Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

dziękowacc i dalej nie moge, jest ten przycisk hotkeys było ustawione na ctrl+alt+c zmieniłem na ctrl+alt+shift+t i dalej nie mogę daccc tego c z kreska

bez jaj, co za bzdura z tych catalystow. Co nie ustawie to dalej bez c' z kreska.

Ja z "ć" nie miałem problemów. Zmieniłem skrót na ctrl+alt+shift+3 :P wyłączyłem na dodatek hotkeys i po restarcie zadziałało jak marzenie.

 

Mam pytanko do ciebie, bo jak spojrzysz na wyniki na podkręconym radku do 680/1100 mam o 1k mniej niż ty w 3DMarku06, co jest już dosłownym przegięciem pały. Przynajmniej 13k powinienem mieć do jasnej ch... Punktów CPU o wiele więcej nie masz, więc skąd takie rozbieżności.

Powiedz mi, jakie sterowniki do radków masz zarzucone i czy instalowałeś jakieś inne bzdety... i jaki masz system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onside

To wszystko w tym momencie są pobożne życzenia i nasze marzenia.Na ten moment NV ma G(Unreal 3 -dwie mapki i....Vantage :lol: ), Ati ma widoki na ładne G(havoc imo fajny jest) i to wszystko....Jak się o kasę walczy(sprzedaż) to się płodzi setki plot i "przecieków...Ati i NV to skutecznie robią....Obiecanki i babole marketingu i demagogii nie ruszą fizyki :wink: .Zbyłem NV 88GT ,czekam na 4850 ale na fizykę w GPU liczę jak na CF z 4ki i 3ki łącznie...Będzie -hura.Nie będzie -"a nie mówiłem" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do ciebie, bo jak spojrzysz na wyniki na podkręconym radku do 680/1100 mam o 1k mniej niż ty w 3DMarku06, co jest już dosłownym przegięciem pały. Przynajmniej 13k powinienem mieć do jasnej ch... Punktów CPU o wiele więcej nie masz, więc skąd takie rozbieżności.

Powiedz mi, jakie sterowniki do radków masz zarzucone i czy instalowałeś jakieś inne bzdety... i jaki masz system.

nie porównuj swojego procka do jego e8200

 

ja na moim 2900pro 12k mam w 2006 ;)

( i to na poprzednim procku @ 3.6) bo teraz za gorąco na podbijanie V na tej grafie ;d)

Edytowane przez cwaniak666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te wszystkie posty czekajac na 4870 1gb i zaczynam dochodzic do wniosku ze czekanie nie ma sensu. Gram w full hd na 8800 gtx i tak, DMC4 plywa, COD4 plynnie, crysis przeszedlem takze z nowa grafa raczej wracal do niej nie bede. Prawda jest taka ze wiekszosc nadchodzacych gier bedzie chodzic dobrze na 4870 512 mb a w 2009 pewnie znowu zmienie grafe.

Wydaje mi się ze obecnie proces tworzenia nowych gier został wydłużony do ok 4-5 lat tak wiec rocznie możemy odnotować jedynie kilka dobrych tytułów. Nowe grafy wychodzą co kilka miesięcy oferując lepsza wydajność nowe możliwości jednak są one zupełnie nie do użycia z powodu braku wykorzystujących je gier także kupowanie grafy na zapas - patrz 4870x2 to pomyłka.

 

Poprawcie mnie jeśli się mylę - ale dajmy na to crysis w 1920x1200 przy 30fps jest gra grywalna szczególnie jeśli gramy w sp. ile gier o podobnych wymaganiach wyjdzie do końca roku ? - Far cry 2 - podobno silnik jest lepiej zoptymalizowany czyli powinniśmy zobaczyć na tych samych konfigach więcej fps

 

Wydaje i się ze większość z nas daje się nabrać na kupowanie gpu dla samych jego możliwości - bez przełożenia na to czy je wykorzystamy . Wole zmienić grafe dwa razy w roku dla konkretnej gry ale najpierw muszę to gre zobaczyć i zdecydować czego mi potrzeba.

Wiadomo ze lepiej mieć w grze 120 fps a nie 35. ale czy przejście gry przy 35 odbierze nam cała zabawę - myślę ze nie . Wiadomo ze do grania onilne potrzeba więcej ale z drugiej strony grając online często wyłączamy część ulepszaczy żeby mieć lepsze pole widzenia.

 

Także kończąc ten nudny wywód chyba kupie 4870 - z założeniem ze starczy mi do dajmy na to marca 2009

Co wy na to - tj czy highend na prawdę jest graczowi potrzebny?

Edytowane przez sickboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy na to - tj czy highend na prawdę jest graczowi potrzebny?

