Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę dwa razy tego samego pisał

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=...00#entry5468113

Post #7085

8.7 w CF to jedna wielka porażka sprawdze każdą grę na dysku i podam zle działające porównując do Rc5 a jest tego 32 tytuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę dwa razy tego samego pisał

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=...00#entry5468113

Post #7085

8.7 w CF to jedna wielka porażka sprawdze każdą grę na dysku i podam zle działające porównując do Rc5 a jest tego 32 tytuły.

 

Chyba coś masz spierdzielone , bo u mnie overdrive działa , i nic się nie kaszani :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamawiam kartę ale zauważyłem że jest asus który ma podniesione takty pamięci 1 986 MHz jest droższy od gigabyte o 60zł . Jest możliwe że ma lepsze kości pamięci i tym samym lepiej się będzie kręcił czy po prostu jest to podkręcony referat niczym nie różniący się od gigabyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest normalne taktowanie 625/993 Mhz a nie podniesione. Juz sie wiele razy to przez ten temat przewalało. Gigabyte ma takie same taktowanie a jezeli na stronie jest inaczej to sklep nie wie co sprzedaje. Pamieci jak na razie sa wszedzie te same czyli "Kupondy" na razie zdna nie ma kosci Samsunga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 8.6 +hotfix poszła moja na 700/1100 bez problemów, 3dmark kilka razy, 2 dni pograłem w rożne gry i było cacy.. zainstalowałem 8.7 max jaki mogę ustawić w sterach to 680/1100(na pamięciach nie wiem ile dokładnie) przy testowaniu przez stery jest failed. Puściłem 3dmarka06 i na świetlikach wywalił się ]; Trudno, może na s1 jak kiedyś założę uda się coś więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mnie właśnie prosił o pomoc, a z takim problemem to ja sie tu nie spotkalem. Radek 4850 nie odpala na płycie MSI na NF570Ultra. 8 pisków=błąd grafy. Zasiłka Corsair 550. Na innym kompie (słabszym) odpala bez problemu. Ma ktos jakieś sugestie?

 

płyta to prawdopodbnie MSI K9N Platinum

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może mi powiedzieć o co chodzi z tym radkiem 4850 od Gigabyta?

 

W jednych sklepach prędkość pamięci 1800 ,w innym 1880 ,a jeszcze w innych 1986 :/ a niby ten sam model ,które parametry są prawdziwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pencil mod robicie ołówkiem miękkim 4B a co gdyby zrobić ołówkiem 8B albo nawet 12B, szansa na wieksze V , były tez lakiery przewodzące za czasów x800

https://ssl.allegro.pl/item399353364_wklady...a_5_6mm_8b.html

Mowisz o pencil modzie na 1.4V, czy tym drugim?

Bo u mnie ten na 1.4V daje tylko +25MHz do rdzenia. Po zwiekszeniu napiecia w biosie mog podkrecic do 725mhz, zas po modzie tylko do 750mhz. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś napięcie miernikiem bo aż mi się nie che wierzyć, że tak słabo poszła ;)

Czekam na miernik. Zebym miał to zrobiłbym od razu tego drugiego moda. Na razie starłem ołówek i zostawiałem 720/1150MHz.

Mnie najbardziej interesuje czy niezaleznie jak mocno sie pomaluje ten rezystorek to uzyskujemy zawsze takie same napiecie, czy musi byc np w całosci zamalowany zeby uzyskac 1.4V - tzn 1.4V to max. i mozna tyle uzyskac przy dobrze wykonanym modzie.

Jak przyjdzie miernik to pobawie sie troszke. Choc tak patrzac ile mozna wycisnac z karty po podbiciu napiecia w biosie nie oczekuje wysokich zegarów. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dzisiaj dostałem swój Accelero S1, Acutake 120mm i Acutake 92mm. Po zmontowaniu tak to wygląda:

Dołączona grafika

 

Razem z wentylami dostałem podkładki antywibracyjne, które również użyłem pod wentyle

Dołączona grafika

 

Furmark po 40min wygrzewania

Dołączona grafika

 

W idle 33st :)

 

Chłodzenie bezgłośne. :) Teraz czas na modyfikację biosu albo od razu przeproszę się z ołówkiem. :)

 

Aha. Dodam, że od razu wymieniłem pastę na Arctic Ceramique.

 

PS. Które miejsca mierzyć miernikiem dla GPU i MEM?

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aduuuh

No to dzisiaj dostałem swój Accelero S1, Acutake 120mm i Acutake 92mm.

napisz jak ci padnie ten radeon <hahaha>

ciekaw jestem ile przetrwa, obstawiam miesiac

gl & hf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na miernik. Zebym miał to zrobiłbym od razu tego drugiego moda. Na razie starłem ołówek i zostawiałem 720/1150MHz.

