Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Maxforce, zostawisz RAMy bez chłodzenia? Nie zagotują się? :)

NIe to te same co na Galaxy 8800GT,a bez radiatorków chodziły 1100 8 miesięcy,a tak pozatym na grafy wieje 120mm@800RPM dlatego bo sekcja zasilania się grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cavarr

ten test S1 jest nie realny no chyba że robili to gdy w pokoju było 15C,grafy się grzeją podobnie jak 8800GT troszkę mniej,przy temperaturze w pokoju latem 26-27 spokojnie na S1 uzyskasz 65-70C.

Skąd to wiem bo S1 leży na biurku.

no to sie troche nie zgodze. Bo akurat mam 8800GT no i wlasnie z S1 + Scythe S-Flex 12cm i 65-70*C nie widzialem, baa nawet 55*C jeszcze nie widzialem u siebie a klepie ciagle w COD4 a grafa jest po bios modzie z 1.05V na 1.1V, takze nie wiem skad wziales te 65-70*C. Aktualnie teraz piszac tego posta na grafie jest 38*C (pisze oczywiscie o rdzeniu)

post-108832-1214084862_thumb.jpg

 

dlatego twierdze ze tamte tempy wg. mnie sa calkiem realne, skoro jeszcze 4850 jest roche chlodniejszy od 8800GT. To tym bardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana z 8800GT/GTS na 4850 to naprawdę nie poważne no chyba że dla sportu.

@Cavarr

ten test S1 jest nie realny no chyba że robili to gdy w pokoju było 15C,grafy się grzeją podobnie jak 8800GT troszkę mniej,przy temperaturze w pokoju latem 26-27 spokojnie na S1 uzyskasz 65-70C.

Skąd to wiem bo S1 leży na biurku.

a 4850 tez lezy na biurku ? ja akurat jestem sklonny uwierzyc w okolo 30-40stopni bo widze po swojej grafie ktora w pokoju przy 25 stopniach w obciazeniu wskakiwala na 48 stopni raptem z chlodzeniem AC( ale nie S1 ).

ale co ja bede fanboya nv przekonywal ;)

 

mario2k tez pierwszy prowokator z obozu NV

 

screen robiony teraz po graniu w GRID

w pokoju 25 stopni

procek 50 stopni

grafa 47 na rdzeniu z tego co pokazuj CCC

 

Dołączona grafika

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sie troche nie zgodze. Bo akurat mam 8800GT no i wlasnie z S1 + Scythe S-Flex 12cm i 65-70*C nie widzialem, baa nawet 55*C jeszcze nie widzialem u siebie a klepie ciagle w COD4 a grafa jest po bios modzie z 1.05V na 1.1V, takze nie wiem skad wziales te 65-70*C. Aktualnie teraz piszac tego posta na grafie jest 38*C (pisze oczywiscie o rdzeniu)

post-108832-1214084862_thumb.jpg

 

dlatego twierdze ze tamte tempy wg. mnie sa calkiem realne, skoro jeszcze 4850 jest roche chlodniejszy od 8800GT. To tym bardziej

Odpal sobie to przynajmiej 1280x1024 okienko stability test i się zdziwisz,w dużej mierze zależy ile masz w pokoju

http://downloads.guru3d.com/OpenGL-Fur-Ren...nload-1717.html

 

pograj w Crysis w wyższej rozdzielczości niż 1280x1024 jakieś 30Min,ja gram 1920x1200 i tam dopiero obciąża GPU

Cod4 to nie gra do wygrzewania grafy ona jej nie obciąza tak zapuśc AA i anizo w każdej grze 4x/16x

Dołączona grafika

27-28 w pokoju i to na wodzie

 

Wszystko zalęży w co grasz i jak grasz i w jakich warunkach.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem miesiac temu kompa(syg PC #2) na raty, jak mysliscie, da rade wymienic tego HD3870x2 na HD4850 albo HD4870? ;D W koncu nadal bede splacal rate wieksza niz mialbym odrauz brac z HD4850, a nawet HD4870 wiec stratni by nie byli ;D

 

Najwyzej opche go za 700-800zl i wezme nowa serie ;D tylko pierw musze pudelko od nich wziac bo mi nie dali xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem miesiac temu kompa(syg PC #2) na raty, jak mysliscie, da rade wymienic tego HD3870x2 na HD4850 albo HD4870? ;D W koncu nadal bede splacal rate wieksza niz mialbym odrauz brac z HD4850, a nawet HD4870 wiec stratni by nie byli ;D

 

Najwyzej opche go za 700-800zl i wezme nowa serie ;D tylko pierw musze pudelko od nich wziac bo mi nie dali xD

4850 slabszy raczej niz 3870x2, jakby co to na 4870 ktorego nie ma jeszcze. nie ma sie co podpalac, spokojnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4850 slabszy raczej niz 3870x2, jakby co to na 4870 ktorego nie ma jeszcze. nie ma sie co podpalac, spokojnie ;)

Myslisz? Z tego co widzialem na testach to pojedynczy HD4850 osiagal lepsze wyniki od HD3870x2 : o

 

W sumie, ten HD3870x2 nie jest taki zly, wszystko mi smiga jak nalezy, ale jak czytam te komenty i testy to sie zaczynam wkurzac ze nie poczekalem tego miesiaca(no ale stary komp nie wytrzymywal juz :( i musialem brac nowego)

Edytowane przez Reaktiv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslisz? Z tego co widzialem na testach to pojedynczy HD4850 osiagal lepsze wyniki od HD3870x2 : o

 

W sumie, ten HD3870x2 nie jest taki zly, wszystko mi smiga jak nalezy, ale jak czytam te komenty i testy to sie zaczynam wkurzac ze nie poczekalem tego miesiaca(no ale stary komp nie wytrzymywal juz :( i musialem brac nowego)

spokojnie, ten HD3870X2 przeciez jest starszy od 4850 o kilka miesiecy, nie musisz wpadac w panike :)

na 4850 zamiana wydaje sie niepotrzebna bo jesli w jakichs testach rzeczywiscie wypadl lepiej to jest to kwestia sterownikow wylacznie.

