Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

mógłbyś dać screen'a i zdradzić jakim sposobem osiągnąłeś tak niskie temperatury ??

Bardzo mnie to ciekawi..ja mam przy tak samo ustawionym wentylatorze (30%) w idle'u 58*C oraz 82*C w stresie (15 minut katowania "rthdribl") - odczyty z GPU-Z.

Dodam że bude mam dosyć mocno wentylowaną.

Komputer chodzi od 10 rano, w stresie o 10 st więcej

 

post-153053-1215952908_thumb.jpg

 

post-153053-1215952720_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za glupie pytanie... i z innej beczki... jaki system najlepiej zainstalowac do hd4850 no i wogole do gier (najnowszych)... xp x64 czy viste x64?? moj sprzet:

 

plyta: Asus P5Q Deluxe (p45)

proc: Core 2 Suo E8400 3Ghz

RAM:OCZ Reaper 4Gb 1066Mhz

dysk: Seagate 320Gb 7200.11, 16Mb

graf: Asus HD4850

Zasilacz: chieftec 600W

Edytowane przez dom_free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko:

Mógłby ktoś DOKŁADNIE zmierzyć długość karty? (dokładniej samo PCB, bez śledzia!) Bo te 23cm podane na pierwszej stronie to tak na styk, a u mnie liczą się (niestety) milimetry.

 

Pozatym, jakieś róznice są czy kupie Asusa, Gigabyte'a czy może Powercolora poza nazwą? (chodzi mi o ich wydajność)

 

EDIT:

Jeszcze jedno, czy od spodu PCB (tzn. ta strona od strony procesora po włożeniu do gniazda) posiada jakieś wystające elementy? (bliżej końca grafy)

Pytam, bo u mnie na Neo2 FR blokady od pamięci są bardzo na styk i nie wiem czy o coś nie zachacze :/

Edytowane przez radziuinblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może fotki rozebranego na części chłodzenia referencyjnego z 4850(3850 -bo chyba to samo)?Nie tylko zdjętego ale rozkręconego -tworzywo oddzielnie i alu z Cu oddzielnie.Czekając na kartę już snuję plany -a przy okazji może ktoś ma takowe chłodzenie na sell?

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za glupie pytanie... i z innej beczki... jaki system najlepiej zainstalowac do hd4850 no i wogole do gier (najnowszych)... xp x64 czy viste x64?? moj sprzet:

Xp 64 bit jest kiepsko wspierany, to juz lepiej viste. Masz 4GB wiec 32bitowy xp tego nie wykorzysta, ale jesli nie masz gry ktora lepiej chodzi na 64bit to zostan przy 32bitach. 64bitowa vista zezre na poczatek 1,2GB, wiec zostanie niecale 3GB na reszte. XP uzywa jakies 300MB, wiec zakladajac ze sytem widzi 3,2-3,5GB to zostanie kolo 3GB. Wychodzi na to samo.

 

BTW Age of Conan duzo lepiej (czytaj stabilniej) chodzi na 64bitach, ale to wina z[ciach!]ego silnika ktory cieknie jak wiaderko bez dna, dlatego ja jak gralem w AoC przez miesiac to postawilem viste 64bti, teraz AoC poszedl na polke i wrocielm do starego dobrego xp 32bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

64bitowa vista zezre na poczatek 1,2GB,

A nie rezerwuje zamiast zżerać?Tak jak V32 -przewidując reakcje usera("uczy" się ich) rezerwuje dla nich pamięć ale jej nie wypełnia "sobą".Tak jakoś czytałem.Oczywiście nie chodzi o całość pamięci ,której nam "brakuje" -cześć z niej jest faktycznie zadupczo....zapchana :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Win2008 x64 "zżera" ok 1GB, a potem schodzi na jakieś 700MB. Vista Ultimate x86 po starcie zajmuje jakieś 700MB a po paru minutach schodzi do ok. 550MB. Xpek zajmuje mniej, tylko że pff... Świat idzie do przodu. Sprzęt tanieje. Po to się kupuje pamięć, by z niej korzystać.

 

I lepiej wziąc Vistę. To jest obecny system i myślę że w pierwszej kolejności stery szlifują do niego, a nie do xp. I trudno się spodziewać żeby w tej chwili ktoś wypuścił nowy soft/grę, który by miał jakieś problemy z Vistą.

