Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Domell

 

Ile ty masz lat ze wierzysz w takie BZDETY ???

jesli 12-13 lat to spoko wolno Ci pisac takie Herezje ;)

 

Jak zyje i zmieniam bebechy w moich kolejnych blaszakach

nie bylo jeszcze tak zeby kolejna karta w rodzinie byla szybsza od poprzedniczki o 100 %

a ty dajesz wiare ze bedzie szybsza o 300% ,

no moze bedzie jeszcze bedzie parzyc kawe i dodawac mleko :)

 

Chcialbym wierzyc w wykres zamieszczony na in4.pl ,bylby to konkretny krok do przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5900 > 6800 ?

 

A co do wzrostu wydajności numerkiem o 100 do góry... Przypomnij sobie sytuację z 7800 i 7900 ;) Ten drugi tez był znacznie szybszy, a jednak NV nie zrobiła nowej serii, tylko podniosła numerek o 100.

FX-y to było jedyne jak dotąd potknięcie nvidii, która została zaskoczona R300, już się raczej nie powtórzy.

GF 7900 to był przecież tylko pomniejszony 7800, zresztą na pewno nie był wydajniejszy o 100, a tym bardziej 200%.

Hmm a w przypadku 8800 vs 9800 numerek podniesiony o 1000 a wydajnośc na tym samym poziomie :lol2:

Marketingowcy mogą na siłę podnieść numerek, ale zaniżać go już raczej nie.

Ale tak na serio to pisze to czego się dowiedziałem. GT200 ma być GF9900GTX a nie zadną serią 10-tą....

To jest już chyba pewne że to będzie GF9900, i choćby z tego powodu nie spodziewał bym się przyrostu większego niż 30%.

Co do wydajności to ma być 3x GF8800Ultra ale w Crysisie.... Co do innych gier nic o tym nie pisał.... Co więcej 512-bit, 32 ROPy i z pewnością znacznie zwiększona moc SP moga spokojnie dac taką przewagę....

Specyfikacji jeszcze nie znamy także różne rzeczy mogą sobie ludzie na razie wypisywać :wink: .

nie bylo jeszcze tak zeby kolejna karta w rodzinie byla szybsza od poprzedniczki o 100 %

a ty dajesz wiare ze bedzie szybsza o 300% ,

3-krotność to przyrost o 200% :wink:

A wydajność blisko o 100% wyższa to imo raczej norma przy wprowadzaniu nowej serii.

Chcialbym wierzyc w wykres zamieszczony na in4.pl ,bylby to konkretny krok do przodu

Również chciał bym aby wydajność była tak wysoka, jednak te wyniki wydają mi się zbyt wysokie. :razz:

 

EOT

Edytowane przez WestCoach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domell

 

Ile ty masz lat ze wierzysz w takie BZDETY ???

jesli 12-13 lat to spoko wolno Ci pisac takie Herezje ;)

 

Jak zyje i zmieniam bebechy w moich kolejnych blaszakach

nie bylo jeszcze tak zeby kolejna karta w rodzinie byla szybsza od poprzedniczki o 100 %

a ty dajesz wiare ze bedzie szybsza o 300% ,

no moze bedzie jeszcze bedzie parzyc kawe i dodawac mleko :)

 

Chcialbym wierzyc w wykres zamieszczony na in4.pl ,bylby to konkretny krok do przodu

Hehe nie no aż taki młody to nie jestem :wink: A teraz na poważnie.... Herezje powiadasz?? Dlaczego tak sadzisz?? Bo napisałem że ponoć GF9900GTX w Crysisie ma wydajność 3xGF8800Ultra?? Przeciez napisałem "W CRYSISIE" a nie w każdej sytuacji i zawsze. Popatrz sobie na roznice w niektorych grach GF8800GTX i GF7900GTX gdzie mozna znaleźć tryby że GF8800GTX jest szybszy od poprzednika o 2,5-3 razy co przeciez nie oznacza że ZAWSZE te 200% się utrzymuje.... :) w innych sytuacjach (niższe rozdziałki czyli sytuacje gdzie hamuje już procek) może to być 60, 70, 80% wyższa wydajność....

