Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dziś przyszedł do mnie upragniony Radeon HD4850 (PowerColor). Odpaliłem sobie do testów Need For Speed Pro Street i muszę przyznac, ze jestem niemile zaskoczony :sad: Powiedzmy, ze nawet dalo sie grac w 640 x 480 ze wszystkim na LOW. Co to moze byc?

 

Mój konfig to:

 

Core 2 Duo E7200 2,53 Ghz

2 GB GoodRam 800 MHz

Gigabyte GA-P31-DS3L Intel P31

Amacrox Warrior 450 PNF

 

Zainstalowałem sterowniki do płyty głównej, catalysty 8.6, directX 9.0c (Windows XP)

 

Jakby ktoś miał jakiś pomysł, to byłbym wdzięczny !

 

P.S: Robiłem jeszcze test na 3d Marku 06 i wyciagnalem 8700, ktore tez wydaje mi sie kiepskim wynikiem jak na ten konfig :sad:

 

Pozdrawiam

Wallace

Edytowane przez Wallace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy dobrze podłączyłeś wtyczkę zasilania do grafiki :) Miałem tak z moim poczciwym 8800GTS 640M zakupionym jako gotowy zestaw... ktoś nie do końca wpiął 6-pin i karta nie mogła przejść w tryb 3D Performance...

 

8700 marków to zdecydowanie za mało, odpal jakiś programik który pozwoli sprawdzić ci rzeczywiste parametry pracy GPU...

 

...bo jest też opcja że karta po prostu się przegrzewa... ale na pewno nie jest to naturalny objaw na fabrycznie taktowanej, w pełni referencyjnej konstrukcji jaką dostarcza PowerColor...

Edytowane przez Urban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupiłem Asusa 4850 z biosem VER011.003.000.000.xxxxx, którego nie mogę zmodowac. Potrzebuje bios do mojej karty z podniesionymi napięciami i zegarami, jeśli ktoś ma takowy to proszę o podanie linka.

 

Pozdro. Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

moglby ktos udostepnic biosa na ktorym jest podniesione napiecie na maxa tak aby dalo sie go jak najwyzej podkrecic ?? lub aby byly takty stabilne chociaz na ok 750 dla rdzenia , sciagnalem wczesniej jakas wersje guru bios co ma podniesione takty 720@1100 ale okazalo sie ze pamieci sa za wysoko ustawione i lipa a rdzen mi na nim idzie stabilnie 754 dokladnie a wszystko to na acellero stabilnosc badana furmarkiem poki co

Ten bios co masz, ma napięcie podniesione na maxa.

 

Moja sztuka poleciała 690/1100 przy 86st. Myślę, że po schłodzeniu i wyższym v do 780 powinienem dobić. :)

780 na rdzeniu tylko i wyłącznie po pencil modzie. Nie ma najmniejszych szans na 780, przez modyfikację napięcia w biosie. Nawet jakby rdzeń był chłodzony ciekłym azotem.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

780 na rdzeniu tylko i wyłącznie po pencil modzie. Nie ma najmniejszych szans na 780, przez modyfikację napięcia w biosie. Nawet jakby rdzeń był chłodzony ciekłym azotem.

wcale bym nie powiedziane

po Bios modzie moja karta smigala full stabilnie na niemal 750mhz na s1

a trzeba dodac fakt ze pomimo Modbiosa i tak miala zanizone V w 3d ktore wynosilo 1,16

 

wiec jakby trafil dobra sztuke to mysle ze mozliwe by bylo ok 780 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

wcale bym nie powiedziane

po Bios modzie moja karta smigala full stabilnie na niemal 750mhz na s1

a trzeba dodac fakt ze pomimo Modbiosa i tak miala zanizone V w 3d ktore wynosilo 1,16

 

wiec jakby trafil dobra sztuke to mysle ze mozliwe by bylo ok 780 :)

Przeglądam masę for o 4850 i jeszcze nikt nie zrobił na bios modzie 780Mhz.

 

To że karta przechodzi wszystkie testy nie oznacza że jest full stabilna. Ważne jest jakie osiąga wyniki. Twoja karta po podkręceniu do 900 Mhz, też niby chodziła full stabilnie a wyniki były jak na defaultowych wartościach. Po prostu była przekręcona i sama przełączała się na 625Mhz, aby zapobiec przeciążeniu.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dziś przyszedł do mnie upragniony Radeon HD4850 (PowerColor). Odpaliłem sobie do testów Need For Speed Pro Street i muszę przyznac, ze jestem niemile zaskoczony :sad: Powiedzmy, ze nawet dalo sie grac w 640 x 480 ze wszystkim na LOW. Co to moze byc?

