Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

W Crysis wszystko na wysokie, dx9 włącznie z aa.

 

CPU mam @3.2 ghz. Tylko tyle bo mam box'owe chłodzenie, które btw muszę wymienić w końcu, bo mam trochę wolnego czasu :).

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+12,0V 5% - 11,40V- 12,60V

wtedy się martw jak ci to przekroczy

O czym Wy obaj gadacie?Pomiar napięć Everestem("spadków" też -to nic nie zmienia)?To żart -widywałem 6V na 12ce lub wahania kosmiczne w tym programie(skądinąd dobrym) :razz: .Sprzęt chodził cacy, a miernik(dobry nie za 8PLN plus mineralka gazowana) pokazywał "all ok" :wink: !Tylko i wyłącznie miernik.Reszta to bajduchy i zgadywanka lub "będę strzelał"....A norma ATX to jest ok...przy kompach w biurze.Takie spadki na mierniku oznaczają cieniznę zasilaczową do OC czy ogólnie mocnego sprzętu.Zapewne na mierniku danch miałby całkiem inne(lepsze jak sądzę) odczyty ,bo tak jest najczęściej....Dajmy może spokój tym rozważaniom o zasilaczach.Nie ma innej drogi do pewnych informacji jak pomiary sprzętowe. Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano, mogłbyś zrobić test Call of Duty 4 na rozdziałce 1280 x 1024 ?

Byłbym wdzięczny bo też się przymieżam do kupna tego radzia, głownie właśnie pod Call Of Duty 4 i jakbyś mogł to powiedz jak ci z O/c poszło an referenie

 

Mogę ci powiedzieć, że Radeusze w CoD 4 akurat bardzo ładnie dają radę.

 

Dołączona grafika

 

Dopiero GTX280 przegania w FullHD. Dodaj +20% i masz wydajność HD 4870.

Edytowane przez onside

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One sie nie grzeją same z siebie tylko przez te swoje chłodzenie, które "nie wyrabia"... Te karty są chłodne, ale w 4850 jest jednoslotowe chłodzenie więc nie ma co się dziwić, że im ciepło. Założe się o to, iż taki GTX260 długo na jednoslotowym chłodzeniu by nie pochodził.

 

>>KLIK<< A to mój gorący radek...

Ale HD4870 grzeją się niewiele mniej a chłodzenie wygląda przynajmniej z pozoru na dużo poteżniejsze (dwuslotowe przecież).... GTX260 oczywiście ze by się grzał ale weź pod uwagę ze GT200 to 1,4mld tranzystorów w 65nm więc "nieco" więcej niż Rv770....

 

Mnie zastanawia dlaczego taki HD4870 w spoczynku tak mocno się grzeje ze temp. jego pracy to ponad 70 stopni :huh: Pod obciążeniem to można zrozumiec poniekąd bo tutaj i Geforcy się grzeją do ok 80 stopni....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One sie nie grzeją same z siebie tylko przez te swoje chłodzenie, które "nie wyrabia"... Te karty są chłodne, ale w 4850 jest jednoslotowe chłodzenie więc nie ma co się dziwić, że im ciepło. Założe się o to, iż taki GTX260 długo na jednoslotowym chłodzeniu by nie pochodził.

 

Potwierdzam to co mówi kolega :) Po zmianie chłodzenia na Accelero S1 v2, nałożeniu pasty Arctic Silver Ceramique i dołączeniu zwykłego wentylka na 5V (nie słyszalny) mam bez obciązenia 26 st C :)

Po podkręceniu do 700/1150 po 15 min w Furtmarku miałem 48 st C.

 

Więc karta jest chłodna tylko chłodzenie nic nie warte. Trzeba od razu kupic jakiś zestawik chłodzący :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale HD4870 grzeją się niewiele mniej a chłodzenie wygląda przynajmniej z pozoru na dużo poteżniejsze (dwuslotowe przecież).... GTX260 oczywiście ze by się grzał ale weź pod uwagę ze GT200 to 1,4mld tranzystorów w 65nm więc "nieco" więcej niż Rv770....

 

Mnie zastanawia dlaczego taki HD4870 w spoczynku tak mocno się grzeje ze temp. jego pracy to ponad 70 stopni Pod obciążeniem to można zrozumiec poniekąd bo tutaj i Geforcy się grzeją do ok 80 stopni....