Mnie najbardziej interesuje czy niezaleznie jak mocno sie pomaluje ten rezystorek to uzyskujemy zawsze takie same napiecie, czy musi byc np w całosci zamalowany zeby uzyskac 1.4V - tzn 1.4V to max. i mozna tyle uzyskac przy dobrze wykonanym modzie.

Jak przyjdzie miernik to pobawie sie troszke. Choc tak patrzac ile mozna wycisnac z karty po podbiciu napiecia w biosie nie oczekuje wysokich zegarów. :(

Maluj ile wlezie i tak nie pójdzie ponad 1.4V.

 

No to dzisiaj dostałem swój Accelero S1, Acutake 120mm i Acutake 92mm. Po zmontowaniu tak to wygląda:

Dołączona grafika

 

Razem z wentylami dostałem podkładki antywibracyjne, które również użyłem pod wentyle

Dołączona grafika

 

Furmark po 40min wygrzewania

Dołączona grafika

 

W idle 33st :)

 

Chłodzenie bezgłośne. :) Teraz czas na modyfikację biosu albo od razu przeproszę się z ołówkiem. :)

 

Aha. Dodam, że od razu wymieniłem pastę na Arctic Ceramique.

 

PS. Które miejsca mierzyć miernikiem dla GPU i MEM?

Nie łaska zajrzeć na pierwszą stronę ?? Na sekcje zasilania nie dajesz żanych radiatorków ?? :blink: Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

650 na rdzeniu stery 8.7 i 30min Gears of war, się wysypał ]; na tych swoich radkach z Accelero S1 nie macie problemów?

Na czymkolwiek nie grałem to gra się wysypywała :razz: .Nie spodobała mi się więc sprzedałem....Może masz słynny problem "gram z komunikatem o błędzie w tle"?Ja tak robiłem -wywaliła to alt+tab i dawaj dalej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nei... 690/1140 i bez problemów wszystko -> S1&2x120Acutake, bez radiatorów na pamięciach i sekcji zasilania :blink: (nie chciało mi się ciąć tego od S1 a te na pamięciach coś się trzymać nie chciały <_<, muszę jakąś taśmę kupić...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co Ci koles chodzi? Dlaczego jego karta zaraz ma pasc?

To proste. Sekcja zasilania HD4870 strasznie się grzeje. Po zmianie chłodzenia na Accelero S1 grzeje się jeszcze bardziej, bo jest ograniczony dostęp do powietrza z wentylatora w porównaniu do nawiewu ze stockowego coolera. Na zagranicznych stronach można poczytać o problemach z tym związanych. Pozostawianie sekcji zasilania bez radiatorów po zmianie chłodzenia na S1 to idiotyzm i tylko czekać aż karta padnie.

 

http://www.forumdeluxx.de/forum/showthread...293#post9575293

Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz jak ci padnie ten radeon <hahaha>

ciekaw jestem ile przetrwa, obstawiam miesiac

gl & hf

Straszny prostak z Ciebie. :)

 

Nie łaska zajrzeć na pierwszą stronę ?? Na sekcje zasilania nie dajesz żanych radiatorków ?? :blink:

Zaglądałem tylko do pencil moda dla tego nie znalazłem. Znalazłem za to na techpowerup. ;) A na radiatorki zabrakło mi taśmy dla tego na zdjęciu nr. 1 leżą obok karty. Mam już taśmę i zaraz zakładam. ;)

 

@sarmat

4870 ma przecież mocniejszą sekcję zasilania więc automatycznie bardziej się grzeje. ;) Ale i tak zakładam radiatorki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że dałeś jakieś radiatory na VRM i RAM, bo temperatura tych podzespołów po zmianie chłodzenia na S1 potrafi wzrosnąć o kilkadziesiąt stopni. Najlepiej daj jeszcze jakiś nawiew i możesz spokojnie jechać z 1,41V. :)

Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:gitarzysta:

Takie same tempy PCB są na standardowym chłodzeniu więc S1 nie jest tu winne.

Straszny prostak z Ciebie. :)

Zaglądałem tylko do pencil moda dla tego nie znalazłem. Znalazłem za to na techpowerup. ;) A na radiatorki zabrakło mi taśmy dla tego na zdjęciu nr. 1 leżą obok karty. Mam już taśmę i zaraz zakładam. ;)

 

@sarmat

4870 ma przecież mocniejszą sekcję zasilania więc automatycznie bardziej się grzeje. ;) Ale i tak zakładam radiatorki. :)

A zaglądałeś do HardMod ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...