Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Heh, rozwaliłeś mnie tym stwierdzeniem....

 

Tutaj perfidnie wdać że to wina zasilacza.

Chyba nie masz racji ale tego nie jestem na 100% pewien. Zadzwonili do mnie z tego sklepu i szef mówił ze sprawdzał kartę i jest wadliwa. Widać u niech też wieszała się na 3DMarku 03 (bo prosiłem aby własnie na nim też sprawdzili tego PowerColor). Dodał też co mnie trochę zaskoczyło, że karta bardzo się grzeje i coś z nią jest nie tak :)

Widać nie czyta tego forum i nie wie, że wszystkie HD4850 na refencyjnym chłodzeniu bardzo się grzeją (u mnie w idle było 77-78C). Być może faktycznie z kartą było coś nie tak bo mieli sprawdzić ją na porządnym i silniejszym zasilaczu.

Zdecydowałem ze na razie wezmę HD 3870 bo i tak mam monitor 19' i maksymalnie mogę pograć w rozdzialce 1280-1024 a do niej własnie 3870 pasuje idealnie (oczywiscie HD4850 również pasuje).

Jak wyjdzie FarCry2 i będzie przycinać to wtedy pomyślę i kupie coś silniejszego. Sklep zwróci mi jakies 140 zł czyli różnice miedzy feralną 4850 a 3870. Sprzedam jeszcze Palita 2600pro i będzie własnie na nowy dobry zasilacz.

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez rcicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem w tych samych ustawieniach ale core podniesiony na 790mhz :) pamięci nie ruszane. Myślę że to tylko dopiero początek, 900 myśle że dla 4870 to nic :)

 

EDIT. zauważyłem że miałem foobara odpalonego w trakcie testów, zrobię jeszcze raz :)

post-112033-1215805212_thumb.jpg

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon jest szybszy z AA i bez AA. 849 zł nie powinno robić na tobie żadnego wrażenia. Ten sam sklep + przesyłka za 1 zł. Tak wiem, że to GeForce i byłoby cool jednak takowego posiadać, ale naprawdę, naprawdę nie ma żadnego sensu dopłacać 100 zł do karty mniej wydajnej.

W porządku, przekonałeś mnie :) A Powercolor to dobra marka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Może konkretnie. Z kartami nie ma żadnych problemów. Pewne pytania/wątpliwości pojawiają się w momencie ich wykręcania czyli praktycznie każdy w tym temacie. :) Gdyby jechał na referacie to nie było by co pisać. Ja sam mam problem z podkręcaniem tylko z tego powodu, że nie ma jeszcze dobrych narzędzi a bios coś sobie nie radzi. :)

 

RBEJ

Czy aby na pewno dałeś prawidłowy bios? Bo taktowania w 3D są na poziomie 500/993 i napięciu 1.084. Chyba, że to wina biosu 03?

 

Robiliście pencilmoda na memki? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak ale ... PowerColor HD4850 którego miałem własnie pojechał do serwisu.

Może to niewiele mówi ale zawsze ...

 

Na razie wszystkie karty to ten sam ch....

Ja wczoraj odesłałem 4850 gigabyte. Awarie się zdarzają, nie skreślaj czegoś po jednostkowym zdarzeniu. Zwłaszcza jeżeli wszystkie karty to konstrukcje ref.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na serwis polecam Sapphire. Przy poprzedniej karcie grzebałem (jedna z tasiemek na memki była w tragicznym stanie [bo kiedyś odpadła i się zmiętosiła], zmieniona pasta, zmieniane chłodzenie), a i tak odesłali lepszą kartę B-)

Edytowane przez Zonc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak te corsarze sa bd.i napewno Ci wystarczą.Napewno lepsze od tych śmisznych OCZ-ek 600,700W:d

:damage_wall: :lol2:

porównaj sobie tylko linie 12V

Corsair CMPSU-450VXEU=396W

OCZ500=481W

OCZ600=580W

OCZ780=755W nie ma 700W tego producenta

śmieszny jesteśna tym korsarzu bym nawet nie myślał o CF bo by zdymem poszedł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na pewno 260 jest słabszy niż Radek 4870? W niektórych grach tak, ale nie we wszystkich. Zaczynam mieć wątpliwości co kupić, tym bardziej, że :

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=13019

Wydaujnościowo karty są na tym samym poziomie mniej wiecej ale Radek tańszy więc wiadomo co się bardziej opłaca :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie ma ktos pomysł na dobre chłodzenie na radzia? max 2 slotowe

Podobno ten duorb jest nienajgorszy. Ktoś go tutaj ma na 4850. Przeszukaj post to będziesz mógł zapytać jak się sprawuje. No albo oczywiście s1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:damage_wall: :lol2:

porównaj sobie tylko linie 12V

Corsair CMPSU-450VXEU=396W

OCZ500=481W

OCZ600=580W

OCZ780=755W nie ma 700W tego producenta

śmieszny jesteśna tym korsarzu bym nawet nie myślał o CF bo by zdymem poszedł

oh chłopczyku ,jeszcze wiele sie musi nauczyć,18A na 12V:D :lol2:

koniec OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro maksymalne napięcie jakie można uzyskać z pencil moda to 1.4V, to czy można po prostu zakreskować ile wlezie? Czy takie napięcie jest bezpieczne jeżeli na karcie będzie S1? Aha i jak to się ma do napięcia w BIOSie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaujnościowo karty są na tym samym poziomie mniej wiecej ale Radek tańszy więc wiadomo co się bardziej opłaca :wink:

Wydajnościowo to Radeon HD 4870 jest dokładnie pomiędzy GTX260 a GTX280. Mam nadzieję, że egiełda potwierdzi i będzie EOT.