Ewidentnie nie wychodzi czasem z 2D. Przeinstaluj system jak możesz. Jak nie to czyść stery jeszcze raz i od nowa je instaluj aż będzie wskakiwać na 3D w NFSP i wszystkich testach 3dsmark.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady !

 

Wiecie może jak jednoznacznie sprawdzić, czy karta weszła w tryb "3D Performance" ? Jest jakiś program, czy pozostaje tylko metoda na czuja?

 

Btw: Temperatura karty oscyluje w granicach 65 C przy włączonym 3D Marku. Wentylator na 45%.

Edytowane przez Wallace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie o chłodzenie do radka 4850. Jako że od wczoraj mam Asusika więc od razu zamówiłem sobie Accelero S1 v2 i okazało się że nie stety ale nie zmieści mi się na płycie głównej bo mam na mostku założony niebieski Zalman.

Mam dwa wyjścia - zmiana płyty głównej albo zakup innego chłodzenia - może być aktywne. Co polecacie?

Dodam że płyta głowna to DFI Infinity Nf Ultra II-m2 a zamiana byłaby na FOXCONN A78AX-K AMD770 Socket AM2+.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez djs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@djs

 

mozesz sprawdzic Thermalright Hr-05 SLI/IFX czy bedzie pasowac do Twojej plyty. np. sa tu www.cooling.pl chlodzenie chipsetu.

 

Ok, wczoraj zabrałem sie do zalozenia raz jeszcze S1 na 4850 i zmiane pasty na bardziej "user friendly" AS5 ale co sie okazalo, srubokret ktorym przykrecalem S1 to jakies nieporozumienie bylo i wzialem bardziej profesjonalny. Moglem jeszcze na luzie spokojnie 2 pelne obroty zrobic (ale oczywiscie z umiarem zeby nie ukruszyc PCB) no i teraz docisk jest elegancki, wiec przypuszczam ze to bylo problemem tych wyzszych temp. w stressie. Wczoraj jedynie zrobilem formata i wrzucilem VISTE, takze dzisiaj bede sprawdzal artefakty w tym zmodyfikowanym biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy dobrze podłączyłeś wtyczkę zasilania do grafiki :) Miałem tak z moim poczciwym 8800GTS 640M zakupionym jako gotowy zestaw... ktoś nie do końca wpiął 6-pin i karta nie mogła przejść w tryb 3D Performance...

To chyba było to. Teraz 10600 w 3d Marku 06 i NFS ProStreet 1280x1024 na MAX. Dzięki raz jeszcze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S1 jeden przyszlo, ale to co tam daja srednio sie nadaje na sekcje zasilania. Jest co prawda taka jedna dluga sztabka ale ona jest za dluga i trzeba by ja ciac.

Co proponujecie na sekcje zasilania ? Metode z obcinaniem oryginalnego radiatora znam, ale nie chce tracic gwarancji, bo jak karta padnie to zakladam stare chlodzenie i moge ja oddac do servisu.

Myslalem aby na te 3 duze, szare elementy zalozyc zwykle kwadratowe radiatorki jak na pamieci ram, ale zostaje jeszcze 6 tych malych i na nie przdal by sie jeden dlugi i plaski. Przegladalem oferte zenfist i cooling ale jakos nie widze zadnego radiatora ktory by tam pasowal wymiarami, bo dedykowanych pewnie jeszcze nie produkja.

 

Ktos cos doradzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skorzystałem z tego długiego radiatora. Obcialem go do odpowiedniego wymiaru a nastepnie przykleilem za pomoca tasmy termoprzewodzacej. Na te male uklady dalem 2 radiatory z pamieci (akurat mialem 2 zapasowe).

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co sie dzieje, ale od godziny probuje zrobic fan fixa i za cholere nie chce dzialac:/

w pliku.xml zmiany niby sie zachowuja i jest manual i 55%, w CCC mam tylko jeden profil i jest on aktywny, ale absolutnie nic sie nie dzieje z wiatrakiem!

nie mam juz pomyslu co z tym zrobic, kompa restartowalem x razy.

ktos mial podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupiłem Asusa 4850 z biosem VER011.003.000.000.xxxxx, którego nie mogę zmodowac. Potrzebuje bios do mojej karty z podniesionymi napięciami i zegarami, jeśli ktoś ma takowy to proszę o podesłanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co sie lepiej oplaca kupic?

HD4870 http://www.gral.pl/preview/Sapphire/Radeon...CI-E2_0_83.html

GTX260 http://www.gral.pl/preview/PalitMicrosyste...VIPCI-E_63.html

 

Pierwsza grafa za 799zl a druga za 880zl.

Czy oplaca sie dolozyc do drugiej?

http://en.hardspell.com/doc/showcont.asp?n...amp;pageid=3070

tam masz ładnie opisane ktora lepsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...