Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety 8800gt to fajna karta była, ale powoli jego czas mija - swoją drogą ci co brali te grafy za 1400 koło listopada teraz mogą zrobić sepuku. Trzeba przyznać że w całym segmencie drgnęło i to solidnie - w ciągu 6 miesięcy 8800gt staniał ponad 50%. Karty zejdą z ceną do poziomu ok 300zł to będą nadal dobra ofertą, inaczej 4850 zdominuje ten segment- nv jednak raczej do tego nie dopuści.

 

 

Swoją drogą nowe nv z serii 2XX są bardzo siłowo zaprojektowane- zmian względem 92 nie widzę poza wrzuceniem wszystkiego dużo więcej... Ati jakoś lepiej odrobiło pracę domową -aa np działa już oki z tego co widze.

sprzetr jest już konkurencyjny- teraz tylko kwestia dopracowania sterów- od lat ati ma z tym duze problemy niestety. Behchmarki benchmarkami, populatnie w reckach gry też, ale liczy sie jak to działa z resztą tytułów- tak czy siak 3mam kciuki.

Jak tak dalej pójdzie to może skuszę się na pierwszego radka od czasu 9550 i 9500(całe 3 dni miałem :lol2: ) - ale to już raczej na karty serii 5850 czy jak to się będzie zwać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wersję 0.26 czy 0.27b ? Bo możliwe, że beta będzie chodzić.

 

Zapodałem 0.27b4 i działa, znaczy się zegarów nie wykrywa ale działa. Po 3min skanowania artów przy obciazeniu GPU na poziomie średnio 90% mam 45*C czyli WC spokojnie daje rade sobie z tą kartą a stockowe chłodzenie to totalna porazka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokupić 4850 i zrobić CF :>

 

 

Będzie jeszcze lepiej, bo tam koleś ma płytkę z 2x 16x + 1x4x. Ciekawe jak się karty zachowają przy 3x 16x PCI-E :plum:

a no w sumie mozna :D hehe tylko wtedy bede musial czekac az ceny beda nizsze :P hehe

 

IMO poluj na HD4850 i potem CF z 3850 ;)

 

Lanc mnie ubiegł :wink2:

mam 3870 :P

 

roznica pomiedzy 16/16 a 8/8 jest jak dla mnie wcale nie taka duza... poza ta rozdzielka 2500, kto gra w takich rozdzielkach?

normalnie przez ten test chyba sie jednak zdecyduje na tego CF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miśki :)

 

Szczęśliwi posiadacze 4850 :lol2: Jak możecie i macie chwile czasu to zróbcie test w 3d smarku 05 i 06 na ustawieniach default grafy test i w crysis na HIGH w rozdzielczości 1680x1050 i super by było jak by to był PROC CoreDuo lub C2D na 3,2 GHz lub 3,4GHz to bym porównał z 8800GT

 

A tak apropo to chłodzenie S1 u mnie max miało 42*C jak katowałem Crysisa z 2h. W budzie mam wentyl 12cm wydmuciach!ący i na grafie też 12cm i 1000obr. Grafa oc na 760Mhz rdzeń.

 

Pozdro

 

Xibi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miśki :)

 

Szczęśliwi posiadacze 4850 :lol2: Jak możecie i macie chwile czasu to zróbcie test w 3d smarku 05 i 06 na ustawieniach default grafy test i w crysis na HIGH w rozdzielczości 1680x1050 i super by było jak by to był PROC CoreDuo lub C2D na 3,2 GHz lub 3,4GHz to bym porównał z 8800GT

 

A tak apropo to chłodzenie S1 u mnie max miało 42*C jak katowałem Crysisa z 2h. W budzie mam wentyl 12cm wydmuciach!ący i na grafie też 12cm i 1000obr. Grafa oc na 760Mhz rdzeń.

 

Pozdro

 

Xibi

Było kilka stron temu (Crysis). Poszukaj postów got3n'a.

 

05 nie ma co robić, bo tą grafę blokuje w tym marku nawet E8400 4.5Ghz, a co dopiero jakieś 3.2Ghz... W 06 podobnie.

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 06 tez jakos w 1280 rewaelacji nie ma.

Za mała rozdziałka dla tej karty.

 

Nieco inny proc bo 3,750..

ale tak sie róznice przekladaja.

1280x1024 standard =13.602

1920x1080 AA=0 11.897

 

W kompie obok mam E6850@3.600+8800GT na 700,950.

I w 3dMark06 mam tam 13.300.

 

Zaraz zrobie Crysisa w 1600...na procku 3.4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy przy tym pamiętać kiedy była premiera 8800GT i ile czasu trzeba było czekać na jakąś sensowną odpowiedz ze strony czerwonych.

Nie ma się czym podniecać, jak dal mnie ta karta jest wydajna ale tylko jak na segment średni, nie jest to natomiast żaden przełom na miarę architektury 9700. Dobrze że w końcu wypuścili coś sensownego, ale w zasadzie gdyby nie wypuścili teraz karty przynajmniej tak samo szybkiej jak G92 to zaczął bym wątpić w jakąkolwiek wiedzę inżynierów czerwonych. Teraz tylko czekać na odpowiedz NV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda: na XP i DX9

Proc 3.4

post-152161-1214132470_thumb.jpg

 

Co ciekawe w CCC jak przesunę paskiem od taktowania pamięci do końca,i dam "test custom clocks",

to mam wynik failed.

