Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzilbym dwie rzeczy

-nawiew na sekcje Glaciatora , ta karta to imho wynalazek

-inny zasilacz

 

8600 pobiera znacznie mniej niz 4850 , zas sam masz 3 jajowego proca. U mnie 4850 z Amacroxem 400W lazil poprawnie , choc zasilacz juz sie "pocil".

Zwiększyłem obroty wentylatorów na max jest spory przeciąg dla karty.

Zmieniłem zasilacz na 600W chieftec, przeinstalowałem system na nowo i jak zwykle nic nie pomogło.

 

Jako że mój post przepadł na poprzednich stronach pozwolę sobie przypomnieć mój problem.

 

Zmontowałem sobie kompa moich marzeń i wszystko było by cacy gdyby nie to że po zainstalowaniu sterowników karty graficznej (EAH 4850 Glaciator Fan) system się nie uruchamia.

Błagam o pomoc, każda wskazówka się przyda.

 

Tutaj jest mój poprzedni post >Klik<

Edytowane przez kesh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Masz mozliwosc sprawdzenia jej u znajomego? Zmien rowniez bios na plycie glownej na najnowszy.

 

Swoja droga , dopiero co zorientowalem sie , masz 790 Gigabyte. Pamietam , ze ktores ich mobo (770/790) powodowalo wlasnie cos takiego. Widzialem to na AMD.COM , to jest oficjalnym forum AMD. Wejdz tam i przelec tematy , na bank to znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Chyba chodzi o GA-MA790X-DS4.

Nie.

 

Dobrze pamietalem , jego mobo :

http://forums.amd.com/game/messageview.cfm...p;enterthread=y

 

Hello,

 

I own this motherboard and from what I'm seeing on the forums, possibly 2 other guys also own one and are having issues with it (or the 790X chipset).

 

The main issue is frame stutter/jerking with a 4870 gpu, and I've been having it from day one (my system is only a week old)

 

Is there anyone else out there having this issue?

 

My build:

 

CPU: Phenom 2 940

 

Mobo: Gigabyte GA-MA790X-UD4

 

GPU: Sapphire HD4870 1GB Toxic

 

RAM: A-DATA 4GB

 

PSU: Enermax Pro82+ 625W

 

OS: Vista x64

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz mozliwosc sprawdzenia jej u znajomego? Zmien rowniez bios na plycie glownej na najnowszy.

 

Swoja droga , dopiero co zorientowalem sie , masz 790 Gigabyte. Pamietam , ze ktores ich mobo (770/790) powodowalo wlasnie cos takiego. Widzialem to na AMD.COM , to jest oficjalnym forum AMD. Wejdz tam i przelec tematy , na bank to znajdziesz.

Jeżeli chodzi o sprawdzenie karty graficznej to sprawdzałem ją w dwóch komputerach i działała OK.

Jestem na najnowszym biosie F3, zaraz sprawdzę dokładnie wcześniejsze wersje.

Dzięki za link do forum AMD, niestety z tego co zrozumiałem to wiele osób ma laga w grach, ja mam laga w systemie i to takiego że jak kliknę na pulpit prawym przyciskiem to nigdy nie doczekałem się rozwinięcia menu. Przy takim lagu wyłączenie kompa z poziomu Menu Start to marzenie. Komputer w ogóle nie reagował na nic a Alt + Ctrl + Del kończył się zawieszeniem na bliżej nieokreślony czas lub natychmiastowym BSOD.

 

Skoro to może być problem z 790X to co polecicie zrobić?

Jak złożyć reklamację aby serwis przyjął płytę na RMA?

Teoretycznie płyta jest sprawna, działa z innymi słabszymi kartami graficznymi, możliwe że w ogóle z innymi działa a ma problem tylko z 4850. Może to wina biosu, a hardware jest sprawny, czy coś takiego da się zareklamować?

 

Idę flashować bios. Dzięki za pomoc, proszę o więcej <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa a podróż morska to łagodna i piękna wycieczka po spokojnym i bezkresnym morzu. Taki towar płynie kontenerem i wszystko zależy gdzie on stoi. Im wyżej tym jest ciekawiej. EOT

weź nie przesadzaj gdzie na morzu są tak małe i częste fale aby sprawiły że śrubka się wykręci??? asus źle dobrał rozmiary śrub do otworków i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło :D. Jednak PIH im na razie odpuszczam. Przynajmniej ja nie będę taki chamski (na razie).

Edit: W sumie to można by jeszcze dopisać że oprócz Rzecznika skontaktował bym się z PIH'em (Wujek ma tam znajomych, więc było by łatwo).