W każdym razie na Win2008 x64 wszystkie gierki ładnie zapitalają. Czasami się trafi jakieś oprogramowanie, które ma sztuczną blokadę na ten system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I lepiej wziąc Vistę. To jest obecny system i myślę że w pierwszej kolejności stery szlifują do niego, a nie do xp

Nie sądze, porównaj sobie działanie pod XP a Vistą 64bitową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko:

Mógłby ktoś DOKŁADNIE zmierzyć długość karty? (dokładniej samo PCB, bez śledzia!) Bo te 23cm podane na pierwszej stronie to tak na styk, a u mnie liczą się (niestety) milimetry.

 

Pozatym, jakieś róznice są czy kupie Asusa, Gigabyte'a czy może Powercolora poza nazwą? (chodzi mi o ich wydajność)

 

EDIT:

Jeszcze jedno, czy od spodu PCB (tzn. ta strona od strony procesora po włożeniu do gniazda) posiada jakieś wystające elementy? (bliżej końca grafy)

Pytam, bo u mnie na Neo2 FR blokady od pamięci są bardzo na styk i nie wiem czy o coś nie zachacze :/

Wg. moich pomiarów długośc PCB to 233 mm, ale to chińska linijka więc....

Karty poza nawą i naklejką się nie różnią.

Co do blokad pamięci, to nie otworzysz ich na ful przy założonej grafie, także ewentualna wymiana trochę kłopotliwa.

 

Edit:

Czym testujecie grafę po OC?

 

I komu już odpadła ta śmieszna naklejka z chłodzenia? :) u mnie na PowerColor prawie odpadła po 12 godzinach zabawy :)

Edytowane przez woj84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie się jeszcze trzyma :P

 

Mały update, bez podkręcenia na ustawieniach nominalnych:

Procka udało mi się na 3.3GHz wycisnąć... słabiutko ale cholernik nie chce więcej, może ktoś coś poradzić. W topicu o Brisbane opisałem troszkę dokładniej.

post-20519-1215968997_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś sprawdzić temperaturę GPU temperature #2 (GPU-Z) w stresie. Najlepiej ktoś kto ma założone accelero S1.

Pytam bo mi po przekroczeniu 105 st robi się restarcik:)

 

U mnie tak na szybko po 15 minutach furmarka tepmy to 55,60,51.

S1 z modułem turbo.

 

Edit: GPU 650, mem 1025

Edytowane przez smirnov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak na szybko po 15 minutach furmarka tepmy to 55,60,51.

S1 z modułem turbo.

 

Edit: GPU 650, mem 1025

Dzięki. Po zmianie biosa na oryginalny spadek tej temperatury do 88 st. Wydaje mi się że jest to temperatura sekcji zasilania. Mógłby ktoś jeszcze sprawdzić. Będe wdzieczny

@Smirnov

Co Ci chłodzi sekcje zasilania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Po zmianie biosa na oryginalny spadek tej temperatury do 88 st. Wydaje mi się że jest to temperatura sekcji zasilania. Mógłby ktoś jeszcze sprawdzić. Będe wdzieczny

@Smirnov

Co Ci chłodzi sekcje zasilania??

 

Radiatorki od S1 a na pamięciach mam zalmany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Sprawdził ktoś te realne stockowe taktowania na 4850 czy dalej sie nikomu nie chciało?

 

W ramach przypomnienia u mnie jest 625/975 (mimo iż w BIOS-ie jest 625/993).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie stockowy cooler na 78%, obciążenie GPU 97%, GPU:670MHz; MEM: 1050MHz

 

Temp1: 88st

Temp2: 92st

Temp3: 90st

 

Czekam na accelero. I powiem mi ktoś jak jest z tym hotfixem? Czy to są normalne stery?

 

@Harry Lord

U mnie jest tak samo. 625/975. Do tej pory nie zwróciłem na to uwagi.

 

Update. Obalam ten mit. GPU-Z tak pokazuje. Od 975 do 999MHz pokazuje zawsze 975. A jak dasz 970 to GPU-Z pokazuje 950MHz. :)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy test 4870x2.

 

http://www.driverheaven.net/reviews.php?re...88&pageid=1

 

Niestety karta nie powala. Jest szybsza od g280 ale bedzie tez o wiele drozsza.

W Crysisie niepokonana jest g280.

 

Zobacz jaka rozdziałaka jest w Crysisie , wszedzie dają po 2560*1600 a tu dali 1280*768 :blink:

Edytowane przez Hans15336

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...