Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Przy Asusie można nie trafić na Glaciatora. No i to nie jest TOP, więc z OC może być różnie, jeśli się trafi na odpad po TOP.

Zegary TOP wchodza bez zajakniecia raczej na kazdym egzemplarzu.

Karty roznia sie biosem.

 

Co do PCS+ to xtremesystems niezle sie skompromitowal twierdzac, ze ta suszara zerotherm jest cicha :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś tutaj HD4850 1GB? Ja mam wersję 512MB i w 1920x1200 z wygładzeniem 8x nie daje już rady. Tzn. ilość klatek w okolicach 60 ale co jakiś czas są "zwolnienia czasu", które później gra nadrabia. Po ustawieniu AA na 4x wszystko jest ok i FPS w okolicach 75 klatek gdy jestem na prowadzeniu do 60 w ciężkich momentach. Takty to 720/1125, stery 8.10. Ciekaw jestem jak sprawa wygląda na HD4850 1GB - może ktoś sprawdzić? :)

 

Z tego wynika, że 1GB może się przydać ale czekam jeszcze na potwierdzenie.

Edytowane przez sosen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś tutaj HD4850 1GB? Ja mam wersję 512MB i w 1920x1200 z wygładzeniem 8x nie daje już rady. Tzn. ilość klatek w okolicach 60 ale co jakiś czas są "zwolnienia czasu", które później gra nadrabia. Po ustawieniu AA na 4x wszystko jest ok i FPS w okolicach 75 klatek gdy jestem na prowadzeniu do 60 w ciężkich momentach. Takty to 720/1125, stery 8.10. Ciekaw jestem jak sprawa wygląda na HD4850 1GB - może ktoś sprawdzić? :)

 

Z tego wynika, że 1GB może się przydać ale czekam jeszcze na potwierdzenie.

jaka gra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stąd moje 2 pytania:

 

Czy doświadczyliście zmiany jakości AA po zainstalowaniu 8.10?

 

Czy producent ma jakiś wpływ na jakoś AA i ogólnie grafiki?

 

Czytałem gdzieś tu ostatnio, że niestety ma a mianowicie przykładowo Palit stosuje jakieś słabsze filtry i coś tam jeszcze. Zdołowało mnie to troszkę icon_wink2.gif

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

1 - nie

2 - tak (praktycznie poprzez sterowniki)

3 - niemożliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dalej nie wiem na co sie zdecydowac tj.referenta gigabyta/asusa/saphire(ma ktos info ktore modele posiadaja plomby?) i wrzucic na to accelero czy wziąć cos z autorskim chlodzeniem np tego pcs+ lub Sapphire Dual Slot Fan.cena 550zl to raczej dla mnie totalne maksimum i wolalbym cos tanszego;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho najtańszą która się dobrze podkręca i zmień chłodzenie na Accelero s1rev2 jak chcesz cisze.

W takim razie Twoim zdaniem lepiej nie dokładać do referencyjnych MSI, ASUS czy Sapphire tych 90-100 złotych, tylko po prostu wziąć Palita za ~430-440 zł? Jakoś nie jestem przekonany do tej firmy.

 

Ciekawe, jak wypadnie HIS. Raczej nie ma co liczyć na atrakcyjną cenę, ale może w esc byłby po 600zł. Wtedy chyba warto byłoby go wziąć zamiast MSI czy ASUSa + accelero, bo wyszłoby po prostu taniej i prościej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegary TOP wchodza bez zajakniecia raczej na kazdym egzemplarzu.

Karty roznia sie biosem.

 

Co do PCS+ to xtremesystems niezle sie skompromitowal twierdzac, ze ta suszara zerotherm jest cicha :lol2:

W przypadku 8800GS jest tak, jak mówię. Nie wiem, czy teraz jest inaczej w przypadku HD4850.

