Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

RV770XT cooler exposed

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

RV770 with GDDR3 in May already

We know that RV770 is in production and that things have been going quite smoothly up till now. We've been looking forward to seeing the first cards at Computex in June, but it seems like the card will be ready even sooner. We've been hearing stories about a launch in late May, and more stories have popped up now saying the same thing. Since GDDR5 is still at an early stage it seems that the first models may use GDDR3 instead. This should put RV770 cards at a very interesting price point. Yields are good and GDDR3 chips are plentiful. Let's just hope that there is something to the specifications circulating in the east, and we might have a real killer at hand.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie najwydajniejszą konstrukcją na rynku wybaczy się wszystko :wink: pzdr

Oj nie wiem czy sie wybaczy... Te "tornado" jest okropnie głośne...

A to że znowu będzie ono montowane może świadczyć tylko o tym że Ati szuka na nieszczęście przyszłych właścicieli obniżenia kosztów produkcji poprzez montowanie konstrukcji która jest prosta a zarazem tania, można powiedzieć też, że wydajna ale kosztem dźwięku jaki z siebie wydaje. Ci którzy znają serię 2900pro/xt wiedzą najlepiej ile decybeli z siebie te "cudeńko" potrafi wydobyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie zauważyłem żebym od niego ogłuchł :)

 

A jeśli taktowanie 2D 3850/3870 można brać za wzór dla nowej serii to prawdopodobnie w 2d będzie to niesłyszalne chłodzenie.

 

Zresztą jak ktoś nie lubi tego chłodzenia HIS na pewno zrobić jakiegoś ICE-Q.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Jak dla mnie to to jest praktycznie to samo, czyli pewno będzie wydzielać sporo więcej ciepła niż 3870. Zapewne po prostu RV770 będzie RV670 ze zwiększoną ilością shaders units, zapewne z 320 (64) na 640 (128), myslę że tylko wtedy ta karta będzie w stanie powalczyć, jak dadzą jej mniej programowalnych szaderów to raczej nic z tego nie wyjdzie. No chyba ze to nie ma być Hi-End, ale sądząc po chłodzeniu, to ma się grzać i grać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo jeszcz przezciez na 100% czy będzie tam montowane to chłodzenie. Być może je poprawili i jest teraz ciche ;) Tak wiem.... sam w to nie wierze ;)

 

 

Ciekawe czy ddr5 będą odczuwalnie wydajniejsze niz ddr3. Bo ddr4 to wiadomo, wydajnościowo prawie to samo co ddr3.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR4 to pomyłka w ogóle, niektórzy to nawet mówili że trzeba z DDR3 wskakiwać od razu na DDR5. Sądząc po wielkości magnesu tego chłodzenia turbina raczej będzie kręcić się na sporych obrotach, ale jak mówił ktoś wyżej, może w 2D będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według ostatnich plotek to ATI wlasnie ma tak wskawac z DDR3 na DDR5 ;)

 

Wersja z DDR3 to pewnie będzie jakiś ekonomiczny konkurent dla 8800GT/GTS.

 

A co do turbinki to jest tak:

 

wszystko zalezy od ustawien obrotow jakie dadza - odpowiednio modując biosy w 2900pro/xt można te karty sporo schłodzić obniżając napięcie i taktowania w 2D i wtedy ona jest cicha , do 70C jest ciut głośniejsza niż komp z 4 wiatrakami 120 mm na 1200 obrotów, przy 70-90C jest akceptowalna do grania bo nie zagłusza dźwięku, dopiero powyżej 90C załącza się naprawdę głośny tryb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie PCB wyglądać? A swoją drogą rozmiar to 55nm czyli tyle co w RV670? A to oznacza że 770 będzie większe i gorętrze, ble...

ATI wypuści 45nm dopiero w 2009 roku.

Pewnie dlatego, że potanieją linie produkcyjne? Technologie mają więc tylko to ich może powstrzymywać.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A prace nad liniami CPU i GPU są jakoś połączone? Bo obecne 55nm GPU nijak ma się do 65 CPU

Prace nie, ale technologia jest jedna, tyle, że sam GPU projektował do tej pory T.. coś tam :) nie pamiętam firmy.

