Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Pany mam problema , coś się spierniczyło bo mi nie działa CF :zonk: , wykrywa dwie karty , włączone jest CF , a wynik w FPS w 3DMark 06 jest jak dla pojedyńczej karty , wszystko zaczeło się po tym jak zrobiłem sobie fan fix`a dla dwóch kart , teraz nawet odinstalowanie sterów ( kasowanie ich DC ) oraz reinstalacja 3Dmarka też nie pomaga :blink:

 

Jakieś sugestie ????

 

System WIN VISTA.

 

EDIT - już naprawiłem

Edytowane przez Hans15336

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, doradźcie mi coś, bo chyba nie ma sensu zakładać tematu w co kupić. Widzę, że nawet CPU e8xxx uważacie za ograniczające te GPU. Planowałem do siebie to wsadzić, ale jak widać siedzę na E2160. Więc może nie opłaca się wciskać na siłę? A skoro 8800 tanieją...zauważyłbym mimo wszystko różnicę pomiędzy nimi czy też nie warto kupować radka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam wole te karte do 3d marków i taki będzie jej cel ;)

 

no i mozna normalnie ją kręcić :D

Noooo, w końcu zrobili ten programik ;]

 

My tu z Lancem zamierzamy pomodować ładnie grafy i CF @ DI + E8400 @ ~5.4GHz ^^

Edytowane przez KonradGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhy daj mi mobo na X38/X48 które mi zrobi FSB 610 :/

Ale coś tam się wykręci z procem ~5Ghz :P

 

I tak trzeba czekać na RT, bo jak pisał Max to ten programik nie działa w CF (?)

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhy daj mi mobo na X38/X48 które mi zrobi FSB 610 :/

Ale coś tam się wykręci z procem ~5Ghz :P

 

I tak trzeba czekać na RT, bo jak pisał Max to ten programik nie działa w CF (?)

Dokładnie albo e8500 i FSB 530 starczy.

No mi zostaje Bios narazie ale to nie ma znaczenia bo zostawiam na 850Mhz pózniej to vgpu rośnie nie proporcionalnie do mhz.920Mhz-930Mhz to już 1.53-1.55V a 850Mhz to 1.41-1.425V.Do bicia na krótki okres czasu można to zostawic ale do 24/7 to już bym się martwił przy takim napięciu.Ja max dawałem 1.57-1.6V i zysku dalej już nie było.To na przykładzie dwóch graf porównując je mimo że tego samego producenta wychodziły z innych fabryk(inna nalepka na grafach numery seryjne) a zachowują się identycznie +- 5-10Mhz

Dołączona grafika

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś na temat różnic w wydajności w zależności od przepustowości pamięci, czyli 4870 vs. 4850 na tych samych taktach rdzenia :wink:

 

http://www.hardware.fr/articles/726-1/rade...ddr5-utile.html

Różnica jest zauważalna, jednak te GDDR5 coś dają. Różnica widać szczególnie po włączeniu AA. Szkoda, że nie zrobili testów w 1600x1200 bo ta rozdziałka mnie intersowała najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam sobie kupić HD4850 w tym tygodniu ale trochę przeraża mnie te wysokie temperatury. Nie wiem czy bezproblemowo Accelero S1 Rev. 2 będzie pasował na tą kartę? Czy mogą być jakieś problemy z zamontowaniem tego chłodzenia na tym Radku? (dodam ze jestem niedoswiadczony w modyfikowaniu kart graficznych). O ile stopni może spaść temperatura (średnio) po zainstlowaniu tego Accelero?

A może ktoś próbował obniżyć taktowanie rdzenia z 625 np. na 550 i jakie skutki to przyniosło dla temperatury rdzenia? Czy może jednak karta 4850 pracujac w 2D np. internet same obniżają takty?

I jeszcze jedno pytanie czy w razie czego temperatura w granicach 85-95C na rdzeniu i w zwykłym blaszaku z ktorego powietrze wyciaga tylko zasilacz Chiefteck 400W i nie ma żadnego dodatkowego wentylka (oprócz tego na CPU) do odprowadzania gorącego powietrza może przyniesc jakies kłopoty? (mam na myśli niekręconą kartę)?

Edytowane przez rcicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad sie biora tacy kolesie? LoL

 

Ogolnie fajnie ze masz Cosmosa i co z tego ze niby jestes fajny i bedzie chlodno? Widoczne masz jakies CH*owe lub zle ustawilo sie je w budzie jak czujesz sie jak w saunie? Ja tez mam tyle wentyli i jedyne co widze u siebie to nieznaczne podniesienie temp. na podzespolach, ktorego wogle nie odczuwam w domu. Jak jest goraco to jest goraco wogle a nie ze niby komp mi podgrzewa temp w domu. Doje***** z tym jak siema. Poza tym zyjemy w Polsce a nie a Afryce i jak wracam do domu z pracy to jest ok 25 st. srednio w cieniu a w domu wiecej niz 23-24 nie zauwazylem wiec daruj sobie takie uwage jak nic madrego nie masz do dodania w temacie o 4850/4870.

