Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co sie lepiej oplaca kupic?

HD4870 http://www.gral.pl/preview/Sapphire/Radeon...CI-E2_0_83.html

GTX260 http://www.gral.pl/preview/PalitMicrosyste...VIPCI-E_63.html

 

Pierwsza grafa za 799zl a druga za 880zl.

Czy oplaca sie dolozyc do drugiej?

Wydajnosciowo sa porownywalne, ale jednak Radzio lyka mniej pradu i ma cichsze chlodzenie. Do tego mozna go kupic taniej niz w gralu, jesli dobrze pamietam, to gdzies stal po 730-740zl, wiec jest napewno lepsza propozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym 3dm06 i tak masz słaby wynik...

 

@danch

Potnij ten radiator co był z S1.

Ta dluga sztabke co jest na sekcje zasilania 2900 ? Moge ja przeciac choc nie wiem czy styknie na wszstko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnosciowo sa porownywalne, ale jednak Radzio lyka mniej pradu i ma cichsze chlodzenie. Do tego mozna go kupic taniej niz w gralu, jesli dobrze pamietam, to gdzies stal po 730-740zl, wiec jest napewno lepsza propozycja.

Radek ma większy pobór mocy , w idlu dwukrotnie większy od tego geforca :lol2: . Nvidia znacznie zawyża tdp dla bezpieczeństwa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mały teścik na PCI-E 4x i 16x na Intelu P35:

 

PCI-E 4x

 

Crysis

Play Time: 111.78s, Average FPS: 17.89

Min FPS: 1.48 at frame 1476, Max FPS: 21.46 at frame 991

 

TR: Menu

28FPS

 

PCI-E 16x

 

Crysis

Play Time: 99.12s, Average FPS: 20.18

Min FPS: 6.84 at frame 1471, Max FPS: 23.86 at frame 984

 

TR: Menu

41FPS

 

Grafa na fabrycznych taktach. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, no pomozcie z tym fan fixem, bo juz mi goraco od tego rdzenia;)

 

problem jest taki, ze wykonujac instrukcje nie ma zadnego efektu - XML jest edytowany, profil aktywowany

a GPUZ ciagle pokazuje 27% i 81 stopni w IDLE:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co mają problemy z S1 i crossfire da się

O rany człowieku... :lol2: W pierwszej chwili jak się wczytała strona skojarzyłem reklamy Slim-Fasta na odchudzanie :razz: .Proste sposoby są naj.... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podawałem niedawno linka do biosa z podwyższonym napięciem w 3D oraz zwiększoną prędkością wentylatora. Zegary standardowe. Wczytaj go i po problemie.

 

http://rapidshare.de/files/39945064/rv770mod.rom.html

 

Jest to bios z seri 03.0000.0000.xxxxx

tylko ze mi chodzilo o fan fixa, a nie wgrywanie biosu;)

 

juz sie z tym jakos uporalem

BTW - ten kto powiedzial ze przy ustawieniach 50% wiatrak jest 'praktycznie neislyszalny' chyba uzywa mlota pneumatycznego do mycia zebow;]

 

u mnie wszystko powyzej 35% slychac wyraznie(a mam boxa intela, 2 wiatraki 80 w budzie i jeden 90 na zewnatrz, wtlaczajacy powietrze do tunelu)

Edytowane przez bozar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: ktoś już sprawdzał jak się ma wydajność HD4870 vs HD4850 przy ustawionych identycznych taktowaniach? Dużo dają pamięci DDR5 w porównaniu do DDR3? Zastanawiam się czy opłaca się płacić 200 zł skoro można z powodzeniem poprawić wydajność hd4850 poprzez OC i pencil moda? :P

 

Jak wygląda sprawa głośności i efektywności chłodzenia zastosowanego w hd4870?

Edytowane przez lyzkov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnosciowo sa porownywalne, ale jednak Radzio lyka mniej pradu i ma cichsze chlodzenie. Do tego mozna go kupic taniej niz w gralu, jesli dobrze pamietam, to gdzies stal po 730-740zl, wiec jest napewno lepsza propozycja.

Zdecydowałem juz :D

Do mojego nowego kompa biore HD4870 ;) Mam nadzieje ze sie na nim nie zawiode, bo jak na razie ati mnie nie zawiodlo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: ktoś już sprawdzał jak się ma wydajność HD4870 vs HD4850 przy ustawionych identycznych taktowaniach? Dużo dają pamięci DDR5 w porównaniu do DDR3? Zastanawiam się czy opłaca się płacić 200 zł skoro można z powodzeniem poprawić wydajność hd4850 poprzez OC i pencil moda? :P

 

Jak wygląda sprawa głośności i efektywności chłodzenia zastosowanego w hd4870?