Jak potrafią zrobić tranzystor i diodę w 45nm to co za różnica czy do CPU czy do GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prace nie, ale technologia jest jedna, tyle, że sam GPU projektował do tej pory T.. coś tam :) nie pamiętam firmy.

Jak potrafią zrobić tranzystor i diodę w 45nm to co za różnica czy do CPU czy do GPU?

diodę w 45 nano ?? :unsure: Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diodę w 45 nano ?? :unsure:

A jak byś chciał mierzyć temperatury w procesorze? Intel ma schrzanioną diodę w 45nm i dlatego odczyty na ich prockach 45nm są często błędne.

ech, chyba nie było na frazpc, ze didy są w 45nm tylko, ze są w 45nm procesorach. Mój błąd.

Ale poza tranzystorem jest jeszcze kilka elementów, które są wykonywane w technologii takiej jak i tranzystor.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja xt jak już dopracują do niej sterowniki jak to zwykle u ati trwa z miesiąc dwa, to będzie pogromca rynku :D

Najmocniejsza pojedyncza karta, jeszcze tylko mogli dać 512 lub choć 384 bit szynę to był by full wypas.

 

I już widać, ze wersja Pro będzie się dała wykręcić do XT (może słabiej ram zależy jakie kości dadzą producenci) co zapewne ucieszy czytelników purepc :D 80$ oszczędności + marża i Vat piechotą nie chodzi tylko ramu połowa, ale czy większość potrzebuje 1gb?

pewnie specjalnie tak zrobili aby mniej zasobni użytkownicy jednak wybrali ati, to samo było kiedyś z 8600GT i GTS.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie spotkałem jeszcze żeby DDR3 miały 2300Mhz, tak samo jak DDR5 miały prawie 4000Mhz. Już odkładam kasę na HD 4870.

x2, czytałem, ze ddr5 dojdą z taktowaniami do 5000 licząc podwójnie. DDR3 włożą pewnie 0,8 ns i powinno styknąć do takich taktów. Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawial , logike matematyczna - ktos spojrzal ze wedlug plotek ma 480 sp zamiast 320 i juz te 50% samo wyszło :D

I warto dodać że topowy model będzie miał ostro podniesione zegary wzgędem RV670, no i dostanie dwa razy więcej ramu na dokładkę, może powalczyć moim zdaniem, tylko niech z AA coś zrobią.

raczej progres 20% i pewnie zblizą się do 9800GTX z AAna wiecej bym nie liczył

Ja też liczę na wydajność na poziomie 9800 GTX, przy odpowiedniiej polityce cenowej będzie sycić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I warto dodać że topowy model będzie miał ostro podniesione zegary wzgędem RV670, no i dostanie dwa razy więcej ramu na dokładkę, może powalczyć moim zdaniem, tylko niech z AA coś zrobią.Ja też liczę na wydajność na poziomie 9800 GTX, przy odpowiedniiej polityce cenowej będzie sycić.

Tak jak sobie to policzyłem cena w lipcu za 4870 będzie 950zł czyli ostro, a co do 9800GTX to to samo jest co 8800 GTS 512 tylko zegary ma wykręcone więc co to za konkurencja, najmniejszy skok wydajności z serii na serię w historii akceleratorów graficznych? Ale nVidia też za dwa miechy zapowiada dwie nowe karty to może coś tam dadzą? Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy GF ma być pojedyńczą kartą o wydajności ich dualnego 8800, zapowiada się gorąca wiosna :D

Szkoda , ze nie zapowiadaja rownie rewolucyjnych zabawek w segmencie osiagalnym dla zwyklego smiertelnika :)

 

Co prawda mialem ladowac drugiego radka i isc w CF , ale chyba jednak sprzedam tego i kupie wersje pro na ddr 3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrzcie na to, co napisała Fudzilla:

 

RV770XT supports 512-bit memory

 

Według tekstu te specyfikacje, które wyciekły do internetu nie są prawdziwe, a RV770XT będzie dysponował 512-bitową szyną DDR5.

 

Jak widać wszystkie informacje na temat RV770 należy traktować jako spekulacje, a dopóki nie zobaczymy jakichś wiarygodnych screenów z gpu-z czy 3d smarka nie można być do końca pewnym specyfikacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...