Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Z testu na guru3D podoba mi sie porównie zużycia prądu:

Videocard - System Under load

HD 2900 XT - 391 Watt

Radeon HD 3850 - 259 Watt

Radeon HD 4850 - 269 Watt

Tylko tak w ramach sprostowania, to są wartości poboru całego sprzętu na którym to mierzyli. Bo już dużo takich było, co "muszą" zasiłki wymieniać. Oczywiście ATI i NV też zachęcają do bezsensownego wydawania kasy na bóg wie, jakie zasilacze, co jest bzdurą!

Dobra 450 spokojnie na 4850 w CF starczy z mocnym cpu, itp glupotami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba czekac na 4870. Ci co mają już 8800gt i gts to radziłbym pozostac przy tym. Jesli ktos teraz koniecznie chce juz kupic karte , bo ma słabą to jak najbardziej 4850.

 

ja wlasnie jestem w takiej sytuacji. Ale poczekam spokojnie az cena opadnie. Mam 8800GT OC ale chce radka ze wzgledu na obraz i wyjscie TV-OUT. Tylko poczekam az cena znormalnieje. Znajac zycie mimo ze juz gram coraz mniej to pewnie kupie i tak kupie 4870, no bo po poprostu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens ładować 2x 4850 w płyte na intelu p35, czy żeby wykorzystać tryb CF zmienić płytę co jest strasznie czasochłonne i szczerze powiem nie chce mi sie za to zabierać.

Jak wyczytałem na intelu P35 jedna karta będzie chodzić w trybie x16 a druga x4 , na nowszych np. p45 obie grafiki pracują w trybie x8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedynie coś tam słychać o RV730 konkretniej:

3026201[/snapback]

Jest sens ładować 2x 4850 w płyte na intelu p35, czy żeby wykorzystać tryb CF zmienić płytę co jest strasznie czasochłonne i szczerze powiem nie chce mi sie za to zabierać.

Jak wyczytałem na intelu P35 jedna karta będzie chodzić w trybie x16 a druga x4 , na nowszych np. p45 obie grafiki pracują w trybie x8.

 

nawet P45 nie zapewni pełnej wydajności. jedynie rozwiązania oferujące 2x16 np. X48

 

http://www.tweaktown.com/articles/1472/int...ance/index.html

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

analizuje i nanalizuje...

hm... no nie wiem...

niech ktos mi powie jak goscie z:

http://www.firingsquad.com/hardware/amd_ra..._gtx+/page5.asp

uzyskali takie wyniki w COD4??? np. porównajmy ich wyniki w rozdziałce 1920x1200 4xAA 16xAF

dla GTX 260 - 96 fps

dla HD 4850 - 66 fps

prawie 30% róznicy??????

testy dla tych samych ustawień i prawie identycznych platformach (procek, OS itp.)

http://techreport.com/articles.x/14967/4

dla GTX 260 - 60,1 fps

dla HD 4850 - 57 fps

tu niewielka różnica...?????

skąd takie rozbierzności skoro przy testach samego GTX 260 dla takich ustawień:

http://www.tomshardware.com/reviews/nvidia...80,1953-16.html

GTX 260 uzyskał aż 48,5 fps...

skąd te liczby?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez yay róznica różnicą a stery i metodologia to moze wpłynąć na 5% wyniku a to co wyszło gosciom z firingsquqd to jest albo pomyłka albo jawne fałszerstwo (sprawdź inne testy dla GTX 260 i tej gry oraz ustawień)

Edytowane przez mglysty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na alledrogo juz za 550 zeta

jeszcze pare dni i moze ponizej 500 zejdzie :-)

 

mnie najbardzie bawi to ze sa ciagle goscie co potrafia kupic gf 8800 gtx za ponad 900 :P

Edytowane przez quo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na alledrogo juz za 550 zeta

jeszcze pare dni i moze ponizej 500 zejdzie :-)

 

mnie najbardzie bawi to ze sa ciagle goscie co potrafia kupic gf 8800 gtx za ponad 900 :P

Myślę, że cena się zatrzyma około 520zł na jakiś czas. To i tak mało bo początkowo miała być po 179$ a później obniżyli ceny referencyjne do 169$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tu już są dostępne w ładnej cenie:

 

http://www.overclockers.co.uk/productlist....6&subid=939

 

Chyba dziś wieczorem zamówię sobie któregoś.

 

EDIT: zapomniałem, że w tym sklepie trzeba patrzeć na cenę w nawiasie (czyli już nie tak rewelacyjnie)

 

I pytanko: Jak myślicie jest sens dokładać do tego asusa z 1024 mb pamięci??

Edytowane przez smirnov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD 4850 narobilo tyle szumu ze jak wyjdzie wersja 4870 wszyscy moga poczuc sie zawiedzeni jak jego slabszy brat bedzie slabszy w wydajnosc/cena.

chyba nie. Wydajnościowo na pewno, ale cena będzie już znacznie wyższa i proporcja raczej będzie na korzyść 4850, Ostatnio tez tak było z 3850, że się bardziej opłacało i kręciło do poziomu 3870 bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 3850 i 3870 są niemal identyczne*. 4850 i 4870 róznią się imho w znaczący sposób - pamięci, pytanie tylko ile w rzeczywistości da zastosowanie gddr5.

 

 

*Chyba nie muszę tu mówić o różnicy międzi ddr3 a ddr4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie. Wydajnościowo na pewno, ale cena będzie już znacznie wyższa i proporcja raczej będzie na korzyść 4850, Ostatnio tez tak było z 3850, że się bardziej opłacało i kręciło do poziomu 3870 bez problemu.

Ale może się okazać że 4870 jest znacznie bardziej podatne na OC - że przytocze tu przykład 1900XTX i 1900XT - co może byc warte dodatkowych pieniędzy.

Poczekajmy na testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...