Slyszalem plotki, ze na Egieldzie ma byc na dniach takie porownanie. I jeszcze na takich samych taktach itp. Ale nie wiem ile w tym prawdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Jest taka opcja że zamienie swojego wysłużonego GF 8800GTX na 2x HD4850 :)

I teraz takie sprawa, narazie nie będe zmieniał płyty. Moja DFI jest na P35 więc nie obsłuży 2x PCI-E x16.

Pytanko, dużo traci sie na wydajności w CF na P35 względem 2x pcie x16?

 

pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Jest taka opcja że zamienie swojego wysłużonego GF 8800GTX na 2x HD4850 :)

I teraz takie sprawa, narazie nie będe zmieniał płyty. Moja DFI jest na P35 więc nie obsłuży 2x PCI-E x16.

Pytanko, dużo traci sie na wydajności w CF na P35 względem 2x pcie x16?

 

pozdro :)

Luknij tu:

http://www.nvision.pl/_plugins/content/con...p?content.195.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, trochę głupie pytanie: gdzie znajdę mostek do połączenia radeonów 4870 w CF, nigdy nie miałem z tym styczności. Mostki będą dołączone do kart czy do płyty głównej, czy muszę je kupić osobno??

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękówka :P

Trzeba będzie szybko zmienić płytke na X38 :P

pozdro :)

 

Edit:

 

powinieneś dostać z mobo

nie z mobo a z kartą :)

mostki CF znajdują sie w pudelkach z kartami ati :)

Edytowane przez Fisher15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym nie pomyslalem.

 

 

Nowe testy:

3043860[/snapback]

Mam pytanie: ktoś już sprawdzał jak się ma wydajność HD4870 vs HD4850 przy ustawionych identycznych taktowaniach? Dużo dają pamięci DDR5 w porównaniu do DDR3? Zastanawiam się czy opłaca się płacić 200 zł skoro można z powodzeniem poprawić wydajność hd4850 poprzez OC i pencil moda? :P
http://www.hardware.fr/articles/726-1/rade...ddr5-utile.html

 

Różnica jest niezbyt duża ale zauważalna. Mimo to wolałbym zaczekać na dokładne testy egiełdy w tym względzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Jakim cudem wykręcili rdzeń HD4870 na 850MHz? Przecież we wszystkich dotychczasowych recenzjach nie dawał się podkręcać więcej niż o 40MHz.

 

 

http://www.hardware.fr/articles/726-1/rade...ddr5-utile.html

 

Różnica jest niezbyt duża ale zauważalna. Mimo to wolałbym zaczekać na dokładne testy egiełdy w tym względzie.

 

w recenzji na koncu pada tekst ze samemu nie bawic sie modami karty,wiec sadze ze oc tej karty robili wlasnie na modach biosu + zegary-chyba ze cos zle skumalem to niech ktos poprawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podawałem niedawno linka do biosa z podwyższonym napięciem w 3D oraz zwiększoną prędkością wentylatora. Zegary standardowe. Wczytaj go i po problemie.

 

http://rapidshare.de/files/39945064/rv770mod.rom.html

 

Jest to bios z seri 03.0000.0000.xxxxx

Po jego wgraniu wywaliło mi kartę. Musiałem się ratować starym radkiem bo przy tej uwalonej komp nie chciał w ogóle wystartować. Dobrze, że mam 2x PCI-E. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jedno bo czegos nie kumam. Sa plyty ktore obsluguja CF x16 - x16, x16 - x4 to rozumiem ale czy mozliwe jest rowniez x8 - x8 ?? Bo caly czas myslalem i nadal mysle, ze tak ma moja plyta ...

 

Sorry za OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jego wgraniu wywaliło mi kartę. Musiałem się ratować starym radkiem bo przy tej uwalonej komp nie chciał w ogóle wystartować. Dobrze, że mam 2x PCI-E. :]

Przecież RBEJ pisał że to bios gigabyte i robiony do gigabyte'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mam napisane w sigu? :)

 

@Buziak

Widziałem kiedyś test x8-x8 i x16-x4 i lepsze wyniki były na tym pierwszym. Min fps również lepiej wypadł na x8-x8 więc generalnie to lepsze rozwiązanie. Widać już sporą różnicę w moim teście na pojedynczym radku, którego dałem na początku tej strony, że x4 blokuje grafę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, juz mam K&%^%&%^%&&%%*%$&$^$$$ dosc :mur: :mur: :mur:

 

nie wiem co ja mam z tymi temp. Ponad 1k PLN w sumie wydałem na chlodzenie AC do budy i ch*j bombki strzelił nie bedzie choinki.

