Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli ni mniej ni więcej tylko: 12V1 + 12V2 = 29A Max. Ale prawdą jest, że zasilacz ten sprawuje się bardzo dobrze, jednak jest raczej głośny (o ile się nie mylę to robił go Fortron).

 

No to te 29A nie napawa mnie zbytnim optymizmem... :sad: A jak na ironię w tym temacie na PcLabie http://forum.pclab.pl/t380619.html mowa jest o jeszcze bardziej prądożernym configu i twierdzą że ten zasilacz spokojnie wystarczy... :mur: Co do głośności bardziej głośnym elementem od tego zasilacza jest u mnie Zalman na Gf7600 skręcony do minimum (25% w RivaTuner) :wink: Pewnie MC500 też się nie nadaje? (jakoś mam zaufanie do tej firmy- od 3 lat mam ten zasilacz i 0 problemów ;p )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Na załącznikach przedstawiam swoje "bebechy" z puszki oraz screen'a z GPU-Z - mam 2 pytania:

1. Czym i jak można schłodzić górną część mojego Radka - jest gorąca;

2. Czy temperatury jakie pokazuje GPU-Z (bez OC) są OK?

post-162082-1217239244_thumb.jpg

post-162082-1217239250_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Na załącznikach przedstawiam swoje "bebechy" z puszki oraz screen'a z GPU-Z - mam 2 pytania:

1. Czym i jak można schłodzić górną część mojego Radka - jest gorąca;

2. Czy temperatury jakie pokazuje GPU-Z (bez OC) są OK?

 

1. Wentylatorem

2. TAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to te 29A nie napawa mnie zbytnim optymizmem... :sad: A jak na ironię w tym temacie na PcLabie http://forum.pclab.pl/t380619.html mowa jest o jeszcze bardziej prądożernym configu i twierdzą że ten zasilacz spokojnie wystarczy... :mur: Co do głośności bardziej głośnym elementem od tego zasilacza jest u mnie Zalman na Gf7600 skręcony do minimum (25% w RivaTuner) :wink: Pewnie MC500 też się nie nadaje? (jakoś mam zaufanie do tej firmy- od 3 lat mam ten zasilacz i 0 problemów ;p )

Zasilacz styknie (jeśli nie zamierzasz sprzętu podkręcać zbyt mocno) - ja napisałem post o nim tylko po to aby obalić te nieszczęsne 36A, o których wspominał cytowany wcześniej jegomość. Sam miałem ten zasilacz przez 1,5 roku (napędzał X2 Toledo@3Ghz + Radeona X1900 ostro wykręconego i... nadal napędza, ale u kogoś innego), zrobiłem w nim fanswapa (przy moim kibelku oryginalny wentyl wył niemiłosiernie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Powiem, że jestem pod wrażeniem. Padł mi Powercolor 4850, więc byłem przygotowany na miesięczny odpoczynek od kompa, a tu proszę po wysyłaniu do sklepu ESC po 4 dniach dostałem odpowiedź, że karta graficzna została wymieniona na NOWĄ :)

rewelacja. Mają dobre ceny i super obsługę. POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Ale prawdą jest, że zasilacz ten sprawuje się bardzo dobrze, jednak jest raczej głośny (o ile się nie mylę to robił go Fortron).

Jest rzeczywiście w tej kasie świetny.A robiło go FSP tak jak Fortrony ,Amacroxy i inne jakieś.....Amperażu na liniach się nie sumuje tym bardziej ,że oddzielne to one są najczęściej z nazwy tylko.A jakby nawet były to nic to nie zmienia -ważna jest ogólna wydolność 12V.Na zasilaczu lepiej mieć zapas -męczony bowiem na np.80-90% możliwości dużo szybciej traci wyjściowe parametry.Często te MC potrafią dać więcej niż tabliczka pokazuje ale...skąd wiadomo ,że się trafi na taki?

Niezłe jaja z tym CF w ET hehe.Ale zgadzam się, że nie można szukać winy tylko w Ati czy NV.W końcu gdyby twórcy gier optymalizowali je porządnie to i o dualach graficznych rzadziej by myślano.

@XibalbaPL -"padł" czy go coś ubiło hehe?A raczej ktoś :wink: .

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK w takim razie proszę o podpowiedź:

1. Jaki wentyl kupić?

2. W jaki sposó go zamontować?

 

Za podpowiedź wielkie THX.