 

Ja nie twierdze że to co podałem to na 100% prawda tylko podałem to info dlatego, ze zarówno w przypadku G80 jak i G92 i reszty układów NVIDII (G94, G84) informacje jakie pojawiały się na tamtym forum potwierdzały się w zdecydowanej większości przypadków.... Dlatego uważam że informacje tam się pojawiające (szczeólnie przed modów) mozna uznać za rzetelne. Moze w tym przypadku będzie tak samo?

 

Tutaj choćby pierwsze wyniki G80 w 3D Marku z tego forum (oczywiście jak się ukazały to tez nikt nie wierzył)

http://we.pcinlife.com/thread-630584-1-1.html

 

.... tutaj zaś info o G92 - warto zauważyć że to info ukazało się na ok 3 miechy przed premierą G92....

http://translate.google.com/translate?u=ht...en&ie=UTF-8

 

 

Pozdro. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro w rozdzialce 1280x1024 obecnie najszybsza karta ( 9800 GX2 osiaga powiedzmy 45fps w Crysisie

to jesli Radek 4870 mialby byc 100% szybszy musialby osiagnac 90fps ,jesli 200% to chyba 135fps

no ladne spekulacje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie maja zadnego info o kartach o ktorych mowi ten topic?? ;)

Niestety nie :rolleyes:

Skoro w rozdzialce 1280x1024 obecnie najszybsza karta ( 9800 GX2 osiaga powiedzmy 45fps w Crysisie

to jesli Radek 4870 mialby byc 100% szybszy musialby osiagnac 90fps ,jesli 200% to chyba 135fps

no ladne spekulacje :/

Nie mówiłem o Radku tylko o GT200, więc niewiem dlaczego dajesz przykład Radeona :wink: Pozatym odnosiłem się do GF8800Ultra bo o niej byla mowa a nie do GF9800GX2 :)

 

 

PS. Jeśli chodzi o Radeony to najnowsze info mówi że wersja Rv770Pro ma wyjść już w Maju (GDDR3) a wersja XT w Lipcu z powodu niedostatecznych ilości GDDR5 jak narazie....

Edytowane przez Domell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(Domell @ 4 maj 2008, 18:23) *

Hmm a w przypadku 8800 vs 9800 numerek podniesiony o 1000 a wydajnośc na tym samym poziomie

 

Marketingowcy mogą na siłę podnieść numerek, ale zaniżać go już raczej nie.

A wydajność blisko o 100% wyższa to imo raczej norma przy wprowadzaniu nowej serii.

No to jak to jest? Zmiana chipa, zmiana numeracji o 1000 a wzrost wydajności o 5%? Coś tu nie gra :D nV doszło do progu, już nie da się wycisnąć wiele z tej technologii, trzeba się pomniejszać.

Tymczasem ATI wprowadza rewolucyjne zmiany w samej konstrukcji upodobniając się do najnowszych kart nividii i dysponując przewagą technologiczną wynikającą z wymiaru produkcji...

Trudno teraz wróżyć, czy rv770 czy gt200 będzie wydajniejszy, ale będzie ciekawie. Jedno warto zauważyć, teraz to ATI ma pierwsze premierę i póki nie wyjdzie nic od zielonych można być prawie pewnym przewagi wydajnościowej w segmencie high dla rv770, jeżeli premiera u zielonych będzie się przedłużać będzie to znak, że gt nie jest taki wydajny jak go zapowiadają.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fudzilla napisała niusa, w którym jedyne ciekawe jest to, że premiera nowej serii będzie w czerwcu a dostępność w sierpniu i że jest to wariant bez opóźnień.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fudzilla napisała niusa, w którym jedyne ciekawe jest to, że premiera nowej serii będzie w czerwcu a dostępność w sierpniu i że jest to wariant bez opóźnień.

No to nieźle, fuzilla jest wiarygodna, więc wcześniejsze informacje o premierze w maju wyglądają na fake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fudzilla napisała niusa, w którym jedyne ciekawe jest to, że premiera nowej serii będzie w czerwcu a dostępność w sierpniu i że jest to wariant bez opóźnień.

