Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Hymmm to wezme chyba Asusa ta firma jakos lepiej do mnie przemawia. I mam nadzieje ze moj 400w zasialcz to uciagnie przynajmneij przez miesaic za nim go wymienie...

kieruj się długością gwarancji, zawartościa pudełka oraz właśnie preferowaną marka- karty fizycznie różnią sie na razie naklejką na chłodzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hymmm to wezme chyba Asusa ta firma jakos lepiej do mnie przemawia. I mam nadzieje ze moj 400w zasialcz to uciagnie przynajmneij przez miesaic za nim go wymienie...

Przecierz pisał ktos na forum że na 350W działa więc w czym problem?

Przyjżyj sie ponownie obciążeniu zasilaczy przez cały system http://www.hothardware.com/Articles/ATI_Ra...rrived/?page=12

Chyba że to jakiś NoName i tak na prawde ma ok 300W...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hymmm to wezme chyba Asusa ta firma jakos lepiej do mnie przemawia. I mam nadzieje ze moj 400w zasialcz to uciagnie przynajmneij przez miesaic za nim go wymienie...

Zależy jaki to zasilacz, bo jak coś typu tracer czy feel to lepiej wymienić, chociaż feel 3 to jeszcze przez ten miesiąc by pochulał pewnie ale i tak do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis zrobilem kilka kresek olowkiem po pcb karty :)

 

efekt - 3D - 1,38v = 900mhz ;-)

 

Jestem w ciezkim szoku jaka jest przepasc miedzy 625 a 900 jesli chodzi o wydajnosc

Moglbys jakies testy machnąć? Raczej w jakichś grach, niż smarkach. Ciekawe, czy karta długo pociągnie na takim taktowaniu ;) Niemniej jednak wynik świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis zrobilem kilka kresek olowkiem po pcb karty :)

 

efekt - 3D - 1,38v = 900mhz ;-)

 

Jestem w ciezkim szoku jaka jest przepasc miedzy 625 a 900 jesli chodzi o wydajnosc

patrząc na % przyrost taktowania to kop powinien być duzy... Ciekawe tylko jak te karty sobie poradza z pracą na takim napięciu na codzień- 4870 ma niższe takty a sekcje już zupełnie inną od 4850 no i nie wiadomo czy sie rdzeń po jakimś czasie nie zacznie degradować...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociągnie do końca swych dni [;

 

1.38v to jest nic dla rdzenia 55nm. IMO na luzie można trzyma 1.45v 24/7, co da nam nawet 930-950Mhz GPU (ofc zależy to od sztuki :P)

 

@darkx

Poszukaj screenów od MaxForce'a. Pokazywał gdzieś różnicę w Crysis'ie na pojedynczej karcie przy 900Mhz gpu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo -i Ty darkx? :wink:

Panowie -w poniedziałek NV tnie znowu ceny -konkurencja jakże miłe nam serwuje chwile :rolleyes: Pewnie Ati też coś uszczknie choć muszę przyznać -drogo nie mają(4850 za 469 niedługo po premierze...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociągnie do końca swych dni [;

 

1.38v to jest nic dla rdzenia 55nm. IMO na luzie można trzyma 1.45v 24/7, co da nam nawet 930-950Mhz GPU (ofc zależy to od sztuki :P)

 

@darkx

Poszukaj screenów od MaxForce'a. Pokazywał gdzieś różnicę w Crysis'ie na pojedynczej karcie przy 900Mhz gpu ;]

w to nie wątpię tylko czy będzie to 2 miesiące i rma czy np 2-3 lata :wink:

Poczeekamy nare miesięcy i wtedy sie obada jak sprawa stoi, bo sama mozliwość tak wysokiego o/c rdzenia nie ukrywam jest kuszaca nawet baaaaardzo :wink:

Perspektywa 900mhz na gpu mozę nawet by mnie przekonała do wymiany 8800gt co lata max 720 bez hard moda <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociągnie do końca swych dni [;

 

1.38v to jest nic dla rdzenia 55nm. IMO na luzie można trzyma 1.45v 24/7, co da nam nawet 930-950Mhz GPU (ofc zależy to od sztuki :P)

 

@darkx

Poszukaj screenów od MaxForce'a. Pokazywał gdzieś różnicę w Crysis'ie na pojedynczej karcie przy 900Mhz gpu ;]

Rdzen nie jest tu problemem, gorzej z zasilaniem.

 

Dzieki, poszukam :)

 

@miron72 - tak, z ciekawości, i trochę z zazdrości ;D

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis zrobilem kilka kresek olowkiem po pcb karty :)

 

efekt - 3D - 1,38v = 900mhz ;-)

 

Jestem w ciezkim szoku jaka jest przepasc miedzy 625 a 900 jesli chodzi o wydajnosc

No ladnie :)

Jakie teraz temperaturki sa?