Ciekawe na ile to miarodajne jest.

W każdym bądź razie ustawione jest 700-1150 jak widać.

Zegar bym jeszcze spróbował podkręcić,ale w Riva nie wykrywa karty,stery pewnie za nowe są.

 

Ps na screenie inne są zegary,ale w 2d on obniża sam takty.

 

Tak wygląda na 3.750Mhz

Crysis:DX9 1920x1080 AA=16xQ, 32 bit test, Quality: High

Average FPS: 26.27

Min FPS: 16.26 at frame 630, Max FPS: 29.00

 

1920x1080 no AA High quality Time of Day 9.benchmark GPU

Play Time: 55.57s, Average FPS: 35.99

Min FPS: 28.87 at frame 1938, Max FPS: 41.49

 

A tak mam na kompie żony E6850@3.64

8800GT@700/1782/950

DX9 1920x1080, AA=No AA, Vsync=Disabled, 32 bit test

Play Time: 67.79s, Average FPS: 29.50

Min FPS: 19.33 at frame 144, Max FPS: 34.33

Edytowane przez Ogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy przy tym pamiętać kiedy była premiera 8800GT i ile czasu trzeba było czekać na jakąś sensowną odpowiedz ze strony czerwonych.

Nie ma się czym podniecać, jak dal mnie ta karta jest wydajna ale tylko jak na segment średni, nie jest to natomiast żaden przełom na miarę architektury 9700. Dobrze że w końcu wypuścili coś sensownego, ale w zasadzie gdyby nie wypuścili teraz karty przynajmniej tak samo szybkiej jak G92 to zaczął bym wątpić w jakąkolwiek wiedzę inżynierów czerwonych. Teraz tylko czekać na odpowiedz NV.

Jak dla mnie jest to rewolucja. Gdyby tak nie było to ceny 9800GTX miał byś dalej z kosmosu. Trzeba patrzeć z różnych perspektyw a nie tylko z jednej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety 8800gt to fajna karta była, ale powoli jego czas mija - swoją drogą ci co brali te grafy za 1400 koło listopada teraz mogą zrobić sepuku. Trzeba przyznać że w całym segmencie drgnęło i to solidnie - w ciągu 6 miesięcy 8800gt staniał ponad 50%. Karty zejdą z ceną do poziomu ok 300zł to będą nadal dobra ofertą, inaczej 4850 zdominuje ten segment- nv jednak raczej do tego nie dopuści.

:wink:

Seppuku to mogą popełnić najwyżej ci, którzy zakup grafiki nazywają inwestycją, a potem wykorzystują ją do giercowania. To zwykłe przjadanie pieniędzy. Ja kupowałem R600 za 1,5k, a GTSa za 1,2k i nie przeszkadza mi taka kolej rzeczy. Wręcz przciwnie, bardzo fajna sprawa - solidne grafiki do najnowszych gier za grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obu...pelny,id,43161/ albo http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obu...pelny,id,41869/ ten zasilacz wystarczy zeby utrzymac dwa radeony 4870 i proca amd phenoma 9850 podkrecone do 3000? czy moze lepiej odrazu dac ten http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obu...pelny,id,43162/ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obu...pelny,id,43161/ albo http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obu...pelny,id,41869/ ten zasilacz wystarczy zeby utrzymac dwa radeony 4870 i proca amd phenoma 9850 podkrecone do 3000? czy moze lepiej odrazu dac ten http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obu...pelny,id,43162/ ?

Dobry 520W-650W zasilacz powinien spokojnie uciągnąć ten sprzęt, i nawet z OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ceny będą coraz niższe, a czekanie, by wymarzona karta stanieje, robi się chore :) Za to nie ukrywam, kupno 4850 do nowego kompa bardzo się opłaca.

To czy ktoś czeka na zakup sprzętu do bardziej atrakcyjnej ceny czy kupuje zaraz po jego premierze zależy od indywidualnej sytuacji danej osoby. Nie wydaje mi się chorym zachowanie kogoś kto woli poczekać kilka miesięcy na normalną sytuację gdy cena spadnie do racjonalnego poziomu. Bardziej za to niepoważne jest kupowanie czegoś z gorącą głową a po krótkim czasie strata na takim zakupie np. 40 % ceny. Zresztą wszystko zależy od sytuacji finansowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1920x1080 no AA High quality Time of Day 9.benchmark GPU

Play Time: 55.57s, Average FPS: 35.99

Min FPS: 28.87 at frame 1938, Max FPS: 41.49

 

A tak mam na kompie żony E6850@3.64

8800GT@700/1782/950

DX9 1920x1080, AA=No AA, Vsync=Disabled, 32 bit test

Play Time: 67.79s, Average FPS: 29.50

Min FPS: 19.33 at frame 144, Max FPS: 34.33

To mówi wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czwartek 19 czerwca 2008

 

Z ostatniej chwili: przyśpieszona premiera RV770

Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 19:47

 

 

(49)Komentarzy (49)Drukuj

Nie w środę 25 czerwca, lecz dziś o godzinie 15:00 czasu środkowoeuropejskiego miała miejsce premiera kart graficznych ATI Radeon HD4850. Pierwsze karty można już kupować w sklepach, a ich masowa dostępność przewidziana jest na początek przyszłego tygodnia. Sugerowana cena detaliczna zależnie od regionu wynosi 199 USD lub 149 Euro, natomiast w Polsce 549 PLN.