Naprawde? cool?? :D A co w nim takiego coooool?

To była tak zwana ironia. Za tę cenę GTX260 niestety kijem bym nie tknął. Musi stanieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro maksymalne napięcie jakie można uzyskać z pencil moda to 1.4V, to czy można po prostu zakreskować ile wlezie? Czy takie napięcie jest bezpieczne jeżeli na karcie będzie S1? Aha i jak to się ma do napięcia w BIOSie?

1. Można zamalować ile wlezie, ale tylko w przypadku pencil moda na rezystorze. Nie zaszkodzi sprawdzić uzyskanego napięcia miernikiem

2. S1 spokojnie sobie poradzi z odprowadzeniem wydzielanego ciepła przy vgpu 1.4V.

3. A nie wiem ;) Z czego się orientuje to ile pomalujesz tyle będziesz miał. Biosem się nie przejmuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnościowo to Radeon HD 4870 jest dokładnie pomiędzy GTX260 a GTX280. Mam nadzieję, że egiełda potwierdzi i będzie EOT.

 

 

To była tak zwana ironia. Za tę cenę GTX260 niestety kijem bym nie tknął. Musi stanieć.

Jak Egiełda potwierdzi to przekona mnie to na 100% ale jak narazie to HD4870 - sadząc po wiekszości testów - zdecydowanie blizej do GTX260, gdzie raz wygrywa jeden a raz drugi....

 

Szkoda tylko że te nowe Radki grzeją się jak jasny gwint :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że te nowe Radki grzeją się jak jasny gwint

One sie nie grzeją same z siebie tylko przez te swoje chłodzenie, które "nie wyrabia"... Te karty są chłodne, ale w 4850 jest jednoslotowe chłodzenie więc nie ma co się dziwić, że im ciepło. Założe się o to, iż taki GTX260 długo na jednoslotowym chłodzeniu by nie pochodził.

 

>>KLIK<< A to mój gorący radek...

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci sprawdzilem jak tam napiecia na +12V everestem w czasie pracy mojego HD4850. Wiem ze mierzyc sie powinno miernikiem ale o ile zdaje sobie sprawe ze soft moze przeklamywac wlasciwa wartosc napiecia to chyba wielkosc spadkow mierzy poprawnie.

I tak everest na pulpicie pokazuje 12.14V, pod odpaleniu 3d spada to do jakis 11.95, przy czym po godzinie grania w 3d minimalna wartosc na +12V to 11.88V. To jest spadek o 0.26V. Mam sie martwic czy jest to jeszcze w normie ATX2.0 ?

BTW zasilka to top power Topower TOP-450P3 U12 EZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oh chłopczyku ,jeszcze wiele sie musi nauczyć,18A na 12V:D :lol2:

koniec OT

o brakuje chłopczyku tych AMPs 18x12=216 :lol2: :lol2: :lol2:

koniec OT

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się wkońcu na 4870 bo będę czekał na te niereferencyjne z pół roku jeszcze :). Już zamontowałem i instaluje caty 8.7beta. Podziele się wrażeniami. Jak chcecie to mogę zrobić jakieś testy (gry?). Zestaw jak w podpisie.

 

Siemano, mogłbyś zrobić test Call of Duty 4 na rozdziałce 1280 x 1024 ?

Byłbym wdzięczny bo też się przymieżam do kupna tego radzia, głownie właśnie pod Call Of Duty 4 i jakbyś mogł to powiedz jak ci z O/c poszło an referenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci sprawdzilem jak tam napiecia na +12V everestem w czasie pracy mojego HD4850. Wiem ze mierzyc sie powinno miernikiem ale o ile zdaje sobie sprawe ze soft moze przeklamywac wlasciwa wartosc napiecia to chyba wielkosc spadkow mierzy poprawnie.

I tak everest na pulpicie pokazuje 12.14V, pod odpaleniu 3d spada to do jakis 11.95, przy czym po godzinie grania w 3d minimalna wartosc na +12V to 11.88V. To jest spadek o 0.26V. Mam sie martwic czy jest to jeszcze w normie ATX2.0 ?

BTW zasilka to top power Topower TOP-450P3 U12 EZ.

+12,0V 5% - 11,40V- 12,60V

wtedy się martw jak ci to przekroczy

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Katsuyoshi

 

Zrobię jutro po 16, bo do jutra mnie w domu nie ma :)

 

Powiem że w crysisa można spokojnie grać w 1920x1200 a w 1680x1050 to już poezja ;]

 

Najlepsze jest to że w jakiej grze bym nie ustawił AA to strata fpsów jest znikoma.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Katsuyoshi

 

Zrobię jutro po 16, bo do jutra mnie w domu nie ma :)

 

Powiem że w crysisa można spokojnie grać w 1920x1200 a w 1680x1050 to już poezja ;]

 

No to w CoD 4 nię bedzie poezji tylko fantazja hah.

Okej z góry dzięki.

W crysisie miałeś ustawienia High i AA wlączone ?

 

Ja będe miał podobny sprzęt do twojego tylko że 4 GB ram. I Proca C2D E8400,

Jakiego masz teraz proca ? jakie ma zegary ? a raczej zegar ?

Edytowane przez Katsuyoshi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...