 

1. Duży i cichy

2. Nadmuch na PCB

 

U siebie mam wymontowane wszystkie śledzie aby ciepło miało gdzie uciekać :razz: , nie pisząc już o bokach budy :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę to nie mam pojęcia. Działał i gdy wyłączyłem i włączyłem kompa. To wentyl na 100% obrotów chodził max, diody się zaświeciły przez moment i tylko czarny ekran ? Pencil mod był i działał super, grafa dobrze chłodzona z radiatorami na sekcji zasilania. Pencil moda zmyłem i też nic odesłałem i po 4 dniach nówka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coś jak u mnie ciekawego było -8 piknięć po dołożeniu wentyla na sekcję.Demontaż WC(ze ściśniętym zadem z nerwów :wink: ) i...znowu 8 pikusiów.Oczywiście żaden tam obraz nie skaził monitora :razz: .No i reset BIOSu w mobasku pomógł....Dowcipne te karty Ati -nie to co ponure NV co mi takich jaj nie robiły :razz:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kręcicie o tych zasilaczach.. Modecomy nie są złe jeśli ktoś nie będzie ekstremalnie kręcił sprzętu, może delikatnie. U mnie komp x2 5600+ ATi3850 4gb ram modecom feel 400W bez problemu daje rade. I to już nie jeden zestaw z tych mocniejszych miałem u siebie na modecomach i problemów nie było.

 

mój config w sigu, zasilacz 450W chieftec ma 12V1 - 14A i 15A na 12V2 i wszystko śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem sie że OC nie daje przyrostu wydajności i teraz się zastanawiam czy robić moda skoro nie da to dużego przyrostu. Tylko ze z drugiej strony 4850+125Hmz = 4870 - DDR5.Mimo ze DDR5 kosmicznie taktuje na 4Ghz to i tak przepustowość jest podobna, rdzenie to to samo wiec jak jest możliwe że kręcąc 4850 nie dogonię albo przegonie 4870??

 

Moje odczucia OC mówią mi co innego

3Dmark03

karta niekręcona 43k

karta 690/110 47,2k

 

3dmark06

nie kręcona 12,5k

karta 680/1050 13,5k a to jest dopiero lekkie OC , Może ktoś podać wynik karty przy taktach np. 850/1200 bo pencilmod jest również na pamięci

 

w grach grałem w sumie w gothicaIII na nie podkręconej to 75FPS 1920x1200 po podkręceniu miałem około 90FPS ale możliwe że inna lokacja

w NFS Carbon z 75~80 na około 90FPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kręcicie o tych zasilaczach.. Modecomy nie są złe

MC nie są, Feele są(nie tragiczne ale kiepskie)

modecom feel 400W bez problemu daje rade. I to już nie jeden zestaw z tych mocniejszych miałem u siebie na modecomach i problemów nie było.

A ja przez Góry Świętokrzyskie 140km/h jeżdżę i więcej i co?Daję radę :wink: I też problemów nie miałem.Czego to dowodzi?Że wszyscy tak powinni jeździć ,bo to "mądre i bezpieczne"?Wszystko jest do czasu -Ty masz fart, ja mam fart ale nie wmawiajmy ,że inni też go będą mieli.A tak przy okazji to piszę z kompa na Feelu 400 "dwuwentylowym" i nie mam problemów.Ale na DFI AM2 jak siedział tymczasowo to momentalnie się okazał cienki jak d... węża.Bo to nie zasilacz do OC i dla graczy.Słaby konfig dźwignie ale tani wcale nie jest -w podobnej cenie można kupić lepsze ,a już stosunek wydajność/cena ma żałosny.I do tego seryjność(powtarzalność parametrów ma żadną niemal -jeden może "dać" X na 12ce ,a drugi X-3).Podobno te nowe Feel 3 500W są nieco lepsze(?).Niech ktoś sprawdzi...ja się nie piszę :wink: .Ogólnie to może starczy tych przepychanek z zasilaczami?Zawsze się znajdzie kilka osób ,które mając szczęście nieświadomie kija w szprychy wkładają.Są do tego wątki i temat Feela już był poruszany wielokrotnie i opisywano co i jak i dlaczego tak ,a nie inaczej.Znam ludzi co na łysych oponach jeżdżą -też nie mieli problemów i śmieją się ,że ja gumy kupiłem(bo na swoich śmigają :wink: ).Styka OT?Jak dla mnie i owszem :razz:

@opo -Ostrowiec - Kielce via Słupia(przez Opatów to nuda, kamery i PP plus więcej TIRów) można i pakę osiemdziesiąt momentami ale już bliżej Kielc koniec z taką jazdą.... Nie to co kiedyś :sad: .Ale nie bijmy w kolejne OT hihi

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Duży i cichy

2. Nadmuch na PCB

 

U siebie mam wymontowane wszystkie śledzie aby ciepło miało gdzie uciekać :razz: , nie pisząc już o bokach budy :blink:

 

Wszystko OK tylko jak go zamontować nad PCB ?.

