Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

wypadły w miarę stabilnie dając mniej więcej zrównoważone wzrosty więc

Więc?Pomijam tu testy ,bo nie mam na co pakować CF/SLI/KGB/CIA/FBI i nie zamierzam budować pociągów z kart graficznych ale...

"W miarę stabilne"?Czyli stabilne czy nie?Bo "w miarę" to znaczy "nie całkiem"("z grubsza" ,"nie do końca", "tyle o ile"...) więc...nie stabilne(bo nie może być częściowej stabilności) :wink: .Podobnie z "mniej więcej zrównoważone".No więc mniej czy więcej ,a inaczej -zrównoważone czy nie?Zrównoważone bowiem "mniej więcej" to nie do końca zrównoważone ,a więc...tak -nie zrównoważone :rolleyes: .Bez jasnych sformułowań to zwykła demagogia.

Po "odejściu" mieszanego CF(38+48) szum się robi z wolna koło dopalania fizyki przez Ati :sad: .Pomijając już "fakt" obsługi na Ati physicsa przez "specjalne" sterowniki NV(co nawet na NV są kupę warte -wsparcie medialne głównie robią) to i Havocem coraz mniej zabawnie.Mam nadzieję ,że jednak coś z tego wyjdzie....Naprawdę ciężko odcedzić chwilami papkę medialno-marketingową od realiów.Obie firmy robią co mogą aby zarobić i jakaś tam "etyka" nie zaprząta im głowy :razz: .Tak czy siak decyzja podjęta i zmieniam "stronę".Się obaczy co i jak -w końcu jakoś do tej pory żyłem bez wspierania fizyki przez GPU.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie a nawet trzy, może ktoś z Was mi pomoże

 

1. Mam w budzie zasiłkę dość leciwą - Tagan TG530-U15 Easycon. Czy pociągnie ona bez problemu HD4870 ?

 

2. Mam teraz starego GTSa 320 MB, więc przejście na nową kartę nie jest chyba nierozsądne. Jednak do czego zmierzam. Śmigło na mojej aktualnej karcie mam ustawione na 75% i nie powiem troche ją słychać. Jak będzie z 4870 jak powiedzmy ustawie na 65% (za pomocą fixa już tu podawanego) ? Czy bedzie ciszej ? głośniej ? i Jak może oscylować się temperatura ?

 

3. Czy brac 4870 512MB za 8 stówek czy czekać na wersje z 1GB która zapewne będzie gdzieś koło 1k kosztować ?

Gram na 22" wide w 1650x1050

Jak myślicie ? Dodam że 1k to już trochę dużo dla mnie i nie wiem czy jest sens czekać bo wydajność z 1GB chyba nie będzie aż tak dużo wyższa

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte HD4850 juz siedzi, GF7900GTO poszedl na polke. Na razie goraco ale nie mam jeszcze s1, odpalilem to co mam czyli NWN2 + MOTB i niby fpsow 2x wiecej ale gra jakos dziwnie zarywa. Tzn. klikam gdzies daleko i postacie sobie biegna, camera sie za nimi ladnie przesuwa i raz na pare sekund lekki zgrzyt. Dziwne to, zobacze jak inne gry.

 

ps. Zenada, odpalielm 3d marka 06 (hotfix juz znalazlem) i obraz co 1 sec zarywa. Widac to szczegolnie jak obraz sie scroluje, np. pocztek dema i kamera przesuwa sie pokazujac gosci, ktorzy chowaja sie za skrzynkami. Co z tego ze fpsow duzo jak obraz co jakis czas robi taki skok jakby ktos kopnal kamere. Ktos wie co moze powodowac takie objawy ?

Edytowane przez danch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lancu mecz tam a nie gadaj :P

Yhy...

29* w pokoju, proc mi ledwo przechodzi smarka 01, karty przy 100% obrotach wentyla i bez modów mają 70* w stresie :mur:

 

Kup mi FC :P Jutro pokręcę mam nadzieje...

 

BTW: Ma ktoś rozwiązanie na niedziałające CCC ? Aktualnie jadę na sterach 8.6 fix i CCC śmiga, wrzuciłem sobie 8.7 beta (z guru3d.com) i CCC za nic w świecie się odpalic nie chce (a bez CCC nie odpale CF). A na tych 8.6 fix sterach w Crysisie fps gorszy niż na pojedynczej karcie [; :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK umnie tak samo gigabyte 4850 siedzi na pokladzie. I musze powiedziec ze z hd3870 na tego radzia to jest ziemia a niebo co do wydajnosci. Zastosowalem fix fan i w idle mam 45 a w stresie w crysis tempa idzie do 75 stopni na 700 mhz gpu i 1090 pamiatkach widac potencjal gpu w 4850 jest duzy tylko trzeba czekac na odblokowanie wiekszej skali gpu.