Mam wrażenie, że nie musisz nic pisać, bo wszystko już sobie przeczytali na forum :wink:

Jedynym ratunkiem dla Ciebie jest chyba Twój wujek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomóżcie ;)

Zakupiłem przed 2ma dniami Radeona 4870 512mb Asusa. Zainstalowany Catalist 9.7 czyli najnowszy. 2 główne problemy:

- przy grach mocno wykorzystujących kartę tj. STALKER Czyste Niebo i FarCry2 przy detalach na max grafika generalnie buntuje się, tj. wyświetla zielone kropki, błyska jakimiś plamami, zupełnie jakby się przegrzewała

- w menedżerze zadań nie wyświetla mi hd480 tylko 4800 series (w GPU-Z także)

Pytanie brzmi czy karta uszkodzona, bo otwarciu budy aby nieco chłodniejszego powietrza było więcej i ustawieniu wentylatorka na 100% artefakty nadal się potrafią pojawić. Na mój niezbyt fachowy osąd jest chyba coś nie tak z tą kartą. Mam podstawy kłócić się ze sklepem?

Karta podłączona do E6750, zasilacz 550w Chiefteca, mobo Gigabyte p35-ds4. Wszystko na domyślnych taktowaniach, pod kontrolą Visty64.

Przy poprzednim X1950 nie widziałem nigdy podobnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź nie przesadzaj gdzie na morzu są tak małe i częste fale aby sprawiły że śrubka się wykręci??? asus źle dobrał rozmiary śrub do otworków i tyle.

Nawet nie zdajesz sobie sprawy jakie piękne drgania generują fale morskie + mechanizmy statku. 

 

 

Poza tym skoro śrubki zostały wkręcone z uszkodzeniem gwintu to jakim cudem otwory były zle dobrane?? 

 

Coś mi się wydaje że przyszła partia kart z niedokręconymi fabrycznie śrubami albo karty nie do końca były nowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli reklamować jako powód podając przegrzewanie?

Śmiało możesz reklamować. W najgorszym wypadku posmarują Ci kartę lepszą pastą i odeślą do domu. Dużo kart Asusa które sam posiadam z chłodzeniem Glaciator było reklamowanych właśnie z tego powodu.

 

Co do mojego problemu z lagiem, zmieniłem Bios Mobo na F2a, zainstalowałem sterowniki i nawet sobie dzisiaj pograłem. Jak na razie (odpukać) wszystko działa, aż boje się zresetować komputer :rolleyes:

Edytowane przez kesh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że RivaTuner pod Win7 64bit nie lata, a opcja overdrive w sterowniku to dla mnie ciut za mało, co polecicie? Najlepiej aby była możliwość ingerencji w obroty coolera na gpu, bo jak dla mnie mój 4870 w 2d lata ciut za głośno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji. Wczesniej cieszylem sie, ze itracker 1.7 dzial na Windows 7. Owszem niby dziala, ale ma ogromne problemy z zaimplemetowaniem wlasnych ustawien. Dla przykladu -ustawiam tryb 2d na 450 GPU, a Matrix zmienia to raz na 500, a raz na 650... Napiecie tez inne podaje, niz wymuszone. W 1.06 beta - nie bylo tych problemow. Jedna beta wersja nie dzial na W7. 1.8 tez nie... Mam nadzieje, ze ASUS szybko naprawi te byki, bo 22 zamierzam zainstalowac pelnoprawna wersje systemu.

U mnie na podobnej konfiguracji - hd4870 Matrix + Win7 64bit wydaje się że iTraker 1.7 działa poprawnie, ale niestety bez jego uruchomienia obraz miga co jakiś czas (coś jak przy zmianie trybu 2D\3D) przy włączonym iTrackerze miganie nie występuje. Niestety z włączonym komp potrafi czasami się zwiesić bez konkretnego powodu (czasami przy przechodzeniu do innych zakładek iTrackera, czasami przy otwieraniu Firefoxa.

Spotkał się kiedyś ktoś z czymś takim?

Podczas grania komp jest w 100% stabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, podczas kolejnej instalacji Win 7 (nowy dysk) zadna wersja itrackera nie chcaila sie zainstalowac :/ Na szczescie mialem backup poprzedniej instalacji. Asus musi to cholerstwa naprawic jak najszybciej. Miganie przy zminie trybow u mnie wystepuje tylko i wylacznie przy sporym OC karty. Przy graniu na ustawieniach "Gamer" ten przeskok jest niewyczuwlny. Komp przy wlaczanym itrackerze resetowal sie/wieszal tylko i wyloznie wtedy, gdu ustawilem mu za niskie V na tryb 2D ( W stosunku do GPU ustawionego na 350-400).

