Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Można sobie samemu podkręcić wentylator w biosie lub edytować plik w sterownikach i wtedy będzie OK z temperaturami. Nawet dziecko będzie potrafiło to zrobić. Fakt że AMD powinno to zrobić za nas ale skoro nie potrafią, to my musimy to zrobić za nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wstępnie moge Ci nawet ja powiedzieć że ok 650-670 mhz na gpu bez moda i z referyncyjnym chłodzeniem to max. Co do memek myśle że 2100mhz to juz taki hardcorowy max bez v-moda i jak masz naprawde dobrą karte(czytaj masz farta i trafiły Ci sie perfekcyjne kostki pamięci)

Witam po weekendzie :D

Gpu dobiłem do 700 i wszystko ok, napewno jeszcze troche więcej by poszedł ale 700 to max co można ustawic(mam nadzieje ze niedlugo zniosa ta blokade).Pamieci poszły 2200 ale czasami sypneło artefaktem na monitorze.Mysle ze takie 2100 to idzie bez problemow.

Gdy gpu 700 ustawiłem to słyszałem juz piszczenie kondensatorów...ale wszystko chodzilo jakl malina, zero zwisow itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nie brzmi "jaka jest maksymalna temperatura" tylko "w jakiej temperaturze pracując 6 godzin dziennie w stresie przez rok" się jej nie padnie... mój x1950xt posypał się po 3 miesiącach z ~85-90 stopniami

 

Refererentom 4850 z 80 stopniami w idlu nie wróżę długiego żywota

 

Hehehe pewnie dlatego radki tak tanie po na coolerkach oszczędzają

Mogła by jakaś firma zaryzykować i wydać jakąś wersje karty bez żadnego chłodzenia.

Coś jak w "oemowskich" CPU.

Mogło by być jeszcze taniej,a klienci zmieniający chłodzenie byli by zadowoleni:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to gdzie najtaniej dorwać tego HD4850 ??

W Apollo za 499 zł - http://www.apollo.pl/store/show_detail/46003. Może i drożej o te 10 zł, za to sklep z dobrą renomą.

 

Chłodzenie referencyjne wychodzi im pewnie za grosze, więc podejrzewam, że cena by nie spadła tyle, żeby kupić sobie np. Fridga.

Edytowane przez Wallace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty RADEON HD w pełni wspierają Ray Tracing na DirectX 9

 

Intel od pewnego czasu usilnie stara się promować Ray Tracing (RT) jako przyszłość gier wideo. Firma stara się rozpowszechnić możliwości nowej techniki, gdyż pracuje nad projektem Larabee - architekturą kart graficznych, która ma natywnie wspierać RT. Okazuje się jednak, że to AMD zasłynie jako pierwszy producent wspierający RT.

 

JulesWorld, firma zajmująca się tworzeniem efektów specjalnych bazujących na technice RT dla przemysłu filmowego, stworzyła jakiś czas temu kompletny silnik renderujący, który bazuje na DirectX 9 i wykorzystuje moc kart RADEON HD 2900 XT. Dzięki wykorzystaniu potężnej mocy obliczeniowej kart graficznych, firma rozwija się niezwykle dynamicznie.

 

Niebawem JulesWorld zamierza wydać dwie kompletne technologie wykorzystujące dobrodziejstwa RT, OTOY i LightScape, które mogą wpłynąć na przyszłość efektów specjalnych w filmach i wygląd gier wideo. Opracowany przez firmę silnik renderujący, nie tylko wykorzystuje biblioteki DirectX 9 do generowania obrazu technika RT, ale korzysta także z zaawansowanych algorytmów Tesselacji i wygładzania krawędzi, dostępnych wyłącznie na kartach z serii RADEON HD.

 

Rozwiązanie firmy było już publicznie prezentowane przy okazje premiery zwiastunów filmu Transformers. Na karcie RADEON HD 2900 XT, zwiastuny były renderowane w czasie rzeczywistym z prędkością 20-30 klatek na sekundę w rozdzielczości 720p i bez Anti-Aliasingu. Rendering tej samej sceny na kartach HD 3870 umożliwił osiągnięcie 60 FPS lub 20 FPS z aktywnym wygładzaniem krawędzi.

 

Technologia JulesWorld umożliwia również wykorzystanie kart z serii GeForce 8800 lub nowszych, jednak brak modułu Tesselacji skutecznie ogranicza wydajność. W przyszłości firma planuje wprowadzenie obsługi trybu 1080p lub nawet więcej. Ponadto programiści pracują nad obsługą kart RADEON HD 4800, która rzekomo radzą sobie niesamowicie.

