Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Nie w WORD'zie jak się domyślam ;)

 

Jak ci zasiłka spali kompa to będziesz dopiero żałował kasy. Radze zmienić zanim będzie za późno i to najlepiej przed zakupem grafy...

Chodzi mi w grach czy benchmarkach ;)

 

A z zasilka nie mialem jeszcze problemow chociaz wiem ze to swego rodzaju bomba zegarowa ;) Vcore jakie w biosie ustawione chyba jeszcze ani razu nie widzialem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powiedzialbym ze bedzie lepsze wlasnie na radku. Dlaczego bo jest male. Co z tego ze rdzen bedzie mial troche mniej stopni w stosunku do s1 jak HR-03 gt pokrywa raptem 3/4 karty a nie cala jak S1. Juz pare razy bylo to poruszane nie jest problemem temp. rdzenie bo jego da sie schlodzic tylko wlasnie sekcji zasilania. I na accelero mozesz zrobic kombinacje 2x120mm lub 1x120 mm i 1x80mm (wiejaca bezposrednio wlasnie na sekcje). Sprobuj to samo zrobic z HR-03 GT. Nie mowie ze TR jest zlym chlodzeniem, poprostu S1 jest praktyczniejsze i lepsze akurat do HD48X0.

A wiesz może (albo ktokolwiek inny) jak to wygląda z Aurasem Fridge?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaposdaj link do compare szczególnie do Vantage bo mimo że to Quad@3.6 to wynik w CF nie realny przy tych taktach.

P12617

4212Mhz

860/1135mhz

http://service.futuremark.com/compare?3dmv=199406

Nie moge wkleić linka bo nie mam pełnego Vantage .

 

Zapodaje screen :

 

 

Dołączona grafika

 

 

Ewentualne moge podesłać swój *.3dr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może (albo ktokolwiek inny) jak to wygląda z Aurasem Fridge?

auras jest minimalnie gorszy od S1, o 1* chyba :D na rdzeniu.

 

 

Co do HR-03 to tam tez mozna spokojnie cos wymyslic. Bylo pytanie, padla odpowiedz. sam teraz slecze i kombinuje czy AC czy WC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge wkleić linka bo nie mam pełnego Vantage .

 

Zapodaje screen :

 

 

 

Ewentualne moge podesłać swój *.3dr

To teraz się zgadza dopisuj następnym razem taktowanie procesora a nie pisanie na takim sprzecie jak mam a w singu Q6600 @3,6GHz Vcore=1,5375

CPU Quad 12178

GPU 12477

------------------------

CPU e8xx 8716

GPU 14830 Kręć GPU może dobijesz.

Teraz dokładnie widać jak marki są do :wisielec:

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli mialbym tylko mozliwosc to nawet chwili bym sie nie zastanawial, tylko i wylacznie WC z jakims fajnym Fullcoverem, moze takim jaki byl pare postow wyzej, fajny. jeden slot tylko zajety i zima w srodku. Dla mnie to by bylo idealne rozwiazanie, niestety moja buda idzie raczej w strone ciszy niz wydajnosci i ujarzmienie takiego potwora jak 4870 w tej budzie jest dosyc trudne. W idlu mam ok 47 na rdzeniu i ok 58 na sekcji, podczas grania trzeba doliczyc ok 10-12*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz się zgadza dopisuj następnym razem taktowanie procesora a nie pisanie na takim sprzecie jak mam a w singu Q6600 @3,6GHz Vcore=1,5375

CPU Quad 12178

GPU 12477

------------------------

CPU e8xx 8716

GPU 14830 Kręć GPU może dobijesz.

Teraz dokładnie widać jak marki są do :wisielec:

 

Tu masz do 3DMarka 06 KLIK

 

A procek @ 3,6GHz !!!! patrząc na info z future wychodzi że takty karty mam 0MHz :blink:

 

Źle go rozpoznaje nie wiem czemu podaje 4050MHz :blink:

 

Zatem wszystko jest robione na 3,6GHz !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie inaczej jak na s1..... poprostu go nie ma ale jest mozliwosc zalozenia drugiego wentyla jak na s1 ale nie oplaca sie dokladac ok 40 PLN bo wydajnosc jest identyczna nawet w s1 troche lepsza. A z aurusem to bedzie mial problemy jesli sie zdecydujesz zalozyc na 4870, rurki heatpipe zawadzaja o sledzia karty.

