Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Po drugie fsb 600 z plyta pod CF majaca pcie 2x 16 :blink: ? Nie znam takich.

Np.Taka co ja mam.

Niestety były "specjalne zabiegi"

Ale 600+fsb ktoś zrobił. :wink:

Click

Edytowane przez Ogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety były "specjalne zabiegi"

Ze "specjalnymi zabiegami" to wieeele sie znajdzie. Ba, nawet swego czasu 610 sam zrobilem.

 

Luknijcie na stronkę EGIELDY!!!

* Radeon HD 4850: Catalyst Control Center 8.6 Hotfix (8.501.1.080612a)

* GF 9600 GSO / 8800 GS - ForceWare 175.16 dla Windows XP oraz 175.16 dla Windows Vista

* GF 9800 GTX - ForceWare 174.74 dla Windows XP oraz 174.74 dla Windows Vista

* GF 8800 GTS-512 - ForceWare 174.53 dla Windows XP oraz 174.53 dla Windows Vista

* GF 9800 GX2 - ForceWare 174.40 dla Windows XP oraz 174.51 dla Windows Vista

* GF 8800 GT - ForceWare 169.02, 169.04 oraz 169.09

* GF 9600 GT - ForceWare 171.16

* Radeon HD 3870 X2 - Catalyst Control Center 8.2

 

Troche mi sie nie podoba, ze kazda karta byla testowana na innych sterownikach

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż tak to jest jak test jest przeprowadzany w kilkudziesięciu grach :D Wyobrażasz sobie aktualizacje wyników na aktualnych sterach dla każdej z kart :D

 

Ogólnie teścik ok, nie jest skończony i imo wyniki gier jakie zostały pokazane nie należą do "popisowych numerów" nowego radzia. Chociaż po cod4 widać jak jedzie z tematem :lol: Moje osobiste odczucie to faktycznie trochę więcej kadzenia niż słodzenia pod adresem nowej karty :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż tak to jest jak test jest przeprowadzany w kilkudziesięciu grach :D Wyobrażasz sobie aktualizacje wyników na aktualnych sterach dla każdej z kart :D

Dlatego trzeba patrzec na takie testy z lekkim przymrozeniem oka. Oczywiscie z pełnym szacunkiem dla autora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego trzeba patrzec na takie testy z lekkim przymrozeniem oka. Oczywiscie z pełnym szacunkiem dla autora :)

nie traktował bym tych testów z przymróżeniem oka, gdyż sterowniki niewiele wnoszą...

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4229 porównanie starszych i nowszych Forcware...różnice nie są duże, więć test jak najbardziej poprawny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uhh sporo czasu zajeło mi przyeczytanie waszych wypocin z ostatnich 3 dni :P

Karciocha Fajna niech jeszcze troche stanieje i chyba zmienie swojego wyslużonego GF na 2x4850 :)

A pomyślec że poltora roku temu dałem za nia 2100zł xD

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4311

 

Teścik na żywo na e-Giełdzie ;)

Oglądam te testy i powiem, że rewelacja. Do tej pory (Call of Duty 4) nie widziałem gry gdzie nie był by grywalny a w COD4 bije wszystkie karty w tym gtx280 co jest dla mnie szokiem. Musieli optymalizować dla tego silnika. Ale najważniejsze, że zachowuje grywalność aż do 1920*1200 z AA*4AF*8. Ogólnie karta najlepiej wypada w rozdzielczościach 1600*1200 choć po raz kolejny nie mamy wide 1680*1050 ale chyba można przyjąć, że będzie analogicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co mieszkają w Irlandii na Elara.ie pokazały sie karty Asustek HD4850(50 sztuk). Dziś zamówiłem także do dwóch dni będzie.Cena 165Euro nie jest zła, tymbardziej że rok temu za Leadtek880gts 640mb dałem 320euro:-).Myśle że zobacze wyraźną różnice pomiedzy tym gts a radkiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja naleze do narwancow i lubie nowe zabawki, wystawilem juz mojego 8800GT za 350 PLN i chce kupic tego Radka i sie nim pobawic lub poprostu go miec :) mozliwe ze za miesiac juz go miec nie bede bo wtedy bede polowal na 4870 a moze drugiego radka do CF ? who knows......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No karta zapowiada się super, ale poczekam na test Polskich Portali i bardziej znanych zagranicznych :)

 