 

To Asus Glaciator (nie ma 100% pewności), czy Sapphire Dual Slot Fansink ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta wersja non-TOP to chyba po prostu zwykły referent. W każdym razie odebrałem Twoje wcześniejsze posty tak, jakby to, czy ten ASUS trafi się z Glaciatorem, czy też nie, zależałoby od przypadku. Myślałem, że Glaciator jest tylko na tych droższych, kosztujących ponad 600 zł wersjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wkoncu w nerwach i strachu zmienilem chlodzenie na moim hd 4850 :)

 

efekt: PIORUNUJACY

 

temperatura w idle spadla o 20 C (nie wiem czy nie za malo pasty termoprzewodzacej dalem ale jak cos to sie dolozy)

 

Dołączona grafika

!!! fan speed nie jest prawidlowy !!!

 

jak pech to pech moj vf1000 dotarl z upierdzielonym kontrolerkiem obortow wiatraczka

skrece na minimum wiatrak sie wylacza, skrece na maximum wiatrak sie wylacza, jak dam na ok polowe to wiatrak sie wlacza niestety nie wiem na jakie obroty

 

panowie z zalmana niepomysleli takze o tym iz wtyczka nie pasuje do hd4850 (podpialem pod zasilacz)

mogli by dac jakas przejsciowke :/

Dołączona grafika

dokladnie na to o ... troche niewyrazne ale cos tam widac

 

jadac dalej przylepilem pentagramy freezone na pamiatki kolo mosfetow

 

jestem jednak zawiodziony jakoscia tej tasiemki mam wrazenie ze radiatorki trzymaja sie kostek tylko sila woli :) (jesli mozna tak powiedziec)

 

boje sie ze gdy sie zgrzeja to odpadna (chociaz licze na to iz bedzie przeciwnie czyli przylepia sie mocniej)

 

co najwazniejsze jak narazie bloga cisza, slychac jedynie leciutki swist smigielka (ale to chyba z proca)

 

co mnie najbardziej przesladuje to to iz nie zalozylem tej blaszki z pod spodu tylko wkrecielem zalmana na same srubki jak myslicie lepiej sie jakos pomeczyc i dac ta blaczke czy to nie istotne ???

 

jak dla mnie cud miod malina :D

 

teraz pytanko istnieje jakis program ktory monitoruje temperature grafiki podczas grania. Chodzi mi o cos takiego zebym widzial np w gornym prawym rogu okienko z temperatura czy tez napis.

 

teraz pytanko

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale chodziło mi właśnie o to.

 

Czyli zostaje jedynie Powercolor PCS+ oraz Sapphire Dual Slot Fansink.

 

W sumie jedynie o tym drugim nie słyszałem większych narzekań...

Miguel, a czemu nie odpowiada Ci zestaw referent + dodatkowe chłodzenie?

Wyjdzie się imho na tym dużo lepiej, i może taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Radeona HD4850 od Asusa w poniedziałek w Gralu. Był wtedy za 515 zł, teraz podrożał. Nastawiłem się na zwykłego referenta, bo tak też prezentował się na zdjęciach. Jednak okazało się, że ma chłodzenie Glaciatora a taktowanie referenta. Nie wiem, czy wszystkie Asusy sprzedają teraz z takim chłodzeniem. Najlepiej byłoby zadzwonić do sklepu i zapytać. Karta jak na moje ucho jest cicha i działa bezproblemowo. Jednak radze zainstalować tylko same Catalisty, bez oprogramowania Asusa, bo u mnie po ich zainstalowaniu, po włączeniu jakiejkolwiek gry natychmiast resetował sie komputer, a w menadżerze urządzeń były jakieś niewykryte sprzęty. Po wyrzuceniu tego oprogramowania wszystko działa ok i jestem z karty zadowolony. Podkręcania jeszcze nie próbowałem, więc nie wypowiem się na ile pójdzie. Niezdecydowanym polecam HD4850 od Asusa.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miguel, a czemu nie odpowiada Ci zestaw referent + dodatkowe chłodzenie?