 

Ja jutro bede malowal ten rezystorek co niby ma byc max 1.4V

Swoja droga przed tym malowaniem poustawiac napiecia tak jak byly w standardowym biosie?

Jak zostawie w biosie 1.21V i pomaluje ten rezystorek to moze wyjsc ponad 1.4V?

Edytowane przez Korkodyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na szybkiego

 

Dołączona grafika

 

memki nie krecone - nie wiem czemu w niktoprcyh grach mam tak ze gdy podkrece memki to mi sie po jakis 30-40 sek .. monitor wylacza ;/ a slychac ze gra / test leci sobie dalej

może prądu karcie brakuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ladnie :)

Jakie teraz temperaturki sa?

 

Ja jutro bede malowal ten rezystorek co niby ma byc max 1.4V

Swoja droga przed tym malowaniem poustawiac napiecia tak jak byly w standardowym biosie?

Jak zostawie w biosie 1.21V i pomaluje ten rezystorek to moze wyjsc ponad 1.4V?

Wyjdzie poza.

Jednak ja na twoim miejscu malowałbym te 2 pkt. Malować ten rezystorek, żeby dostać 1.4v będziesz z pół dnia ;]

 

tak na szybkiego

 

IMG

 

memki nie krecone - nie wiem czemu w niktoprcyh grach mam tak ze gdy podkrece memki to mi sie po jakis 30-40 sek .. monitor wylacza ;/ a slychac ze gra / test leci sobie dalej

Masz przekręcony rdzeń i tyle.

 

Maxforce na 1.43v zrobił 860Mhz stable, a u ciebie nagle na 1.38 karta robi 900 ? Fakt możesz mieć dobrą sztukę, ale żeby aż tak ? ;]

 

@up

3DMark 05 jest ograniczany przez jego CPU ;]

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie poza.

Jednak ja na twoim miejscu malowałbym te 2 pkt. Malować ten rezystorek, żeby dostać 1.4v będziesz z pół dnia ;]

 

 

Masz przekręcony rdzeń i tyle.

 

Maxforce na 1.43v zrobił 860Mhz stable, a u ciebie nagle na 1.38 karta robi 900 ? Fakt możesz mieć dobrą sztukę, ale żeby aż tak ? ;]

 

@up

3DMark 05 jest ograniczany przez jego CPU ;]

Masz wytłumaczenie jak podał 1280x1024,te rozdzielczości przechodzą zazwyczaj,ale wyżej już nie,czasami Crysis może sobie chodzic XXXX razy i nic ale jak włączy się Colina czy nap COH dx10 może się zawieśic ,ja swojego jestem 100% pewien 7 dni morderczych testów od 1680x1080 do 1920x1200 AA i anizo,obniżyłem do 1.417 i jade na 845 tyle mi starczy.Pamięci napewno się nie przegrzewają bo umnie nie ma radiatorów i jakoś chodzą 1110.

 

A jednak jakos chodzi

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

daje rade

Odpal COH DX10 aa ANIZO 2H,Colin 2h aa ANIZO. JAK TO CI PRZEJDZIE TO WTEDY MOŻESZ POWIEDZIE ŻE CHODZI.Dla sportu jeszcze Lost planet i jesteś pewien.To jak narzie jesteś jedynym z takim napięciem i 900Mhz na rdzeniu STABILNE 101%. Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal COH DX10 aa ANIZO 2H,Colin 2h aa ANIZO. JAK TO CI PRZEJDZIE TO WTEDY MOŻESZ POWIEDZIE ŻE CHODZI.Dla sportu jeszcze Lost planet i jesteś pewien.To jak narzie jesteś jedynym z takim napięciem i 900Mhz na rdzeniu STABILNE 101%.

wyzszej rozdzialki jak 1280x1024 nie odpale z wuagi na LCD19

ale za to gram z AA i AF ;) i max detale mysle ze to tez daje karcie w palnik

 

Jutro potestuje jeszcze wiecej

 

poki co - Crysis/mark2006/2005/Cod4/Gothic3/sanctary/atitools -

czysto i stabilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos kiepsko spisuja sie 4850 w 3Dmarku 2006. Mam u siebie niewiele pobad 12000 na procku 8500@4000.

Na takiej samej konfiguracji na 8800GT fabrycznie podkreconym mialem ok 14000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

W Rthdribl też mam taki sam wynik na defaultowym zegarze. Crysis to samo. Przekręcony rdzeń jak nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 tyś w 3DMark 2006 to trochę mało jak na rdzeń 900Mhz i procesor DualCore 3.3Ghz.

Za słaby proc jak nic...

 

Jak by miał 4.5Ghz to by miał jakiś tam normalny wynik. Z niższym zegarem nie ma co robić 3DMarków na tej karcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...