Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Z tymi taktowaniami własnie o to chodzi że zmieniając co 1 MHz nie ustawi się każda wartość, tylko co ileś. Jeszcze za czasów podkręcania kart pamiętam w RivaTuner co nie ustawiłem to zmieniało się skokowo. Wydaje mi się że w zakładce Sensors jest właśnie podana prawidłowa wartość (to samo pokazuje EVEREST), a zakładka Graphics Card pokazuje taktowania BIOS-owe i te ustawione przez sterownik (które najwyraźniej nie mogą zostać w rzeczywistości ustawione, tylko musi być mniejsze lub wieksze od w tym przypadku 993).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest już preorder dla 4870 1 GB overclockers.co.uk

 

cena troche wysoka ale oni tak maja. --ETA: 31/07/08 takze nie dlugo

No i wszystko ładnie. Cena 234 $ to nie jednak tak drogo. Tylko i tak będziemy czekać na testy czy duża różnica będzie miezy 1 Gb a 512 Mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cavarr

Do Ciebie mam prośbę, żebyś w pewnym skrócie chociaż to umieścił w pierwszym poście.

Bo to, co jest w 1 poście o zasilaczach, to marketingowy bełkot producentów, którzy:

1. Muszą brać pod uwagę ludzi "oszczędnych" mających jakieś tam średnie albo lepiej kompy i Codegeny... :damage_wall:

2. Rynek musi się rozwijać, każdy na tym zarabia. Ale procesy technologiczne maleją, napięcia maleją.

 

Pobory mocy podawane przez serwisy, są to pobory mocy pobierane przez całe komputery, zazwyczaj jakieś mega komputery, najmocniejsze quady itp.

W dodatku te pobory mocy są mierzone na gniazdku, czyli to jest ilość mocy, którą zurzywa cały komputer. Czyli także zasilacz. A zasilacze komputerowe, jak i każde inne mają pewną sprawność. Nowoczesne konstrukcje mają ponad 80%, często ponad 85%. Ale rozsądnie przyjąć można 80%. Czyli patrząc nawet na taką mega tabelkę, na której wszystko wygląda tak prądożernie: Tabelka.

To dla przykładów konkretnych dla tego tematu, pobór całego komputera i wystarczająca moc zasilacza ( wszystko już w stresie ):

 

1.) 4850 + mega sprzęt pobiera z gniazdka 295W. 295W * 0,8 = 236W ( 236W - tyle mocy musi mieć nasz zasilacz ).

2.) 4850 CF + mega sprzęt pobiera z gniazdka 365W. 365W * 0,8 = 292W ( 292W - tyle mocy musi mieć nasz zasilacz ).

3.) 4870 + mega sprzęt pobiera z gniazdka 359W. 359W * 0,8 = 287,2W ( 287,2W - tyle mocy musi mieć nasz zasilacz ).

4.) 4870 CF + mega sprzęt pobiera z gniazdka 458W. 458W * 0,8 = 366,4W ( 366,4W - tyle mocy musi mieć nasz zasilacz ).

 

Także każdy, firmowy, dobry zasialcz 450W poradzi sobie z wielkim spokojem z takim potworem, jak najmocniejsze ATI w CF + mega sprzęt.

 

Do tego wszystkiego dodam link do bardzo obszernego topicu, gdzie nie trzeba już o nic pytać, tylko przeczytać pierwszy post i już będzie się spokojnie wiedzieć, jaki zasilacz kupić.

Jaki wybrać zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma Panowie taki problem:

 

Moja karta (asus 4850 512MB) w 3D Marku06 wyciąga:

score: 6811

hdr/sm3.0: 4620

sm 2.0:

cpu: 993

 

Czy powyższy niski wynik jest wynikiem tego że mam słabiutki procesor (A64 3500+ 2.2G@2.6GHz)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yozue, fakt faktem masz takie wyniki w markach przez procka,

ale to nie do konca przeklada sie na wydajnosc w grach, tam juz takiej roznicy nie bedzie.

w kazdym razie 'fenomen' sie z tym radziem niezle zaprzyjazni;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi się coraz ciekawiej z tymi cenami.