A popatrz, jak zmienisz chłodzenie na choćby Accelero to tempy w idle lecą straszliwie w dół. Nie powiem, też mnie zastanawiała temp. tych Radeonów, ale sam nie narzekam na swojego. Zobacz u mnie standardowy wentyl chodzi na medium i Radek ma tylko 48* więc nieźle jak na to chłodzenie.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A popatrz, jak zmienisz chłodzenie na choćby Accelero to tempy w idle lecą straszliwie w dół. Nie powiem, też mnie zastanawiała temp. tych Radeonów, ale sam nie narzekam na swojego. Zobacz u mnie standardowy wentyl chodzi na medium i Radek ma tylko 48* więc nieźle jak na to chłodzenie.

Czyli myślisz że te z HD4870 też raczej do wymiany?? To chłodzonko referencyjne wygląda na solidne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli myślisz że te z HD4870 też raczej do wymiany?? To chłodzonko referencyjne wygląda na solidne....

Zawsze lepiej zmienić chłodzenie na GPU. Accelero przyda się na przyszłość w razie czego, a karta będzie miała na 100% niższe temperatury i zwiększy się nieco potencjał OC. Z drugiej strony to i na referencie byś spokojnie mógł pracować tylko należy dobrać prędkość wentylatora do obciążenia i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli myślisz że te z HD4870 też raczej do wymiany?? To chłodzonko referencyjne wygląda na solidne....

Bo jest solidne... Tak samo jak w przypadku 4850, tak i tutaj mamy wentyl zbyt wolno się kręcący... Zwiększenie obrotów do 40, 50% daje temperatury w wysokości ok. 50* w idle. Wystarczy poczytać zagraniczne fora...

 

Wydaje mi się, że dotarły do AMD narzekania na wentylator, że zbyt głośny i wybierając między wysoką temperaturą a hałasem wybrali to pierwsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grał ktos na tej karcie w colin mcrae dirt? Pytam, bo mam z tą grą problem. Po odpaleniu mam tylko czarny ekran. Podejrzewam stery od grafiki. Moj os to Vista.

Działa normalnie najnowszy patch i stery RC5 ale tylko na pojedynczej karecie w CF zawiesza sie po przejechaniu trasy

 

Dopiero GTX280 przegania w FullHD. Dodaj +20% i masz wydajność HD 4870.

Możesz sobie tak dodawc i tak ci nie wyjdzie bo nie wiesz na jakich taktach testowany jest 4870,ale tyle powiem ci że 8 jest z przodu.

To bedzie dobry art i ciekawe wnioski.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie tak dodawc i tak ci nie wyjdzie bo nie wiesz na jakich taktach testowany jest 4870,ale tyle powiem ci że 8 jest z przodu.

To bedzie dobry art i ciekawe wnioski.

 

Powinienem był napisać ~20%, bo taką przewagę osiąga HD 4870 nad HD 4850 w innych serwisach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj sprawiłem sobie Sapphire 4870. Godzinny test w Crysis 1280x960 wszystko na ustawieniach wysokich, AA wyłączone - idąc przez dżungle strzelajc do przeciwników poniżej 40FPS nie spada. Temp w spoczynku 70st. , po godzinie grania 83st. Wentylator niesłyszalny.

Mam takie pytania:

1.nie mogę uruchomic 3DMarków 05, 06 (pojawia się okno startowe 3Dmarka i cały czas się wyświetla) - wcześniej miałem nv 8800GTs 320Mb, czy system XP trzeba przeinstalowac? Gry Crysis i CoD 4 chodzą rewelacyjnie, zero problemów tylko te 3dmarki nie można uruchomic

2. jaki program można użyc do monitoringu kart ATI, zwiekszenia obrotów wiatraka w idle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, bo może będe kupował tą karte graficzną, posiada ona jakiś silnik fizyczny albo coś temu podobnego? (coś jak u nVidii)

Przypadkiem wpadłem na jakąś strone z patchem do sterowników albo do gry, ale nie jestem pewien, i tam pisało że można jakoś go włączyc, albo emulowac czy coś takiego, z niezłym całkiem wynikiem.

Spotkał się ktoś z tym już? I czy to w ogóle prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj sprawiłem sobie Sapphire 4870. Godzinny test w Crysis 1280x960 wszystko na ustawieniach wysokich, AA wyłączone - idąc przez dżungle strzelajc do przeciwników poniżej 40FPS nie spada. Temp w spoczynku 70st. , po godzinie grania 83st. Wentylator niesłyszalny.

Niesłyszalny?

