Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Ów forum to dźwignia handlu dla sklepu esc, więc nie popadajmy w jakieś kosmiczne zachwyty :wink:

Tak ale w innym sklepie nawet tym prawie po sąsiedztwie czytaj Gral taka sprawa od razu byłaby zalatwiona z tekstem typu uszkodzenie mechaniczne i nara frajerze. 

 

 

Nie wychwalam ESC bo pewnie też mają swoje "za uszami" ale wiele firm nie stosuje podobnych praktyk. Poza tym zawsze można z nimi pogadać. 

 

Co do negatywnych opini to tak: 

 

Ilość negatywnych opini może świadczyć o:

 

1. Sklep ma duża ilość sprzedanych komponentów

 

2. Jest beznadziejnym sklepem gdzie z ludzi  robią wała. W przypadku ESC tak nie jest bo już by nie istniał. Poza tym nie wszystkim klientom trafi się palcem w dziurkę gdzie światełko nie dosięga więc niezadowoleni się znajdą zawsze.

 

Powinni jeszcze wadliwe sztuki wycofać ze sklepu bezzwłocznie

 

 

Pewnie tak zrobią. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz Grobel jakby kiedyś wyszło oficjalnie że sklep wiedział o wadach kart i świadomie je sprzedawał to będziesz rozumiał dlaczego napisałem tak a nie inaczej.

 

a no i jeszcze kwestia niezgodności z towarem i grzebaniem przy nim. poczytaj forum, każdy kto ma problem i nie chce tracić czasu na wysyłkę grzebie przy sprzęcie. a kto to im poleca? my wszyscy! testy sprawdź chłodzenie czy wymień to czy tamto to norma!

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update

Nie wiem co się dzieje ale wybebeszyłem grata i przełożyłem wszystko do nowej budy (Soprano). Nagle procesor chłodniejszy, zaś grafa nie wykazuje narazie artefaktów. W tej chwili w ATITool już ponad 10 minut szuka artefaktów na domyślnym taktowaniu. Co ciekawe czujniki w karcie pokazują taką samą temperaturę jak wtedy. Zaczynam wierzyć, że wtedy pamięci się chyba przegrzewały, bo te cholery wiatraka nie mają tylko mały radiatorek, zaś poprzednia budka to jakiś tani Modecom bez wiatraków. Czy moje podejrzenia są prawdopodobne?

Aż mi normalnie głupio bo w sklepie mają na jutro drugi egzemplarz ściągnąć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zombie, całkiem możliwe. Zmieniałeś sterowniki/bios przy przekładaniu?

Moja karta nawet radiatorów na pamięciach nie ma i działa.

Edytowane przez kesh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zombie, całkiem możliwe. Zmieniałeś sterowniki/bios przy przekładaniu?

Moja karta nawet radiatorów na pamięciach nie ma i działa.

Nie, tylko fizycznie przeniosłem do innej budy.

Z tego co widzę ten radiator jest przykręcony śrubką, która haczy o zatrzask pamięci. Nie wiem czy przypadkiem nie jestem przewrażliwiony ale tak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie panikuj skoro działa i było tak od nowości to tak musi być.

Z tym przegrzewaniem jest pewnie jak wspomniałeś wcześniejsza obudowa nie miała cyrkulacji i karta dusiła się w ogrzanym powietrzu.

A tak przy okazji jakie temperatury pokazuje ci GPU-Z?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU-Z pokazuje około 10stC mniej niż Catalist Control Center. Na CCC teraz w spoczynku jest 65stC, przy obciążeniu około 80. Jeżeli pamięć mnie nie myli w starej budzie były podobne odczyty.

Na fotkach widać tą podejrzaną śrubę. Trochę mnie dziwi, że nie przewidzieli kolizji z zatrzaskami.

http://img30.imageshack.us/img30/5667/fota1i.jpg

http://img196.imageshack.us/img196/2871/fota2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Pochodziło trochę na wykrywaniu artefaktów i mimo, że temperatura dalej 80stC ATITool zaczął denerwująco hałasować i pokazywać żółciutkie plamki. Jutro zmieniam na inny egzemplarz, jeżeli faktycznie dowiozą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biosu innego raczej nie ma sprawdziłem, jest jeden do wybranych serii kart w których naprawiono błąd w crossfire.

