Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Które Ati?Moje?Twoje?Jakieś inne?Czyżby mi coś umknęło? :wink:

Wsparcie GPU dla fizyki w NV ma jedna gra Unreal 3 i mark Vantage.Lada dzień ma się to zmienić...jakoby.

Kurcze, jakbyś przeczytał całość było by prościej. Ma zapewnione wsparcie Havok, ma podpisaną umowę, a implementacji można się spodziewać w R800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jakbyś przeczytał całość było by prościej. Ma zapewnione wsparcie Havok, ma podpisaną umowę, a implementacji można się spodziewać w R800.

MOżna się spodziewć jak intel wypuści GPU nie wcześniej takie realia niestety.Do tej pory ma to być robione przez proca jak zrobią optymilizacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Przegladlem tone tematow zwiazanych z architektora i wyszedl mi jeden paradoks :D. Do operacji na Paralaxaxh normalach, FUR-ze geforce jest od 2-3 razy sybszy od radka 4870. Wiec w praktyce w programach 3d powinien duzo lepiej wypasc. W grach z duza iloscia trawy lisci drzew tak samo i pokrywa mi sie to z testami. Natomiast paradoksem jest to ze do tak zachwalanej technoligi CUDA nvidia tak naprawde nie ma mocy. Realnie taki gtx 280 moze dobic maksymalnie do 0.5 tera flopsa nie jak nvidia mowi(0.9), druga sprawa ze to moze sie zdazyc jedynie w najbardziej przychylnym momencie. JA sie raczej nie spodziewam wiekszej mocy niz 0.3-0.4 tera flopsa, i z tego co szukalem to tak jest(dla porownania 9800 gtx mial miec 0.5 w praktyce ledwo dobija do 0.2 w CUDA). Natomiast radek we wszystkich testach artmetycznych jest 2 razy szybszy od gtx 280 i naprawde nie rozumiem czemu AMD pierwsze nie wypalilo z CUDA tylko czekaja.

 

Jesli chodzi o gry zalezy w co sie gra, jesli niestety wiecej bedzie konwersji z konsoli to radki beda nawet szybsze od gtx 280(totalny brak trawy :D)

 

/moze komus sie przydadza moje wypociny ja juz wybralem :D(gtx 260)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jakbyś przeczytał całość było by prościej. Ma zapewnione wsparcie Havok, ma podpisaną umowę, a implementacji można się spodziewać w R800.

A skąd pewność ,że nie przeczytałem?!Zapewnienia to jeszcze nikomu fizyki nie dopaliły w GPU <_< .Jeżeli znasz IT to poszperaj w pamięci ile zapewnień pies na zadzie poniósł(zresztą nie tylko w IT hehe).Napisałeś w poście uprzednim ,że NV z Phi ma wsparcie dwóch gier ,a Ati ma wsparcie Havoca.A ja Ci mówię ,że Ati nie ma tylko "ma mieć" czyli innymi słowy stara się o to i "ma na to widoki".Pytał Cię wówczas ktoś mało zorientowany więc mógł zrozumieć ,że to wsparcie już jest(w wątku kart graficznych i w świetle dyskusji wiadomo o co chodzi jak piszesz "wsparcie" w odróżnieniu od "poparcie").Bo tak to z kontekstu można odczytać."Można się spodziewać" -o właśnie tak mogłeś napisać wtedy i...byłoby prościej :wink: .Jak czytałem gdzieniegdzie przed premierą 48xx to "miażdżyło 9800, CF 48 i 38 pewne, Havoc w GPU lada dzień" .itp.Ludzie podnieceni nowymi kartami pisali o czym marzyli i jak ktoś mało obeznany to czytał to...zdecydowanie był zdziwiony potem -po zakupie.Jeszcze się może okazać ,że poczekamy na to wsparcie...znowu.No i radziłeś Ati 770(chciał kupić teraz) koledze ,bo "Ati wspiera Havoca" ,a teraz piszesz ,że "implementacji można się spodziewać w R800".Niezbyt śledzę mamrotaninę prasowo/marketingową -życie bym zmarnował wyciągając z niej sedno.Ale wiem jedno i to się nie zmieni: wsparcie jest jak...jest i działa, a nie jak ma być :razz: .A czy będzie to możemy tylko zgadywać i typować ,bo prawdziwe szczegóły rozmów/.prac/negocjacji i umów nie są nam udostępniane.A czasem wręcz rozpuszcza się "kontrolowane wycieki" prawdziwe lub nie.Sumując postaraj się pamiętać ,że nie każdy jest bonzem oczytanym co tam Ati i Havoc zamierzają.I jak Cie pyta to może odpisz w miarę jasno ,bo ktoś kupi kierując się Twoimi uwagami i będzie rozczarowany.Bo to ,że Havoc ,Ati i Intel będą grać w "pingla" marketingowego dopalaczem fizyki przez kilka miesięcy(oby nie!) nie poprawi mu wydajności w grach na 4850 :wink: .Pozdro Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam :)

