Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

Jakie temp są bardzeij odczuwalne dla palca?

Z moich obserwacji okolo 40 stopni na radiatorach juz czujesz. Temperatura powyzej 60 stopni na moim refie 4850 byla juz dla palca wrecz niebezpieczna , ostro parzylo - wg. czujnika of koz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie Catalyst Control Center (32 bit) (Polish) - to ma już sterowniki mam rozumieć? Bo nie wiem czy mam ściągać z tej strony ati amd driver i osobno to ccc ... pogubiłem się...

 

Patrze za nowymi sterami bo nowy nfs potrafi się przycinać na sprzęcie z sigu... myślałem, że spokojnie pogram...

(proc @ 3.5GHz , gpu referent)

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam powazny problem. otoz moj radeon 4870 dwa dni temu zaczal sswirowac. tj podczas gry modele sie rozjezdzaly i vpu recover wywalal restart sterownika. myslalem ze to jedno razowa akcje wiec zxrobilem resa kompa ale znwou to samo. tak wiec przeinstalowalem stery i niby bylo wsztko ok ale do czasu. komp raz przeszedl 3d smarka. juz bylem szczesliwy ze pozbylem sie problemu ale zdziwil mnie niski wynik - tylko 12 tys gdzie wczensiej bylo ponad 15 na tych samych unstawieniach. no ale trudno mowie. odpalam coda 4 gram, gram i nic, wsztsrtko ok. wylaczam kompa. wlaczam rano a tu znowu to samo tylko ze teraz po resie na calym ekranie paski kwadraty itp nawet w dosie - mowie nic juz odeszla do krainy zimnych lutow. wyjelem ja ze slota przeczyscilem grdzie byly jakis zabrudzenia od pasty przetarlem spirytusem, mowie sprobuje jeszcze raz . o dziw wszystko chodzi. wszystkie 3dmarki pzechodzi tak jak powinno, pkt wrocilo do normy ale po jakims czasie znowu to samo. przy wlaczasu kompa na poscie "vga bios err". odlaczylem zasilanie i spowrotem walczylem i dziala, postanowailem napisac tego posta bo juz moge kompa spowrotem nie odpalic. co sie dzieje? macie jakis pomysly? temperatury wporzadku ok 35 st w idle i ok 40-45 w stresie. reinstal sterow nie pomaga [zmianialem tez na wczesniejsze wersje]. nie robilem vmodow. zadnego flashowania. jedyne co to chlodzenia bylo zmieniane na hr-03. daltego patrzylem czy przy montazy nic nie uszkodzilem ale wszysko wydaje sie ok. chlodznie mam juz ok 2 tyg a restarty sa od 2 dni wiec raczej to nie przez chlodzenie. odsylac na gware?

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...spowodowane ciągłym restartem sterownika ekranu...

Racja, już wolałem zwiechy "naturalne" niż wyłączanie sterownika. Moim zdaniem przez to OC jest nieco zaniżone. Testowałem kartę na 850/2400MHz i po 1.5h w GRID restart sterownika..., to samo w innych grach. Myślę, że gdyby tego nie było to na tych taktach bym spokojnie pracował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś z was spotakał się z problemami spowodowanymi plikiem: atikmdag.sys? W sieci jest pełno informacji o problemach z tym plikiem. Co ciekawe problem objawia się tylko w Viscie (32 i 64 bit). Walczę już od dobrego tygodnia z instalacją sterowników do moich 4850CF i bez powodzeń. Ciągle BSOD albo błąd 43. Dodam, że na Windows XP wszystko smiga jak głupie, zero problemów.

 

Doradź coś bo chciałbym pograć w gry używając dx10/10.1 a nie 9.0c ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Mobot

Wedlug mnie , wnioskujac na podstawie tego o czym pisales , padly Ci , albo padaja Ci pamieci - szachownica w biosie. Mialem to samo , padla pare dni pozniej.

 

keiename

Rozmawialem o tym z jedym recenzentem , to na Viscie jest bardziej niz czeste , na XP nie ma problemu. Rozwiazania chyba brak...Duzo zalezy od gier.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie Catalyst Control Center (32 bit) (Polish) - to ma już sterowniki mam rozumieć? Bo nie wiem czy mam ściągać z tej strony ati amd driver i osobno to ccc ... pogubiłem się...