Aha wiec tak ktos pisal o akcji pilnik do paznokci i musze powiedziec ze kabel ktory daja z karta nie chcial mi wejsc do wtyczki zasilania na karcie :) ale mialem jakis stary i normalnie luzniutko wiec to nie wina wejscia od zasilania na karcie tylko wina tej przejsciowki ktora jest dodawana do kompletu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. Zenada, odpalielm 3d marka 06 (hotfix juz znalazlem) i obraz co 1 sec zarywa. Widac to szczegolnie jak obraz sie scroluje, np. pocztek dema i kamera przesuwa sie pokazujac gosci, ktorzy chowaja sie za skrzynkami. Co z tego ze fpsow duzo jak obraz co jakis czas robi taki skok jakby ktos kopnal kamere. Ktos wie co moze powodowac takie objawy ?

Mialem to samo.

Szczegolnie widoczne bylo w vantage, atitool i furmarku w Viscie.

Przeinstalowalem system i wgralem sterki na czysto.

Teraz nie ma najmniejszych skokow :)

Na XP nie mialem czegos takiego wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. Zenada, odpalielm 3d marka 06 (hotfix juz znalazlem) i obraz co 1 sec zarywa. Widac to szczegolnie jak obraz sie scroluje, np. pocztek dema i kamera przesuwa sie pokazujac gosci, ktorzy chowaja sie za skrzynkami. Co z tego ze fpsow duzo jak obraz co jakis czas robi taki skok jakby ktos kopnal kamere. Ktos wie co moze powodowac takie objawy ?

Mialem identycznie w 3d06, wgrałem wszystko i tez zaczelo przycinac, zrobilem jeszcze jeden reset komputera i wszystko sie ustabilizowało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo.

Szczegolnie widoczne bylo w vantage, atitool i furmarku w Viscie.

Przeinstalowalem system i wgralem sterki na czysto.

Teraz nie ma najmniejszych skokow :)

Na XP nie mialem czegos takiego wcale.

A wczesniej miales karte nv ? Coz system zawsze moge przeinstalowac, choc nie powiem aby mi sie do tego palilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie "pytanie".

Czy zanim usuniecie poprzednią kartę graficzną, ładnie odinstalujecie stare sterowniki i itp programy związane z grafiką.

Znam takich ludzi, co bez żadnych zmian z miesięcznym systemem nie mogą nic odpalić, bo mają taki syf...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wczesniej miales karte nv ? Coz system zawsze moge przeinstalowac, choc nie powiem aby mi sie do tego palilo.

Dokladnie - byla nvidia.

Przed radkiem sterowniki odinstalowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie wstepnie zakonczyc testy karty 4850 - gigus :)

 

wyniki jakie uzyskalem przy zmianie na chlodzenia na S1 + radiatory na pamieci i sekcja zasilania + 2 x 120x120 scythe na 800rpm

 

Modyfikacje tylko za pomoca Biosa

 

GPU

Idle 2d = 0,91V = 32C (temp pomieszczenia 27 - poddasze ;/)

Stress 3d = 1,16V = 41C = 745mhz full stabilnie

 

MEM (wlasciwie to nic nie modowalem poza zalozeniem radiatorow + nawiew)

1200(2400m) - full Stable w grach*

w Ati tools kropki pojedyncze od 1175 - w grach pusto nawet na 1200

(jestem ciekaw cos sie bedzie dzialo jak bedzie dostepne oprogramowanie do zmiany timingow :-) )

 

Testowane

Crysis, Gothic3, Cod4,ati tools, Rthdribl

 

Wrazenia z wydajnosci i zadowolenia zakupu 99% (sterowniki i CCC ati Sux)

Co masz na myśli pisząc że stery i CCC sa do bani?? Tzn. stery sprawiają jakieś problemy?? Bo z tego co czytałem to ponoć stery pod HD48xx sa dużo lepsze od tych wczensiejszych wersji :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie wstepnie zakonczyc testy karty 4850 - gigus :)

 

wyniki jakie uzyskalem przy zmianie na chlodzenia na S1 + radiatory na pamieci i sekcja zasilania + 2 x 120x120 scythe na 800rpm

A co zalozyles na uklady zasilajace, bo z z tego co widzialem opakowanie S1 rev 2 na zdjeciu to poza 8 radiatorami na pamiec jest tam tyko taka dluga sztabka (radiatro) i ona raczej nie bedzie pasowac na te 4 szare elementy plus 8 malych czarnych.

