Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

a ja albo dostalem jakis ch**wy model ale musze system przeinstalowac bo normalnie 645/1000 zapuszcze furmarka i po chwili mam artefakty, jak patrze na to to az mi sie plakac chce. Bios ten co kilka stron temu byl podany na zegary 720/1100 tez po chwili mi karta sie sypie. Odpalam CoD'a4 i na takich taktach po jakis 5 min. zwiecha. Normalnie dramat.

 

Mam nadzieje ze to format i reinstalka systemu cos pomoze bo normalnie masakra. Poza tym musze sie wybrac po miernik i olówek bo moze co z napieciem mam lipnie, juz nie wiem co jest grane. A sie zastanawialem czy nie brac 4870. Mam nadzieje ze cos jednak sie uda zdzialac bo jak nie to najwidoczniej trafilem chyba na najchu*owszy model jaki na razie byl prezentowany przez uzytkownikow tej karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Format nic tu nie pomoże jak stery dobrze zainstalowane.Nikt nie gwarantuje stabilnych 720Mhz po zmianie biosu,jednym lata 700 innym 730 100% stabilne a nie do marków i testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja albo dostalem jakis ch**wy model ale musze system przeinstalowac bo normalnie 645/1000 zapuszcze furmarka i po chwili mam artefakty, jak patrze na to to az mi sie plakac chce. Bios ten co kilka stron temu byl podany na zegary 720/1100 tez po chwili mi karta sie sypie. Odpalam CoD'a4 i na takich taktach po jakis 5 min. zwiecha. Normalnie dramat.

 

Mam nadzieje ze to format i reinstalka systemu cos pomoze bo normalnie masakra. Poza tym musze sie wybrac po miernik i olówek bo moze co z napieciem mam lipnie, juz nie wiem co jest grane. A sie zastanawialem czy nie brac 4870. Mam nadzieje ze cos jednak sie uda zdzialac bo jak nie to najwidoczniej trafilem chyba na najchu*owszy model jaki na razie byl prezentowany przez uzytkownikow tej karty

 

zapusc Furmarka w okienku odpal nowy Gpuz i zerknij jakie bedziesz miał tempy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapusc Furmarka w okienku odpal nowy Gpuz i zerknij jakie bedziesz miał tempy :]

Dokładnie, ja na standardowym coolerze, gdy dałem 660MHz bez vmoda miałem od razu zawieche/ czarny ekran. Po zwodowaniu karty śmigała bez problemów na 700MHz/720MHz po BIOSmodzie. Ale niestety po vmodach już tak świetnie nie ma, 800MHz na prawie 1.4V (1.38-1.39V). Na 1.55V doleciałem do w miare stabilnych 900MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu zarzucilem karcie S1 ale zamiast AS5 dalem niby lepsza paste IC7 Diamond Carat ale jest tak przeje****** do rozsmarowania ze moze jej byc za duzo i z rdzenia nie jest dobrze odprowadzane cieplo bo temp w furmarku mnie rozwalily. Tak jak w idle jest ok 35-36*C to podczas testu po 5 min. juz rdzen osiagal ponad 72*C i temp. wolno ale szla caly czas do gory :blink: :blink: .

Dodatkowo w sklepie koles mi mowil ze tam przy sekcji zasilania nie jest konieczne nakladanie radiatorow na te wyzsze szare "kwadraciki" (nie wiem jak to fachowo sie nazywa ale pewnie wiecie o co kaman)

Mozliwe to wszystko do kupy powoduje taka chu**ie z grzybnią z tym podkrecaniem.

 

Dodatkowo wczesniej mialem Geforce i najpierw odinstalowalem je "Dodaj?usun programy" pozniej odpalilem jeszcze z Geforce'm w Safe Mode i zapuscilem Driver Cleaner'a. Wylaczylem kompa zmienilem grafy i wgralem nowe Catalisty 8.6 po tej operacji przy starcie windy na pulpicie pojawia mi sie proba jakiegos proces Rundll, ktore system nie moze znalezc i musze go wylaczac.

Troche duzo tych niedociagniec i wydaje mi sie (a raczej mam nadzieje) ze one wsystkie do kupy moze powoduja jakis kwas.

 

Dlatego dzisiaj wracam do domu robie formata, instaluje czysciutka Winzgroze, wyjmuje karte zmieniam paste na AS5 "cieniutenko" wrzucam dodatkowo radiatory na szare kwadraciki i "teszcze" z nadzieja na cud ;-)

 

Aha na S1 mam Scythe S-Flex 1600 obr./min. pod kontrola panela.