 

Patrze za nowymi sterami bo nowy nfs potrafi się przycinać na sprzęcie z sigu... myślałem, że spokojnie pogram...

(proc @ 3.5GHz , gpu referent)

W czym sie pogubiłeś? CCC to jest panel sterowania kartą. A ATI driver to jest seterownik.

Ściągasz całą paczke masz tylko język angielski, ściągasz paczki indywidualnie to możesz wybrać CCC z dowolnym językiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

no to odesle na gware. a bede jakies problemy z tym ze zmienialem chlodzenie? zaloze stocka i nie powiino byc zadnych kwasow. nie?

Zle robisz. Odeslij ja w momencie calkowitego zgonu , skoro masz juz czesciowe arty w biosie tak niedlugo powinno to samo dziac sie juz czesto w Windowsie , az do artefaktow w 2d na pulpicie. Oddaj ja dopiero wtedy bo masz 100% pewnosc , ze pojdzie zwalona i nie bedzie akcji w stylu "u nas dziala - odsylamy bo sprawna". Moj na poczatku mial szachownice w biosie - wiedzialem , ze to padnie. Po 2 dniach grania dostalem artefakty w 3d smarkach , na 4 dzien juz w kazdej grze ,az do pulpitu i dopiero wtedy oddalem , z tym ze u mnie odbylo sie to akurat na przelomie konca tygodnia , wiec ja nie oddawalem na miesieczna gware , a przypomnialem im o tym ,ze mowiono mi , iz w razie wadliwego dzialania od nowosci zostanie mi wymienione to od reki. Tak tez bylo :) , ale nie oddalem przy 1 szachownicy w samym biosie , a dopiero po tym jak dostalem i w 2d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprosze o pomoc: przy instalacji sterownikow 8.11 wyskakuje mi komunikat jak na zdjeciu. Zmienilem karte na 4870 1GB i musialem ponownie z pewnego powodu zainstalowac calosc ATI...i zonk. Po kliknieciu OK- leci dalej i niby instaluje CCC ale nie moge i tego otworzyc. Sterowniki sie nie instaluja.Pzdr,J

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobot jak miales plombe na chlodzeniu(od spodu pcb) to moze byc klopot - ja mam na gigabyte takowa.....zreszta olewam zmiane - niech sie grzeje - wazne ze nic sie nie kaszani

 

 

nie wiem czy ktos zwrocil uwage ale wydaje mi sie ze na 8.11 ccc pokazuje nieco wyzsze temperatury....wentyl mam na 50% a tempy 62 stopnie....wydaje mi sie ze tyle mialem na 40% wczesniej.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprosze o pomoc: przy instalacji sterownikow 8.11 wyskakuje mi komunikat jak na zdjeciu. Zmienilem karte na 4870 1GB i musialem ponownie z pewnego powodu zainstalowac calosc ATI...i zonk. Po kliknieciu OK- leci dalej i niby instaluje CCC ale nie moge i tego otworzyc. Sterowniki sie nie instaluja.Pzdr,J

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Widze, ze chyba gdzies wypadly stery od monitora Samsung 931BW, nie ma go w menedzerze urzadzen i system tez go nie widzi we wlasciwosciach. Sciagnalem wiec sterowniki ale nie moge ich zainstalowac. Jest w trakcie instalacji pole wyboru dla digital i analog ale nie mozna niczego wybrac, wyskakuja bledy/komunikaty w oknach. Wypakowalem sterowniki i znalazlem plik: SM931BW.inf z informacjami dot. monitora. Moze tego brakuje (INF)? Jak ten plik zintegrowac z systemem, czy to w ogole pomoze? Po odlaczeniu monitora i ponownym podlaczeniu nie ma zadnej reakcji systemu. Licze na pomoc doswiadczonych kolegow ;-]

Pzdr,J

 

EDIT: uzylem plyty, ktora dostalem wraz z karta, zainstalowaly sie sterowniki 8.501.00, monitor jest juz prawidlowo widoczny, rozdzielczosc wrocila do normy ale nadal nie moge zainstalowac najnowszych sterow, CCC itd. bo raportuje o braku pliku INF...nie wiem juz co robic ;-[

 

EDIT2: hmmm, w pliku z Cat 8.11 sa sterowniki oznaczone jak wyzej (czyli sa najnowsze?) oraz wynik w Vantage jest taki jaki byl przed problemami, jednak gdy odpalam czala paczeke z sterownikami CCC itd, nie instaluje niczego krzyczac, ze brak pliku o ktorym pisalem. Szlag!