Nadmuch boczny mam od obudowy (Sharkoon Rebel 9 z 250 mm wentylem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK tylko jak go zamontować nad PCB ?.

Nadmuch boczny mam od obudowy (Sharkoon Rebel 9 z 250 mm wentylem).

 

Lol to ktoś jeszcze zakłada boki obudowy przy takich grzałkach :blink: , jesli masz , to wydaje mi się zbędne dokładanie wentyla :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK tylko jak go zamontować nad PCB ?.

Nadmuch boczny mam od obudowy (Sharkoon Rebel 9 z 250 mm wentylem).

zobacz jak to wyglada u mnie :D :P

ostatni moj post :]

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile mniej-wiecej kosztuje ciche i efektywne chlodzenie 4850? Co mozecie polecic?

Kolejny osobnik, któremu szkoda 15 minut swojego czasu na znalezienie samemu odpowiedzi w tym topicu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tematu, Panowie tak czytam i czytam... na 1680x1050 (gry) to 4850 czy 4870? mam obecnie 3870 i za bardzo nie narzekam, ale przydala by sie wymiana :D

Jak dla mnie wystarczy. W Grida gram w 1680x1050 AAx4, AFx8, full detale i jest średnio 50fpsów (oczywiście zdarza się spadek poniżej 30, ale to szczególne warunki, a dwa że grafa nie kręcona, a trzy że proc mi hamuje).

Sytuacja podobna w UT3, 1440x900 (dałoby się w 1680x1050, ale proc hamuje i pomimo stałych fpsów +-50, mam opóźnienia myszki) AAx4 AFx8 pełne detale (modyfikowane w plikach) i też średnio koło 50fpsów.

Ja nie narzekam, a jak będzie za wolno, to zawsze można zrobić Vmoda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wystarczy. W Grida gram w 1680x1050 AAx4, AFx8, full detale i jest średnio 50fpsów (oczywiście zdarza się spadek poniżej 30, ale to szczególne warunki, a dwa że grafa nie kręcona, a trzy że proc mi hamuje).

Sytuacja podobna w UT3, 1440x900 (dałoby się w 1680x1050, ale proc hamuje i pomimo stałych fpsów +-50, mam opóźnienia myszki) AAx4 AFx8 pełne detale (modyfikowane w plikach) i też średnio koło 50fpsów.

Ja nie narzekam, a jak będzie za wolno, to zawsze można zrobić Vmoda ;)

hmmm... :)no to nie jest zle :) lekkie OC karty i bedzie smigala pieknie :) Bo tak wlasnie sobie przegladam... i normalnie sie zastanawiam bo mam 2x 6 pin VGA PCI Express a 4870 wola 6pin + 8pin hehehe jak to inaczej podlaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kronic

Witam.Mój Radosław 4870 przy konfigu E-8500,Asus P5E X-38,2x1gb Curcial Balistix 1066mhz robi w 3D marku 06 13500 to chyba w miare ok wynik tak mi sie wydaje.Chodz nie wiem dlaczego wszędzie na testach zagranicznych robią po 16tys te Radki.Fakt ze na Quadach z serii Extreme i skręconych na 3.8ghz,ale to i tak jakoś dużo.Sam dla testów skręciłem procka na 4.0ghz i zrobił mi o 1 tys wieęcej tylko?To mnie ciekawi.Czyżby aż taka różnica była na Quadzie?A niby wszędzie się rozpisują ze quady nic nie daja w grach i temu podobnych aplikacjach.To mnie bardzo ciekawi.I teraz mam co do tego wątpliwości.Co o tym sądzicie?PS.Czy zasiłka Corsair 520w podoła 4870 crossfire?Ale myśle że chyba zasiłka do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mie ciekawi czy karta hd 4850 od asusa ma gdzies plomby na chlodzeniu czy nie ma i musze miec pewnosc na 100% bo gwarancji stracic nie chce. Ponadto czy nie ma problemow z montazem Arctic Cooling Accelero S1 Rev.2 mam na mysli to czy nie trzeba nic odginac upychac wymotowywac sledzia itp itd ja chce poprostu zmienic chlodzeni raz dwa tak jakbym zmienial spalony wiatraczek na chipsecie i tyle a nie babrac sie w w mc givera wz wyginaniem i kombinowaniem (tudziez czy nie trzeba bedzie dokupic takich malych radiatorkow na zasilanie przy accelero) czy samo accelero stykie czy niejszcze na to jakis wiarak pchac jak tak to jaki (zalezy mi na jak najcichszej pracy)

