Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Gość RBEJ

Program RBE 1.11 ale nie za dobrze współpracuje z 4850/4870. Trzeba poczekać na nowszą wersję. Lepiej samemu edytować bios w edytorze szesnastkowym ale to wymaga trochę znajomości tematu. Jak bios się zepsuje, to potrzebna będzie druga karta graficzna, żeby odpalić kompa. Może być stara karta na PCI. Później wystrczy programem Winflash załadować bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden problem z pracątej karty w hd na TV 40". A mianowicie wyświetlany przez karte obraz nie pokrywa calego wyswietlacza. Jest taki margines nie swiecących sie pikseli o grubosci 3-4cm. Rozdzielczośc ustawilem poprawną więc to nie tu lęzy przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A tak w sumie jedna rzecz mnie ciekawi w przypadku CrossFire - czy jest możliwość software'owego wyłączenia kart poza główną, na stałe lub np. tylko w idle? Bo widze w testach poboru prądu CF zużywa wyraźnie więcej w idle, więc jaki sens aby wszystkie karty działały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzon4

 

Jesli jedziesz po kablu HDMI to sie nie dziw ze masz jaja z rozdzialkami na TV

U mnie wystepuje podobny problem , Sharp LC32 RD2 zeby poprawnie wyswietlil pixel w pixel

wymaga w moim wypadku polonczenia DVI>VGA ,poprzez DVI>HDMI wychodza jaja

i przeklamania rozdzielczosci ..?? dziwne Nieprawdaz ??

zreszta bylo na ten temat w cholere

na hdtv.com.pl

 

 

sorry za offtopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, czy te temperatury rzeczywiście mogą mieć destrukcyjnie działanie dla karty, tak jak wspominano wcześniej? Trochę się przeraziłem.

Edytowane przez maroon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale najśmieszniejsze jest to że niby na ciulowej do TV karcie Nvidii bylo ok.

 

P.S. Do posiadaczy radeonów HD4850 działa wam ć?? Bo mi i rekilowi nie.

W CCC zmieniasz kombinacje CTRL+ALT+C na jakąkolwiek inną literkę np: g i już jest ok.

EDIT: oczywiście na ctrl+alt+g i to jest w klawisze dostępu zdaje się

Edytowane przez smirnov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maroon - zalezy jakie tempy masz na mysli

 

ptys - znajdz lepszy sklep w poznaniu - w znaku ceny zwykle identyczne (a czasami nawet drozej + malo kompetentna obsluga + podzial cen na wojewodztwa -> tak jak by to mialo jakies znczenie skoro to "jeden" wiekszy sklep), ktr daje rabaty, w znaku nigdy nie wiadomo co jest na stanie - trzeba pisac / dzwonic / czekac, a do ktr sie pisze na gg/maila zeby odlozyli i jedzie odebrac w konkretnym punkcie.

proline ? - niby tak, ale jak ci grafa padnie to sobie poczekasz (przerabialem to juz pare razy i.... wole doplacic te pare zeta

 

 

ps. sprawdzal ktos jeszcze hdmi ? (problemy z rozdzialkami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W specyfikacji niby jest rdzeń na 850 MHz, a nominalnie 4870 ma 750 MHz. Jeśli tak jest faktycznie, to widocznie stąd wynika ta cena. Ale spoko... 2 - 3 tygodnie i ceny pójdą w dół ( mam nadzieję :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W CCC zmieniasz kombinacje CTRL+ALT+C na jakąkolwiek inną literkę np: g i już jest ok.

EDIT: oczywiście na ctrl+alt+g i to jest w klawisze dostępu zdaje się

[gluteus maximus] nie działa. Tym razem przy wcisnieciu alt + c jest taki dzwiek windowsa jak przy bledzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[gluteus maximus] nie działa. Tym razem przy wcisnieciu alt + c jest taki dzwiek windowsa jak przy bledzie

Menu START-->URUCHOM--> wpisać "compmgmt.msc"

Następnie wejść w..

"Usługi i aplikacje"-->"usługi"

Kliknąć dwukrotnie na "ATI Hotkey Poller" i wyłączyć funkcje hotkey'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[gluteus maximus] nie działa. Tym razem przy wcisnieciu alt + c jest taki dzwiek windowsa jak przy bledzie

Zmień klawisz na np. Ctrl.+Alt+Shift+W (na wszelki wypadek), wyłącz klawisze dostępu, zrestartuj system (chyba wystarczy się przelogować).

 

ps. mam kartę ATI i jak widzisz nie ma problemu z ććć ĆĆĆ ććć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD4870

IDLE: ~78º C

STRES: ~84º C

Wcześniej było gdzieś jak zrobić fan fix. I od razu ci w idle powinno spaść. Jak dasz wiatrak na 50% bo podobno w standardzie na 20% jest ustawiony.

 

Czasami zmiana skrótu nie działa od razu. Trzeba ubić CCC.exe i odpalić ręcznie (np. z PPM na pulpicie)

U mnie nie działało do restartu windy. Po resecie już działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o "ć" to oprócz wyłączenia skrótów trzeba jeszcze zmienić skrót np. na literę "Q" i dać restart. Nie ma z tym żadnego problemu choć trochę dziwnie to rozwiązali. :)

 

Jeśli chodzi o kabel HDTV to trzeba wejść w CCC i:

 

DTV (DVI) --> Scaling Options --> Suwak na 0% (Overscan) i na dole dajemy ptaszka przy Use the scaling values ...

 

W TV ustawiamy 16:9 lub Bez Overscanu (zależy na co pozwala Wasz TV).