 

EDIT3: Sciagnalem paczke sterownikow ze strony Powercolor- byla wieksza niz standardowa ze strony ATI- ma ponad 70MB i udalo sie je wgrac, jest teraz chyba wreszcie nowsza wersja 8.542.00. Nadal jest problem z CCC

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam vistę x64 i żadnych problemów, być może brak stabilności ujawnia się w dx10 czego w xp nie ma, generalnie ja żadnych problemów nie mam, a zmieniałem w miedzy czasie karty ati i nvidia kilka razy na tym samym systemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Padl czujnik.

2.Przedmuchaj radiator , to sie zapycha.

3. Pasta straciła właściwości przewodzące. Nie dotyczy coraz częściej aplikowanego lepiszcza.

 

...mam powercolora 4850 pcs+ 1gb i GPU cisne na 700 bez problemu jednak pamieci to maja max jakies 1040 (myslalem ze nieco wiecej uda mi sie uzyskac)

i dziwi mnie troche ta sytuacja poniewaz temperatury nie sa wysokie (widac jakies lipne pamieci mam zamontowane)...

Powinieneś sprawdzić wpierw ile robi max osobno gpu oraz mem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O takich o których ppisano wcześniej w temacie, a Ty rafa nie wyznaczasz standardów stabilności visty. To że tobie chodzi ok nie znaczy ze wszyscy beda mieli ten luksus.

Na tyle co przerabiam komputery innych to 90% przypadków wina użytkownika. Myśle że dużo z tych forumowych taka właśnie jest. Często winimy wszystko dookoła a nie siebie. Nie twierdze że tak jest zawsze i dotyczy każdego...ale coś w tym jest na pewno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie już trafiają wtórne szlagi ;) Chciałem mieć w końcu spokój i mieć kartę która nie sprawia problemów.

 

Domyślny woltaż, 600/950:

 

Idle, 100% Fan: 74 stopnie, ustabilizowało się po 10 minutach

Idle, 40% Fan: 105 stopni i zaskakuje 100% sterownika w celach bezpieczeństwa, nie do obejścia afaik.

 

W 3D jestem zmuszony już używać 0.968V, 500/800 i 100% Fan żeby albo gra nie wywaliła albo nie nastąpił reset sterownika.

 

A co zabawniejsze, przewijanie stron, jak chociażby lekkim pociągnięciem scrolla chłodzenie wskakuje na 100% aż przestanie się przewijać.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy więc nie piszcie żebym poszukał na forum ani na googlach bo to już zrobiłem i nic nie znalazłem. Zakładam temat ,bo mam zamiar dowiedzieć się konkretnie na temat tej karty co o niej sądzicie i czym popieracie swoje opinie. Chce wiedzieć czy np. opłaca się kupić Palit RADEON HD 4870 1 GB Sonic Dual Edition za 980zł czy odpuścić sobie tę karte. Interesuje mnie dlatego też ,że ma sporo wyjść np. Hdmi które bym wykorzystał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[/code]Witam jestem nowy więc nie piszcie żebym poszukał na forum ani na googlach bo to już zrobiłem i nic nie znalazłem. Zakładam temat ,bo mam zamiar dowiedzieć się konkretnie na temat tej karty co o niej sądzicie i czym popieracie swoje opinie. Chce wiedzieć czy np. opłaca się kupić Palit RADEON HD 4870 1 GB Sonic Dual Edition za 980zł czy odpuścić sobie tę karte. Interesuje mnie dlatego też ,że ma sporo wyjść np. Hdmi które bym wykorzystał [code]

 

Zależy do jakich gier i w jakiej rozdziałce bo może wystarczy wersja z 512 Mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Panom z ATI podziękujemy za design chłodzenia. Po zdarciu tej warstwy temp spadły o 20 stopni.

Masz na mysli ten plastik? Takie chlodzenia zapychaja sie , trzeba to przeczyszczac bo pozniej jest to co u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...