 

i w temacie jest jakis tam fan fix co to dokladnie robi bo opis zmiany w pliku jest ale co z tego jak taki zielony czlowiek jak ja nie wie co to robi :/

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mój Radosław 4870 przy konfigu E-8500,Asus P5E X-38,2x1gb Curcial Balistix 1066mhz robi w 3D marku 06 13500 to chyba w miare ok wynik tak mi sie wydaje.Chodz nie wiem dlaczego wszędzie na testach zagranicznych robią po 16tys te Radki.Fakt ze na Quadach z serii Extreme i skręconych na 3.8ghz,ale to i tak jakoś dużo.Sam dla testów skręciłem procka na 4.0ghz i zrobił mi o 1 tys wieęcej tylko?To mnie ciekawi.Czyżby aż taka różnica była na Quadzie?A niby wszędzie się rozpisują ze quady nic nie daja w grach i temu podobnych aplikacjach.To mnie bardzo ciekawi.I teraz mam co do tego wątpliwości.Co o tym sądzicie?PS.Czy zasiłka Corsair 520w podoła 4870 crossfire?Ale myśle że chyba zasiłka do wymiany?

Za to sporo dają w benchmarkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jaki konfort psychiczny, dowartościować się normalnie można że człowiek taki nowoczesny procesor ma ;] wielozadaniowy itp... chociaż tak naprawdę to żart te dwa rdzenie coś muszą dawać... takie dowartościowanie się architektóra czy samą ilośćia zostaje tylko właścicielom nowych procesorów ze znaczkiem amd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i w temacie jest jakis tam fan fix co to dokladnie robi bo opis zmiany w pliku jest ale co z tego jak taki zielony czlowiek jak ja nie wie co to robi :/

Co takiego?A weź no doczytaj o tym fan fixie w FAQ na pierwszej stronie do końca to się moment "od zielenisz" :razz: .Jasno jest napisane co powoduje zmiana wpisanej wartości(podano przykład).A do tego nawet nazwa wskazuje co nieco.Dodajmy do tego fakt ,że to tylko plik -zmienisz raz, możesz zmienić drugi :wink: .Albo wywalić....Słowem to Ty nie "zielony" jesteś ale się po prostu nie chce :wink: .I nie wiem czy Cię winić przy takiej duchocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytam od jakiegos czasu i widze ze warto raczej skierowac sie na oboz "wroga" .

Gram w AOC i posiadam 7800 gt xfx ( podkrecona fabrycznie ). I o ile gram sam to jest git ale jak gram w raidzie to juz sie tnie.

Zastanawiam sie nad 8800 gts 512 albo 4850.... moze ktos sie przesiadl z podobnego sprzetu.

Rozumiem ze 4870 i 4850 rozni sie tylko sekcja zasilania, tzn pozwala na wyzsze takty ( chodzi mi czy maja tyle samo potokow itd ) i pamieciami gdr 5 na rzecz 4870 .

 

Na strone ati przemawia cena ( mniej ) i wyzsze minimalne fps ( Bardziej do mnie przemawia).

Inne gry mnie ine interere prosze o dopowiedz graczy aoc :D.

Ps testy widzialem .... ale cos tam pisali o 4870 ze cos tam a germanian no spiken wiec prosze o konkretne odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mie ciekawi czy karta hd 4850 od asusa ma gdzies plomby na chlodzeniu czy nie ma i musze miec pewnosc na 100% bo gwarancji stracic nie chce. Ponadto czy nie ma problemow z montazem Arctic Cooling Accelero S1 Rev.2 mam na mysli to czy nie trzeba nic odginac upychac wymotowywac sledzia itp itd ja chce poprostu zmienic chlodzeni raz dwa tak jakbym zmienial spalony wiatraczek na chipsecie i tyle a nie babrac sie w w mc givera wz wyginaniem i kombinowaniem (tudziez czy nie trzeba bedzie dokupic takich malych radiatorkow na zasilanie przy accelero) czy samo accelero stykie czy niejszcze na to jakis wiarak pchac jak tak to jaki (zalezy mi na jak najcichszej pracy)

Primo - mam asusa i nie ma żadnych plomb.

Secundo - problemów z montażem nie ma tylko musisz dokupić/sam zrobić chłodzenie na sekcję zasilania. Ja zrobiłem z radiatorka z Pentium 200 MMX :) Ponadto jedna z kości pamięci znajduje sie pod rurką odprowadzającą ciepło - trzeba lekko wygiąć oryginalny radiatorek. Wszystko!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...