Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Ale z tymi temperaturami to chyba przegieli :blink: 79 stopni w idle :blink: :blink: :blink: do tego skierowane po 80mm wentylator na każdą z kart :oops: .

 

Czy 19,5tyś w 3Dmark06 na konfigu jaki mam to dobry wynik ?? Stery 8.5 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.overclockers.co.uk/showproduct....s)%20-%20Retail

 

no tutaj to już cena przyzwoita :)

 

chłopaki jak to jest w końcu w kompuszrotniku (czyt. komputronik) piszą że u nich Asus jest taktowany GPU @ 850 a wszędzie indziej tak jak tu

http://www.overclockers.co.uk/showproduct....s)%20-%20Retail że GPU @ 750

 

Błąd w opisie sklepu czy to jakaś inna wersja tej karty ??

Edytowane przez M.a.c.i.e.k.D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku kombinacjach z biosem mam stabilne 770/1090 przy max napieciu jakie mozna ustawic - 1.21V

Temperatura wzosla jedynie o 2-3 stopnie :)

Dalej to juz tylko olowek zostaje.

Szkoda tylko ze te moje pamiatki tak slabo ida :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wetknąłem wczoraj w mojego GA-M57 SLI 4850 Asusa i nastał smutek <_<

ładowanie XPka kończy się na pasku postępu (zarówno na starej instalce po ekstrakcji sterów nvidii, jak i na świeżutkim systemie na drugim hdd!)

kupując kartę zastanawiałem się, czy wysłużony Chief 400W nie będzie miał z nią problemu, ale te objawy to chyba nie brak powera....

co Wy na to?

 

EDIT: co ciekawsze, w trybie awaryjnym winda wstaje

Edytowane przez MikouaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stawiałbym na zasilacz.

awaryjny nie ładuje sterownika w związku z czym masz takty low 2d, mniej prądu ciągnie wszystko no i jakoś to działa. A w przypadku normal boot to ładuje się sterownik i od razu chyba sprawdza takty(wiem że jak miałem 7900GS z kontrolą obrotów to na starcie wył, jakby się 3d włączało, a potem milkł, po załadowaniu pulpitu, bo najwidoczniej właczał sie tryb 2d)

 

a jak to stary chieftec to ma za mało mocy na 12 i nie uciagnie karty. Zapewne te 400W ma rozłozone na 200W dla 12 i reszta po 5 i 3V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co teraz wybrać? 2x4850 czy 4870(i w przyszłości drugą taką kartę dorzucić)?

Do zestawu:

q6600, P5Q, Crucial BalistX, Be quiet Dark Power 550W

No ale to chyba prosty wybór , jak wiesz że będziesz miał kasę na następnego 4870 to bierz najpierw jednego a potem drugiego , ja kupiłem 2x4850 bo wiem że nie będę miał później kasy na drugiego 4870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim jaki masz monitor? Bo jesli 17" czy 19" i nie wychodzisz poza 1280x1024 to bez sensu jest robienie nawet CF'a z dwoch 4850. Jezeli wiekszy to zalezy jaki masz budzet i czy bedziesz mial kase na druga 4870 ale CF juz na 4850 pieknie daje rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jak tylko dopracują sterowniki pod CrossFire to 2x4850 będzie raczej lepszym wyborem, 4870 o połowe droższa a nie jest aż o tyle szybsza, do tego w CF zjadają ponad 100 W więcej, jak dla mnie to już zdecydowanie za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stawiałbym na zasilacz.

awaryjny nie ładuje sterownika w związku z czym masz takty low 2d, mniej prądu ciągnie wszystko no i jakoś to działa. A w przypadku normal boot to ładuje się sterownik i od razu chyba sprawdza takty(wiem że jak miałem 7900GS z kontrolą obrotów to na starcie wył, jakby się 3d włączało, a potem milkł, po załadowaniu pulpitu, bo najwidoczniej właczał sie tryb 2d)

