Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co czytalem to da sie nawet zrobic CF z radkiem z innej rodziny niz 4xxx np z jakims 3xxx. Aczkolwiek nie jestem tego pewny.

Zdementowano to niestety.Czy 4850 i 4870 pójdą to nie wiem...niemniej 4ka i 3ka razem nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem sobie wczoraj fan fixa na dwoch profilach - jeden puszczony na 32% do idla(temp spadla z 81 do 70 stopni)

srugi do grania na 65% (temp spadla w idlu do 54stopni)

i teraz uwaga...

wlaczajac NFSprostret zapomnialem sie i zostawilem profil 32% obrotow wentyla..efekt

po godzinie grania sprawdzam temperature na kartcie........stress 107 stopni!

przestreaszylem sie nieco i klalem swoje zapominalstwo, ale z drugije strony na razie nieby nic sie nie stalo

i ciekawi mnie czy w ogole moglo sie cos stac i jak to sprawdzic?

ps - myslalem ze jak karta dostanie za wysokiej temperatury to ssama sie wylacza czy cos, nie jest tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, juz mam K&%^%&%^%&&%%*%$&$^$$$ dosc :mur: :mur: :mur:

 

.....

A jakie masz tempy w grach i markach, możesz to sprawdzić np monitorigiem temp w riva tunerze. Na standardowym chłodzeniu było wszystko ok ??

 

X2

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

:lol2:

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w markach tak jak pisalem zaraz po wyjsciu mialem ok 41*C, myslalem ze riva tuner 2.09 (bo to jest chyba ostatni) nie obsluguje radkow 48XX? ale sprawdze jak wroce z pracy do domu moze sam monitoring dziala to bede mial pelen zapis.

W grach jeszcze nie sprawdzalem bo jestem swiezo po formacie i chcialem porobic testy i po OC'owac karte zanim jeszcze mi sie system zasyfi "du*erelami". Dzisiaj bede instalowal gry.

 

Tak sobie mysle (kumpel) mnie uswiadomil w sumie. Ze te po 15 minutach ok 60 st. w furmarku to jest tzw. jak to on mi powiedzal "ze se ludzie pisza...." no chyba faktycznie to sie sprawdza, ....se pisza" ja tez se moge napisac ze mam 30*C a rzeczywistosc jest inna.

dobra wieczorem bede sprawdzac jeszcze jak to to w grach sie zachowuje.

 

BTW jak zrobilem wczoraj i zobaczylem swojego 4850 z Accelero z dwoma 12-kami to sie przerazilem ;-) Normalnie respect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dnaiach bede mial accelero s1, nie chce sie bawic z tymi fanfixami.

i teraz pytanie:

mam 2 wiatraki AC 80mm, sa bezglosnie(8025L) i bede chcial jest zastosowac z s1. gdzies czytalem ze nawet jeden taki wystarczy(chociaz wiekszosc ludzi kupuje 120mm), ale jest jeszcze kwestia radiatorow. mianowicie czy koniecznie trzeba kupowac dodatkowe radiatory? przez to cena chlodzenia wzrastra o jakies 20 pln(a cena karty z chlodzeniem o 100, to jednak sporo)

czy da rade poradzic sobie jakos z tym co jest w zestawie accelero?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie za dużo wentyli masz w budzie? Ja bym używał tylko wentyli z przodu z tyłu i tego na górze :wink: Napisz może jeszcze jakie tempy masz na procku i jak chodzi :) pzdr

post-108832-1215692161_thumb.png

 

w zalaczeniu tak po amatorsku zaznaczylem zeby zobrazowac dokladnie jak mam ulozone, wszystko podpiete pod panel Scythe Kaze Master:

Kanał 1 - Wentyle 1 i 2 Scythe S-Flex 1600obr/min wyciagajce na zewn.

Kanał 2 - Wentyl 3 Noctua NF-P12 na TR 120 Extreme

Kanał 3 - wentyle 4 i 5 S-Flex'y 1600 obr/min zalozone na Accelero S1

Kanał 4 - Wentyle 6 i 7 S-Flexy 1600 obr/min jeden w zasilaczu drugi wtłacza zimne powietrze z przodu

 

Wydaje mi sie ze rozklad idealny.