Używasz SmartDoc? Jeżeli tak to jakiej wersji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś programik z "Doc" w nazwie był na płytce z sterownikami ;), ale go odinstalowałem. W otwartej starej budzie przy wentylatorze na karcie 100% był problem, teraz w nowej też jest. Czujnik temperatury pewnie pod procesorem jest a przy pamięci nie ma, dlatego sądzę, że to pamięci się smażą. W nowej budzie nie tak od razu bo lepsza wentylacja jest, ale po czasie też fiksuje. Zmienię kartę na inną, gorzej jak ta nowa da to samo. Wtedy to będzie trzeba brać inny model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh wracając do tematu ESC xD

Mamy na forum WSZE DONOSICIELKĘ;]

Pan ze sklepu troszkę się zagalopował, bo trzeba będzie udowodnić jeszcze że David11 to pan X Y, ja wiem że zaraz posypie się seria z CKMu że to nie problem bla bla bla, zdziwilibyście się;]

Mimo takiego doniosłego tonu, i sterty postów zapisanych na dysku Panowie pro uber składacze komputerów i tak sprzedali bubla, a teraz go wymienią.

Karta fabrycznie nowa to karta NIE TESTOWANA w sklepie czy u importera (do czego zrozumienia wystarczy elementarna logika FABRYCZNIE).

Swoją drogą jak nisko trzeba upaść żeby "szpiegować" klientów na forum, takim czy innym i jawnie się do tego przyznać i grozić wykorzystaniem tego w sądzie oO...

Hehehe już to widzę:

Proszę Powoda o zabranie głosu

Wysoki sądzie bo ja to na forum wyczytałem i mam na pendrajwie xD

 

Długa droga czeka ten kraj do normalności...

Edytowane przez LordBigos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie nowa - zgodze sie. OD razu wyylalbym do sklepu, nawet jej nie montujac. ale chlopak pokusil sie i pogrzebal w niej... A to calkowicie zmienia postac rzeczy. Od tego momentu nie ma znaczenia jej "nowosc".

 

A co do szpiegostwa.... A nie wpadles, ze ludzie pracujacy w ESCtezmoga sie interesowac zagadnieniami IT?

Generalnie pojechales....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh wracając do tematu ESC xD

Mamy na forum WSZE DONOSICIELKĘ;]

Pan ze sklepu troszkę się zagalopował, bo trzeba będzie udowodnić jeszcze że David11 to pan X Y, ja wiem że zaraz posypie się seria z CKMu że to nie problem bla bla bla, zdziwilibyście się;]

Mimo takiego doniosłego tonu, i sterty postów zapisanych na dysku Panowie pro uber składacze komputerów i tak sprzedali bubla, a teraz go wymienią.

Karta fabrycznie nowa to karta NIE TESTOWANA w sklepie czy u importera (do czego zrozumienia wystarczy elementarna logika FABRYCZNIE).

Swoją drogą jak nisko trzeba upaść żeby "szpiegować" klientów na forum, takim czy innym i jawnie się do tego przyznać i grozić wykorzystaniem tego w sądzie oO...

Hehehe już to widzę:

Proszę Powoda o zabranie głosu

Wysoki sądzie bo ja to na forum wyczytałem i mam na pendrajwie xD

 

Długa droga czeka ten kraj do normalności...

Chyba sobie żartujesz....... W internecie stosunkowo łatwo jest odnalezc człowieka. 

 

 

Sprawa jest prosta nie jest specjalnie trudno skojarzyć fakty że do serwisu sklepu x czy y dostają kartę która: 

 

1. nie jest specjalnie popularna (bo jest droga)

 

2. ma specyficzny rodzaj uszkodzenia

 

Poza tym serwisanci/sprzedawcy też siedzą na forach i czytają chociażby co się fajnie sprzedaje /lub co najczęsciej pada. 

 

Trzeba nie mieć po kolei w głowie aby pisać jakie się wałki robiło ze sklepami bo niestety reszta uczciwych na tym cierpi i ciężko jest cokolwiek załatwić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście liczyłem się z tym że panowie z ESC (w dodatku Pure jest powiązany w jakiś tam sposób z ESC) znajdą to na forum ;). Wszystko jest przemyślane (oprócz tego że napisałem, że dokręcałem śrubkę.. No ale na logikę - przegrzewa się to dokręciłem chłodzenie.. Jednak to nie śrubka spowodowała uszkodzenie karty, lecz jakaś wada fabryczna z dociskiem coolera). Sprawa wygląda śmiesznie trochę.. Dokładniej ustosunkuje się jak dostanę kartę (rozmawiałem z kurierem i o 12:30 bądź 13 będzie).

Edytowane przez david11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie żartujesz....... W internecie stosunkowo łatwo jest odnalezc człowieka. 

 

 

Sprawa jest prosta nie jest specjalnie trudno skojarzyć fakty że do serwisu sklepu x czy y dostają kartę która: 

 

1. nie jest specjalnie popularna (bo jest droga)

 

2. ma specyficzny rodzaj uszkodzenia

 

Poza tym serwisanci/sprzedawcy też siedzą na forach i czytają chociażby co się fajnie sprzedaje /lub co najczęsciej pada. 

 

Trzeba nie mieć po kolei w głowie aby pisać jakie się wałki robiło ze sklepami bo niestety reszta uczciwych na tym cierpi i ciężko jest cokolwiek załatwić. 

