Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Ale napaćkałeś tej pasty, chyba że na zdjęciu tylko tak wygląda.

 

edit:

Co by nie walić niepotrzebnie drugiego posta, kiedy ma być dostępny w sklepach Radek 4870 z 1 GB pamięci?

Tylko nie bić :wink: jak było

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idle

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

pod obciążeniem (orhos + 3dmark2006)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Sprzęt jak w podpisie Bestia + dużo dodatkowych pierdół, mysz/klawiatura usb, czytnik kart, dwa napędy dvd, 4 duże wentyle, to pracuje. Podłączone są jeszcze skaner, drukarka, stacja dokująca do pocketa ale to nie było uruchamiane podczas testu no i mają własne zasilacze.

Dane miernika:

Operating voltage: 230 V A.C., 50 Hz

Tolerance: ± 1% ± 1 W (max. ± 2 % and ± 2W for measurements

up to 2,500 W; max. ± 4 % for measurements exceeding 2,500 W

Maximum amperage: abt. 13 A

Max. power: 3,000 W (= 3 kW = abt. 13 A x 230 V)

Overflow indication: Flashing signal from abt. 3,070 W

Edytowane przez Star Rider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz w RBE 1.12 można ustawić wszystko dokładnie.

 

Prawidłowo ustawiony bios z napięciem 1.21v w trybie 3D dla Gigabyte 4850:

 

Dołączona grafika

 

Jeśli chcemy zwiększyć zegary GPU i RAM w trybie 3D, musimy wszędzie tam gdzie jest wpisane 1.263, wpisać interesujące nas takty rdzenia i pamięci.

Mój bios :

 

Dołączona grafika

 

ustawienia:

Boot: 625/993 MHZ

2D: 160/500 MHZ 0.94v

3D (low): 500/750 1.046v

3D (high): 700/1150 1.21v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że w granicach 350W ciągną 4850CF tylko ni jak nie mogę logicznie wytłumaczyć tego, że druga bierze tylko 70W. ;)

a co tu jest do rozumienia ?

ta karta po rostu nie pobiera duzo papu

jej TDP to 105W

czyli teoretycznie moze tyle pociagnac, lecz w praktyce sie nawet nie zblizy

do tego w CF dalekie od idealu sterowniki powoduja, ze wykorzystanie mocy obliczeniowej karty ( a co za tym idzie jej pobor pradu ) jeszcze bardziej maleje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym TDP to każdy podaje inne. Jedni 110, inni 114, 130 i aż 150 dla 1GB też widziałem. :) Ale tamten wykres z wcześniejszych postów dziwnie obrazuje zużycie. Ale mniejsza z tym. Ja mam 450W Topowera i nawet dioda od łączenia liniami się nie zapala. Czyli na CF jeszcze pewnie styknie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym TDP to każdy podaje inne. Jedni 110, inni 114, 130 i aż 150 dla 1GB też widziałem. :) Ale tamten wykres z wcześniejszych postów dziwnie obrazuje zużycie. Ale mniejsza z tym. Ja mam 450W Topowera i nawet dioda od łączenia liniami się nie zapala. Czyli na CF jeszcze pewnie styknie. :)

A co interesuje tdp , realny pobór mocy 4850 bez oc - idle 40wat stres 109.9wat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zerknijcie na ten screen a dokladnie na Power Error message. What the fuck? Czy te moje zwiechy moga byc powodem jak ktos juz pisal jaj z ta wtyczka 6-pin? Takie cudo mi sie pojawilo jak wczytalem swoj bios

 

post-108832-1216064593_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez ladujesz zawartosc biosu do edytora ;p

 

to jest po prostu wiadomosc ktora bedzie sie wyswietlac przy poscie w przypadku wystapienia power error.

jak chcesz mozesz sobie ja zmodyfikowac ;) - przynajmniej teoretycznie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglbys zarzucic linkiem a nie zmuszasz mnie bym sam szukal ;p

ciekawi mnie to jak oni to zmierzyli

http://xbitlabs.com/articles/video/display...0_14.html#sect0

 

Tutaj nie ma opisanej metody , musisz poszukać innych starszych artów gdzie jest opis. Najprościej pisząc do tej metody wystarczy kilka rezystorów o bardzo małej rezystancji i większej mocy oraz ze dwa dobre mierniki , jest metoda techniczna oparta na prawie ohma :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że planuję w najbliższym czasie wymienić swojego poczciwego GeForce 7900GS na właśnie tą kartę, mam kilka pytań.