 

Na procku jest pasta IC 7 Diamond Carat ustawiony 9x445Mhz (4.0Ghz) przy 1.29V w Orthosie prio 9 max co widzialem to 52*C

Na Accelero S1 jest pasta Arctic Silver 5 i teraz po zalozenie 2x120mm w idle max 31-32*C po 3dmarku2006 42*C a FURMARK to mnie do KUR&%^&%^&% doprowadza po 2-3 minutach ponad 70*C, zwiecha, powrot do pulpitu z informacja o bledzie ze sterownik ekranu odzyskal sprawnosc itd....'

Na NB z pasta AS5 jest TR HR-05 SLI z finami od radiatora bardzo blisko PCB radeona ale niestety inaczej nie da sie go zalozyc bo TRUE nie wejdzie na proca.

 

No to chyba wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ disaster3

 

Powiem ci tak : olej tego furmarka. Nie wiem o co chodzi z tym testem ale ja go mam daleko w 4 literach... Na moim 88gt @ s1+scythe 120

crysis po 2 godzinach wygrzal do max 62 stopni teraz w upalne dni. Ten durnowaty bench z kolei juz po kilku minutach

pokazywal ponad 90 z tendencja rosnaca :rolleyes: Wiem, ze u niektorych tempy w furmarku sa ok i nie mam pojecia od czego to zalezy...

W kazdym razie moja karta jest stabilna jak skała, zero artow zwiech i takich wiec fur polecial szybciutko to kosza i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak wyglada.

Na grafie Duorb skrecony na 7V.

W obudowie reszta wiatraków na minimum.

 

Niestety w Duorbie nawiew nie sięga do końca sekcji zasilania.

Ale nie moge mieć zadnego chłodzenia w stylu s1 bo nie zamkne budy z powodu smigła z boku.(zdjęcie niżej)

 

Ps.ale jesli w grach jest ok,to moze nie ma co sie tym sugerowac?.

post-152161-1215695210_thumb.jpg

post-152161-1215695521_thumb.jpg

Edytowane przez Ogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podawałem niedawno linka do biosa z podwyższonym napięciem w 3D oraz zwiększoną prędkością wentylatora. Zegary standardowe. Wczytaj go i po problemie.

 

http://rapidshare.de/files/39945064/rv770mod.rom.html

 

Jest to bios z seri 03.0000.0000.xxxxx

NIE WGRYWAJCIE tego biosa -- chyba ze chcecie aby wam Karta juz nie wstala ;-)

- bios niesprawny -

 

Po wgraniu BLACK SCREEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chcę kupić Radka 4870 - ale mam pewne wątpliwości, rzućcie okiem na te testy :

 

http://enthusiast.hardocp.com/article.html...W50aHVzaWFzdA==

 

Skoro cena Geforce'a 260 ma spaść do poziomu 800 złotych, ty czy nie byłby to lepszy wybór? Jeśli nie, to jaki model tego Radka polecacie? (Powercolor, MSI, Sapphire, Gigabyte? Podkręcony czy nie?).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

wczesniej robilem w full screenie a teraz robilem w oknie zeby miec stale podglad na GPU-Z na zkladke sensors i kontrolowac tempy.

mozliwe ze masz zle poustawiane wentyle i powietrze zamiast obiegac po budzie to kotluje sie wsrodku podnoszac tempy,dlatego dla pewnosci zostaw 2 wentyle ,jeden wciagajacy i drugi wylotowy,zmierz tempy w budzie i pusc marka

 

acha..powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest program, który pokazuje aktualne napięcia na GPU i mem? Bo podniosłem napięcie w biosie, zrobiłem pencil moda i dalej podkręca się tyle samo co przed modami. :|

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro cena Geforce'a 260 ma spaść do poziomu 800 złotych, ty czy nie byłby to lepszy wybór? Jeśli nie, to jaki model tego Radka polecacie? (Powercolor, MSI, Sapphire, Gigabyte? Podkręcony czy nie?).