Bylem w sklepie i zastanawialem sie cos ORT: ORT: wziąć s1, hr-03gt czy aurusa, i stwierdzilem ze wezme s1 na przeczekanie az w koncu bedzie to dostepne http://forum.purepc.pl/temat/Chlodzenie-Ko...t-T-rad/266838/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie inaczej jak na s1..... poprostu go nie ma ale jest mozliwosc zalozenia drugiego wentyla jak na s1 ale nie oplaca sie dokladac ok 40 PLN bo wydajnosc jest identyczna nawet w s1 troche lepsza. A z aurusem to bedzie mial problemy jesli sie zdecydujesz zalozyc na 4870, rurki heatpipe zawadzaja o sledzia karty.

Bylem w sklepie i zastanawialem sie cos ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> s1, hr-03gt czy aurusa, i stwierdzilem ze wezme s1 na przeczekanie az w koncu bedzie to dostepne http://forum.purepc.pl/temat/Chlodzenie-Ko...t-T-rad/266838/

Ja już bym dawno kupił S1, tylko problem w tym iż jest ono za wysokie, i bym obudowy nie zamknął.

Aurus jest minimalnie niższy, i może się zmieści.

Jeżeli zaś trzeba w obu dorabiać ręcznie coś na sekcje zasilania - nie ma problemu. Zbędnych radiatorów mam trochę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli mialbym tylko mozliwosc to nawet chwili bym sie nie zastanawial, tylko i wylacznie WC z jakims fajnym Fullcoverem, moze takim jaki byl pare postow wyzej, fajny. jeden slot tylko zajety i zima w srodku. Dla mnie to by bylo idealne rozwiazanie, niestety moja buda idzie raczej w strone ciszy niz wydajnosci i ujarzmienie takiego potwora jak 4870 w tej budzie jest dosyc trudne. W idlu mam ok 47 na rdzeniu i ok 58 na sekcji, podczas grania trzeba doliczyc ok 10-12*C.

no ja specjalnie kupilem Antec 1200 zaby tu wode pomiescic. tyle ze jakbym do wc, zamiast normalnego bloczka mial doliczyc FullCover, to bym na to WC jeszcze dluuuugo zbieral... dlatego jesli trafie WC to bedzie zwykly bloczek, pozniej wymiana grafy na 4870 i moze fulcover do niej. ale to jeszcze daleka swietlana przyszlosc...

 

Yogi, chodziło mi o to, jak wygląda na Aurasie chłodzenie sekcji zasilania ;)

no auras przykrywa calosc tak jak S1, tyle, ze jest troche szerszy i mozesz miec problem. w najgorszym wypadku, bedziesz musial kawalek HP wygiac lekko i wepchnac w pustego śledzia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli mialbym tylko mozliwosc to nawet chwili bym sie nie zastanawial, tylko i wylacznie WC z jakims fajnym Fullcoverem, moze takim jaki byl pare postow wyzej, fajny. jeden slot tylko zajety i zima w srodku. Dla mnie to by bylo idealne rozwiazanie, niestety moja buda idzie raczej w strone ciszy niz wydajnosci i ujarzmienie takiego potwora jak 4870 w tej budzie jest dosyc trudne. W idlu mam ok 47 na rdzeniu i ok 58 na sekcji, podczas grania trzeba doliczyc ok 10-12*C.

Lato to dobry moment na kupowanie karty.

Dokupuje sie zazwyczaj chłodzenie,"podpicuje" wentylacje w budzie.

A wszystko przez to ze mamy ciepło za oknem ,a co za tym idzie w domu.

Przynajmniej tak pustawiany sprzet,bedzie reszte roku chodzil(temperaturki) tylko lepiej.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kilka pytań do posiadaczy HD4850. Może zacznę od początku.

Lekko sfrustrowany wydajnością mojej karty w nowych grach postanowiłem nabyć nową na kilka lat. Początkowo miał to być Galaxy GeForce8800GT 512 na zalmanie, ale potem natknąłem się na HD 4850 i po całym dniu studiowania recenzji ( zeszło mi na tym chyba z 8 godzin =s ) tak mi się spodobała że postanowiłem ją zakupić :) Do tego dojdzie jeszcze A64 5000+ X2 - tak zamierzam poczekać do AM3 + lepszego zasilacza. I teraz pytania:

 

1. Korzystając z kalkulatora mocny wyliczyłem, że mój zasilacz powinien akurat sprostać zapotrzebowaniu tej karty, jednak czy mogę się pokusić i ją lekko podkręcić na MC-400 czy lepiej nie przeginać?

2. Doczytałem się że GF8800GT potrzebuje 24A na linii 12V, czy podobna sytuacja jest u HD4850? (pytam ponieważ mój zasilacz ma po 18A na każdą z 2 linii, a wolałbym nie wyczuć jakże nie pożądanego zapachu spalenizny)

3. Chciałem czekać na wersje nie referencyjne tych kart, ale cena Asusa z Gladiatorem czy Sapphire Toxic ( bodajże 620zł w siriusie) skutecznie mnie zniechęciły, więc pozostają wersje referencyjne, których chłodzenie na pewno będę zmieniać z miejsca. Jednak trochę ciężko jest z budżetem, więc chciałbym wiedzieć czy do tej karty pasuje Pentagram XC-80Cu i czy skutecznie ją schłodzi ( na forum nie mogłem się tego doszukać :f ). Na sekcję zasilania znalazłbym jakiś radiator.