Sami zobaczcie SAPPHIRE HD4870 (karty w zaopatrzeniu ale ta cena!!!) :wink:

 

W sumie to by mniej więcej odzwierciedlało różnicę 20-30% między 4870 a 4850.

Jak za niedługo takie ceny się pojawią u ATI za HD4870 to Nvidia będzie kwiczeć ;-)

 

Pozostaje poczekać na takie ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Pixmanią dajcie sobie spokój, zamawiałem kiedyś obudowę bo była w wyjątkowo atrakcyjnej cenie i skończyło się na tym ze wogóle jej nie dostałem, poprostu jej nie mieli!! Tylko figurowała sobie w cenniku w zaniżonej cenie <sciana>. ZDECYDOWANIE odradzam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yozue, fakt faktem masz takie wyniki w markach przez procka,

ale to nie do konca przeklada sie na wydajnosc w grach, tam juz takiej roznicy nie bedzie.

w kazdym razie 'fenomen' sie z tym radziem niezle zaprzyjazni;)

Liczę na tą przyjaźń :razz:

Zauważyłem że przy tym cpu kręcenie karty niewiele daje. Ustawiłem ją na 730/1165 (gpu na 1.21v) i jedynie co mi wzrosło to gpu score z 3d Marka Vantage z 6012 na 6531, reszta wyników: P4025, cpu:1871. Ale faktycznie w grach ta karta zachowuje się swietnie. W "trybie pulpitowym" ustawiłem jej 160/500 MHz i tak cichego kompa to jeszcze nie miałem :D , w grach to narazie najbardziej mi sie udało ją rozgrzac do 90C w Oblivionie, w stalkerze (roz:1280 aa4x high) maxymalnie 77C.

 

Planuje jeszcze wymienic coolerek. Jak się ma gwarancja do wymiany chłodzenia ? Traci się ją ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to tylko zastanawia różnica w poborze prądu.

 

Czemu komp + 4850 pobiera 295W a w CF 365W? Druga pobiera mniej prądu? Przecież min te 100W druga łyknie. A tu wychodzi, że tylko 70W więcej. Może to ktoś wyjaśnić? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to tylko zastanawia różnica w poborze prądu.

 

Czemu komp + 4850 pobiera 295W a w CF 365W? Druga pobiera mniej prądu? Przecież min te 100W druga łyknie. A tu wychodzi, że tylko 70W więcej. Może to ktoś wyjaśnić? :)

Najpierw raczej musiałbyś stwierdzić ile bierze sam komputer bez żadnej karty graficznej;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.) 4850 + mega sprzęt pobiera z gniazdka 295W. 295W * 0,8 = 236W ( 236W - tyle mocy musi mieć nasz zasilacz ).

2.) 4850 CF + mega sprzęt pobiera z gniazdka 365W. 365W * 0,8 = 292W ( 292W - tyle mocy musi mieć nasz zasilacz ).

3.) 4870 + mega sprzęt pobiera z gniazdka 359W. 359W * 0,8 = 287,2W ( 287,2W - tyle mocy musi mieć nasz zasilacz ).

4.) 4870 CF + mega sprzęt pobiera z gniazdka 458W. 458W * 0,8 = 366,4W ( 366,4W - tyle mocy musi mieć nasz zasilacz ).

 

Także każdy, firmowy, dobry zasialcz 450W poradzi sobie z wielkim spokojem z takim potworem, jak najmocniejsze ATI w CF + mega sprzęt.

*1,2 współczynnik bezpieczeństwa. Do 4870CF z tego wynika ledwo styka 450W. Teraz jeszcze trzeba osobno przeliczyć linie 12V czy wytrzymają itd.

Zawsze wydawało mi się, że sprawność dodaje się a nie odejmuje. Dlaczego tak to zrobiłeś? Może się myliłem, to nie moja działka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeCube dołączył -wcześniej nie widziałem(cena -wiadomo, sklep znany :wink: ).