Sam chce sobie kupić 4870, gdyż CF 2 x 4850 potrzeba lepszej płyty a to dodatkowe koszty :) a do rozdziałki 1650x1080 to styknie na bank na full na mase :)

 

A radki z włączonym AA i AF radzą sobie wyśmienicie tylko przyklasnąć. Nawet w niektórych testach pokonuje NV 280 , a o NV 260 nie wspomnę :rolleyes:

Edytowane przez XibalbaPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

No karta zapowiada się super, ale poczekam na test Polskich Portali i bardziej znanych zagranicznych :)

Zastanawiam sie nad tym...na jakie to mozna czekac... Z tego co mi jedynie przychodzi do glowy to moze jeszcze Fraz...

 

Swoja droga...kazdy zna nastawienie Laba do TK , ciekawe co bedzie teraz :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem całkiem ;]...

 

daje radę gtx260 ;), chociaż wstrzymałbym się z osądami do pojawienia się większej ilości testów..

no ja tez bym sie wstrzymal zwazywszy na fakt ze cena sugerowana Radka to ok. 800-900 PLN z 1GB na pokladzie a gtx260 ok 1200-1400 PLN wiec wydajnosc/oplacalnosc wskazuje raczej wyraznie na jednego faworyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad tym...na jakie to mozna czekac... Z tego co mi jedynie przychodzi do glowy to moze jeszcze Fraz...

 

Swoja droga...kazdy zna nastawienie Laba do TK , ciekawe co bedzie teraz :lol2: :lol2: :lol2:

 

EGIELDA, FRAZ , INF4 np :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad tym...na jakie to mozna czekac... Z tego co mi jedynie przychodzi do glowy to moze jeszcze Fraz...

 

Swoja droga...kazdy zna nastawienie Laba do TK , ciekawe co bedzie teraz :lol2: :lol2: :lol2:

Tak sobie myślę, jakie błędy tym "znajdą" fanATicy. Jeden już się pojawił, że karta była podkręcona za mało % :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wam też się zdaje że egielda jest jakoś "wspomagana" przez nv jak czytacie testy na tym portalu??

 

Ja mam takie wrażenie za każdym razem :/:/

 

Co prawda tutaj jako tako radek dobrze wypada, ale jednak wrażenie pozostaje...

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale:

a) nie wszyscy kreca

b) moze bedzie mial podbite napiecie na rdzeniu = wieksze oc :D

 

Zreszta wisi mi to czekam na dwuslotowe wykrecone 4850 od Hisa albo Palita, albo wersje 4870 z DDR3 od GB :)

 

@NeoMagnet : nie sposob sie z tym niezgodzic :)

 

PS. Te plusy to chore jest to juz lepsze bylo jak dawali radeon 1900XTXTXTXTXTXTXXXXX :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

EGIELDA, FRAZ , INF4 np :)

TK nie wymienilem bo tam jest recka Radka , wydalo mi sie to oczywistym.

 

Czy wam też się zdaje że egielda jest jakoś "wspomagana" przez nv jak czytacie testy na tym portalu??

 

Ja mam takie wrażenie za każdym razem :/:/

 

Co prawda tutaj jako tako radek dobrze wypada, ale jednak wrażenie pozostaje...

To ja Ci cos pokaze w takim razie innego. Wielokrotnie pieprzono , ze TK to pro intel itd... Co powiesz na to :

Asus PL

http://forum.pclab.pl/index.php?act=Search...sult_type=posts

AMD PL

http://forum.pclab.pl/index.php?act=Search...sult_type=posts

 

Jesli zarzucasz TK , ze oni sa pro NV i wspierani prze nV to co powiesz o Labie?

 

Jednak to jest najlepsze , po prostu strzal w stope , mowi sie , ze TK to pro intel?

http://forum.pclab.pl/index.php?act=Search...sult_type=posts

Sory , ale to spec Intela siedzi na Labie , zas tam najwiecej wojenek , ze procki AMD tez sa fajne , a intela BE ale na TK jest inaczej :D

Fanatyzm zaslepia .

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego testu z egieldy wynika ze 4850 wcale nie jest taki dobry w wiekszosci testow przegrywa nieznacznie z 88GTS/98GTX :( wiec bardziej oplaca sie GTS brac jak widac moze jak chlodznie zmienia to bedzie lepiej ale tak to ja nei wiem dlaczego sie nim taka tu zachwycacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...