 

...

 

Czyli premiera juz byla? heh:D Mam nadzieje, ze od jutra ruszy sie z dostepnoscia i cenami:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mielu -> Tak, ale weź pod uwagę, jaka była cena takiego 8800GT na początku, a jaka jest Radeona teraz. GT spadł o ponad 1000 zł, więc warto było czekać (ale ludzie i tak brali - chcieli mieć high end), ale Radek jest bardzo atrakcyjny w porównaniu z takim crapowatym GTX-em, którego dodatkowo prześciga. Czterdziestoprocentowy spadek, które podałeś, wydaje mi się przesadzony, jeżeli chodzi o Radeona, którego cena i tak jest bardzo okazyjna. 4850 miał być alternatywą 8800GT, ale wyszedł niebo szybszy.

 

Wiem, że branie high-endu jest bezsensowne, ponieważ właśnie ten segment tanieje najszybciej.

 

 

edit: Kurde, 2 osoby mnie wyprzedziły :D

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mielu -> Tak, ale weź pod uwagę, jaka była cena takiego 8800GT na początku, a jaka jest Radeona teraz. GT spadł o ponad 1000 zł, więc warto było czekać (ale ludzie i tak brali - chcieli mieć high end), ale Radek jest bardzo atrakcyjny w porównaniu z takim crapowatym GTX-em, którego dodatkowo prześciga. Czterdziestoprocentowy spadek, które podałeś, wydaje mi się przesadzony, jeżeli chodzi o Radeona, którego cena i tak jest bardzo okazyjna. 4850 miał być alternatywą 8800GT, ale wyszedł niebo szybszy.

 

Wiem, że branie high-endu jest bezsensowne, ponieważ właśnie ten segment tanieje najszybciej.

 

 

edit: Kurde, 2 osoby mnie wyprzedziły :D

Zgadzam się z tym , chciałem jednak tylko przypomnieć że ten hurra optymizm jaki w tej chwili wszystkich opanował jest jak dla mnie nieco przesadzony. Nie zaprzeczam temu że cena jest atrakcyjna jak na chwilę wejścia karty ale trzeba wg mnie patrzeć na wszystko z perspektywy kontekstu w jakim obecnie się rynek znajduje. A perspektywa nie dała ati innego wyjścia na spektakularny sukces po serii mniejszych i większych wpadek jak wypuścić w średnim segmencie kartę szybszą od 8800 GT który zdominował rynek i obniżyć cene poniżej tej w której się sprzedaję 88GT.(wszystko inne było by z wielu przyczyn nieopłacalne). Tak więc opinie o wielkim zaskoczeniu kartą ati są trochę śmieszne. Skorą chcą się utrzymać na rynku musze w konću coś wydać żeby odbić sobie straty. Tym bardziej że jak pisałem wyżej ati straciło na to sporo czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde a ja na 8800gt mam 40 <_<

 

Ciekawe czy radek chłodniejszy czy ja mam bloki z d%py :P

 

A jak w stresiku ? Zapodaj np ati toola

Na wodzie masz 40? Ja na AC mam 42 :)

 

PS. Są już jakieś polskie oficjalne testy oprócz tego z PCL?

Edytowane przez Trofix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech tylko przyszłe karty będą ulepszeniami 4850/4870, a sukces mają murowany w segmencie mid-endowym. Byleby nie jak nVidia, która wypuszczała nowe karty jak z kaemu po lekko zmienionej nazwie i kosmetycznymi wręcz zmianami wobec poprzednich.

 

Jednak do tej pory to nVidia kierowała rynkiem, a po premierze radeonów jest BARDZO ciekawie :> Wychodzi na jaw marża, jaką zieloni chcieli za karty, skoro w dzień premiery ww. kart ATI zapowiedzieli obniżkę.

 

Dodam, że nigdy nie miałem Radeona, ale jeżeli to się nazywa opłacalny zakup, to biorę ją :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja już zamówiłem sobie 4850 Gigabyte za 530zł i od razu S1 na to cudo co by się nie grzał za bardzo:) Jestem na prawdę ciekaw co to pokaże, chociaż u mnie za wielkich zmian nie uraczę przy 1280x1024 i takim procku, ale zawsze warto, chociażby na przyszłość. Boli mnie tylko to, że niestety jeszcze za wiele zależy od procków. Myśle że powoli będzie się to zmieniać ale jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...