Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, może skończą się czasy kiedy starą generację kart trzeba było sprzedawać za grosze. (Coś mi się widzi, że ATI dogadała się z Intelem i teraz płyty obsługujące CrossfireX będą jeszcze popularniejsze) A to kolejna wbita szpila w NVidię.

Sa sa sa sa ;) ;)

Edytowane przez JAnek87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na wieści o możliwości połączenia Radeona 4850/70 z 3850/70 zacząłem coraz poważniej zastanawiać się nad Crossfire. Za miesiąc będę miał do dyspozycji około 850zł na grafę, więc będę miał dwa wyjścia: 4870 lub 4850+3850/70. Czekam na testy i możliwość porównania obu opcji. Do Crossfire zachęcają mnie niskie ceny Radeonów serii 38XX...

 

Tylko znowu będzie trzeba wymieniać pół kompa. :wink:

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego gigabyte-a to czy na niego wejdzie accelero s1 rev2 ?? Bo chyba nie wytrzymam i jurto sobie strzele:DD:

Edytowane przez czarecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej cieszy dosyć znaczna dostępność nowych kart, ceny maleją coraz bardziej :] I to cieszy :D

Kurde, muszę opchnąć mojego 2900xt a we wrześniu zakup nowej karty jak już będą dopracowane stery no i mam nadzieje, że do tego czasu cena jeszcze spadnie :D

W końcu student jestem ;) ;)

Edytowane przez JAnek87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, może skończą się czasy kiedy starą generację kart trzeba było sprzedawać za grosze.

Ja na wieści o możliwości połączenia Radeona 4850/70 z 3850/70 zacząłem coraz poważniej zastanawiać się nad Crossfire. Za miesiąc będę miał do dyspozycji około 850zł na grafę, więc będę miał dwa wyjścia: 4870 lub 4850+3850/70. Czekam na testy i możliwość porównania obu opcji. Do Crossfire zachęcają mnie niskie ceny Radeonów serii 38XX...

 

Tylko znowu będzie trzeba wymieniać pół kompa. :wink:

Ja chce tak właśnie zrobić HD4870 pójdzie do portu PCI-E x16 a HD3870 którego obecnie posiadam przesiądzie się do PCI-E x4 i to jest piękne bo wiadomo że teraz gdybym chciał sprzedać grafę na RV670 to dostałbym za nią jakieś śmieszne pieniążki a tak to przynajmniej nic nie tracę a wręcz przeciwnie zyskuje dodatkową wydajność jak by nie patrzeć 800SP + 320SP daje razem 1120SP czyż nie pięknie to wygląda :lol2: ?

 

A tu screen HD4800 + HD3800 Series w CrossFireX

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po obiadku zrobię mini foto recenzje. :) Z Ati 4850.

 

ps.

Temp karty wystarczy z Catalyst control center odczytac? czy cos innego zainstalowac?

Edytowane przez Ogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na wieści o możliwości połączenia Radeona 4850/70 z 3850/70 zacząłem coraz poważniej zastanawiać się nad Crossfire. Za miesiąc będę miał do dyspozycji około 850zł na grafę, więc będę miał dwa wyjścia: 4870 lub 4850+3850/70. Czekam na testy i możliwość porównania obu opcji. Do Crossfire zachęcają mnie niskie ceny Radeonów serii 38XX...

 

Tylko znowu będzie trzeba wymieniać pół kompa. :wink:

 

IMO lepiej wziąć jedną, albo wcale. Na tym twoim Abicie w CF się nie pobawisz. Ja sam sobie daruje (PCI-E x16 i x4), bo się nie opłaca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO lepiej wziąć jedną, albo wcale. Na tym twoim Abicie w CF się nie pobawisz. Ja sam sobie daruje (PCI-E x16 i x4), bo się nie opłaca...

Ale jak już ktoś ma HD3850 lub HD3870 a chce kupić HD4850 lub HD4870 to się jak najbardziej opłaca :wink:

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO lepiej wziąć jedną, albo wcale. Na tym twoim Abicie w CF się nie pobawisz. Ja sam sobie daruje (PCI-E x16 i x4), bo się nie opłaca...

Wiem, że się nie pobawię, bo przede wszystkim Abit IP35-E nie ma drugiego PCI-E, więc nie ma Crossfire... A płyta ma parę drobnostek, które mnie denerwują, a skoro zmieniam grafę, to można przy okazji płytę, a skoro płytę, to można by przejść na 45nm... Koło się zamyka :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no. u mnie na www.alternate.nl pojawila sie juz cena HD4870 - 269E od Club3D :) roznica w porownaniu dosc znaczaca (HD4850 od Club3D juz za 149E). mam nadzieje, ze to sie tez tak przeklada w wydajnosci.

 

ciekawostka. na www.frieslandcomputers.nl mozna kupic HD3870X2 od Club3D za 249E :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to NVIDII puszczą chyba zaraz zwieracze :lol2:

 

ATI ma już działające dwuprocesorowe R700

 

Po wczorajszym wypuszczeniu na rynek kart Radeon HD 4850, które oferowane są w atrakcyjnej cenie i ceciach!ą się bardzo dobrą wydajnością, wśród użytkowników rośnie się apetyt na karty ATI. Już niedługo może być on jeszcze większy – ATI ma już gotowe działające dwuprocesorowe karty R700, jednak wciąż pracuje nad sterownikami do nich. Patrząc na świetną wydajność obecnych Radeonów HD 4850 można się spodziewać, iż R700 w chwili premiery będą najszybszymi kartami graficznymi na rynku.