Ja jestem przeciwnikiem gonienia za nowinkami za wszelka cene i zmieniania podzespolow na nowsze przy byle okazji. Kupiles solidna grafe, naciesz sie nia przez 2 lata a pozniej pomysl o zmianie, bo teraz wpadlbys w paranoje gdy co 6 miesiecy wychodzi nowy uklad ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że ty sie nie zachowałeś nie czytając dokładnie opisu na stronie sklepu. Jak nie było w opisie to czemu miałoby być w pudełku ;)

HMM może dlatego że na stronie pclab w recenzji opisują że jest. Może dla tego że w opisie sklepu nie ma nic poza możliwościami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4850 slabszy raczej niz 3870x2, jakby co to na 4870 ktorego nie ma jeszcze. nie ma sie co podpalac, spokojnie ;)

Myślę, że wcale słabszy nie jest, oczywiście w niektórych tytułach będzie mocniejszy tam gdzie dwa rdzenie nie udało się wykorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej.

To śmigło w referencie wgląda bardzo mizernie.

 

Pamiętam jak się zdziwiłem gdy rozruszałem 8800gt referenta na maxa :lol2:

Tutaj pewnie by było podobnie.

Jednak nawet nie sprawdzałem. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej.

To śmigło w referencie wgląda bardzo mizernie.

 

Pamiętam jak się zdziwiłem gdy rozruszałem 8800gt referenta na maxa :lol2:

Tutaj pewnie by było podobnie.

Jednak nawet nie sprawdzałem. <_<

Ja sprawdzałem. Jak rozkręciłem go na maxa to wyje jak suszarka. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Co powiecie na takiego 4850 za 194$??

Wg. mnie His'om już stanowcze NIE. Wiem, że są to dobre karty jeżeli chodzi o wydajność, ale chłodzenie mają beznadziejne. Niby miało być to najnowsze chłodzenie ICEQ3 ale z doświadczenia wiem, że (mam his X1950 pro turbo) po niespełna pół roku, chłodzenie zaczęło terkotać i jest to bardzo wkurzające - czyszczenie i inne zabiegi nie pomagają. Na gwarancji nie chcieli tego uznać, mówiąc, że tak to chłodzenie funkcjonuje i nic z tym już nie poradzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego idiotyzm? Mierzi cię to, że zapłaciłeś słono za 88gt a tu nagle pojawia się taki hd4850, który 88gt miażdzy na dzień dobry.

 

Reasumując, co musze mieć żeby mój 8800gt obsługiwał physx pod xp ?

Bo już się zagubiłem :/

Chłodzenie jak to arctiq stary- niby dobre ale lekko tanderne i szybko sie wyrabia- ja bym brał coś stockowego i zakładał np s1.

 

Swoja drogą trzymam kciuki za ati- moje 8800gt i tak już grosze warte, ale jak będzie konkurencja to sobie na święta kupie coś sporo szybszego za sensowną kase :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie "referat" + S1 nie jest to juz taki wielki koszt. Jak kupowalem sowjego 8800GT (mialem jeszcze ta okazje zalapac sie na cene z *upy 1050 PLN :wink: ) To pierwsza sprawa ze S1 nagle zniklo ze sklepow (ostatniego dorwalem w pc-cooler) to kosztowal ok 120 PLN + 120mm wentyl i robi sie koszt. Ale teraz jak S1 kosztuje w ok. 60 PLN to zadna karta z jakimi nie zostanie wydana chlodzeniem nie zblizy sie nawet wydajnoscia do S1 a i tak trzeba bedzie troche wiecej zaplacic za niereferencyjna karte.

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde a ja na 8800gt mam 40 <_<

 

Ciekawe czy radek chłodniejszy czy ja mam bloki z d%py :P

 

A jak w stresiku ? Zapodaj np ati toola

Blok to stary dobry Abandon Pro z ultra uniwersalną zapinką własnej produkcji :D Ati toola nie zapodam bo wogóle mi sie nie odpala, wysypuje się przy uruchomieniu. Tzreba czeka na nową wersje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam napalonym nastolatkiem nie jestem, mam 31 lat i 3 letniego dzieciaka

ale kusi mnie zmiana na ati, why?

1. Jakość filmów

2. Jakość tv outa

3. Full hdmi(szczegół ale fajny)

4. Wydajniejsze aa niż na 8800gt

5. Sentyment do ati po wspomnieniach jakości obrazu na radosławie 9800pro

6. No i nie pamietam za dokładnie...starość nie radość..., ale raczej na radku tak nie żonglowałem sterownikami jak obecnie(i 7900gs wcześniej) u NV. Jeden sterownik potrafił pół roku siedzieć w systemie i wszystko śmigało.

 

gdyby nie braki finansowe to na pniu bym kupił, a 8800gt poszedłby na allegro za nawet 300zł, i tak MNIE by się opłaciło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...