Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już miałem brać nowego kompa z 8800GTS, a tu taka miła niespodzianka ;]. Świetnie, nie dość, że zaoszczędzę parę groszy to jeszcze kupie o odrobinę wydajniejszą kartę. Ba w dodatku mam sentyment do Radeonów i ATI ;).

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe 3 takie pobiły 2x3870x2 ;]. Szkoda ze 4870 bedzie "tylko" 20 procent szybszy. Myślałem ze bedzie wyraźnie szybszy; no chyba, że chodzi im oto że 4870 bedzie minimum 20% szybszy a to już coś.

Szkoda tylko tego ze bedzie pewnie prawie 2 razy droższy, ważne ze coś takiego jak HD 4750 już jest i sie sprzedaje jak ciepłe buły ;)

 

ATi FTW biaczes ;o.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malik to chyba do Ciebie będzie pytanie.(widziałem sporo twoich postów o lc)

Ludzie piszą, że się strasznie grzeje ten 4850, w związku z czym chciałbym go zwodować.

Obecnie mam swiftech h20-120. Myślicie, że blok z 3850/70 będzie tu pasował??

I jeśli możecie to proszę poradźcie który blok kupić z tąd:

 

http://www.overclockers.co.uk/

 

lub

 

http://www.overclock.co.uk/

 

Ehh wiem, że to pytanie powinno być w dziale o lc ale odnosi się do hd4850.

 

aha jak trzeba będzie to dokupię również większą chłodnicę.

Edytowane przez smirnov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalszy ciąg mini recki ze strony 41.

 

4850@700-1150

3d06

1280x1024 standard =13.602

1920x1080 AA=0 11.897

1920x1080 AA=8 8.691

Crysis:DX9 1920x1080 AA=16xQ, 32 bit test, Quality: High

Average FPS: 26.27

Min FPS: 16.26 at frame 630, Max FPS: 29.00

 

4850-ustawienia fabryczne

1280x1024 standard =12.398

 

Po 20 pętli Crysis, Temp karty podkręconej wynosiła u mnie 50 stopni.

(odczyt po zminimalizowaniu).

Edytowane przez Ogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malik to chyba do Ciebie będzie pytanie.(widziałem sporo twoich postów o lc)

Ludzie piszą, że się strasznie grzeje ten 4850, w związku z czym chciałbym go zwodować.

Obecnie mam swiftech h20-120. Myślicie, że blok z 3850/70 będzie tu pasował??

I jeśli możecie to proszę poradźcie który blok kupić z tąd:

 

http://www.overclockers.co.uk/

 

lub

 

http://www.overclock.co.uk/

 

Ehh wiem, że to pytanie powinno być w dziale o lc ale odnosi się do hd4850.

 

aha jak trzeba będzie to dokupię również większą chłodnicę.

Frost, Prison, D-Tek, itp ;) wodujemy :) grafe i OC. Bez problemu wpakujesz na nią każdy blok który wchodzi na inne Radosławy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kaplica zapalmy świeczkę nad grobem zielonego trola :lol2:

 

Płynna animacja w Crysis na HD 4870?

 

Crysis to jak dotąd najbardziej zaawansowana technologicznie gra, której wymagania spędzają sen z powiek niejednego gracza. Gra działa bardzo słabo na niemal każdej karcie graficznej jaka do tej pory została wydana. Nawet wydana niedawno seria kart GeForce GTX 200 nie pozwala na całkowicie płynną (60+ FPS) zabawę w wyższych rozdzielczościach.

 

Trzy karty GeForce GTX 280 również nie są na tyle wydajne, aby pokonać wymagania gry. Nie mniej jednak, nowe GeForce radzą sobie całkiem nieźle przynajmniej w przyzwoitych rozdzielczościach (1280x1024 - 1600x1200), co do tej pory było nieosiągalne dla kart z serii GeForce 8/9. Cały czas mowa oczywiście o najwyższych możliwych ustawieniach.

 

A jak sprawa wygląda w obozie konkurencji? Dotychczasowa wydajność kart RADEON HD 3800 również pozostawiała wiele do życzenia. Przynajmniej w grze studia Crytek. Nadzieję na płynną zabawę przynosi jednak nowa generacja kart - na czterordzeniowym procesorze, RADEON HD 4870 osiąga średnio 30 FPS przy rozdzielczości 1920x1200. Po aktywacji wygładzania krawędzi (FSAA x8) i filtrowania anizotropowego (AF x16), przy tej samej rozdzielczości karta renderuje 27.9 klatek animacji na sekundę. Nieco słabszy HD 4850, uzyskuje przy tych samych ustawieniach 25 FPS bez i 21.7 FPS z aktywnymi ulepszeniami obrazu.