 

a jak to stary chieftec to ma za mało mocy na 12 i nie uciagnie karty. Zapewne te 400W ma rozłozone na 200W dla 12 i reszta po 5 i 3V

z tym że ja jeszcze nie mam sterów zainstalowanych... ciekawe co dokładnie robi karta i winda w takiej sytuacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to chlodznie podpina sie pod 4-pinowa wtyczke na karcie (ta do wiatraka). Bo sie wlasnie zastanawiam czy do HD4850 nie zalozyc starego dobrego S1 i na to jakis Fander 120mm podpinany do 3-pinowej wtyczki na plycie glownej. Jak sie zachowa karta jak nie bedzie miala wpietego wiatraka ? Nie bedzie walic jakimis alarami ze wiatrak nie podpiety i sie nie kreci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to chlodznie podpina sie pod 4-pinowa wtyczke na karcie (ta do wiatraka). Bo sie wlasnie zastanawiam czy do HD4850 nie zalozyc starego dobrego S1 i na to jakis Fander 120mm podpinany do 3-pinowej wtyczki na plycie glownej. Jak sie zachowa karta jak nie bedzie miala wpietego wiatraka ? Nie bedzie walic jakimis alarami ze wiatrak nie podpiety i sie nie kreci ?

 

Ino bez sensu :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ino bez sensu :huh:

Co jest bez sensu ? Zakladnie S1 na HD4850 czy wiatraka podpinanego do mobo ? S1 kupuje bez wiatraka, wiatraka ktory mialby wtyczke kompatybilna z gniazdem na karcie jeszcze nie znalazlem wiec zaloze taki co bedzie wpiety w mobo. Przynajmniej bede mogl nim sterowac.

Nadal nie wiem jak sie zachowa karta jak wykryje brak wiatraka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak samo jak byś w aucie zamontował pedał gazu u pasażera a Ty byś mial tylko sprzęgło i hamulec :blink: .

 

Nie wiem jak zachowa sie karta bez podpiętego wentylatora , ale to prosto sprawdzić , odepnij wtyczke i zobacz :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak samo jak byś w aucie zamontował pedał gazu u pasażera a Ty byś mial tylko sprzęgło i hamulec :blink: .

 

Nie wiem jak zachowa sie karta bez podpiętego wentylatora , ale to prosto sprawdzić , odepnij wtyczke i zobacz :unsure:

Nie będzie miała żadnych problemów. U mnie s1 z turbo module podpiętym pod płytę nie wywołuje żadnych alarmów.

A porównanie do auta to troszkę nie trafione moim zdaniem. :wink:

 

Edit: A jak odepniesz wtyczkę od wentylatora na stockowym chłodzeniu 4850 to radzę to sprawdzać szybko bo temperatura rośnie w zastraszającym tempie.

Edytowane przez smirnov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz bez gazu z samym sprzęgłem i hamulcem możesz jechać (wolno ale zawsze możesz) :P. Nic się nie stanie jeżeli nie będzie podłączony wentylator. Jak podłączysz blok wodny to wtyczka jest przecież wolna, tak samo jak podłączysz chłodzenie, z którego wentylator jest podłączony do płyty. Nic się nie stanie i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Satou

To ile mam czekac,niestety w 8.7 tego nie zobaczymy w Vista,posiadacze 38xx w vista mają ten sam problem,wiec to nie piel...nie głupot że sterownik zle zażądza zozkładem mocy GPU tylko realia,co ja wymyślam jakie teorie ten sam problem był w Bioshock teraz jest dopiero rozwiązany ile trzeba było czekac.Hotfix brak poprawy,RC5(prasowe) i najnowsze Beta.Cod4 to nie jedyna gra co jest problem wymieniac dalej:

Stalker

Dołączona grafika

Colin Dirt zawiesza się po przejechaniu trasy,Turok nie działa CF,RS vegas 2 działanie na najnowszych betach życzy dużo do życzenia jak skok wydajności masz 10%

Dalej no chyba nie ma sensu w 8.7 tego wszystkiego nie naprawią.

O ile na pojedyńczej jest OK to w CF jest więcej problemów niż pożytku,czego tego w rackach nigdzie nie piszą że COD4 ma takie fajne wachania tylko że zajebiscie się skaluje :unsure: a testy na Vista

Widziałeś na anandtech testy CF 4xxx i SLI 9800gtx? Wyniki 9800GTX SLI są niestabilne a w porównaniu 4xxx CF wypadły w miarę stabilnie dając mniej więcej zrównoważone wzrosty więc to co piszesz to chyba jest czarna woda albo jakaś polewka? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...