Klik

Ja musze zamawiac jeszcze raz 4850.W Icompie "promocja weekendowa" nie wypaliła :mad: .Zamówiłem -nie otrzymali zamówienia.Są oczywiście dostępne(PowerC...) w cenie weekend+32 :lol: .Może tu jest "pies pogrzebany" hihi.Dziękuje i do niezobaczenia :wink:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczę na tą przyjaźń :razz:

Zauważyłem że przy tym cpu kręcenie karty niewiele daje. Ustawiłem ją na 730/1165 (gpu na 1.21v) i jedynie co mi wzrosło to gpu score z 3d Marka Vantage z 6012 na 6531, reszta wyników: P4025, cpu:1871. Ale faktycznie w grach ta karta zachowuje się swietnie. W "trybie pulpitowym" ustawiłem jej 160/500 MHz i tak cichego kompa to jeszcze nie miałem :D , w grach to narazie najbardziej mi sie udało ją rozgrzac do 90C w Oblivionie, w stalkerze (roz:1280 aa4x high) maxymalnie 77C.

 

Planuje jeszcze wymienic coolerek. Jak się ma gwarancja do wymiany chłodzenia ? Traci się ją ?

Można wiedzieć jakim programikiem zmniejszyłeś takty, bo AtiTool mi nie wykrywa częstotliwości, a w panelu CCC nie można mniej jak 500 dać. THX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć jakim programikiem zmniejszyłeś takty, bo AtiTool mi nie wykrywa częstotliwości, a w panelu CCC nie można mniej jak 500 dać. THX.

Zmodyfikowałem bios, bardzo prosto i szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw raczej musiałbyś stwierdzić ile bierze sam komputer bez żadnej karty graficznej;)

Sam komp w idle pobiera 109W. Pod obciążeniem nie weźmie więcej jak 140-150W więc dla grafy zostaje te 145W. Z nv6200 pod pełnym obciążeniem wychodzi 135 więc i tak obciążenie kompa zawyżam. Trochę mi to nie pasuje dla tego pytam o wytłumaczenie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wydawało mi się, że sprawność dodaje się a nie odejmuje. Dlaczego tak to zrobiłeś? Może się myliłem, to nie moja działka?

Ani nie odejmuje ani nie dodaje ;) A tak serio - dobrze to chłop policzył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w tym programie bede mogl ustawic 1.2V dla gpu

 

 

mozesz jakis tutorialik machnac. Za pomoca powyzszego programu co podal RBEJ moze ? Bo na Hexach sie nie znam

A zaglądałeś na pierwszą stronę ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz w RBE 1.12 można ustawić wszystko dokładnie.

 

Prawidłowo ustawiony bios z napięciem 1.21v w trybie 3D dla Gigabyte 4850:

 

Dołączona grafika

 

Jeśli chcemy zwiększyć zegary GPU i RAM w trybie 3D, musimy wszędzie tam gdzie jest wpisane 1.263, wpisać interesujące nas takty rdzenia i pamięci.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani nie odejmuje ani nie dodaje ;)

Tylko się oblicza, szacuje lub...pokazuje :wink:

TAKIE karty już?Grzebię i szukam "swojej" no i znowu pierwsze widzę.Glaciator...No moja wina -opis od 512ki ,a na fotce 1GB.W oczach się już mami od ofert.Jakby to były 1GB to brałbym ze cztery w tej kasie hehe.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kojak_ct

Ja operuję na tej tabelce. Ja nie mam możliwości zbadania poboru, oni mieli. Inne serwisy mają własne. Jak na nie spojrzysz, to zobaczysz także odstępstwa. Sprzęt w danej konfiguracji mniej, lub więcej, tyle pobiera.

 

Maxymili

Policzone jest dobrze i tak się liczy. I nic się nie dodaje i nic nie odejmuje. Jak Cieie to tak zainteresowało, to jest odpowiedni dział i tam spokojnie każdy chętny znajdzie odpowiedz.

A jeśli chodzi Ci jeszcze o taką rzecz, żeby dany PSU miał odpowiedni zapas mocy, to taka 450W do 4870 w CF rzekłbym, że jest dosłownie na wymiar.

 

A od siebie jeszcze tylko dodam, że jak jest taki zasilacz 450W, tak jak pisałem, nowoczesna, firmowa konstrukcja, to 12V ma na tyle mocną, że nie trzeba się o nią martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...