4. Jeśli chodzi o kupowanie referencyjnych Radeonów, to wiem że trzeba kupować najtańszego, bo kręcą się praktycznie tak samo :P Ale już z wymianą chłodzenia nie jest tak prosto (np: z tego co się doczytałem, Palit nakleja plomby na śruby montażowe radiatora, a GigaByte usilnie próbuje naprawić kartę do "us***** śmierci"). Zastanawiam się obecnie nad Sapphire i PowerColorze (Asus odpada z racji swojej ceny). Z którym producętem, jeśli chodzi o wymianę chłodzenia, nie będzie problemu z gwarancją?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Edytowane przez Dawid afg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jedno pytanie odnoścnie CrossFire - czy sprawność tego zależy tylko od producenta? Czy programiści gier nie powinni o tym myśleć?

 

Każdy wini AMD za słabe działanie CrossFire (zreszą to samo ze SLI u NV), więc dlaczego dla CPU nie wymagamy sterowników, które sprawiały by że wszystkie programy działały by szybciej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pytań:

3. Nie wiadomo czy pasuje, ale napewno jej nie sprosta.

4. Póki co wszystkie mają takie samo chłodzenie, różnią się tylko nalepką na nim. Więc problem będzie wszędzie taki sam.

 

Edit:

Znalazłem sobie chyba chłodzenie. Testował ktoś 4850 na DuOrbie? Wygląda interesująco, a dodatkowych radiatorów ma ponoć tyle, że można sobie spokojnie sekcje zasilającą pokryć.

Oczywiście w porównaniu do S1 będzie głośniejszy, no ale napewno jest mniejszy (przedewszystkim NIŻSZY dla mnie) i nie ździwie się gdy wydajniejszy.

Co myślicie?

Edytowane przez radziuinblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dawid afg

MC-400... lepiej zmien zasilacz zanim zlozysz kompa...

 

 

@radziuinblack

TU masz porownanie DUOrb do Aurasa, od aurasa odejmij 1* i masz porownanie do S1 :P

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit:

Znalazłem sobie chyba chłodzenie. Testował ktoś 4850 na DuOrbie? Wygląda interesująco, a dodatkowych radiatorów ma ponoć tyle, że można sobie spokojnie sekcje zasilającą pokryć.

Oczywiście w porównaniu do S1 będzie głośniejszy, no ale napewno jest mniejszy (przedewszystkim NIŻSZY dla mnie) i nie ździwie się gdy wydajniejszy.

Co myślicie?

Moje posty:

1

2

 

Na linku nr 1-podkrecone do 720mhz-duorb ustawiony na srednia predkosc(7v)

Na linku nr 2-Podkrecone do 700mhz(pierwszy dzien) duorb na maxa(nie podłączylem jeszcze regulatorka do obrotów)

 

Ps.czas szybko leci ,juz 1 miesiac i tydzien mam karte.

Zleciala juz praktycznie 100 zł :)

Edytowane przez Ogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dawid afg

MC-400... lepiej zmien zasilacz zanim zlozysz kompa...

 

 

@radziuinblack

TU masz porownanie DUOrb do Aurasa, od aurasa odejmij 1* i masz porownanie do S1 :P

Jak dla mnie zadawalające wyniki ;)

Pozatym, ani Auras, ani S1 nie zmieści mi się w obudowie, więc pozostaje tylko DuOrb ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MC-400... lepiej zmien zasilacz zanim zlozysz kompa...

Za słaby? Niby w faq jest wzmianka że wystarczy 400W o ile to jest to dobry markowy zasilacz, a to właśnie nie jest jakiś kastrowany Feel tylko ta pełna wersja ModeComa =s Skoro ten jest zły to jaki tani (i co ważne cichy) zasilacz mógłbyś polecić?

Edytowane przez Dawid afg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O_o MC-400 to jeden z najlepszych zasilaczy w swoim przedziale cenowym. To nie to samo co Modecom Feel. Dla HD4850 zalecane jest 32A na liniach 12V. W przypadku MC-400 moc na liniach 12V to 2x18A=36A... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wyglada to tak :D

Sprzet ustawiony jak w Sigu

 

Dołączona grafika

 

Nie jest to zbyt estetyczne i ultra ciche ale mi to nie przeszkadza :]

 

Temp w pokoju 26 stopni | FanFix 35%

 

Dołączona grafika

 

Jeszcze 2 dni temu kiedy nie było takiego upału tempy wyglądały tak: karta nr1 45* karta nr2 35* :P

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O_o MC-400 to jeden z najlepszych zasilaczy w swoim przedziale cenowym. To nie to samo co Modecom Feel. Dla HD4850 zalecane jest 32A na liniach 12V. W przypadku MC-400 moc na liniach 12V to 2x18A=36A... ;)

czyzby wiecej niz moj?

