Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

No no, jestem pod dużym wrażeniem :D Jest to co prawda jeden test, ale widać, że karta daje rade. Potrafi nawet dojść GTX260 :huh: Co chyba najważniejsze wydajność z AA leci mniej na pysk niż u nV :D Imo jeżeli ktoś się zastanawia czy 4850 czy GTS to lepiej dopłacić te kilka zł i brać radka z uwagi na to, że produkt nV jakiś niedorobiony pod względem wyjścia TV :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że używam HDTV a tutaj wiem jak stoi Nvidia:/

No może nie ma takiej tragedii ale jednak..

No dokładnie. Ja jestem na kupnie karty teraz. A komp służy mi nie tylko do grania. Na przetrzymanie wziąłem hd3450 i obraz jest gołym okiem lepszy (na Tv - wcześniej miałem kartę od nv)

Gdyby nie to już dawno miałbym 88gts. A teraz to już tylko czekam na 4850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarecki trafiłes w sedno sprawy jak ktoś korzysta z hd to nvidia za dużo na tym polu nie daje obraz ni z gruchy ni pietruchy , kiepski w porównaniu do ati i tyle chyba że w seri 280 cos sie zmieni, z kolei w ati wkurzają kwadratowe cienie w grach, najlepiej było by mieć dwie topowe karty obu producentów

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to racja...ogólnie dla mnie radki mają lepsza jakość obrazu zarówno 2D jak i na wyjściu TV-OUT... miałem więcej radków niz GF i obraz na nich bardziej mi lezy...ale za 520zł moim zdaniem 8800GTS nie ma konkurencji ....chyba ze radek będzie po 500zł to moze moze...

Patrząc na chłodzenie 4850, które trzeba wymienić bo karta się strasznie grzeje nie wróze jej na boxsie wielkiego O/C, a zmiana chłodzenia to dodatkowy koszt....

 

Może za miesiąc - dwa, któraś firma wypuści wersję z dwuslotowym chłodzeniem i już powinno być lepiej. Więc jeśli ktoś nie musi kupować JUŻ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że ATI znów wzięło się do roboty i wracają czasy, kiedy to AA nie miało sobie równych pod względem jakości jak i wydajności. :) Nawet mając dopłacać i tak wezmę radka. Zero problemu z 40calowym monitorem/TV i obsługa sterów znacznie intuicyjniejsza. A bałem się, że ATI znowu coś skopie. I tak jak sądziłem zmienili koncepcję SP. Czekam na dokładną analizę ich budowy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pozytywnie zaskoczony wynikami z tej francuskiej strony , jeżeli te wyniki okażą się realne to żegnaj Nvidio :wink: pomimo , że nie lubie Ati za guzdranie się ze sterownikami.

Hmm ale czy Ty nie miałeś HD4850 na testach?? Zdawało mi się że chyba na Labie pisałeś ze masz.... Jesli tak to może wypowiesz się jaką wydajność ma nowy Radzio i czy rzeczywiście niszczy G92??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że ATI znów wzięło się do roboty i wracają czasy, kiedy to AA nie miało sobie równych pod względem jakości jak i wydajności. :) (...)

Z takimi wyrokami jeszcze bym się wstrzymał. Nie wiadomo jaka jakość obrazu jest po zapodaniu AA. jak pamiętamy u r600 było nie ciekawie, więc trzymajmy kciuki, aby tym razem było inaczej :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przetestowałem trochę Radka 4850. Na razie tylko w 3dmarku 06. Porównując z wynikami na b..chmarku wypada całkiem, całkiem nieźle.... bo na poziomie 9800 GTX. Ale to tylko benchmark. Później ( czyli jutro i pojutrze jak mi czas pozwoli bo wiadomo, praca i EURO2008 :D) to może zapodam jakieś testy z gierek. Zobaczymy wtedy co w nim naprawdę drzemie :)

 

rozdziałka 1680x1050 ( 4AA i 8AF)

 

Dołączona grafika

 

 

rozdziałka 1680x1050 (bez upiększaczy :) )

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Kharibi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie testowali na Catalyst 8.6 Wydajność faktycznie na poziomie 9800GTX a nawet lepiej, zwłaszcza z AA. Cena spadnie do 500zł, poprawią jeszcze wydajność sterowników i będzie hit lata.

 

4870 w CF w 3D Vantage Extreme osiągnął 12526 GPU Score.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś francuski test?

 

BTW jak będzie z fullcoverami? Stare od 3870 będą pasować?:>

Teoretycznie tak.

 

Tzn FC od 3850 będzie pasował na 4850 i tak samo pewnie będzie z 4870.

PCB patrząc po fotkach jest identyczne, tylko na tym od 4850 jest więcej ścieżek ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie testowali na Catalyst 8.6 Wydajność faktycznie na poziomie 9800GTX a nawet lepiej, zwłaszcza z AA. Cena spadnie do 500zł, poprawią jeszcze wydajność sterowników i będzie hit lata.

 

4870 w CF w 3D Vantage Extreme osiągnął 12526 GPU Score.

Nie ma pośpiechu.... Te ponad 12k to jest 4XHD4870 a konkretniej CFX z 2X HD4870X2 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crysis is a tough title as it scales very poorly no matter what graphics card or cards you have but at the same time you can only dream of 60 or 100 FPS at some of the higher resolutions.

 

Not even three GTX 280 cards are going to give you some cool performance number and we've learned that on a mainstream quad core Radeon HD 4870 can score 30.5FPS at 1920x1200. Unfortunately this is the resolution without FSAA and Aniso and if you really want to push it with 8X FSAA you will score quite acceptable 27.90 FPS. With this game this is considered as a great score.

 

Radeon 4850 scores 25 FPS at 1920x1200 no FSAA and Aniso and 21.7 FPS with 1920x1200 with 8X FSAA on.

 

It is interesting to point out that with the current driver Geforce 9800GTX scores 18.6 FPS at 1920x1200 no AA and 11.9 FPS at 1920x1200 8X FSAA.

Fudzilla.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem to samo. Nie wiem moze mam poblokowane cos w robocie. Jak wroce do domu to sprawdze.

Tłumaczenie wyświetla się z obrazkami. Raz działają, raz nie. Nawet w oryginale raz mi się nie wyświetliły.

 

Nie wiedziałem, że już polski dostępny. Tylko trochę pokaleczony, wygodniej się czyta po angielsku.

To jak, wysyłamy własne wersje tłumaczenia? Trzeba propagować piękna polska język :lol:

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takimi wyrokami jeszcze bym się wstrzymał. Nie wiadomo jaka jakość obrazu jest po zapodaniu AA. jak pamiętamy u r600 było nie ciekawie, więc trzymajmy kciuki, aby tym razem było inaczej :wink: pzdr

Masz rację. Ale takie wnioski same się nasunęły. Po wejściu 3870 wszyscy narzekali na AA. Sprawiał same problemy. Dzisiaj sytuacja jest inna i nikt nie wspomina o problmach czy to ze sterami czy z AA i AF a i słupki wydajności w testach z włączonym AA pozytywnie nastawiają. :)

 

PS. Kiedyś AA był domeną ATI. ;) Może te czasy wracają? :)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyniczki ładne, i chyba w miarę powtarzalne( w sensie wszędzie wskazują przewagę nad 9800gtx z aa on, w wyższych rozdzielczościach)

 

to teraz czekam na teściki egiełdy(cod4 sniper mission)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...