 

To tyle w tym temacie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobrazowanie problemu na RC5 w COD4 w CF

Na SLI to nie występowało wzrost % przeważnie było na równym poziomie tu mamy huśtawkę tak jakby rozłożenie mocy GPU nie było dobrze prowadzone przez sterownik.

Występuje to na każdej planszy.Trzy zżuty i zobaczie jakie różnice stałem w miejscu tylko lekko się obracałem.

CF-60FPS

Dołączona grafika

Single-54FPS

Dołączona grafika

11% różnicy i praktycznie w całej grze tak oscyluje

CF-108FPS

Dołączona grafika

Single=81FPS

Dołączona grafika

33% różnicy

CF=140FPS

Dołączona grafika

Single-91FPS

Dołączona grafika

54% różnica

Tam gdzie widzicie w testach bardzo duży wzrost między jedną kartą to rzadkie miejsca.Widząc jak zachowuje się SLI w tej grze i CF mogę śmiało powiedziec że CF nie działa jak powinno lepiej miec mniej więcej równy wzrost 40-50% niż huśtawkę 10%-100% a częściej ten niski %.

 

PS.te nowe beta z 25 datą cały czas próbują uaktywnic overdrive wtedy GPU-z pokazuje takie fajne kwiatki że głowa boli,ja je odinstalowałem i powróciłem do RC5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i coz ceny 4870 sa znow "polskie"

na newegg 4850 - jakies 200$

4870 - 310 $

 

a u nas 500 pln i 900 pln :) bueheheheh

Mysle ze roznica srednio jest warta doplaty nawet biorąc pod uwage wymiane chlodzenia na 4850.

Coż moze za jakis miesiac sytuacja sie zmienia - ja narazie pozostaje z moim starym asusem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy zwróciłeś uwagę na rozdzielczość szotów z gry...ale to 1920*1200

więc gadanie o 1280*1024 jest nie na miejscu...

moj blad, ale gadanie

rozłożenie mocy GPU nie było dobrze prowadzone przez sterownik.

to pie....nie glupot .

 

trzeba poczekac na sterowniki od ATI usprawniajace prace z CoD4 lub innymi tytulami ;)

 

naprzyklad przy sterach 8.6 w release note pisze

Call of Duty 4: Intermittent flickering is no longer noticed when playing the game with CrossFire™ enabled on a systems running Windows XP and containing an ATI Radeon™ HD 38x0 series of product. Further details can be found in topic number 737-35092

teraz wystarczy poczekac na aktalizacje sterow do hd48x0 a nie wymyslac jak "inzynier" MaxForce jakies kosmiczne teorie.

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Satou

To ile mam czekac,niestety w 8.7 tego nie zobaczymy w Vista,posiadacze 38xx w vista mają ten sam problem,wiec to nie piel...nie głupot że sterownik zle zażądza zozkładem mocy GPU tylko realia,co ja wymyślam jakie teorie ten sam problem był w Bioshock teraz jest dopiero rozwiązany ile trzeba było czekac.Hotfix brak poprawy,RC5(prasowe) i najnowsze Beta.Cod4 to nie jedyna gra co jest problem wymieniac dalej:

Stalker

Dołączona grafika

Colin Dirt zawiesza się po przejechaniu trasy,Turok nie działa CF,RS vegas 2 działanie na najnowszych betach życzy dużo do życzenia jak skok wydajności masz 10%

Dalej no chyba nie ma sensu w 8.7 tego wszystkiego nie naprawią.

O ile na pojedyńczej jest OK to w CF jest więcej problemów niż pożytku,czego tego w rackach nigdzie nie piszą że COD4 ma takie fajne wachania tylko że zajebiscie się skaluje :unsure: a testy na Vista

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź NVidii na Radeony serii HD 4800, na pewno nastąpi, jednak jeszcze nie wiadomo w jakiej formie. Tymczasem ATI postąpiło bardzo mądrze i zostawiło w konstrukcji sowich najnowszych kart spore rezerwy kryjące się pod nazwą "Super RV770", które to pozwolą w niedalekiej przyszłości na dalsze rozwijanie serii. Obecnie standardowy model Radeona HD 4870 zużywa maksymalnie około 170W mocy, jednak przy zasilaniu dwoma 6 pinowymi gniazdami oraz portem PCIexpress można uzyskać do 225W mocy, co daje bardzo duże pole do popisu. Świetnym przykładem potencjału drzemiącego w nowej serii kart ATI jest Diamond HD4870 XOC Unlocked Black Edition, który to może osiągnąć taktowanie nawet 950 MHz dla rdzenia oraz 1200 MHz (efektywne 4800 MHz) dla pamięci GDDR5, co daje przepustowość 150 GB/s, dla porównania GTX 280 osiąga "tylko" 138.37 GB/s. "Super RV770" mają powstawać również w firmach ASUS, Sapphire, HIS i GeCube. Widać, że ATI nie zwalnia.

No i pięknie :wink:

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaxForce, po czesci Cie rozumiem bo tez by mnie denerwowalo ze wydalem kase na dwie grafiki do CF a tu pojawiaja sie problemy z kolejnymi tytulami . Ale trzeba sie uzbroic w cierpliwosc, chcesz zeby grafiki ktore mialy premiere dopiero niecaly miesiac temu wspolpracowaly bez problemow juz ze wszystkimi grami ? no chyba zapomniales ze PC to nie konsola ;) Tutaj sterowniki do kart robia ATI, pozniej ma to wspolpracowac z bibliotekami Microsoftu , no i na wszystkim rusza gra napisana pod wlasnie te biblioteki i na roznych konfiguracjach sprzetowych. To wszystko jest zbyt zlozone zeby nigdy nie wystapily zadne problemy, ot charakterystyczne dla sprzetu do wszystkiego jakim jest PC, zapomniales ? :)

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...