 

Dla porównania, GeForce 9800 GTX z najnowszymi sterownikami uzyskuje 18.6 FPS w rozdzielczości 1920x1200 i 11.9 FPS w tej samej rozdzielczości, z aktywnym FSAA x8 i AF x16.

nvision.pl

 

ATI testuje PhysX na swoich GPU

 

Koncern ATI intensywnie pracuje nad uruchomieniem na swoich procesorach graficznych systemu symulacji fizyki, PhysX. Ten ostatni to dzieło firmy AGEIA, niewielkiej firmy, która dostarczała specjalne chipy do przetwarzania fizyki (PPU – Physics Processing Unit) wraz z odpowiednim, wspierającym je oprogramowaniem. Hardware nie zawojował jednak rynku, z jego sprzedaż nie była jednak odpowiednio duża, co przyczyniło się do tego, że AGEIA została w końcu wykupiona przez NVIDIĘ. Ta zainteresowała się jednak przede wszystkim programową częścią PhysX, rezygnując z dalszego rozwoju PPU i próbując jego funkcjonalność przenieść na GPU. W chwili obecnej koncern pracuje nad uruchomieniem PhysX na swoich procesorach graficznych – podobno wszystkie karty GeForce począwszy od serii 8 są do tego zdolne.

 

ATI, która nie posiada własnego software do symulacji fizyki nie chce pozostać w tyle i również dać swoim użytkownikom możliwość wykorzystania PhysX. Firma dysponuje nawet pewnym atutem – w przeciwieństwie do NVIDII, oprócz PhysX będzie mogła wspierać również konkurencyjny system fizyczny Havok (wykupiony przez Intela). ATI już testuje PhysX na swoich chipach graficznych, a gotowe rozwiązanie powinno być gotowe w ciągu kilku miesięcy. Ten system symulacji fizyki ma działać na procesorach R600 i nowszych.

 

Wygląda więc na to, że fizyka w grach w niedalekiej przyszłości liczona będzie już nie przez procesory główne, czy przez specjalizowane PPU, lecz po przez coraz bardziej wszechstronne procesory graficzne. Zapowiada się ciekawa walka.

benchmark.pl

 

Intel i AMD współpracują fizycznie

 

Choć być może trudno w to uwierzyć... ale odwieczni rywale AMD i Intel wspólnie pracują nad zoptymalizowaniem nabytego niedawno przez Intela silnika fizyki Havok, tak aby jak najlepiej wykorzystywał moce obliczeniowe procesorów AMD.

 

Jednocześnie trwają prace nad zaimplementowaniem silnika fizyki w sterownikach kart graficznych z procesorami ATI Radeon.

 

Obecnie nie wiadomo, kiedy będziemy mogli ujrzeć efekty tej współpracy. Wiadomo natomiast, że dla AMD jest ona konieczna. Na początku bieżącego roku NVIDIA przejęła firmę AGEIA, która na swoim koncie ma własny silnik fizyki (PhysX) oraz procesory fizyki.

 

Intel przejął firmę Havok we wrześniu ubiegłego roku. Dziś zabawką Havok Intel i AMD bawią się razem. Byle tylko się o nią nie pokłócili!

 

PCLab.pl

 

A tu kolejna szpila wymierzona w stronę NVIDII. Znana osobowość z branży Kyle z [H]ard|OCP.com ujawnił rąbek tajemnicy na temat nadchodzących wielkimi krokami dwuprocesorowych kart graficznych ATI HD4870X2 otóż wieści niosą o tym jakoby AMD zastosowało w R700 Shared Memory Interface czyli innymi słowy pamięć VRAM ma być współdzielona co przełoży się na lepszą wydajność, obniżenie kosztów produkcji oraz końcową cenę produktu.