The new RV770 chip will also have great improvements in power consumption. The launch date is late Q2 2008, most likely June, but real volume availability is expected in early Q3 2008, probably July.

Według mojego słownika july to lipiec, a nie sierpień :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Jedynym wiarygodnym źródłem jest AMD a że oni wciąż milczą, to tak naprawdę nie wiemy NIC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynym wiarygodnym źródłem jest AMD a że oni wciąż milczą, to tak naprawdę nie wiemy NIC.

poza tym jest napisane

Fudzilla

The launch date is late Q2 2008, most likely June, but real volume availability is expected in early Q3 2008, probably July.

Najprawdopodobniej, czyli to także tylko zgadywanki.

 

Sulaco

fudzilla i wiarygodnosc

Jak dla mnie w miarę wiarygodna, zawsze można ufać wiadomościom z dalekowschodnich portali istniejących od niedawna zapowiadających 3x większą moc GT200 od ultry :blink: Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mojego słownika july to lipiec, a nie sierpień :razz:

Tak, myslałem o lipcu, nie wiem czemu mi sie tak napisało ;p chyba przez matury bo radia słuchałem. A co do wiarygodności Fudzilli, z reguły się sprawdzają ich rewelacje więc mam prawo sądzić, że jakoś to będzie czerwiec - lipiec, zapewne po niewielkich opóźnieniach wyjdzie z tego wczesny sierpień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do wiarygodności Fudzilli, z reguły się sprawdzają ich rewelacje więc mam prawo sądzić, że jakoś to będzie czerwiec - lipiec, zapewne po niewielkich opóźnieniach wyjdzie z tego wczesny sierpień.

Było już sporo informacji na temat premiery RV770. Najpierw była mowa o lipcu, potem o czerwcu, następnie o początku (3-6?) czerwca na jakichś tam targach, a niedawno, że pod koniec maja... Myślę, że termin "początek czerwca' jest bardzo możliwy. Zapewne najlepiej dostępna będzie wersja z GDDR3, a z GDDR5 będzie "papierowa".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zanim w Polsce zaczną to sprzedawać po normalnych cenach to też swoje musi minąć: 2 - 3 tygodnie. Jak pamiętam wprowadzenie 8800 GT to chyba z miesiąc utrzymywały się kosmiczne ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na dobrą sprawę to w Polsce będzie można kupić za normalne pieniądze tego hd4870 dopiero gdzieś w sierpniu, oczywiście mówię o wersji z gddr5.

 

Wiadomo, gddr5 to nowość, sprzedawcy to będą maxymalnie wykorzystywać. W polsce to ceny będą pewnie gdzieś nawet 20% większe niż w normalnych krajach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast skupiać się na cenie karty, która jeszcze praktycznie nie istnieje (dla nas), zajmijcie się może szukaniem jakichś przecieków na temat wydajności tych kart :wink:. Co do normalności w innych krajach, wiadomo wszyscy chcą u Nas zarobić, takie są niestety realia (wystarczy poczekać m-c/dwa i będzie OK); cieszcie się, że nie mieszkacie w Angoli, albo na Wyspach Dziewiczych ...

HD48x0 ma szanse podciągnąć rywalizację w segmencie kart graficznych gdzie definitywnie panuje zastój (G92/RV670) i tylko dlatego czekam na nią z niecierpliwością. Biorąc jednak pod uwagę przedrostek RV(770) nie ma chyba co oczekiwać rewolucji/rewelacji. Gdyby to był R700 :lol2: ...

Ale oznaczenia R(xxx) są obecnie zarezerwowane dla konstrukcji dwuchipowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie w miarę wiarygodna, zawsze można ufać wiadomościom z dalekowschodnich portali istniejących od niedawna zapowiadających 3x większą moc GT200 od ultry :blink:

Jepp przeciez pisałem ze 3X GF8800Ultra to ma być w Crysisie a to przecież nie3 jest nic nadzwyczajnego i niemożliwego jeśli popatrzymy na przewage GF8800GTX nad GF7900GTX.... Pozatym niewiem co masz na myśli pisząc o " od niedawna istniejących portalach dalekowschodnich" bo tak się składa ze to głównie stamtąd wyciekają jako pierwsze najbardziej wiarygodne informacje :wink: Nie twierdzę że to co pisze to 100% prawda ale napewnoe nie mozna powiedziec od razu że to ściema....