Aha, nie żartuje xD To co napisałeś to logiczne myślenie, a prawo jest prawem nikt tu się nazwiskiem nie podpisał a musieli by dojść po numerach ip, oczywiście jeżeli sąd by zechciał ponieść koszty (kilkukrotnie przewyższające wartość karty), jeżeli nie musiał by to robić powód, na koszt własny w tym wypadku esc...

 

BTW chce ktoś kupić ASUSA 4850 xD Tego g... nie idzie chłodzić w CF;[

Kupiłem S1 +turbo i L2Pro na górną bo tylko to by weszło, i rozsądna kasa... Wynik? Pobiłem rekord chyba 62c w spoczynku oO

Dolna (z S1) ma ok 47c więc jest extra;/ Mam ochotę wy... druga kartę przez okno (i nie domagać się gwarancji xD)

 

Pojedyncza 4850 z L2Pro w stresie 59 idle 44...

 

Jakieś pomysły??? Karty nagrzewają się jedna od drugiej;/ ta górna ma gorzej bo choćby kij na kiju stanął to i tak będzie zasysać ciepłe powietrze z dolnej;/

Żadna ingerencja w wentylacje nie pomaga;/

Edytowane przez LordBigos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stres to 92c na L2Pro i 73c ^^ na S1;] MAXYMALNIE, w AOC i Crysis 86c i 67c. Temp memio są ok 5c większe od podanych.

Mogły by obie być takie niskie xD Idle spadło do ok 55c więc już akceptowalne.

To wyniki po dodaniu 120/1000rpm na boku budy, pod L2Pro wsadzonym śledziu kratkowanym od S1 i trochę chamskim rozwiązaniu czyli wsadziłem kawałek aluminium między karty tak żeby je troszkę rozgiąć od siebie (zyskałem jakieś 1,5cm a było mniej niż 1;]) teraz L2Pro ma chociaż co zassać. Poczekam jeszcze troszkę aż się pasta wygrzeje.

A tak ogólnie chłodzonka niesłyszalne, tak jak pisalem wyżej DUŻY pozytyw dla L2Pro za temp w pojedynkę. Za 60zł naprawdę warto. Co do S1 temp extra, cena średnia a jakość za tą cene słaba xD Może przeginam ale, źle wygląda ostatni fin na heatpipe bo jest luźny. Reszta Extra xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jendrus10

Na wstępie to miejsca do zakupów nie są dobrane zbyt szczęśliwie. W obu przypadkach możesz mieć problemy z realizacją ew. gwarancji, chociaż w pierwszym przypadku powinno być znacznie łatwiej... ale to już inny temat.

Z tego co przedstawiłeś pierwsza opcja jest najlepsza ze względu na bardziej skuteczne chłodzenie, bo OC to już pełna loteria. Pomiędzy tym PowerColor-em 1GB, a tym XFX 512MB jest na tyle mała różnica w cenie, że nie warto już bawić się w 512MB. Sam miałem podobny dylemat i wybrałem dokładnie ten sam model karty... i nawet sklep (sic!), ale na szczęście mieszkam dość blisko, więc mogę im w razie potrzeby parę spraw wyjaśnić ręcznie. ;)

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sposób na wyłączenie przełączania między trybami 2d i 3d na 4850 od gigabyte?Pytam bo w ati tray tools po zwiększaniu zegarów przy skanowaniu artów tem się nie zmieniała przez co do 770 mhz dojechałem prawie i dopiero video stability test mnie uświadomił że jednak coś jest nie tak;).Czy jest jakieś narzędzie z testerem artów czy wszystko ręcznie trzeba robić(oc, a potem furmark;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nah, moja 4850 po powrocie z serwisu działała jeden dzień i padła ponownie, teraz to martwy trup i nawet się nie uruchamia. Szkoda, bo już myślałem, że zostane przy moim zacnym referencie. Korzystając z okazji zaproponowałem serwisowi ESC odpłatną wymianę na Matrixa 4870. Może się zgodzą, bo nie chciałbym dostać Asusa Glaciatora (bubel okropny, głośny i ciepły). Potrzebny mi teraz i tak sprzęt na szybko więc to czekanie mnie nieco denerwuje ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. bo nie chciałbym dostać Asusa Glaciatora (bubel okropny, głośny i ciepły) ..

Nie wiem kto ci tak nakłamał sam mam Glaciatora.

Wcale nie jest za ciepły, z tego co widzę to koledzy mają większe temperatury na swoich kartach. Może to zasługa dobrej pasty i wentylowanej obudowy, ale karta się nie grzeje i nie jest głośna. Czy bubel? Jedna z najtańszych w rodzinie i nie ma co oczekiwać miedzianych radiatorów, ten kawałek aluminium wystarcza w zupełności.

Edytowane przez kesh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...