 

Witam, zaaplikowałem fanfixa - i temperatura mocno spadła, wzrósł za to poziom hałasu - ale to jakoś przeżyję. Inna sprawa, że zniknęła mi opcja "Overdrive" - po prostu jej nie ma w Control Center...Jak ją odzyskać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam :)

 

Witam, zaaplikowałem fanfixa - i temperatura mocno spadła, wzrósł za to poziom hałasu - ale to jakoś przeżyję. Inna sprawa, że zniknęła mi opcja "Overdrive" - po prostu jej nie ma w Control Center...Jak ją odzyskać?

U mnie znikła po BIOS modzie na ponad 700...kij jej w oko.Na innym kompie(z 9550 Szafirkiem) nie mam jej wcale...Jak odzyskać nie wnikałem

Ten bloczek faktycznie....cena :unsure: .Jak ktoś ma to da.Ja wolałbym kupić...blebleble.Jakbyście zobaczyli jaki u siebie założyłem :lol2: .Dobrze ,że jest od spodu -nie muszę się tłumaczyć "a co to".Ale działa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zaaplikowałem fanfixa - i temperatura mocno spadła, wzrósł za to poziom hałasu - ale to jakoś przeżyję. Inna sprawa, że zniknęła mi opcja "Overdrive" - po prostu jej nie ma w Control Center...Jak ją odzyskać?

Jesli masz plyte gigabyte chipset p43/p45 to wgraj najnowszego biosa, u mnie byl ten sam problem i pomoglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra mam kartę gigabyte 4850, rdzeń bez problemu 700mhz, jak kręcić wyżej skoro żadne programy nie działają (chyba że są jakies o których nie wiem, prosze o biosik z wiekszym napięciem, pamęci na mojej karcie straszna kiszka nawet 1000mhz nie robią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra mam kartę gigabyte 4850, rdzeń bez problemu 700mhz, jak kręcić wyżej skoro żadne programy nie działają ....

Chyba tym

AMD Overdrive 2.1.1 Beta

Głowy sobie uciąć nie dam zresztą.Ja używam do tego BIOSu i jakiegoś progsa -może to i ten(nie przyglądałem mu się hihi ,a jestem poza domem).Zaraz Ci wrzucę jakieś BIOSy(może coś wybierzesz) i podstawię linka.Akurat mam pena ze sobą...jak zwykle :wink:

1 pakiet uzyskany dzięki uprzejmości Kolegi NetCopa dobrze znanego z IN4.Jest tu też BIOS od Toxica(to karta nie kolega hihi)

2 pakiet to jest dublet -zamieścił go całkiem niedawno Kolega kojak_ct znany choćby z...postu nad moim :wink:

Zwróć uwagę jaką masz wersję BIOSu -w/g niej działaj.Masz pewnie tę 1.0003 więc dla uzyskania 1.21V powinieneś wpisać 1.263....ale o tym było kilka stron temu.FAQ oczywiście jak zawsze pomocne.

EDIT -no jak widzisz powyżej Kolega zamieścił nazwę programu do OC i tego też jak skumałem właśnie używam i ja :wink: .A ten co ja podałem tutaj to służy zupełnie nie wiem do czego :razz:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłbyś ewentualnie,nieco opisać te dwa biosy,od Netcopa i Toxica?.

Tzn,jakie zegary dla 3d jakie dla 2d(iddle) jaki V dla obydwu trybów.