 

Wczoraj rozebrałem od poczatku wszystko i złozyłem raz jeszcze. Moze od poczatku, kupilem tego radka 4850 i nie moge go okiełznac. Mam obudowe Antec P182 i w srodku tyle wentylatorow "ile mozna bylo tylko pomiescic", tzn. Wymieniłem wszystkie fabryczne 12cm na Scythe S-FLEX 1600 obr./min. 2 S-flexy wyciagowe sa zamontowane (z tyłu i góry) na jednym kanale pod kontrola Scythe Kaze Master, 1 jest w zasilaczu na dole (po fan swapie) a drugi w czesci srodkowej obudowy z przodu wtłaczajacy powietrze do wewn na drugim kanale, na 3 kanale mam podlaczona Noctue NF-P12 na TR 120 Extreme (zamontowana w pionie wiejaca w kierunku tyłu budy) i na 4 kanale no wlasnie na 4 kanale mam 2 x S-Flexy zamontowane na Accelero S1 (wczoraj zamontowalem drugiego S-Flex'a). Na NB jest HR-05 SLI. No wlasnie wszystko ladnie pieknie ale temp. i zwiechy z tego powody kompa juz przyprawiaja mnie o wymioty.

 

Ja nie wiem skad Wy macie takie tempy. Wrzucilem raz jeszcze wczoraj BIOS ten na 720/1100, rozkrecilem wentyle na max'a zapusciłem FURMARK'a i ch*j po 3 moze 4 minutach temp. juz dochodzila do 72*C no i oczywiscie czarny ekran i za chwile powort pulpitu i info ze sterownik "ekranu cos tam odzyskal sprawnosc po czyms tam". W idlu po zamontowaniu drugiego S-Flex'a temp. spadly jeszcze o kilka stopni i teraz wiecej jak 32*C to nie widziałem, jak zapuscilem 3dmarka2006 to rowniez zaraz po wyjsciu w GPU-Z mialem ok. 41*C ale jak zapuszczam tego FURMARK'a i widze jak tempy juz po kilku minutach rosna do ponad 70*C to mi normalnie "puszczaja zwieracze" K*&^%&%* i za chwile krotka zwiecha i powrot do pulpitu z komunikatem o bledzie. Nawet na tym biosie z zegarami zjechalem do 700/1000 i dalej to samo. Normalnie az nie chce mi sie wierzyc jak niektorzy pisza ze po 15 minutach wygrzewania Furmarkiem nie mieli wiecej niz 60 pare stopni. Jak , Gdzie?, Porzadek w obudowie jest jak siema, ani jeden kabelek nie przechodzi przez srodek wnetrza. Wszystko ułozone na plecach plyty glownej i tylko same koncowki z tylu wychodza do wtyczek, takze cyrkulacja jest zachowana w jak najlepszym porzadku.

 

Juz stwierdzilem ze na te tempy to jedynie woda bo juz normalnie zrobilem wszystko, jak widzicie. I paste raz jeszcze na rdzen nakladalem, bardzo cienka warstwe, Accelero na maxa do PCB dokrecilem (a jak wczesniej zdejmowalem to po pascie widzialem ze idealnie wszedzie przylega), nie wiem juz po prostu nie wiem o co kaman?? :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam już u siebie w budzie nowe HD4850. Kupione trochę przez przypadek bo poszedłem do sklepu 300 m na rogu kupic HD3870 za 380zł (ta karta i tak jest bardzo mocna jak na moje potrzeby, rzadko gram). Nie było już 3870 ale mieli HD4850 od PowerColor za 513 zł. Sprawdziłem w sklepie w pudełko było wszystko (oprócz przejściówki zasilajacej 6pin-2xmolex.

Do tej pory uzywałem Radeona 2600Pro od Palita na Catlistach 8,6. Po włozeniu 4850 komputer uruchomił sie ale trzeba było wywalić sterowniki i zainstalować na nowo.

Pierwsze wrażenia to: karta jest bardzo cicha i mniej hałasuje niż mój wczesniej wspomniany R2600Pro. Uderzył mnie również rozmiar karty - jest dluższa niż cała szerokość mojej płyty głównej! Temperatura jak to na referencyjnym "chłodzeniu" 78C w spoczynku. Accelero S1 wraz z coolerkami juz zamówione.

Jedno przykre to fakt ze po pierwszym uruchomieniu Crysisa po ok 90 sek gry karta się zawiesiła mimo ze odgłosy z gry były słyszalne. Reset i po ponownym rozruchu mozna było zagrać bez problemu i wyciąć cały batalion Koreanczyków bez żadnych problemów.

W 3DMarku 06 rowne 11000 pkt na e2160 (2,92Ghz).

Modować karty nie mam zamiaru (szkoda mi tych ponad 5paczek wydanych wczoraj) bo defaltowa jej wydajność wystarcza mi aż nadto.

Edytowane przez rcicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...