Pytanie drugie, czy nie musiales przycinac jednego z radiatorow na pamieci ? Z tego co widzialem na jakims zdjeciu, ten jeden lekko koliduje z heatpipem S1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie "pytanie".

Czy zanim usuniecie poprzednią kartę graficzną, ładnie odinstalujecie stare sterowniki i itp programy związane z grafiką.

Znam takich ludzi, co bez żadnych zmian z miesięcznym systemem nie mogą nic odpalić, bo mają taki syf...

Ja mialem predzej NV i nic nie odinstalowywałem.Stara wyciągłem nową wrzuciłem, stery i hotfix i wszystko ok :D ale tak czy siak czeka mnie instalka z powodu bajzlu jaki mam :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ty uzyskałeś takie niskie tempy?? Ja też mam s1 i 2 wentyle. Wgrałem sobie biosa podanego wcześniej który ustawia 720MHz GPU i 2200MHz mem i mam w idle kolo 34 stopni a podczas katowania fur renderem łapie 60. Pasta wymieniona na AS5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zalozyles na uklady zasilajace, bo z z tego co widzialem opakowanie S1 rev 2 na zdjeciu to poza 8 radiatorami na pamiec jest tam tyko taka dluga sztabka (radiatro) i ona raczej nie bedzie pasowac na te 4 szare elementy plus 8 malych czarnych.

Pytanie drugie, czy nie musiales przycinac jednego z radiatorow na pamieci ? Z tego co widzialem na jakims zdjeciu, ten jeden lekko koliduje z heatpipem S1.

U mnie to wyglądało tak, że założyłem na pamięci radiatorki zalmana i one są niższe, więc nic tam nie koliduje. Natomiast radiatorki od s1 poszły na sekcję zasilania. Pastę z s1 starłem i nałożyłem zalman stg-1, ale chyba za dużo dałem bo tempy u mnie nieciekawe. Idle ok 36 a po 10 minutach furmarka 52-53. Chyba, że to moja klaustrofobiczna i kiepsko wentylowana obudowa :wink:

 

No tak a na s1 założony turbo module od ac.

Edytowane przez smirnov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, czy Tagan 380W wystarczy aby 4850 pociągnąć? bez oc bo i tak jak dla mnie mocy wystarczy. Pisze to bo nikt na forum, który sie wypowiada w tym temacie nie ma tak "słabego" zasilacza a juz przekonałem się że oficjalnych wymagań nie ma co brać pod uwagę. dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na hardocp robili testy tej karty w których podawali ze pod obciazeniem cały system z ta karta bierze ok 300 W... tagan to NIE jest firma-krzak o ile mi wiadomo, takze zdawało by się ze powinien spokojnie starczyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, czy Tagan 380W wystarczy aby 4850 pociągnąć? bez oc bo i tak jak dla mnie mocy wystarczy. Pisze to bo nikt na forum, który sie wypowiada w tym temacie nie ma tak "słabego" zasilacza a juz przekonałem się że oficjalnych wymagań nie ma co brać pod uwagę. dzięki z góry

jak to staruteńki u-01 to mozę być problem , z 2 strony jak ciągnie ci tego obecnejgo radka to powinien dać rade też 3850 takc zy siakl zasilacz powoli zbliża siedo kresu- jak nie teraz to rpzy kolejnej modernizacji zajał bym się tym- p5 o mocy 380w do tego nadszarpnięte zębem czasu to juz nie to- okolice 500w z bardzo mocną linią 12v były optymalne i w miarę przyszłościowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby był ktoś tak miły i napisał czy rdzeń jest niżej niż coopershim czy wystaje.

 

a najlepiej jakby fota była ;)

 

dziekuje ;*

 

btw

 

ciekawy temat na xs (jak zwykle):

 

ATI 4850 Capacitor Modding & Other Ideas?

 

http://forum.purepc.pl/temat/Ati/Ati-Radeo...ml#entry3038607

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta 380 u01 to starsza konstrukcja... Nie na takie komputery była projektowana.

Pewnie odpali, ale sam tego taki pewien nie jestem. Z tym, że weź tego Tagana na allegro wystaw i go sprzedaj. Dołóż trochę i kup Chiefteca GPS 400. Moc całkowita nie wiele się różni, ale możliwości obciązenia poszczególnych lini w tych dwóch zasialczach to zupełnie inna historia. Bo nawet jak to będzie jakoś hulać na tym Taganie, to same napiecia będą beznadziejne. Tak samo 12, jak i 5. To nie zasialcz na taki sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...