 

Oczywiście jesli wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam szczegółów -ja zresztą jadę na własnym BIOSie grafiki i jest ok.Ten z Szafirka w wersji Toxic ma chyba dla 3D ustawione 1.12V*.Ale przecież możesz je obejrzeć RBE 1.11 czy 1.12.Wgrać w edytor i oglądać.

* sztuka ,którą testował NetCop(zapewne na potrzeby portalu jako ,ze pisze doń recenzje) szła pięknie na tym napięciu....Naprawdę zacnie.Ale z naszych ten BIOS nie zrobi super sztuk :wink:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Dzieki ,zobacze te programy.

Ja jade na jakims wczesnym "customie"

720mhz/1100/1.21-23V nie pamietam dokladnie.

W sumie problemow nie ma.

Ale zawsze mozna sie rozejrzeć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poczekam trochę i kupię na zmodyfikowanym pcb i jakimś sensownym chłodzeniu HD48xx. Bo nie widzi mi się zakup HD4850 + Accelero. Ciekaw jestem, czy jakiś producent umieści inne, lepsze pamięci np Samsunga.

 

BTW jak brać HD 4850 to tylko Asus, bo ma 3 lata gwarancji, imho warto dopłacić niż brać powercolora czy innego gigaszmelca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby w czym jest ten Asus lepszy ze oplaca sie dokladac 50zl, ja nie widze sensu, co z tego ze gwarancja 3 lata (inne maja 2 lata) jak wymienisz karte w tym czasie ze 2 razy :D tylko nie pisz ze bedzie latwiej sprzedac z taka gwarancja bo nie widze sensu dokladania teraz 50zl zeby pozniej sprzedac 5zl drozej :D

Edytowane przez Mane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby w czym jest ten Asus lepszy ze oplaca sie dokladac 50zl, ja nie widze sensu, co z tego ze gwarancja 3 lata (inne maja 2 lata) jak wymienisz karte w tym czasie ze 2 razy :D tylko nie pisz ze bedzie latwiej sprzedac z taka gwarancja bo nie widze sensu dokladania teraz 50zl zeby pozniej sprzedac 5zl drozej :D

Dokladnie tak... ta 3letnia gwarancja to pic na wode.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może mnie ktos doinformowac czy w grafach typu 4870 gddr5 bedzie zwiekszona szyna 256bit?

bo wiem ze pamięc ma byc 1024mb ,czy dopiero jak wyjdzie nowy układ można liczyc na większą szyne niz 256bit?

ewentualnie 4870x2 sklejke 512bit ,pytam tak sobie no bo nie wiem czy sie wstrzymac,kupic,bo mi cos nie pasuje ta ddr5 i tylko 256bit ,no ale to moje zdanie :unsure: i gdzie najtaniej moge nabyc 4870 obecnie?

 

 

 

------------------------

 

c2d,2x1GB,p-35,GF256,550W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki JAnek87 ale po zastanowieniu mysle ze opyla sie bardziej 4850 ,dla mnie to mogli by sprzedawac bez chłodzenia :lol2: najlepiej kupic jakis uniwersalny bloczek co pasuje do wiekszosci graf :D

nie wiem ale jak dla mnie mogły by byc takie grafy bez fabrycznego chlodzenia w tanich wersjach ,a co juz kto s by sobie z taką gołą kartą graficzną zrobił to juz jego sprawa :) B-) ale pewnie nigdy do takiego czegos nie dojdzie bo za dużo było by reklamcji,pewnie by sie ktos znalazł odpalajac taką grafe na sucho :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił ze zwykłym, referencyjnym chłodzeniem i dokupił accelero S1.

 

Przeczytałem cały wątek, ale jednego w końcu się nie dowiedziałem. RBE 1.12 działa z biosami 003 czy nie bardzo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem posiadaczem szafirka 4850 ... pierwsze co poszedl fanfix bo temperaturki jakie serwuje nam referencyjne chlodzenie sa faktycznie wysokie, do tego dorzucmy upał w pokoju i mamy w budzie niezly kociołek. Wentyl ustawiony na 40% ... przy wiekszych obrotach zaczyna sie hałas, chociaz i te 40% daje sie niezle we znaki jesli chcemy zostawic kompa zalaczonego na nocke. Temperaturki przy takich ustawieniach to ~50C idle. Karta nie kręcona. Jak duzo moze zmniejszyc temperature zmiana chlodziwa na accelero ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...