 

PS. VR-Zone chyba nie nalezy do portali które istnieją od niedawna?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jepp przeciez pisałem ze 3X GF8800Ultra to ma być w Crysisie a to przecież nie3 jest nic nadzwyczajnego i niemożliwego jeśli popatrzymy na przewage GF8800GTX nad GF7900GTX.... Pozatym niewiem co masz na myśli pisząc o " od niedawna istniejących portalach dalekowschodnich" bo tak się składa ze to głównie stamtąd wyciekają jako pierwsze najbardziej wiarygodne informacje :wink: Nie twierdzę że to co pisze to 100% prawda ale napewnoe nie mozna powiedziec od razu że to ściema....

 

PS. VR-Zone chyba nie nalezy do portali które istnieją od niedawna?? :)

W najlepszym przypadku nVidia chciała by takiej wydajności pojedynczej karty, obawiam się jednak, ze jak nie pomniejszą procesu, to koszt im lawinowo wzrośnie, to że publikują dane o niebotycznych wynikach niukończonego proca to tylko wg mnie gra marketingowa mająca osłabić pierwsze uderzenie nowych kart ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We've learned that ATI's new chip might end up 1.5 to 1.6 times faster than the current RV670 solution.

 

In the real world, this should mean that if one game gives 50FPS with RV670 that the new chip should be able to get you around 75FPS at the same settings. On average, the new chip will have to be at least 30 percent faster than the old one to make you even consider it but at least specification wise there is not anything that you might miss.

 

RV670 was a shrinked and better speced version of R600 with 512bit memory controller crippled to 256bit and it looks that R770 will get that memory upped to 512bit again. At least we know it will end up being fast but we still don’t know what's Nvidia’s real answer to this one.

Jeżeli dobrze zrozumiałem, to RV770 będzie dokładnie tyle szybszy ile ma więcej SP, dziwi mnie że drastyczne zwiększenie taktowania nie robi z tego 50 fps > 75 fps jakiejś większej przepaści, bo tylko 1,5 - 1,6 raza więcej, a czasem i mniej będzie pewnie. Jeżeli to by się potwierdziło, to RV770 może nie dogonić nawet 9800 GTX, zależy czy poprawili AA i udoskonalili to i owo. Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że post powyżej to jedyna w miarę wiarygodna "plotka" :wink: I jeśli ktoś wierzy w kartę która zdetronizuje nV na szczycie to niestety się rozczaruje :-| Jak już pisałem wcześniej samo dokładanie SP (których to ma być 96 LOL) i powiększanie przepustowości da niewiele skoro architektura jest do bani! Mogą nawet produkować to coś w technologi 45nm i rozdawać prawie za darmo, ale kto to weźmie skoro będzie to zaledwie segment średni :? pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że post powyżej to jedyna w miarę wiarygodna "plotka" :wink: I jeśli ktoś wierzy w kartę która zdetronizuje nV na szczycie to niestety się rozczaruje :-| Jak już pisałem wcześniej samo dokładanie SP (których to ma być 96 LOL) i powiększanie przepustowości da niewiele skoro architektura jest do bani! Mogą nawet produkować to coś w technologi 45nm i rozdawać prawie za darmo, ale kto to weźmie skoro będzie to zaledwie segment średni :? pzdr

1/ zmienili sposób zarządzania potokami

2/ plotka skonstruowana na zasadzie pewnie wzrost będzie proporcjonalny do wzrostu ilości potoków więc tak napiszmy (ja to oceniam na czuja) analogiczna do tego kawału, górale mówią że będzie ostra zima więc tak trzeba napisać w prognozie, a górale na to pytanie, w prognozie tak napisali więc pewnie będzie ostra zima :blink: mało śmieszny ;)

3/ Nawet jak by nie była wydajnościowo lepsza od karty za 2000 a jednak ponad połowę tańsza myślę, że znalazło by się sporo chętnych, co prawda ATI nie zdobyło by nimbu najmocniejszej karty znów ale zajęło by tymi kartami cały mid i dolną część highendu, a to jak się domyślasz to czego pragną panowie z AMD, bo sprzedaż kart za 2000zł jest delikatnie mówiąc czysto prestiżowa. Oczywiście fajnie by było, aby i tu ATI dało nVidii dystans do nadrobienia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Karta nie posiada potoków!