 

R700 powinny być dostępne już w sierpniu. Na razie nie jest jeszcze znana ich oficjalna nazwa – być może będzie nią Radeon HD 4870 X2, a może jakieś zupełnie nowe oznaczenie.

benchmark.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to NVIDII puszczą chyba zaraz zwieracze :lol2:

:)

 

mysle ze powinnismy wstrzymac sie z przesadnym hype'owaniem ATI do czasu wyjscia ukladow 4870. Tak dla samego zdrowego rozsadku, upadek moze byc bolesny jesli zaczniemy za wysoko mierzyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z natury optymistą i mam nadzieję, że wreszcie doczekamy się dominacji ATI w High Endzie :D

No no, jeśli rzeczywiście cena 4870 się przekłada na wydajność, to co będzie sobą prezentować 4870 x2 :]

Nie pozostaje nic tylko czekać :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh kolejna szpila wymierzona w stronę NVIDII

 

RADEON HD 4870 zadebiutuje w cenie 299 $

 

AMD poinformowało swoich partnerów, że karta graficzna RADEON HD 4870, której premiera odbędzie się w przyszłym tygodniu, zadebiutuje w nowej, niższej cenie. Zamiast planowanej ceny wynoszącej 329 $, AMD wyda nową kartę w cenie 299 $, aby produkt lepiej prezentował się w stosunku do konkurencyjnej karty GeForce GTX 260.

 

Za podobną cenę można obecnie nabyć GeForce 9800 GTX (w sklepach od 259.99 $). Z dotychczas ujawnionych informacji wynika jednak, że HD 4870 będzie zdecydowanie szybszy od 9800 GTX. Wszak wydajność HD 4850 mniej więcej równa się wydajności 9800 GTX, a HD 4870 ma być o około 20% szybszy od słabszego brata.

 

Choć GeForce GTX 260 wciąż jest niedostępny, NVIDIA zamierza odeprzeć ofensywę kart HD 4870 za pomocą nowych sterowników oraz kart GeForce 9800 GTX+. Czy lekko podkręcony 9800 GTX podoła zadaniu? O tym z pewnością przekonamy się już wkrótce.

nvision.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląd karty:

post-152161-1213993168_thumb.jpgpost-152161-1213993181_thumb.jpg

 

Zdjete fabryczne chlodzenie.

post-152161-1213993342_thumb.jpg

Generalnie latwo odeszlo po odkreceniu śrubek,lekkie podważenie śrubokrętem i gotowe.

Tylko jedna tasiemka z pastą zostala na karcie,ale udało się ją delikatnie przenieśc.

 

Karta bez chłodzenia

post-152161-1213993377_thumb.jpgpost-152161-1213993387_thumb.jpg

 

Po zamontowaniu.

post-152161-1213993561_thumb.jpg

I w obudowie.

post-152161-1213993580_thumb.jpgpost-152161-1213993592_thumb.jpg

 

Montaz przeszedl bez problemow.

 

Temperatury w spoczynku po podkreceniu rdzenia na maximum w sterowniku.

post-152161-1213993665_thumb.jpg

 

Dotykalem radiatorkow na sekcji zasilania,ale sa dosyc chlodne.

To samo PCB od tylu,sekunde po wylaczeniu komputera,dokladnie z drugiej strony karty/rdzenia..i byl lekko letni.

Buda Antec P190.

Napewno pomaga wielkie smiglo z boku obudowy,raczej nie musze sie martwic o sekcje zasilania.

Ale widzialem w internecie zdjecia kart z innym niz referencyjne chlodzenie,i tam nic nnie dmucha na sekcje zasilania.

 

Testy:

Crysis

CPU E8400@3750 fsb500 ddr3 1600@7,7,7,18.

 

Ustawienia fabryczne.

1920x1080 no AA High quality Time of Day 9.benchmark GPU.

Play Time: 62.88s, Average FPS: 31.81

Min FPS: 20.87 at frame 151, Max FPS: 36.95

 

Ta sama konfiguracja testu.

Karta na @700/1150 ram.

 

Play Time: 55.57s, Average FPS: 35.99

Min FPS: 28.87 at frame 1938, Max FPS: 41.49

 

1 sekunde po tym jak Wyszedlem z crysis mialem 49 stopni,ale przydalo by sie cos innego do zmierzenia.

 

Za jakis czas postaram sie zrobic inne testy.

 

 

Ps.Sorry za jakosc zdjec.

Koszt karty: 530zł Firma Gigabyte

Edytowane przez Ogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NVIDIA zamierza odeprzeć ofensywę kart HD 4870 za pomocą nowych sterowników oraz kart GeForce 9800 GTX+.

ja bym podziekowal NV za tworzenie chorych praktyk

 

raz - robienie sterownikow pod konkretne wyniki benchmarkow ( przyklad swego czasu 3dmark , teraz dopieszczanie sterow pod Crysis )

 

dwa - za wprowadzanie klientow w blad z nazewnictwem

 

niedlugo bedzie

 

Geforce 9800GTX+ , pozniej Geforce 9800GTX+ GTR, Geforce 9800GTX++ Ultra itd itp.

 

az strach pomyslec co wymysla z gf gtx 280 ... gf ultra 280 ?

 

lubie konkurencje, ale w granicach rozsadku ... niedlugo rocznie bedziemy mieli premiere kilkunastu modeli kart graficzych, na pudelkach gier nie nadaza z przedrukowywaniem minimalnych wymagan

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...