 

1. Czy będę musiał wymienić referencyjne chłodzenie jeśli zamierzam podnieść napięcie do 1,21V za pomocą BIOSu i podkręcać, a w pokoju panuje ostatnio temperatura na poziomie 29*C? Nie planuję robić hardmoda. Głośność chłodzenia nie ma dla mnie większego znaczenia, bo i tak komputer chodzi jak suszarka.

2. Czy pod koniec sierpnia cena HD4870 może osiągnąć obecny poziom HD4850 (~500zł)? Czy warto czekać z zakupem do tegoż czasu?

3. Będzie to moja pierwsza karta ATI i mówiąc szczerze niezbyt ufam tej firmie. Do tej pory jechałem tylko na NV. Czy naprawdę warto odłożyć te uprzedzenia w przypadku tej karty? A może dostanę coś podobnego od NV w tej cenie? Czy karta ta po podkręceniu jest dużo lepsza od kręconego 8800GTS? Czy HD4850 to jedyny sensowny wybór w tej cenie?

4. Czy sterowniki ATI są równie dobre co sterowniki NVIDII? Jeszcze nie tak dawno słyszałem, że jest to jedna z najsłabszych stron ATI. Jak sprawa wygląda teraz? Czy są dobre, niesprawiające problemów sterowniki pod Linuksa?

5. Jeśli HD4850 to od jakiego producenta?

6. Czy są już zapowiedziane jakieś niereferencyjne konstrukcje z niereferencyjnymi zegarami?

 

Bardzo proszę o odpowiedzi i z góry dziękuję.

Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość delavego

post-119442-1216049423_thumb.jpg

 

Chłopaki w razie czego pożyczycie oryginalne chłodzenie co?? hehe

cze. jakie chłodzenie zastosujesz teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim Gigabyte dopiero wpisanie 1.263 dawało 1.21v. Wpisanie 1.21 dawało tylko 1.16v

Sprawdzę. Przy ustawionym 1.21v gpu max kręciłem na 740 MHz, przy 750 MHz było już nie stabilnie. Czyli teoretycznie, jeśli masz rację to powinno 750 MHz przekroczyć. Szkoda że nie mam miernika pod ręką to by to szybciej sprawdził.

 

 

Jako że planuję w najbliższym czasie wymienić swojego poczciwego GeForce 7900GS na właśnie tą kartę, mam kilka pytań.

 

1. Czy będę musiał wymienić referencyjne chłodzenie jeśli zamierzam podnieść napięcie do 1,21V za pomocą BIOSu i podkręcać, a w pokoju panuje ostatnio temperatura na poziomie 29*C? Nie planuję robić hardmoda. Głośność chłodzenia nie ma dla mnie większego znaczenia, bo i tak komputer chodzi jak suszarka.

2. Czy pod koniec sierpnia cena HD4870 może osiągnąć obecny poziom HD4850 (~500zł)? Czy warto czekać z zakupem do tegoż czasu?

3. Będzie to moja pierwsza karta ATI i mówiąc szczerze niezbyt ufam tej firmie. Do tej pory jechałem tylko na NV. Czy naprawdę warto odłożyć te uprzedzenia w przypadku tej karty? A może dostanę coś podobnego od NV w tej cenie? Czy karta ta po podkręceniu jest dużo lepsza od kręconego 8800GTS? Czy HD4850 to jedyny sensowny wybór w tej cenie?