 

Wygląda na to, że przyszłość grafiki komputerowej zapowiada się niezwykle obiecująco.

nvision.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Apollo ma być jutro dostawa. Jak przyjdzie z everonu, to napisz jak oceniasz ten sklep.

Dzwoniłem przed chwilą do EVERONA , paczka dziś wyjdzie więc zobaczymy za kilka dnia co 2xHD4850 potrafi w realu :twisted2:

Co do Apollo to jest w mieście u głupio by było aby wysłali za pobraniem ,a jechać do nich po pracy to koszmar :rolleyes: , a tak przejde się na pocztę i odbiore przesyłeczke.

Edytowane przez Hans15336

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sledze ten temat od poczatku i na biezaco i juz nie pamietam jak bylo to sorry ale chcialbym sie zapytac czy czyms konkretnym roznia sie te karty graficzne od innych producentow poza cena? Nie chodzi mi o jakies dodatkowe gry, portfele i inne du*erele, glownie chodzi mi o sama karte. Obecnie najtanszy jest Gigaszrot i czyms on sie rozni od Sapphire'a (do ktorego jakos mam najwieksze zaufanie) czy Asus'a. Bo na razie to chyba tylko tych 3 producentow karty mozna dostac w PL? Nie wiem jakies roznice w OC, producent pamieci Quimondy, Samsung, Infineon, Hynix na karcie, itp....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno róznią się naklejką :rolleyes: , a tak poważnie to pewnie dają pamięci jakie mają na stanie , ja kupiłem GIGABYTE bo mam już płyte główną tej firmy no i cena też zrobiła swoje więc po co przełacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie ;]

 

Wszystkie karty to referaty. Nie różnią się niczym od siebie, oprócz naklejki i wyposażenia w pudełku. Pamięci są identyczny we wszystkich kartach, taktowania również.

 

EDIT: http://pclab.pl/news33037.html coś dla tych, którzy się boją modować :]

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis doszedl Accelero S1

Montaz wyjatkowo prosty :)

Dokrecilem do tego 2 wolnoobrotowe zalmany - cisza :)

Odpalilem kompa i moge spokojnie stwierdzic ze chlodzenie referencyjne to jakies TOTALNE NIEPOROZUMIENIE jest :!:

Teraz jest 29 stopni w spoczynku i 37(!) przy zabawie Atitool!

Wczesniej bylo 81 stopni i prawie 100(!) w Atitool!

Roznica ponad 60 stopni...

Szkoda tylko ze dla mojej karty bez modow max to 650/1030 :(

No ale wiadomo po co to chlodzenie. Niech tylko kupie olowek bo w domu mam tylko HB ;)

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał pewnie Sapphire ze względu na zawartość pudełka (w sumie chyba z 5 płyt, z czego na uwagę zasługują pełna wersja 3DMarka 2006 i Power DVD 7). Asus pod tym względem wypada raczej skromnie, Gigabyte nie wiem.

 

Oficjalna cena sugerowa przez producenta została zmniejszona z 549 zł na 499, więc jest szansa, że jeszcze na dniach karty trochę potanieją.

 

 

 

Mam też pytanie - warto teraz inwestować w dwie karty i podłączać je w Crossfire? Wydajność na pewno większa (chociaż czy aż tak - kwestie sterowników), ale obawiam się trochę o grzanie. Już pojedyńcza karta mocno się grzeje, a przy dwóch obok siebie byłby problem ze zmianą chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też pytanie - warto teraz inwestować w dwie karty i podłączać je w Crossfire? Wydajność na pewno większa (chociaż czy aż tak - kwestie sterowników), ale obawiam się trochę o grzanie. Już pojedyńcza karta mocno się grzeje, a przy dwóch obok siebie byłby problem ze zmianą chłodzenia.

Długo myślałem nad HD4870 , ale mam zasilacz 500W z 2 wtyczkami pod grafike po długich przemyśleniach doszedłem do wniosku że jak kupie teraz HD4870 to później przydało by się zasilacz wymienić no i dokupić druga karte ( a tu krucho z kasą ) więc ekonomiczniej wyszło mi kupić 2xHD4850 i odrazu cieszyć się zwiększoną wydajnością :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI specjalnie dało niskie napięcie na GPU, żeby nie można było za bardzo podkręcić 4850 i kupić 4870.

 

Napięcia dla 4850 - 1.10-1.14v w zależności od biosu.

