Czyżby OC by BIOS?Dopiero by było....na psa urok.Po prostu tam takty i napięcia zmieniałem -nic więcej.Może.....eeee....brak wentyla(padłbym ze śmiechu na taką bzdurę).Objawy -idzie sobie pięknie ,czarny ekran (pibum w głośnikach) i...tyle.Monitor przechodzi w tryb "idź siku ja poczekam".Działają dwa przyciski -doba na obudowie :sad: .Reset i awaryjny tryb ratuje tylko sytuację.Ludzie -pomóżcie ,bo mnie już krew zalewa w ten piękny dzień :wink: .

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema!

Jestem nowy na tym forum ;)

Mam pytanie:

Czy TE (THERMALTAKE BGA2) radiatorki będą dobre na zasilanie i RAMy w HD4850 ?? Bo mam w planach zmianę tych nędznych od S1 i PrimeCool, bo się nie chcą w ogóle trzymać - ale narazie się uporałem ;)

Długo to chyba i tak nie pociągnie i z racji, że zmieniam MoBo (na Abita AX78) to kupię od razu te radiatorki ;) Razy dwa (2 zestawy) :P

Dlatego się pytam czy są one dobre do OC na tej karcie ? Słyszałem, że są porównywalne do EnzoTech BMR-C1. Czy to prawda ?

Dzięki z góry i POzdro :]

 

EDIT:

Monitor przechodzi w tryb "idź siku ja poczekam".

Padłem :lol2: Edytowane przez Duban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wyjde na młokosa ale co mi tam:) VPU Recover przy OC ma być włączone czy wyłączone??

Jak najbardziej włączone, chyba że wolisz restartować kompa .

 

Dobra wyjde na młokosa ale co mi tam:) VPU Recover przy OC ma być włączone czy wyłączone??

miron przeczytaj kilka moich postów wyżej. Ja musiałem zastosować stockowy bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ok....Zastosowałem BIOS "taki miał od nowości" z numerem 1.0003(nie Gigabyte -mam PowerColora).Więc fajno -będzie chwila(muszę mieć włączonego kompa teraz) to spróbuję te stery i dajmy się ponieść fantazji -niby weszły(niby ,bo nie wiem jeszcze hehe) .No i powiedz mi teraz czy po instalacji 8.8 edycja BIOSu jest możliwa?Czy jak mniemam znowu następuje radosne @%$#%#....?Nie bardzo mam ochotę żreć się z softem do OC.W BIOS łatwo, trwale i przyjemnie :rolleyes:

Ludzie....wielu ją zna, wielu lubi ,a mi jej bardzo brakuje....Jakby coś nowego wynikło to wiesz gdzie jestem ...Riva :wink:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie zakładam nowego tematu, mimo że na moje wcześniejsze posty odpowiedziała tylko jedna osoba, wiem że forum ma swoje zasady, więc dopisuję się tu gdzie toczy się rozmowa o Radeonach.

 

Rozumiem, że wszyscy są tu zainteresowani głównie OC, jednakże sądzę iż ktoś jeszcze nie jest tak mocno pochłonięty kolejnymi cyferkami w benchmarkach, że pomoże mi jakąś dobrą radą.

 

Z góry chcę powiedzieć, że tak, szukałem rozwiązania swojego problemu, praktycznie w całości przeczytałem ten temat (134 strony postów!, w tym pierwsze bodajże 60, to luźne przedpremierowe rozmowy w stylu "ciekawe jaki będzie ten radek") Wiem, że ten problem już wcześniej występował u innych ludzi, ale cóż, prawdą jest że albo ich zbywaliście, albo rzucaliście gromy, gdy ktoś nie chciał wgrać modyfikowanego biosu.

 

Oczywiście problemem jest wyłączanie się monitora, całkowity brak sygnału grafiki, czasem zaś wygląda to tak jakby karta na chwilę się wyłączała (wiatraczek na sekundę przestaje działać). Oczywiście wszystko podczas grania w grę (Gears of War, wszystkie opcje graficzne na full, razem z obsługą Directx 10). Na innych grach również występował ten problem, ale było to przed fanfixem, więc powiedzmy, że wtedy te zwiechy były do wytłumaczenia.

 

Także problem znany i myślę że nie wymaga zbyt długiego opisu. Oczywiście w tym momencie co po niektórzy westchną - "phi, kolejny lamer, grafa mu się grzeje i już, zawraca tylko głowę... idę dalej kręcić swojego radka!" Jednakże cóż, mogę powiedzieć że próbowałem chyba już wszystkiego, oprócz zmiany biosu (o tym za chwilę). A więc:

 

- zmiana biosu płyty głównej na najnowszy F6 (płyta Gigabyte EP-43-DS3L)

- fan fix, ustawiony na bodajże nawet 70%, wiatraczek huczy jak stary F-16, nadal występuje błąd

- najnowsze sterowniki (w tej chwili 8.8, wcześniej testowane 8.8 oraz 8.7 - na wszystkich bez poprawy)

- otwarta obudowa, całkowity przewiew, temperatury w stanie spoczynku ok. 50*, nawet mniej, podczas pełnej pracy, temp. maksymalnie dochodzą do 80* (raczej rzadko)

 

Czemu nie zmieniłem biosu, jak radziliście już któremuś tam użytkownikowi. Bo się bałem? 8 lat obcowania z przeróżnymi komputerami nauczyło mnie, że bać się należy, ale próbować też trzeba. Nie wgrałem jeszcze tego modyfikowanego biosa, gdyż nie widzę potrzeby. Słuchajcie, mam najnowsze sterowniki, wiele osób kręci na niemodyfikowanym biosie i im wszystko działa, fan fixa z biosu nie potrzebuje bo sobie sam go zrobiłem. Także plusów w zmianie biosa nie widzę. Zaś minusy? Tych bez liku:

 

- na starcie podkęcone wartości karty - no przepraszam ale skoro nie chce mi dobrze działać na tych domyślnych które mam, to jakim cudem ma mi raptem zadziałać na wyższych?