 

+12V1: 20 A

+12V2: 20 A

Razem na liniach +12V1, +12V2 maksymalnie: 33 A

 

 

Do tematu, Panowie tak czytam i czytam... na 1680x1050 (gry) to 4850 czy 4870? mam obecnie 3870 i za bardzo nie narzekam, ale przydala by sie wymiana :D

 

Edit:

@sarmat

nie wydaje mi sie :P

Razem na liniach +12V1, +12V2 maksymalnie: 25 A dla MC-350ATX wiec 400 nie bedzie miala az tyle jak ty sobie policzyles.

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z zupełnie innej bajki wyjdę xd.

 

Moja pierwotna płyta dfi infinity na nf4sli tak bardzo ati nie lubi, że primo spaliła się ze złości i sekundo spaliła mi mojego świeżo nabytego (2 godziny nawet nie działał ten tandem) hd4850 od shapira (thermalright hr5sli nakruszył rdzenia coniemiara o.0).

 

I nie było by problemu bo esc mi wymieni radka od ręki z wyjątkiem jednego "ale", małego tyci "ale" :].

Jak to ja myśląc po fakcie - zdałem sobie sprawę, że cięcie oryginalnego chłodzenia na części pierwsze przy zmienianiu chłodzenia na ac accelero s1 rev.2 nie będzie dobre dla gwary po jego uprzednim pocięciu. Dokładniej rzecz biorąc wyciąłem fragment igiełkowy wystający poza plastik, a chłodzący sekcje zasilania, by zamontować go pod accelero. Łatwy montaż śrubkami i pady termiczne seryjne - słowem ideolo. Tyle, że niemiły pan w serwisie rzuca kłody pod nogi, nie wymieni mi grafy (nawet jak mu przełożę chłodzenie z nowej na oddawaną) dopóki nie wręczę mu karty z niepociętym na 2 części oryginal chłodzeniem.

 

A co za tak długim wstępem idzie: poszukuje dobrego samarytanina z 3city (najlepiej okolice fikakowa lub wrzeszcza) kto za browarka albo 2 "pożyczy" mi swój oryginalny cooler z shapirka hd4850. Ja wtedy oddam mojego na serwis od ręki dostając nowego z którego to oryginalny cooler wróci do "pożyczającego" (jak by był z wrzeszcza i podszedł na tą pożyczkę do esc to by rozstał się z swoim coolerem na mniej niż pół godziny).

 

Pozdrawiam

 

P.S. a o samym radku niestety się nie wypowiem. Jako, że pracował niecałe 2 godziny z czego sporo zajęło szukanie podkręconych taktów (auto z sterów catalystów 8.7 beta). Znalazło 690 na rdzeniu i 1150 na pamięciach. Przy czym karta była z accelero s1 owym uciętym fragmentem chłodzącym zasilanie i dmuchał na kartę z pewnej odległości 8cm wicher na hr5sli. Takty ustawiłem jednak na 690/1100 i pograłem w 3dmarka 2006 (domyślne ustawienia 9.5k pkt wyszło 2giga ramu athlon 64 x2 bris @ 2.6ghz ram 520(1040) cl5-5-5-15-20) ale system zamulony po 4 miechach pracy 24/7 (z resetami od poprawek windy itp). W CSS trochę też, ale że lamie i lubię odreagowywać mordując boty to fpsów miałem tyle co na 8600gt xd bo proc za bardzo zajęty liczeniem iq 19 botów hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O_o MC-400 to jeden z najlepszych zasilaczy w swoim przedziale cenowym. To nie to samo co Modecom Feel. Dla HD4850 zalecane jest 32A na liniach 12V. W przypadku MC-400 moc na liniach 12V to 2x18A=36A... ;)

A kolega widział tabliczkę znamionową tego zasilacza? Nie? To umieszczę tu jedną bardzo istotną informację zawartą na niej:

(+12V1 & +12V2 = 348 W MAX)

Czyli ni mniej ni więcej tylko: 12V1 + 12V2 = 29A Max. Ale prawdą jest, że zasilacz ten sprawuje się bardzo dobrze, jednak jest raczej głośny (o ile się nie mylę to robił go Fortron).

 

Wiadomo już może coś o dacie pojawienia się HD4870 1GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...