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z takim problemem że karta (4850) po podniesieniu w biosie napięcia na 1,21V nie pracuje prawidłowo?? Bez względu na to czy ustawi się przykładowo 680 czy 730mhz na gpu po chwili grania czy smarka monitor przechodzi w stan gotowości...Czasem po chwili wróci na pulpit a czasem pomaga tylko reset...Temp nie przekracza wtedy 40*, VPU recovery wyłączony. Oczywiście zero artów ;)

Edytowane przez krzysiak79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Spotkał się ktoś z takim problemem że karta (4850) po podniesieniu w biosie napięcia na 1,21V nie pracuje prawidłowo?? Bez względu na to czy ustawi się przykładowo 680 czy 730mhz na gpu po chwili grania czy smarka monitor przechodzi w stan gotowości...Czasem po chwili wróci na pulpit a czasem pomaga tylko reset...Temp nie przekracza wtedy 40*, VPU recovery wyłączony. Oczywiście zero artów ;)

W Gigabycie największe możliwe napięcie po modyfikacji biosu to 1,16v. W defaulcie jest 1,13v. Pozatym pisałem wcześniej żeby programem RBE nie modyfikować biosów z serii 03.000.000.xxx, gdyż program robi to nieprawidłowo i stąd różne dziwne błędy.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Gigabycie największe możliwe napięcie po modyfikacji biosu to 1,16v. W defaulcie jest 1,13v.

 

Dziwne macie te problemy u mnie w CF - auto OC podjeło zegary 690/1130 - niestety są art w 3D Markach , zatem zmniejszyłem na 680/1100 i działa OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Ja jechałem na biosie 04.000.xxx od MSI i czasami też zaczynały się dziać cuda. Spróbuj mojego zmodyfikowanego ręcznie biosu (edytor szesnastokowy) do Gigabyte z standardowymi zegarami. Tylko napięcie w 3D podniosłem oraz zwiększyłem prędkość wentylatora.

 

http://rapidshare.de/files/39945064/rv770mod.rom.html

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne macie te problemy u mnie w CF - auto OC podjeło zegary 690/1130 - niestety są art w 3D Markach , zatem zmniejszyłem na 680/1100 i działa OK.

u mnie auto OC tez podalo 690/1130 ale 3dmarku byly arty, zmniejszylem do 680/1100 jak Ty i bylo OK, nastepnego dnia juz nie bylo ok marka nie sprawdzalem ale gralem COD'a4 i musialem dojechac do 640/1000 zeby gra bo kilku minutach nie zawieszala kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja na standardowym coolerze, gdy dałem 660MHz bez vmoda miałem od razu zawieche/ czarny ekran. Po zwodowaniu karty śmigała bez problemów na 700MHz/720MHz po BIOSmodzie. Ale niestety po vmodach już tak świetnie nie ma, 800MHz na prawie 1.4V (1.38-1.39V). Na 1.55V doleciałem do w miare stabilnych 900MHz.

Podbij do 1.417-1.425 i 850Mhz wskoczy,bezbieczne i stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety HD 4850 + Accelero S1 rev. 2 nie nadaja sie do zamontowania na górna grafike do CF - do dolnej ok.

 

Otóz mostki łaczące karty nie przejda przez blaszki Accelero S1 nawet po ich odgieciu gdyz znajduje sie tam rurka, ktora uniemozliwia przejscie tamtędy mostka.

 

 

Zalozylem wiec Accelero tylko na dolna grafike, bez dodatkowego nawiewu i temp spadla do 42 stopni. W tym samym czasie na gornej grafice i standardowym chlodzeniu jest 74stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo poprosić wprawnego "flashera" Ati BIOSu aby napisał instrukcję dla "czarnych ekranów" i wpakować po omacku.Robiłem tak na NV.Stolca obniża ale działa(raz nie wyszło -karta była ubita więc...).Po prostu dokładnie opisane co i kiedy wpisać/wcisnąć plus właściwy zestaw na nośniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem to w niedzielę dla x1800xt na czuja bo coś PCI odmówiło współpracy. :)

 

1. Sformatuj dyskietkę z opcją dyskietki startowej.

2. Ściągnij ATIFlash dos

3. Ściągnij bios do radka i zmień nazwę na bios.rom

4. Wgraj na dyskietkę AtiFlash i bios.rom

5. Uruchom ponownie kompa z dyskietki i poczekaj, aż stacja przestanie się świecic

6. Wpisz: "ATIFlash -p 0 bios.rom -f" (f dla pewności, że wymusi wgranie biosu) i odczekaj 30sek

7. Reset i śmiga :)

 

Panowie. Nowe radki nie mają sprzętowego zrzucania video tak jak było to w X1800? :( A myślałem, że dodali do zgrywania HD a tu cofnięcie wstecz. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglby ktos udostepnic biosa na ktorym jest podniesione napiecie na maxa tak aby dalo sie go jak najwyzej podkrecic ?? lub aby byly takty stabilne chociaz na ok 750 dla rdzenia , sciagnalem wczesniej jakas wersje guru bios co ma podniesione takty 720@1100 ale okazalo sie ze pamieci sa za wysoko ustawione i lipa a rdzen mi na nim idzie stabilnie 754 dokladnie a wszystko to na acellero stabilnosc badana furmarkiem poki co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...