 

Pozdrawiam.

Cena po drugiej obniżce ma wynosić 222$ , teoretycznie ceny w Polsce powinny być na poziomie 650zł. Ale troche poczekamy zanim te obniżki wejdą , bo z tego co widać to dopiero pierwsze obniżki 260 weszły , a cena 9800gtx do tej pory nie spadłą pomimo , że aktualna cena to 199$ i po drugiej obniżce 165$.

 

Kupuj najtańszą , wszystkie to referenty :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena po drugiej obniżce ma wynosić 222$ , teoretycznie ceny w Polsce powinny być na poziomie 650zł. Ale troche poczekamy zanim te obniżki wejdą , bo z tego co widać to dopiero pierwsze obniżki 260 weszły , a cena 9800gtx do tej pory nie spadłą pomimo , że aktualna cena to 199$ i po drugiej obniżce 165$.

 

Kupuj najtańszą , wszystkie to referenty :wink:

No tak, ale jak to jest z tą wydajnością? W większości testów 4870 jest co najmniej tak samo dobre, ale bywa, że lepsze.

A ostrzę sobie zęby na : http://www.allegro.pl/item396990415_powerc..._box_nowa_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE WGRYWAJCIE tego biosa -- chyba ze chcecie aby wam Karta juz nie wstala ;-)

- bios niesprawny -

 

Po wgraniu BLACK SCREEN

Dziwne bo ja cały czas na nim jadę i ZERO PROBLEMÓW.

 

Pewnie użyłeś ATIWinFlash??

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że niedostępne. Ale spoko, jest jeszcze gdzieś w tych cenach:

http://everon.pl/index.php?p768

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna robic pencil moda 4850 od razu bez wczesniejszego bios moda?

Zamierzam kupic jak wiekszosc accelero s1 rev.2. Dodatkowo radiatory na sekcje zasilania,

tylko ktore nie beda zbyt wysokie dla accelero:

http://www.allegro.pl/item393271286__therm...u_8_sztuk_.html

http://www.allegro.pl/item393271291__therm...e_8_sztuk_.html

http://www.allegro.pl/item393271298__zalma...adiatorow_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy nv już nie sprzedaje GTX260/280 po kosztach produkcji, ew z bardzo minimalnym zyskiem. Bo w końcu tak duże GPU 65nm i ta szyna pamięci trochę kosztują, a już nie wspomnę o PCB i pozostałych elementach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chcę kupić Radka 4870 - ale mam pewne wątpliwości, rzućcie okiem na te testy :

 

3044619[/snapback]

Cena po drugiej obniżce ma wynosić 222$ , teoretycznie ceny w Polsce powinny być na poziomie 650zł. Ale troche poczekamy zanim te obniżki wejdą , bo z tego co widać to dopiero pierwsze obniżki 260 weszły , a cena 9800gtx do tej pory nie spadłą pomimo , że aktualna cena to 199$ i po drugiej obniżce 165$.

Nie martw się. NVIDIA już sporo przeceniła swojego GTX260, a ATI dalej jedzie na pierwszej zapowiedzianej cenie. Radki poza tym dalej są w fazie 'efektu nowości' dlatego ich ceny są w niektórych sklepach jeszcze zawyżone. Mimo to są o wiele tańsze od konkurencji. Zanim przecenione GTX260 wejdą do sprzedaży ATI też w końcu zrobi obniżkę.

 

No tak, ale jak to jest z tą wydajnością? W większości testów 4870 jest co najmniej tak samo dobre, ale bywa, że lepsze.

A ostrzę sobie zęby na : http://www.allegro.pl/item396990415_powerc..._box_nowa_.html

kolejny test potwierdzający HD 4870 > GTX260 pojawił się na in4.pl. GeForce po prostu powinien być tańszy.

Polecam Radka z esc.pl 769 zł + transport za 1 zł. A sklep bardzo pewny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...