 

Napięcie dla 4870 - 1.26v

 

Mierzone miernikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też pytanie - warto teraz inwestować w dwie karty i podłączać je w Crossfire? Wydajność na pewno większa (chociaż czy aż tak - kwestie sterowników), ale obawiam się trochę o grzanie. Już pojedyńcza karta mocno się grzeje, a przy dwóch obok siebie byłby problem ze zmianą chłodzenia.

Na dzień dzisiejszy NIE sterowniki do CF są nie dopracowane,Gothic 3 nie działa nadal,Colin Dirt zwalnianie naprawione ale nowy błąd po przejechaniu trasy jak zaczyna się animacja następuje zawieszenie,Stalker uruchamia się 1 na 10 razy,wahania wydajnościowe w Cod 4 to porażka popatrz

 

Cod 4 trzy plansze po dwa miejsca testowe w planszy

Prolog

Miejsce 1

CF

156

Single 96.5 różnica 62%

Miejce 2

CF

93

Single 87.7 różnica 6%

Zacmienie

Miejsce 1

CF 58

Single 51 różnica14%

Miejsce 2

CF 136

Single 97 różnica40%

nie surfuj

Miejsce 1

CF 94

Single 86 różnica 9%

Miejsce 2

CF 92

Single 83 różnica11%

To na sterownikach prasowych Rc5,ja czekam na nowe jak tego nie naprawią pozbędę się drugiej karty,ale coś mi się wydaje że to naprawią dopiero wraz z tym jak wprowadzą 4870x2.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI specjalnie dało niskie napięcie na GPU, żeby nie można było za bardzo podkręcić 4850 i kupić 4870.

 

Napięcia dla 4850 - 1.10-1.14v w zależności od biosu.

 

Napięcie dla 4870 - 1.26v

 

Mierzone miernikiem.

Nie! Napięcie nie jest zmniejszone dlatego żebyś sobie nie podkręcił, tylko żeby karta żarła mniej prądu i była chłodniejsza. Taka optymalizacja po prostu.

Wyobrażasz sobie ten nędzny, jednoslotowy kulerek stękający na karcie z woltarzem ponad 1,2V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie! Napięcie nie jest zmniejszone dlatego żebyś sobie nie podkręcił, tylko żeby karta żarła mniej prądu i była chłodniejsza. Taka optymalizacja po prostu.

Wyobrażasz sobie ten nędzny, jednoslotowy kulerek stękający na karcie z woltarzem ponad 1,2V?

Tak. Wyobrażam sobie.

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showpo...mp;postcount=88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.2 to ma bez grzebania w 3D moje miały 1.96V i 1.97

Dwa sposoby moda

http://www.techpowerup.com/articles/overcl.../voltmods/151/2

Napiszcie jak mozecie jak chlopu na miedzy jak to jest z tym Vmodem. Przypuszczam ze wielu z tego skorzysta i tym co tego nigdy nie robili bedzie to jak poradnik. Ja tylko robilem Bios mody ale widze ze to bedzie kupa i powyzej 1.20V nie wyjde. W jakies lutowania sie bawic nie bede bo nie chce uszkodzic karty a boje sie z lutownica do niej podchodzic. A ten "ołóweczek" to widze ze nie taka zla sprawa. Tylko powiedzcie mi mam ołówek miekki 4B (załóżmy - chyba ze inny trzeba kupic jesli tak to jakis?) i teraz:

 

1. Rysuje sciezke i łącze te 2 pkt ze screena co podal Maxforce?

2. Ile tego grafitu musze nałożyć? Czy ilość ma znaczenie na Vgpu jakie bedzie podawane po modzie?

3. Z tego postu wynika ze wyzej niz 1.40V (+- 0.05V) nie poleci na ołowku i trzeba wtedy lutowac. Ale czy faktycznie nie przkrocze tam jakiejs wartosci po ktorej zjaram karte?

4. Jak jest z trwałoscia takiego moda, czy to sie da jakos zabepieczyc ale tak zeby pozniej sie tego pozbyc jakby karte szlag trafil i trzeba by bylo na gware oddac. Na wierzch karty wieje mi w Antcu P182 Wentyl 12Cm + na hr05 SLI jest 80mm.

5. Rozumiem ze w trakcie jak jestem np. w pulpicie mierze miernikiem Vgpu? Tylko jak tam sie dostac zeby dokladnie w tym miejscu zlapac miernikiem jak plyta z karta w budzie a nad nia wisi i straszny TR 120 Extreme a na nb Hr05-SLI? hmmm

 

Dobra wiecej chyba pytan nie mam (na ta chwile), bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi (pewnie nie tylko Ja a i Ci, ktorzy maaja ochote to zrobic ale nie wiedza do konca jak sie za zabrac). A wszystko to jest zwiazane z HD4850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...