A sprawdzales, jak reszta podzespolow - mowie o stabilnosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reszta podzesopłów jest w 100% stabilna. Ostatnio wymieniałem tylko grafę i zaczęły się problemy.

 

Nadal nie jestem w stanie poprawnie ustawić skalowania na TV LCD, gdzie po ustawieniu poprawnej rozdzielczości dookoła obrazu mam czarną ramkę szerokości ok 1cm. We wcześniejszej odpowiedzi dostałem propozycję ustawienia tego w CCC ale u mnie nie ma takiej zakładki. Może ma ktoś sposób jak to ustawić innym programem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie do david11

 

Do Rzecznika oczywiście można się zgłosić choć nie ma on żadnej mocy sprawczej względem podmiotów gospodarczych. W Sądzie taka prosta sprawa trwa średnio 2 lata. Nie jest moim interesem odrzucać reklamacje, bo nie przysparza nam to na pewno przyjaciół. Z drugiej strony nie mam także żadnego interesu w tym, żeby płacić za uszkodzenia spowodowane przez klientów (vide wyłamana śruba, o czym będzie jeszcze mowa). Zgłoszenie nie było z tytułu niegodności z umową (nie musi być takiego pola w formularzu). Żeby dokonać takiego zgłoszenia należy odpowiednio sformułować roszczenie, określa to dokładnie Ustawa z dnia 27 lipca 2002 o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego – mniemam, że Pan nie doczytał dokładnie. Nie kwestionuję absolutnie braku śrubek w układzie chłodzenia, to wada większej partii. Przeszkodą jest uszkodzona mechanicznie nakrętka śruby mocującej układ chłodzenia, do której uszkodzenia sam Pan doprowadził. Rozumiem, że Pan składa komputery lecz śmiem twierdzić, że było ich maksymalnie kilkadziesiąt w „karierze”. Przez naszą firmę przechodzą setki komputerów miesięcznie co przekłada się na tysiące podzespołów, z którymi mamy na co dzień styczność. Oględziny towaru są szczegółowe i na pewno nic się nie ukryje. Nie ukryją się także posty na publicznie dostępnym forum pisane jako „david11”, na przykład http://forum.purepc.pl/Ati-f52/Ati-Radeon-...tml&st=9270. Posiadam trwały zapis postów i jeśli będzie Pan miał ochotę sprawdzić się w Sądzie to wykorzystam go jako dowód oczywistego kłamstwa, matactwa i próby wyłudzenia. Tak na marginesie - instytucja PIH nie funkcjonuje od początku bieżącego roku, jej rolę przejął UOKiK.

 

Reasumując wywód (w imię dobrej przyszłej współpracy) wyjątkowo wymieniam Panu kartę warunkowo (choć tak naprawdę brak do tego podstaw) na następujących zasadach:

- wymieniona jest sama karta (nie wyposażenie),

- wymieniona karta jest fabrycznie nowa,

- wymieniona karta posiada fabryczne otarcia na DVI (co jest normalne i kto nigdy się z tym nie spotkał znaczy, że mało kart widział),

- wyłamana nakrętka została przekręcona ze starej karty do nowej (nie wpływa to na pracę urządzenia lecz jeżeli karta kiedyś trafi do serwisu to nie gwarantuję, że nie wpłynie to na wynik reklamacji),

- karta została przetestowana pod kątem pracy w 3D oraz temperatur (wydaję w 100% sprawny towar),

- koszty spedycji pokrywa Esc.pl Sp. z o.o.

 

Zanim kiedyś w przyszłości będzie Pan miał zamiar kogoś oszukać proszę pamiętać, że kłamstwo ma krótkie nogi. Nie polecam także samodzielnych manipulacji przy nabywanym od nas towarze – każda ingerencja będzie wykryta i uznana jest za nieuprawnioną. Nie jest naszym interesem robienie komukolwiek „pod górkę”, warto od razu powiedzieć co się nie tak zrobiło, zwykle bez problemu można wtedy dojść do porozumienia.

 

Pozdrawiam.

Esc.pl

Edytowane przez Kalkin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No prosze! Jestem po wrazeniem, ze "Kalkin" reprezentujac ESC zdecydowal sie na publiczna korespondencje :) Jestem pod wrazeniem podejscia do problemow klienta a zarazem "doglebnego" wyjasnienia swojego stanowiska.

 

Pozdrawiam.