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam sobie kupić HD4850 w tym tygodniu ale trochę przeraża mnie te wysokie temperatury. Nie wiem czy bezproblemowo Accelero S1 Rev. 2 będzie pasował na tą kartę? Czy mogą być jakieś problemy z zamontowaniem tego chłodzenia na tym Radku? (dodam ze jestem niedoswiadczony w modyfikowaniu kart graficznych).

A może ktoś próbował obniżyć taktowanie rdzenia z 625 np. na 550 i jakie skutki to przyniosło dla temperatury rdzenia?

I jeszcze jedno pytanie czy w razie czego temperatura w granicach 85-95C na rdzeniu i w zwykłym blaszaku z ktorego powietrze wyciaga tylko zasilacz Chiefteck 400W i nie ma żadnego dodatkowego wentylka (oprócz tego na CPU) do odprowadzania gorącego powietrza może przyniesc jakies kłopoty? (mam na myśli niekręconą kartę)?

Temat kompatybilności S1 z 48xx był poruszany już wielokrotnie, wystarczy tylko poszukać - pasuje. Co do wysokich temp. wystarczy tylko fan fix i po problemie. Nie przejmuj się będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat kompatybilności S1 z 48xx był poruszany już wielokrotnie, wystarczy tylko poszukać - pasuje. Co do wysokich temp. wystarczy tylko fan fix i po problemie. Nie przejmuj się będzie ok.

Fan fix to jest ta łatka którą jakieś dwa tygodnie temu wypusciło ATI - hotfix_xp32-64_hd4800 czy coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Czy RBE można dac napiecia powyzej 1.21v?

Można ale nic to nie da. Można wpisać 1.4v a i tak będzie 1.21.

 

UWAGA: Jeśli macie Gigabyte 4850 nie modyfikujcie biosa przy pomocy RBE 1.11, gdyż robi on to nieprawidłowo!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Jutro odbieram Gigabytea 4850. :)

 

Weteran X1800XT idzie do żyda. :) Powiedźcie jeszcze, czy dajecie nawiewy bezpośrednio na S1?

 

Tak, ale żeby wiał od strony radiatora, a nie na radiator.Czyli przykręcasz (czy tam przypinasz ) go do radiatora.

 

 

A ja tam czekam jeszcze miesiąc lub dłużej aż stanieją nieco 4870. Myślę, że tak za 700 bym wziął jednego, a potem dokupił drugiego.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Ładnych parę dni zajęło mi przeczytanie tego tematu.. Praca, piwo i forum.. Czasem jakaś gierka ;) Dobra robota Panowie :).. Szkoda tylko, że ostatnie strony to gadka nie na temat, uświadamianie na proste pytania ludzi, którym nie bardzo chciało się szukać czy też zabawa z jakimiś dziećmi czy mało poważnymi użytkownikami.. Ale i tak jestem zadowolony z tej leORT: ORT: ktury. Jestem na przesiadce z HD3870 na HD4870. Początkowo czekałem na wersję 1GB, ale cenowo i wydajnościowo na 1680/1050 raczej odpada - tak przynajmniej twierdzicie.. Za chłodzenie raczej będzie Auris Fridge, bo finy na w poprzek karty a w boku mam 2x120 więc .. :) Dlatego czekam na jakieś doświadczenia na własnej skórze z HD 4870 Ludu Kochany :rolleyes:

A tym co szukają małego chłodzenia do CF 4850, mogę polecić Cooling GFCHILLA - z 3870 w stresie do 60 st dobijam (buda dobrze wentylowana) i wentyl 120 - ale i te małe "chude" 80tki dają rade i są ciche (ot, były mi do czego innego potrzebne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można ale nic to nie da. Można wpisać 1.4v a i tak będzie 1.21.

 

UWAGA: Jeśli macie Gigabyte 4850 nie modyfikujcie biosa przy pomocy RBE 1.11, gdyż robi on to nieprawidłowo!!

Ale można wziąć bios od np. Asusa, zedytować i wgrać do Gigabyte'a ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Ale można wziąć bios od np. Asusa, zedytować i wgrać do Gigabyte'a ?

Wszystkie biosy o numerach VER011.003.000.000.xxxxx są edytowane przez RBE 1.11 błędnie. RBE radzi sobie natomiast dobrze z biosami VER011.004.000.000.xxx

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie biosy o numerach VER011.003.000.000.xxxxx są edytowane przez RBE 1.11 błędnie. RBE radzi sobie natomiast dobrze z biosami VER011.004.000.000.xxx

To już wiem czemu mój Asus po edycji biosu zaczął pokazywać kolorowe kropki w filmach, własnie biosik 003 :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...