- możlwość wystąpienia błędu - tak, nie mówcie że wgranie biosu zawsze udaje się w 100% (wszystkich kozaków którzy tak twierdzą to wyśmieję, bo choćby nagłe wyłączenie jednej fazy, czy jakiekolwiek zdarzenie losowe może mieć fatalne skutki) zaś wgranie z powrotem podstawowego biosu nie jest już takim prostym zdaniem gdy nie ma się pod ręką drugiego komputera, czy chociażby drugiej kart graficznej.

- co więcej - ingerowanie w bios karty zapewne nie ucieszy serwisantów, do których ew. wyślę kartę na gwarancję. Tym bardziej, że karta została zakupiona w sklepie internetowym - dość głupio będzie gdy np. po wysłaniu karty, dostanę zwrot z karteczką - "trza było nie wgrywać biosu nieoficjalnego, plancie, gwarancję możesz wyrzucić do kosza"

 

Tyle w kwestii biosu, z mojej strony. Ja naprawdę bym go wgrał, ale niestety nie widzę sensu - może jednak ktoś kto przedstawi mi sensowne argumenty, przekona mnie do zmiany poglądu.

 

Także widzicie, że chyba próbowałem wszystkiego. Ostatnią deską ratunku jest oddanie na gwarancję, ale znając naszą pocztę, i ogólnie opieszałość wysyłki (ja wysyłam do sklepu, sklep ogląda, wysyła do serwisanta, serwisant ogląda, ew. naprawia/wymienia, odsyła do sklepu, sklep do mnie). No i wiecie, poczta polska zgubiła już 200 tys. przesyłek...

 

Prosiłbym o rozwiązanie mojego problemu, może wspólnymi siłami coś poradzimy, oraz chciałbym żeby ten post nie pozostał bez odzewu, tak jak poprzednie - teraz po przewertowaniu tylu stron tego tematu, troszkę jestem zmęczony (jakiś tydzień bezustannych testów, non stop, codziennie)

 

Pełna specyfikacja: Intel Core 2 Duo E7200 2,5ghz (nie podkręcony), płyta główna Gigabyte EP 43 DS3L, ramy: OCZ 2x2GB Vista Upgrade Edition, zasilacz Chieftec 450w, obudowa Mode Com Aza (2 wiatraczki, działają na max obrotów)

Edytowane przez MacRisto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie do twojego postu gdyz zaczyna mi sie dokladnie to samo. Grafa wogule nie krecona. Bios modyfikowany na 2d(obnizone napiecie na 1.00 v ) takty nie ruszane. Narazie raz po wylogowaniu w windzie i ponownym zalogowaniu ekran zgasl kilka razy babole na ekranie reset. Gra crysis tak jak wyzej kolega napisal wiatrak staje czsami doslownie na sekunde. Ktos cos wie niech napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem, ale z mojej strony zawiniła tylko wysoka temperatura.

Mimo iż karta (wtedy jeszcze miałem zwykłe chłodzenie) miała tak jak ty mówisz, ok. 50°C, i ponad 75°C podczas grania, to się wyłączała.

Czarny ekranik, zapętlony dzwięk, w najlepszym razie wywalał VPU, i wyłączała się gra.

 

Spróbuj dać wentylator na 100% - będziesz miał odrzutowca, no ale się czegoś dowiemy.

 

Wywalał mi mniej więcej na temperaturze 85°C (mimo iż wytrzymuje teoretycznie ponad 100°), chociaż raz zapomniałem dać obrotów wentylowi, włączył się trójwymiarowy wygaszacz od ATi i... bah, 95°C... Ale działało!

 

Lub też może jakieś zaniki napięcia ze strony zasilacza?

Podaj nam szczegółową specyfikacje Twojego blaszaka ;]

Edytowane przez radziuinblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja specyfikacja to: Intel Core 2 Duo E7200 2,5ghz (nie podkręcony), płyta główna Gigabyte EP 43 DS3L, ramy: OCZ 2x2GB Vista Upgrade Edition, zasilacz Chieftec 450w, obudowa Mode Com Aza (2 wiatraczki, działają na max obrotów). Przy testach bardzo często ( w powiedzmy 70% przypadków) obudowa była otwarta. Wiatraczek na 100% ktoś poradził - cóż, wydaje mi się to raczej zbędne, gdyż przy wiatraczku na 100% praktycznie niemożliwe będzie normalne użytkowanie komputera - przy 70% szum stawał się naprawdę nieznośny i nawet głośniki nie potrafiły skuteczne go zagłuszyć, więc przy 100% nie mam zamiaru działać na komputerze - aczkolwiek testy przeprowadzę, (dopiero jutro, gdyż o tej porze moi domownicy mogliby tego nie znieść :) ) mimo że jak już pisałem, temp. mam w normie.

Edytowane przez MacRisto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać, czy u was, w HD4850 od PowerColor po pół godzinie działania bez obciążenia również zaczęła odchodzić nalepka z coolera pod wpływem temperatury? B-) Kurde, padło mi mobo, z chęcią przetestowałbym tego potworka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...