:)

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

David11 może na przyszłość nauczysz się nie chwalić wszystkim publicznie.

Esc gratuluje podejścia do sprawy.

Edytowane przez kesh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówic niespotykane wśród sklepów podejeście do klienta. Tak jak napisał Burdoror brawo dla firmy i tak dalej trzymać. Czekam teraz na reakcje ze strony zainteresowanego. 

 

Reasumując nie ma co za dużo na forach pisać bo serwisańci nie są głupi i też czytają fora.  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie och i ach... partia uwalonych kart i sklep umywa łapki... ja bym dalej walczył o kompletnie nową karciochę.

 

a tekst o składaniu setek komputerów to jest normalnie poezja ;) w rutynę łatwiej popaść niż nabrać doświadczenia. znam gościa co potrafi wyrecytować wszystkie szczegóły techniczne elektrycznych wiązek samochodowych kilku starszych modeli golfa, ogółem zna je na pamięć... a za każdym razem gdy taką robi, zawsze tworzy schemat. nigdy nie popełnił błędu. na ceneo, chyba jakimś dziwnym trafem macie więcej negatywnych opinii niż inne sklepy, w końcu jesteście super ekipa z mega doświadczeniem!

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prznar1

Ingerencja - wina po stronie użytkownika i walczyć to sobie mógłbyś na poduszki z siostrą.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha! a myślisz że ekipa esc nigdy nie rozwaliła śrubki podczas składania kompa? no jasne że nie przecież oni mają klucze i śrubokręty dynamometryczne i w ogóle są och i ach... ( :lol: ) tutaj już nawet o śrubkę nie chodzi ale o to że klient zamówił sprzęt w wersji box a później dostaje wybrakowanego oema i używane wyposażenie... dwa skoro sklep wie/wiedział że partia była trefna dlaczego nie zrobił zwrotu?!?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówic niespotykane wśród sklepów podejeście do klienta. Tak jak napisał Burdoror brawo dla firmy i tak dalej trzymać. Czekam teraz na reakcje ze strony zainteresowanego. 

Ów forum to dźwignia handlu dla sklepu esc, więc nie popadajmy w jakieś kosmiczne zachwyty :wink:

Powinni jeszcze wadliwe sztuki wycofać ze sklepu bezzwłocznie

Wydaje się po sprawie, ciekawe tylko kto pomógł w znalezieniu takiego posta firmie :]

Jacy Wy naiwni jesteście :wink:

 

Swoją drogą nie wyobrażam sobie aby dostając takiego bubla ze sklepu miałbym coś jeszcze w nim grzebać. O ściąganiu chłodzenia nie wspominając...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem inaczej szczeka na podłodze, sklep nie musiał w żadnym wypadku wymieniać karty mało tego aby wyłamać śrubkę przy dokręcaniu to trzeba mieć wybitny talent nawet jeśli była osłabiona albo po prostu składać kompy bardzo sporadycznie i mieć małe pojęcie o ingerencje w chłodzenie.

ESC ma więcej negatywnych opinii niż reszta sklepów bo w nim zapewne kupuje więcej "wannabe" ekspertów często zwykłych laików którzy sobie nie radzą bądź nie mają umiejętności a potem taka kupa wypływa jak w tej sprawie.

 

Brawo dla sklepu

 

Trymek jak dostajesz bubla to odsyłasz go na gwarę a nie w nim grzebiesz a wadliwe sztuki zawsze się trafiają i tego nie wyeliminujesz.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha! a myślisz że ekipa esc nigdy nie rozwaliła śrubki podczas składania kompa? no jasne że nie przecież oni mają klucze i śrubokręty dynamometryczne i w ogóle są och i ach... ( :lol: ) tutaj już nawet o śrubkę nie chodzi ale o to że klient zamówił sprzęt w wersji box a później dostaje wybrakowanego oema i używane wyposażenie... dwa skoro sklep wie/wiedział że partia była trefna dlaczego nie zrobił zwrotu?!?!?

Ha ha ha, pełno świeżych specjalistów wiedzie prym w tym temacie.

Człowieku, dostajesz sprzęt niezgodny z opisem, to kontaktujesz się ze sklepem, a nie zaczynasz przy nim grzebać. A nawet jak już grzebiesz, to pomysł chwalenia się tym na forum, a potem straszenia sądami jest po prostu śmieszny.

 

Ów forum to dźwignia handlu dla sklepu esc, więc nie popadajmy w jakieś kosmiczne zachwyty :wink:

Pewnie, że chodzi tutaj o reklamę, ale mimo wszystko serwis zachował się z klasą. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...