Ja uważam ,że pytanie powinieneś zadać sobie: "czy taka karta jest mi naprawdę potrzebna?".Bo gusta i oczekiwania są różne.Fakt -rodzi się pytanie czy powstają/ną gry warte wydatków na graty ale...to co wyżej -każdy wedle uznania.Co do "na zapas" to i owszem -pionierzy czasem "frycowe: uiszczą.Ale...znów co kto lubi :wink: .Rozważania IMO bezcelowe -ile osób tyle pomysłów... Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o havoca to przecież AMD dogadało się z Intelem? NV widząc to zaoferował ATI CUDA czyż nie? I teraz pytanie: na jakich warunkach? :) Albo my albo oni? CUDA pewnie dadzą za darmo tylko czy ATI je weźmie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poczekam z oklaskami jak mi to zadziała na kompie...Zadziałało na 88GT w U3(FPS taki ,że az sprawdziłem czy 88GT mam dalej slocie :wink: ) -co za przepych :lol: .Dogadali się?Może...Jak ostatnio się interesowałem to "Intel zwodził Ati" czy coś takiego.Ale -trzymam kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem to "HD4850/4870 Fan Fix!" dokładnie tak jak pisało pierwsza reakcja szok..... prawdziwa suszarka ale temp. spadla do 57stopni. Teraz pytanie czy bardziej podkręcać wiatraczek mam na 55 czy już tak zostawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka dziwna sprawa, pograłem sobie w Fear'a, wyłączyłem grę, ale jasność którą tam ustawiłem została mi na pulpicie (w windowsie). Nie pomagają restarty, zainstalowałem jakiegoś hotfixa ze stronki amd, ale cały czas nic. Ktoś wie jak to rozwiązać?

 

Druga sprawa, czym testujecie stabilność po podkręceniu? ATI tool nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestaw jasność pulpitu w sterowniku. Wtedy powinno jasność wyzerować. ;)

 

A teraz z innej beczki. Wgrałem bios od ASUSA i Smart Doctor nie działa. Czyli gdzieś muszą być inne różnice niż tylko w biosie. :(

 

PS. Testuję FurMarkiem i to co on pokazuje po pewnym czasie wychodzi w crysisie więc raczej jest pewny choć ktoś na niego narzekał.

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

od kilku dni jestem posiadaczem POWERcolor 4870

w idle mam 80-81stopni po kilkugodzinnym wlączonym kompie w pokoju jest stanowczo cieplej niz w pozostalych ale nie o tym chcialem powiedziec ..

otoz tak z ciekawosci chcialem przetestowac karte w 3dmarku 06 - zainstalowalem z pachem 1.0.1 i po uruchomieniu programu pokazuje sie okienko male to pierwsze i nic wiecej , dalej program nie chce sie uruchomic ..

sterowniki moje to catalys 8,7beta

system win xp pro

zasilacz moj to 620W chieftec

dodam ze winda sie nie wiesza tylko sam benchmark , wystarczy alt ctrl del i zamknac program mozna ..

 

czy inni tez maja takie problemy ?

 

pozdrawiam

nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na 4870 3Dsmarki nie latają:D,gierce śmigają elegancko...:D,nie wiem może to przez późną porę :lol2:

kombinacja 8.6,8.6+hotfix,8.7beta,8.7beta +hotfix ,na wszystkim to samo ,czyli brak mozliwości odaplenia 3D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

od kilku dni jestem posiadaczem POWERcolor 4870

w idle mam 80-81stopni po kilkugodzinnym wlączonym kompie w pokoju jest stanowczo cieplej niz w pozostalych ale nie o tym chcialem powiedziec ..

otoz tak z ciekawosci chcialem przetestowac karte w 3dmarku 06 - zainstalowalem z pachem 1.0.1 i po uruchomieniu programu pokazuje sie okienko male to pierwsze i nic wiecej , dalej program nie chce sie uruchomic ..

sterowniki moje to catalys 8,7beta

system win xp pro

zasilacz moj to 620W chieftec

dodam ze winda sie nie wiesza tylko sam benchmark , wystarczy alt ctrl del i zamknac program mozna ..

 

czy inni tez maja takie problemy ?

 

pozdrawiam

nowy

 

u mnie na 4870 3Dsmarki nie latają:D,gierce śmigają elegancko...:D,nie wiem może to przez późną porę :lol2:

kombinacja 8.6,8.6+hotfix,8.7beta,8.7beta +hotfix ,na wszystkim to samo ,czyli brak mozliwości odaplenia 3D:D

 

Panowie naprawdę to już było w tym temacie wałkowane co kilka stron. Wystarczy poszukać. Trzeba hotfix do 3dmarka zainstalować. :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.futuremark.com/download/hotfix_feb08/ tu masz hotfix'a do 3dmarkow - to napisałem stronę wcześniej :mur:

 

 

 

dzięki za pomoc z tym ćććććććććććć już po restarcie działa. Nigdy bym nie wpadł, że to wina catalystów. Nie ma to jak pierwszy raz na ATi ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie PCB.

