Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

ATT ma wolniejszy "osd z frameratem" niz normalnie w grze jest. Sprawdz Crysisa i r_displayinfo 1 , a osd z ATT :]

Miałem na myśli coś z większą ilością czujników, tj temp gpu, cpu, aux, uzycie poszczegolnych jader i taktowania. A w ATT polowa dolaczonych pluginow nie dziala na nowszym hardware

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem posiadam radka hd4850 od asusa kupilem go w pierwszym tygodniu po premierze czyli dawno temu. Moj problem polega na tym ze karta ostanio bardzo sie grzeje w grach dochodzi do 110 stopni i sie komp zawiesza :( Karta nie jest podkrecona mam najnowsze stery teraz gdy karta nie jest w ogole obciazona jest 85 stopni wiatrak ustawiony na auto.. O co chodzi potrafi ktos pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś miał problem z Splinter Cell Pandora Tomorrow ponieważ u mnie na sterownikach 9.3 cienie raz znikają raz się pojawiają w zależności od kąta patrzenia na scenę 3D? Czy ktoś umie rozwiązać ten problem?

Moja karta to 4850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Witam mam problem posiadam radka hd4850 od asusa kupilem go w pierwszym tygodniu po premierze czyli dawno temu. Moj problem polega na tym ze karta ostanio bardzo sie grzeje w grach dochodzi do 110 stopni i sie komp zawiesza :( Karta nie jest podkrecona mam najnowsze stery teraz gdy karta nie jest w ogole obciazona jest 85 stopni wiatrak ustawiony na auto.. O co chodzi potrafi ktos pomoc?

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

3255529[/snapback]

Zmieniłem pastę na moim 4850 :D i po 10 minutach katowania furmarkiem temp nie przekraczała 85 stopni :D (chłodzenie Glaciator) Czy to dobra temp??
Na 4870 mam 72-74 przy referencie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Tak , nazywa sie referencyjne + pwm albo fan fix 35%...masz cisze , spokoj i wszystko chlodzone bez wydawania kasy.

 

chyba w idle :D :D

Chyba :>

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , Mój Problem Jest Taki
Posiadam Kartę ati radeon hd4850 (asus)

w grach i ogólnie przelatują paski przez ekran
Są one prawie niewidoczne i czarne
przelatują przez całą długośc i szerokośc ekranu

Mam Najnowsze Sterowniki

sych pionową też sprawdzałem

Bardzo Proszę o Pomoc
!

tutaj wrzucam obraz który powiedzmy, wytłumaczy mój problem :(przepraszam za jakośc rysunku)

Edytowane przez iop121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus Glaciator rozumiem?? Załóż radiatorki na pamięci i sekcję zasilania i błędy nie powinny się więcej pojawić.

tak to glaciator .

 

może masz na myśli jaka ma temerautre ?? 40 C w spoczynku w grach i innych do 50C max

Więc wątpie kolego że karta mogła by mi sie przegrzewac :wink:

 

(Mam Program Asus Smart Doctor )

 

Marne szanse że to temperatura , jak sie nie myle to o to ci właśnie chodziło.............???

Edytowane przez iop121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze Ty podajesz temperature na GPU a to pamieci/sekcja zasilania sie prawdopodobnie przegrzewaja (mialem i wiem ze napewno maja grubo powyzej 50° bez radiatorow) ;)

Edytowane przez domban214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to dodatkowe oprogramowanie Asusa (Smart Doctor i coś tam jeszcze) powodowało problemy w grach. Niektóre wcale nie odpalały, inne resetowały komputer. Jak to wywaliłem to wszystko działa jak należy. Może spróbuj tego. Same Catalisty bez reszty badziewia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to dodatkowe oprogramowanie Asusa (Smart Doctor i coś tam jeszcze) powodowało problemy w grach. Niektóre wcale nie odpalały, inne resetowały komputer. Jak to wywaliłem to wszystko działa jak należy. Może spróbuj tego. Same Catalisty bez reszty badziewia.

 

 

właśnie to zrobilem mialem blad krtyczny systemu przez te oprogramowania :D

ale nadal to nie rozwiązało mojego problemu

Edytowane przez iop121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczyść na początek dokładnie chłodzenie, a potem daj na próbe jakiś dodatkowy nawiew w okolicy sekcji zasilania. Dzięki temu wyeliminujesz ewentualne przegrzewanie się tej sekcji.

Jak nie pomoże, to odinstaluj sterowniki, wyczyść pozostalości i zainstaluj ponownie.

Jeśli nadal będzie nie tak, to obniż taktowanie rdzenia, a szczególnie pamięci i sprawdź wtedy w grach. Może pamięci siadają.

 

Aha, jeszcze coś/.. Czy problem występował od początku czy pojawił się później? Czy miałeś przedtem kartę nvidii i była ewentualnie reinstalka systemu po zmianie kary?

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczyść na początek dokładnie chłodzenie, a potem daj na próbe jakiś dodatkowy nawiew w okolicy sekcji zasilania. Dzięki temu wyeliminujesz ewentualne przegrzewanie się tej sekcji.

Jak nie pomoże, to odinstaluj sterowniki, wyczyść pozostalości i zainstaluj ponownie.

Jeśli nadal będzie nie tak, to obniż taktowanie rdzenia, a szczególnie pamięci i sprawdź wtedy w grach. Może pamięci siadają.

 

Ok , Jak sprawdze to dam @Edit

 

 

NIe NIe miałem to nowy komp ma dopiero 2 miesiace

 

@edit

 

Nic NIe Pomogło

Prbolem Nadal Nie rozwiązany

Edytowane przez iop121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Żadna nowość że 4870 mniej się grzeją, a to za sprawą dwuslotowego chłodzenia.

Uwazniej czytaj , dalem to jako kontre na "chyba w idlu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założone Accelero S1 Rev1 z dwoma [ciach!]ianymi 120 na 1000rpm. Wynikiem jest 34 w idlu i 48 w furmarku na domyslnych zegarach i woltażu. Zaczynam się jednak obawiac o stabilność zasilacza, schodzi do 11.8V na linii 12 podczas stresu.

 

1.23V mierzone miernikiem pdoczas stresu, dochodzi do 49 stopni.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak napisałem, bez tego raczej problemu nie rozwiążesz. To powszechny problem w tych kartach.


A czy np. 120mm wentyl

rozwiązał by problem ?

jak Myślicie>???

-------------------------------------
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...