 

A teraz trochę humoru z rana

 

Dołączona grafika

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem przesyłkę. I tu rodzi się moje pytanie. W pudełku z kartą nie ma opisywanych na pclb podkładki pod mysz i portfela na cd. Więc czy w różnych krajach ta sama karta może się różnić wyposażeniem?? Ja wiem że są to jakże nieistotne [ciach!]łki, ale pozostawia to pewnie niesmak. W pudełku nie ma również żadnej ulotki z opisem co powinno być w pudełku. Więc czy dostałem oszyty przez sklep, czy asus pakuje rózne rzeczy do różnych krajów???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malik to chyba do Ciebie będzie pytanie.(widziałem sporo twoich postów o lc)

Ludzie piszą, że się strasznie grzeje ten 4850, w związku z czym chciałbym go zwodować.

Obecnie mam swiftech h20-120. Myślicie, że blok z 3850/70 będzie tu pasował??

I jeśli możecie to proszę poradźcie który blok kupić z tąd:

 

http://www.overclockers.co.uk/

 

lub

 

http://www.overclock.co.uk/

 

Ehh wiem, że to pytanie powinno być w dziale o lc ale odnosi się do hd4850.

 

aha jak trzeba będzie to dokupię również większą chłodnicę.

 

Poszlo na PW - zeby nie robic OT :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy napisać maila do sklepu. "dlaczego mnie oszyliście??" :wink:

 

Ale tak na poważnie to jeśli robią tak, że do testów dają lepiej wyposażone wersje to jest to straszna lipa. Ja miałem wybór z pośród 3 kart (ta sama cena), więc wybrałem asusa jako że oferował jeszcze właśnie dodatkowe pierdółki. Jestem więc niemiło rozczarowany. Mam nadzieję, że po instalacji karta powali mnie wydajnością i zapomnę o tym małym niesmaku. :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz pewnosc ze te [ciach!]ly mialy sie tam znajdowac to ja bym napisal, ze zestaw byl nie kompletny i domagasz sie wyjasnienia. W koncu zaplaciles za to. Posprawdzaj czy ten model etc. w innych sklepach ma taka sama zawartosc pudla - jesli tak - pisz do nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz pewnosc ze te [ciach!]ly mialy sie tam znajdowac to ja bym napisal, ze zestaw byl nie kompletny i domagasz sie wyjasnienia. W koncu zaplaciles za to. Posprawdzaj czy ten model etc. w innych sklepach ma taka sama zawartosc pudla - jesli tak - pisz do nich.

Pewności na razie nie mam. Opieram się tylko na recenzji z pclab. Na stronie sklepu nie jest opisana zawartość pudełka. Strona asusa na razie w przebudowie. Posprawdzam w innych sklepach. Jeśli

potwierdzi się, że miało być to na pewno do nich napiszę.

 

EDIT: instalować driver z płytki asusa, czy catalysty 8.6?? ( na płycie chyba 8.50.3 )

Edytowane przez smirnov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD4850 w cenie 495zl:

http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-714

 

i Asusik w cenie 569zl:

http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-710

 

ten sklep ma jakas promocje na karty graficzne, bo ciekawe ceny, np to ciekawe:

http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-680

 

3850 w cenie 8600GT =O.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja poczekam aż będzie asus z innym chodzeniem bo to takie smieszne troche:P myślę ze niebawem cena zejdzie do 400-450zl i bedzie mozna juz zainwestowac w nowa karte:)

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie tak samo jak z 8800GT różnicy między 512MB a 1024MB nie będzie widać :)

I tu się mylisz, na wykresach nie będzie widać różnicy ale jest też coś takiego jak minimalny fps i chwilowe przycięcia w grach, poczytaj test na egiełdzie 8800gt z 1GB ram, lepszy komfort grania w wielu grach jest na wersji z 1GB ram!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) niestety P45 nie nadaje sie do CF. Ciekawe jak bedzie sie sprawowalo CF w 4870. Mam g280 i czekam na karte (cf, sli) co pociagnie Crysisa w full aa i innych i vh na 1920x1200.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) niestety P45 nie nadaje sie do CF. Ciekawe jak bedzie sie sprawowalo CF w 4870. Mam g280 i czekam na karte (cf, sli) co pociagnie Crysisa w full aa i innych i vh na 1920x1200.

5 fps mniej przy 66 fps i od razu się nie nadaje ?

 

No sorry bardzo, ale mobo na X48 jest droższe od P45 o jakieś 400 zł. I to wszystko dla 66fps zamiast 61 przy 1920x1200 ?

 

P45 się nadaje jak najbardziej do CF. Jak ktoś chce bić rekordy w 3DMarkach to kupuje X48/X38 i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...