Ad2. Jeżeli wierzysz w wydajność wyższą to można powiedzieć, że jesteś "człowiekiem mocnej wiary" inaczej ludzie mówią słowo na F :lol2:

Ad3. No właśnie, dzięki "pragnieniom takich Panów z AMD", Crysis jeszcze długo nie będzie grywalny na pojedynczej karcie :wink: Co do dystansu to jak na razie po premierze g80 AMD coś długo nie może się podnieść :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RV770 o połowę szybszy od RV670?

 

Z pierwszych plotek dotyczących wydajności nowej generacji chipów graficznych ATI wynika, że GPU RV770 (które zostanie wykorzystane w przyszłych kartach Radeon 4850 i 4870) ma być o około 50-60% szybsze od obecnych RV670 (Radeon 3850/3870). Do łask ma wrócić 512-bitowy kontroler pamięci, który był stosowany w R600 (Radeon 2900), ale w kolejnej generacji został zastąpiony prostszym i tańszym w produkcji kontrolerem 256-bitowym.

 

Gdyby powyższe pogłoski okazały się prawdą, ATI znów miałoby szansę stać się królem wydajności. Ciekawe więc, jaką odpowiedź przygotuje NVIDIA, która dopiero co wypuściła dwuprocesorowe karty GeForce 9800 GX2.

 

Nowe Radeony 4850 i 4870 powinny pojawić się na rynku niedługo – najpierw mówiło się o drugiej połowie 2008 roku, teraz coraz więcej źródeł wskazuje na przyspieszoną premierę w maju lub w czerwcu.

benchmark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Karta nie posiada potoków!

Ad2. Jeżeli wierzysz w wydajność wyższą to można powiedzieć, że jesteś "człowiekiem mocnej wiary" inaczej ludzie mówią słowo na F :lol2:

Ad3. No właśnie, dzięki "pragnieniom takich Panów z AMD", Crysis jeszcze długo nie będzie grywalny na pojedynczej karcie :wink: Co do dystansu to jak na razie po premierze g80 AMD coś długo nie może się podnieść :) pzdr

Obaj jesteśmy od kilku postów wróżkami, ty złą, ja dobrą :D

Poczekajmy na testy a czas sprawi, że nie będziemy musieli się nazywać ludźmi na F ?? czy jak tam, tylko po prostu będziemy dyskutować o konkretach i zachowywać wobec siebie szacunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie Ciekawi jedno, Asus pokazał karte na 3 gpu , która biła na łeb wszystkie x2 a nawet Cross Fire z dwoma grafami x2. Czemu tego nie wykorzystają skoro łaczenie dwóch Gpu jest mało wydajne ? Skoki wydajności podobnie jak w sli czy CF są kiepskie i nie adekwatne do ceny i poboru mocy. Marketing ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Mnie Ciekawi jedno, Asus pokazał karte na 3 gpu , która biła na łeb wszystkie x2 a nawet Cross Fire z dwoma grafami x2. Czemu tego nie wykorzystają skoro łaczenie dwóch Gpu jest mało wydajne ? Skoki wydajności podobnie jak w sli czy CF są kiepskie i nie adekwatne do ceny i poboru mocy. Marketing ?

Z tego co piszą tu to nie biła

http://www.gadget.ca/Asus-Creates-3GPU-Mon...Card-018906.php

 

i udowodniła tylko, że multi-GPU nie koniecznie może oznaczać większą wydajność

 

Chyba chodzi o soft który nie jest pisany pod wielordzeniowe/wieloprocesorowe sprzęty. Chyba dlatego Sun Microsystems, AMD, Nvidia, IBM, Hewlett-Packard and Intel postanowili coś z tym zrobić

http://www.toptechnews.com/story.xhtml?story_id=011000MDXJ7K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...