Wyjdzie się imho na tym dużo lepiej, i może taniej.

Mam trochę obawy - dostałem zwalonego Palita Sonic, a najtańszy jest właśnie Palit non-Sonic. Zmieniłbym chłodzenie, a karta by się walnęła - co wtedy z pastą termoprzewodzącą ? Jak pójdzie na gwarancję, to nie zostanie ona wtedy uznana. No i są plomby, które owszem - da się zdjąć, ale jak się zgubi, albo gorzej przyklei ?

 

Zastanawiam się właśnie nad Asusem, Powecolorem PCS+ i tym Sapphirem Dual i widzę, że z tych trzech, to chyba tylko Sapphire jest bezproblemowy (no chyba, że się trafi na Glaciatora u Asusa jak poniżej : )

 

Ja kupiłem Radeona HD4850 od Asusa w poniedziałek w Gralu. Był wtedy za 515 zł, teraz podrożał. Nastawiłem się na zwykłego referenta, bo tak też prezentował się na zdjęciach. Jednak okazało się, że ma chłodzenie Glaciatora a taktowanie referenta. Nie wiem, czy wszystkie Asusy sprzedają teraz z takim chłodzeniem. Najlepiej byłoby zadzwonić do sklepu i zapytać. Karta jak na moje ucho jest cicha i działa bezproblemowo. Jednak radze zainstalować tylko same Catalisty, bez oprogramowania Asusa, bo u mnie po ich zainstalowaniu, po włączeniu jakiejkolwiek gry natychmiast resetował sie komputer, a w menadżerze urządzeń były jakieś niewykryte sprzęty. Po wyrzuceniu tego oprogramowania wszystko działa ok i jestem z karty zadowolony. Podkręcania jeszcze nie próbowałem, więc nie wypowiem się na ile pójdzie. Niezdecydowanym polecam HD4850 od Asusa.

 

Może zadzwoniłbym wtedy i starałbym się dowiedzieć, czy tam zastanę Glaciatora, czy też nie. Jak nie dam rady się dowiedzieć, to wezmę zapewne Sapphire, choć Powercolor chodzi mi po głowie - kilka osób powiedziało jednak, że też z chłodzeniem jest problem dot. przegrzewania...

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, MSI z S1 wyjdzie ~70-80zł drożej, ale za to masz pewność, że będzie to wydajne i ciche chłodzenie. Nie wiem, jak dokładnie jest z Glaciatorem i Zerotherm, ale w każdym razie nie ma w tym temacie takiej jednomyślności co do wspomnianych aspektów, jak przy Accelero S1.

 

Osobiście sam wziąłbym tego ASUSa z Glaciatorem z esc za ~530 złotych, gdybym miał pewność, że to nie jakaś suszarka. Nie jestem maniakiem ciszy, chłodzenie nie musi być bezgłośne, bo komputera na noc nie zostawiam włączonego. Grunt, aby nie przeszkadzał podczas pracy w 2D. Zresztą po co Cię odwodzę od zakupu. Kup tego ASUSa, a potem zdaj relację, to może i dla siebie wezmę :).

Edytowane przez Phantom_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sorry. Późno było:) GRID. Wszystko na max.

spowolnienia, jakby ci sie samochod od 0 rozpedzal w srodku wyscigu? tez tak mam na 8.9 tez to bylo...

ta gra chyba tak ma... u mnie to sie zdarza raz na 30-60 minut...

Edytowane przez ernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja. mam problem z gigabyte 4850.....

wentyl caly czas kreci sie chyba na max obrotow...nie moge nijak przestawic predkosci - ani w catalyst center ani rivatunerem ani niczym innym...caly czas buczy na maxa - osy XP oraz vista x64

stery najnowsze 8.10...

pomocy - jak ustawic recznie obroty wentyla

 

ps. probowalem fanfixa (profile CCC - ale tez na nic - niby cyferki sie przestawiaja a wentyl jak sie krecil tak sie kreci....

 

pomocy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...