No to powiedzcie w takim razie czy temperatua oscylująca w granica 105 st jest bezpieczna bo wszystkiem mam w granicach 60st w stresie a ta jedna niestety powyżej własnie 100:/ Może mam coś źle zmontowane ehh sam już nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie temp na GPU=55st, a ta druga 58st a trzecia tez w granicach 55-56stopni.

 

Ten hotfix do catalystów to jest nowy sterownik czy to się instaluje po zainstalowaniu cat.8.7beta?

Rozumiem że to są temp w stresie. No to między Twoją kartą a moją jest różnica 50st w GPU temp#2:/ O co kaman? Reszta temperatur bardzo zbliżona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są tempy w idlu :)

hehe :rolleyes: A sprawdź proszę jakie masz poszczególne temp[eratury w stresie

Bede wdzieczny

I pytanie jakie Masz chłodzenie :D

Edytowane przez czarecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko do osob ktore juz oczywiscie maja radka , zamierzam kupic ktoras z referencyjnych konstrukcji (nie chce mi sie czekac na jakies "autorskie" chlodzenia producentow)

-czy oprocz naklejki (ktora imo najladniejsza jest u sapphire) czyms sie roznia te karty ? chodzi mi o wyposazenie ? .. w niektorych reckach widzialem ,ze bodaj do asusa jest jakis futeral ??? do plytek ... a sapphire mialo bodaj pendrive`a??? ... jakos w sklepach nie widze wzmianki na temat tego "bonusowego" stuffu zatem was pytam .. czy jest sens sie zastanawiac nad firma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mar_cin

Brak pendrive'a i innych baboli przewidziałem już dawno -to kolejny manewr marketingowy.Raczej tego nie uświadczysz ,a jak już -to zapłacisz za to extra( w cenie wliczone).I zerkniesz na ceny w sieci to okaże się ,że kupiłeś pendrive 2GB w cenie 4Gb :wink: .Są różnice w oprogramowaniu ale istotne jest ,że np.Asus(Gigus też?) daje 3 lata gwarancji(ceny od 498 -progsy też jakieś daje) co ma wpływ na odsprzedaż karty potem no i gwara -miła sprawa.Ja zamówiłem PowerColora za 460(2 lata gwary) ,bo tańszy i nie będę go trzymał nawet pół roku....IMO stuffem się nie warto kierować przy dostępnych refach 4850.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

unikając gigusa bo jakos nie lubie ich (: ...

Ja też....Sądzę ,ze przy referentach kolejność wyboru to cena/gwara/sklep-serwis/firma/stuff i uwzględnienie ceny przesyłki, bo czasem jaja sobie robią.Progsów do "obsługi" karty i tak się z reguły używa spoza pudełka....Pendrive?4GB traveller na All za ok.30 więc....A i w sklepie z grafą można zamówić w jednej przesyłce(tak zrobiłem akurat).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem Fanfix ustawienie wentylatora 30% 1837 RPM - temp. idle 44C, stress 65C. Szum jeszcze do wytrzymania natomiast przy 40% zdezelowana suszarka do włosów ciszej chodzi. :lol:

 

Saphhire w pudełku oprócz płytki ze sterami dodaje przejściówki, mostek cross fire i naklejeczke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem Fanfix ustawienie wentylatora 30% 1837 RPM - temp. idle 44C, stress 65C. Szum jeszcze do wytrzymania natomiast przy 40% zdezelowana suszarka do włosów ciszej chodzi. :lol:

 

Saphhire w pudełku oprócz płytki ze sterami dodaje przejściówki, mostek cross fire i naklejeczke.

mógłbyś dać screen'a i zdradzić jakim sposobem osiągnąłeś tak niskie temperatury ??

Bardzo mnie to ciekawi..ja mam przy tak samo ustawionym wentylatorze (30%) w idle'u 58*C oraz 82*C w stresie (15 minut katowania "rthdribl") - odczyty z GPU-Z.

Dodam że bude mam dosyć mocno wentylowaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powiedzcie w takim razie czy temperatua oscylująca w granica 105 st jest bezpieczna bo wszystkiem mam w granicach 60st w stresie a ta jedna niestety powyżej własnie 100:/ Może mam coś źle zmontowane ehh sam już nie wiem

 

dotknij pcb przy sekcji zasilania.

karta sie wyłączy powyzej 110*-125*C mowie tu o sekcji zasilania :]

zapali sie czerwona lampeczka na karcie a napiecie spadnie do 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...