4. Czy sterowniki ATI są równie dobre co sterowniki NVIDII? Jeszcze nie tak dawno słyszałem, że jest to jedna z najsłabszych stron ATI. Jak sprawa wygląda teraz? Czy są dobre, niesprawiające problemów sterowniki pod Linuksa?

5. Jeśli HD4850 to od jakiego producenta?

6. Czy są już zapowiedziane jakieś niereferencyjne konstrukcje z niereferencyjnymi zegarami?

 

Bardzo proszę o odpowiedzi i z góry dziękuję.

1. Ja mam 1.21v na referencyjnym chłodzeniu, maksymalną temperaturę jaka osiągnąłem było 90C w Oblivionie.

2. Szczerze w to wątpię, ale kto wie, woja cenowa dopiero się rozkręca.

3. Poczytaj o tej kracie, przeglądnij testy ( a jest ich trochę ) i sam oceń. Ja nie żałuje wyboru.

4. Co do windowsowskich sterowników to ostatnią (ostatnie?) wersje robiła inna ekipa i ponoć lepiej im to wychodzi. Co do linuxa to nie wiem.

5. Większość to i tak modele referencyjne, różnią się przed wszystkim nalepką na coolerku i dodatkami. Ja mam Asusa i nie narzekam.

6. Asus wydał 4850 w wersji z 1GB pamięci i ze zmienionym radiatorem

 

Dołączona grafika

 

Karta 4850 z chodzeniem Glaciator ma wg producenta o 7 stopni niższą temperaturę pracy od modelu referencyjnego. Pamiętamy jednak z kart 3850, że chłodzenie to było pod obciążeniem wyraźnie słyszalne i nie nadawało się do dobrze wyciszonych zestawów. Sytuacja zapewne się powtórzy, ponieważ nie widać żadnych zmian w konstrukcji wentylatora Glaciator.

tekst z jakiegoś testu kary. Zegary są referencyjne. A i na tej karcie nie ma radiatora na sekcji zasilania. Ta wersja jest o jakieś 100zł droższa. Poza tym Asus zapowiedział też wersje TOP, czyli podkręcone.

Edytowane przez Yozue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze. jakie chłodzenie zastosujesz teraz?

Już miałem wcześniej założone S1 tylko tak sekcja zasilania mnie zdenerwowała. W sumie za wiele to nie dało ale zawsze coś:) I tak wydaje mi się że coś ta sekcja za bardzo się grzeje niestety. Momentalnie dobija do 90 st:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma Sapphire wprowadziła do swej oferty kartę graficzną ze znanej już serii Radeon HD 4800.

 

Sapphire Radeon HD 4850 Toxic jest koloru niebieskiego, przez co doskonale się prezentuje. Karta wyposażona została w wydajne chłodzenie firmy Zalman, dlatego też z pewnością przypadnie do gustu osobom, które nie lubią, gdy ich pecet nadmiernie hałasuje.

Dołączona grafika

Urządzenie bazuje na chipsecie RV770 i obsługuje DirectX 10.1. Sapphire Radeon HD 4850 Toxic wyposażony został w 800 potoków, 256-bitową szynę danych oraz 512 MB pamięci GDDR3. Karta dostępna jest w sprzedaży, jej cena wynosi 170 euro.

 

Źródło: www.onet.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowe czy jezeli przesmaruje pasta termoprzewodzaca Zalman ZM-STG1 radka 4850 z referencyjnym chlodzeniem to da to jakis efekt?

da, co prawda nie jakis extra, ale da.

 

Ten Asus Glaciator średnio mnie przekonuje, ponieważ ramy i układ zasilający jest goły, konkurencja, choćby ten Sapphire toxic wygląda dużo, dużo lepiej.

ale jesli to to samo chlodzenie od spphire co w 3870 to juz lepiej glaciatora, bo toxic jest strasznie glosny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...