Dołączona grafika

Jesli troszkę ciszej niż 4850 w stresie uważasz za ciche, to, za przeproszeniem, jesteś głuchy :razz:

 

Co do Twojego 1go problemu: potrzebny jest Ati Hotfix for 3d mark

A drugi: atitool 0.27 b4 podobno obsługuje nowe radki

Edytowane przez Zonc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jesli troszkę ciszej niż 4850 w stresie uważasz za ciche, to, za przeproszeniem, jesteś głuchy ''

 

 

tania pompka do wc

wentylatory 120mm: 3szt na 5Volt

2szt na 12 Volt

80mm: 2szt na 12 Volt

1szt na 5Volt

na tle tego naprawde nie słychac wenyla na karcie :-D :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.futuremark.com/download/hotfix_feb08/ tu masz hotfix'a do 3dmarkow

 

a jeśli ktoś jeszcze napisze, że na tym ref chłodzeniu w jakiejkolwiek grze nie słychac wiatraka to padnę na ziemię :D chyba głuchemu by się udało to usłyszec :D

 

 

 

P.S. czemu nie mogę litery c z kreska zrobic? klikam alt+c i nic... w wordzie też nie działa - klawiatura na polski programisty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. czemu nie mogę litery c z kreska zrobic? klikam alt+c i nic... w wordzie też nie działa - klawiatura na polski programisty

w catalistach jest skrót z tej kombinacji

 

i nie wystarczy go wyłączyć ale przestawić skrót na inna kombinację ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Powercolora HD4850 i mam mały problem z osiągami w 3DMarku06

Wykręciłem ją na 680/1100 i osiągi mam takie:

post-20519-1215879427_thumb.jpg

post-20519-1215879356_thumb.jpg

 

Crysis i COD4 śmigają aż miło.

 

Najlepsze jest to, że w teście x64 Crysis, strasznie muli, nawet do poniżej 5FPS przy 1900x1200 i max ustawieniach. A w 32 bit zapierdziela prawie 3x szybciej. Muszę się jeszcze ze sterami do proca pobawić.

 

EDIT: Zainstalowałem Dual Core optymizera i w teście Crysis na x64 już jest normalnie, nawet lepiej o 1FPS w średnim niż na x32 ;)

 

Żeby nie być gołosłownym:

post-20519-1215881739_thumb.jpg - x64

post-20519-1215882205_thumb.jpg -x32

No jednak pomyłka po zainstalowaniu optymizera x32, też delikatnie lepiej wypadł i to on jest szybszy o 1FPS :P

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wentyla, to się zgadzam jest niesłyszalny, ale dzięki tej niesłyszalności GPU grzeje się jak skurczybyk. Ja przestawiłem na 60% i mam pierwszą suszarkę w kompie :) (ustawienia OC dawały radę nawet przy ustawieniach standardowych wentyla ale temperatura koło 80st non stop :P) Teraz ok 45st w spoczynku.

 

chemiczny

Wiem, że procek kupa, ale miało być tanio i lepiej niż 3800+ ;).

Jeszcze się go wykręci, na razie to tak strzeliłem na pałe FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w catalistach jest skrót z tej kombinacji

 

i nie wystarczy go wyłączyć ale przestawić skrót na inna kombinację ;]

dziękowacc i dalej nie moge, jest ten przycisk hotkeys było ustawione na ctrl+alt+c zmieniłem na ctrl+alt+shift+t i dalej nie mogę daccc tego c z kreska

bez jaj, co za bzdura z tych catalystow. Co nie ustawie to dalej bez c' z kreska.

 

 

 

u mnie na e8200 nie kreconym:

Dołączona grafika

Edytowane przez Tasslehoff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękowacc i dalej nie moge, jest ten przycisk hotkeys było ustawione na ctrl+alt+c zmieniłem na ctrl+alt+shift+t i dalej nie mogę daccc tego c z kreska

bez jaj, co za bzdura z tych catalystow. Co nie ustawie to dalej bez c' z kreska.

 

 

 

u mnie na e8200 nie kreconym:

Dołączona grafika

dziwna sprawa, u mnie zadziałało tak

 

chyba czas na usunięcie catalistów ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, bo może będe kupował tą karte graficzną, posiada ona jakiś silnik fizyczny albo coś temu podobnego? (coś jak u nVidii)

Przypadkiem wpadłem na jakąś strone z patchem do sterowników albo do gry, ale nie jestem pewien, i tam pisało że można jakoś go włączyc, albo emulowac czy coś takiego, z niezłym całkiem wynikiem.

Spotkał się ktoś z tym już? I czy to w ogóle prawda?

 

NV ma PhysX, ale przyszłość tego rozwiązania nie jest jasna (Havok popularnością bije PhysX na głowę). Ponadto Radeony być może też będą oferować wsparcie dla PhysX (sama NVIDIA robi umizgi do ATI w tym temacie). Poza tym możliwe jest też wsparcie Havoka przez GPU ATI, co na układach NV jest nierealne. Reasumując pozycja Radeonów w tym temacie jest nawet mocniejsza niż GeForce'ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...